Әйелдер кәсіпкерлігін қолдау жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 5 қыркүйек N 1345
Әйелдер кәсiпкерлiгiн қолдау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Отбасы және әйелдер iстерi жөнiндегi ұлттық комиссияның отандық тауар өндiрушiлердi қолдау бағдарламасы шеңберiндегi қаражаттан 4 500 000 (төрт миллион бес жүз мың) АҚШ доллары мөлшерiнде әйелдер кәсiпкерлiгiн несиелендiру туралы ұсынысы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Президентi жанындағы Отбасы және әйелдер iстерi жөнiндегi ұлттық комиссияның және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң "Темiрбанк" ашық акционерлiк қоғамын әйелдер кәсiпкерлiгiн несиелендiру жөнiндегi уәкiлеттi банк етiп айқындау туралы ұсынысы назарға алынсын.
3. "Қазақстан Эксимбанкi" жабық акционерлiк қоғамы (бұдан әрi - Эксимбанк) белгiленген тәртiппен отандық тауар өндiрушiлердi қолдау бағдарламасы шеңберiнде жобаларды несиелендiруге бөлiнетiн қаражат есебiнен әйелдер кәсiпкерлiгiн несиелендiру үшiн уәкiлеттi банкке 5 жылға дейiн жылдығына 5 (бес) пайыз сыйақы (мүдде) ставкасы бойынша несие қаражатын бөлсiн.
4. Жобаларға арналған несиелер жөнiндегi уәкiлеттi банк "Отандық тауар өндiрушiлердi қолдау жөнiндегi шараларды iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 13 қарашадағы N 1162 P981162_ қаулысына сәйкес маржа белгiлесiн.
5. Эксимбанк уәкiлеттi банкпен бiрлесiп Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгiне, Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiне және Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестiктi қорғау және шағын бизнестi қолдау
жөнiндегi агенттiгiне әйелдер кәсiпкерлiгiн несиелендiру туралы тоқсан
сайын есеп берсiн.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының
Экономика министрлігіне жүктелсін.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

О мерах по поддержке женского предпринимательства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2000 года N 1345
В целях поддержки женского предпринимательства Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить предложение Национальной комиссии по делам семьи и женщин при Президенте Республики Казахстан о кредитовании женского предпринимательства в размере 4 500 000 (четыре миллиона пятьсот тысяч) долларов США из средств в рамках программы поддержки отечественных товаропроизводителей.
2. Принять к сведению предложение Национальной комиссии по делам семьи и женщин при Президенте Республики Казахстан и Национального Банка Республики Казахстан об определении уполномоченным банком по кредитованию женского предпринимательства открытое акционерное общество "Темирбанк".
3. Закрытому акционерному обществу "Эксимбанк Казахстан" (далее - Эксимбанк) в установленном порядке выделить кредитные средства уполномоченному банку до 5 лет по ставке вознаграждения (интереса) 5 (пять) процентов годовых для кредитования женского предпринимательства за счет средств, выделяемых для кредитования проектов в рамках программы поддержки отечественных товаропроизводителей.
4. Уполномоченному банку по кредитам для проектов устанавливать маржу в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 ноября 1998 года N 1162 P981162_ "О реализации мер по поддержке отечественных товаропроизводителей".
5. Эксимбанку совместно с уполномоченным банком ежеквартально представлять в Министерство экономики Республики Казахстан, Министерство энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан и Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и поддержке малого бизнеса отчет о кредитовании женского предпринимательства.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на
Министерство экономики Республики Казахстан.
7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Петрова Г.В.)