Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің шекара заставаларына қаһарман-шекарашылардың есімін беру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 5 қыркүйек N 1343
Қазақстандық шекарашылардың ерлігі мен есімін мәңгі есте қалдыру, аға ұрпақтың ерлік дәстүрлерінде жауынгерлерді қазақстандық патриотизмге тәрбиелеу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Шонжы шекара отрядының "Есекартқан" шекара заставасына Кеңес
Одағының Батыры, генерал-лейтенант Матвей Кузьмич Меркуловтың есімі
берілсін.
2. Күршім шекара отрядының "Чиндагатуй" шекара заставасына әскери
борышын өтеу жолында ерлікпен қазақ тапқан және қайтыс болғаннан кейін ІІ
дәрежелі "Айбын" орденімен марапатталған кіші сержант Раджан Әрмиұлы
Батырхановтың есімі берілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

О присвоении пограничным заставам Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан имен героев-пограничников
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2000 года N 1343
В целях увековечения подвига и памяти пограничников-казахстанцев, воспитания у воинов казахстанского патриотизма на героических традициях старших поколений Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Присвоить пограничной заставе "Есекарткан" Чунджинского пограничного отряда имя Героя Советского Союза генерал-лейтенанта Меркулова Матвея Кузьмича.
2. Присвоить пограничной заставе "Чиндагатуй" Курчумского
пограничного отряда имя младшего сержанта Батырханова Раджана Армиевича,
геройски погибшего при исполнении воинского долга и посмертно
награжденного орденом "Айбын" II степени.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Петрова Г.В.)