Қызылорда облысының жергiлiктi атқарушы органының қарыз алуының жекелеген мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 16 тамыз N 1265
Қызылорда облысының жылу-энергетика объектiлерiнiң 2000/2001 жылғы күзгi-қысқы кезеңде сенiмдi және авариясыз жұмыс iстеуiн қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қызылорда облысының жергiлiктi атқарушы органы ұсынған, Қызылорда облыстық мәслихаты сессиясының 2000 жылғы 29 шiлдедегi шешiмiмен бекітiлген және Қазақстан Республикасы Экономика министрлiгiнiң оң қорытындысы бар, қаржыландыруы көрсетiлген жергiлiктi атқарушы органның қарыз алуы есебiнен жүзеге асырылатын "Қызылорда қаласының жылу-энергиямен жабдықтайтын кәсiпорындарын 2000/2001 жылғы күзгi-қысқы кезеңдi олардың жұмысының тұрақтылығы үшiн мазутпен қамтамасыз ету" аймақтық инвестициялық бағдарламасымен келiсiлсін.
2. Қызылорда облысының жергiлiктi атқарушы органының 2000 жылға арналған жиынтық қарыз алу лимитiн пайдалану көлемi 330 000 000 (үш жүз отыз миллион) теңге мөлшерiнде белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi ресiмделетiн құжаттар мен мәмiлелердiң Қазақстан Республикасының заңнамасына Қызылорда облысы жергiлiктi атқарушы органының заем туралы шартының сәйкестiгiне құқықтық сараптама жүргiзсiн және Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгіне тиiстi қорытынды ұсынсын.
4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi:
1) тартылатын заем шарттарына қаржылық сараптаманы жүзеге асырсын;
2) мемлекеттiк борышты басқару шеңберiнде заемды тiркеудi, жергiлiктi атқарушы органның заемды бақылауын және оған қызмет көрсету мониторингi мен өтеуiн қамтамасыз етсiн.
5. Қызылорда облысының әкiмi:
1) Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi мен Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiне 3-тармаққа сәйкес тартылатын заемға қаржылық сараптама жүргізу үшін қажетті құжаттарды ұсынсын;
2) заңнамада белгiленген тәртiптен заем тартуды қамтамасыз етсiн;
3) заем қаражатының мақсатты пайдаланылуын қамтамасыз етсiн;
4) жергiлiкті бюджеттiң қаражаты есебiнен заемға қызмет көрсетудi
және оны өтеудi қамтамасыз етсiн;
5) заем қаражатын игеру, оған қызмет көрсету және өтеу жөнiнде
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне үнемi ақпарат берудi
қамтамасыз етсiн.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы
министрлiгiне жүктелсiн.
7. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Қасымбеков Б.А.

Об отдельных вопросах заимствования местным исполнительным органом Кызылординской области
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 августа 2000 года N 1265
В целях обеспечения надежной и безаварийной работы объектов теплоэнергетики Кызылординской области в осенне-зимний период 2000/2001 года Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Согласовать представленную региональную инвестиционную программу местного исполнительного органа Кызылординской области "Обеспечение теплоэнергоснабжающих предприятий города Кызылорда мазутом для устойчивости их работы в осенне-зимний период 2000/2001 года", утвержденную решением сессии Кызылординского областного маслихата от 29 июля 2000 года и имеющую положительное заключение Министерства экономики Республики Казахстан, финансирование которой осуществляется за счет заимствования указанным местным исполнительным органом.
2. Установить объем использования совокупного лимита заимствования на 2000 год местного исполнительного органа Кызылординской области в размере 330 000 000 (триста тридцать миллионов) тенге.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан провести правовую экспертизу договора о займе местного исполнительного органа Кызылординской области на соответствие оформляемых документов и сделки законодательству Республики Казахстан и представить соответствующее заключение в Министерство финансов Республики Казахстан.
4. Министерству финансов Республики Казахстан:
1) осуществить финансовую экспертизу условий привлекаемого займа;
2) в рамках управления государственным долгом обеспечить регистрацию займа, контроль и мониторинг обслуживания и погашения займа местным исполнительным органом.
5. Акиму Кызылординской области:
1) представить в Министерство финансов Республики Казахстан и Министерство юстиции Республики Казахстан необходимые документы для проведения финансовой экспертизы привлекаемого займа согласно пункта 3;
2) обеспечить привлечение займа в установленном законодательством
порядке;
3) обеспечить целевое использование средств займа;
4) обеспечить обслуживание и погашение займа из средств местного
бюджета;
5) обеспечить регулярное представление информации в Министерство
финансов Республики Казахстан по освоению средств займа, его обслуживанию
и погашению.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на
Министерство финансов Республики Казахстан.
7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Петрова Г.В.)