Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң заң жобалау қызметiн жетiлдiру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 11 қыркүйектегі N 1376 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 29 желтоқсандағы № 904 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.12.2016 № 904 қаулысымен.
Заң жобалау қызметiн жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 18.02.2016 N 87 қаулысымен.
2. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 18.02.2016 N 87 қаулысымен.
3. Заң жобалау жұмыстарының ағымдағы жоспарының орындалуын жалпы бақылау Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiне жүктелсiн.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 30.12.2014 № 1401 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Уәкiлеттi мемлекеттiк органдар әр айдың 25-шi күнiнен кешiктiрмей Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiне шұғыл және басым заң жобаларын, сондай-ақ Мемлекет басшысының тапсырмаларынан туындайтын заң жобаларын дайындау, заң жобаларының Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Парламентiнде өтуi туралы ақпаратты, сондай-ақ заң жобалау жұмыстарының орындалу барысы туралы есептi ұсынсын.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.03.15. N 172 Қаулысымен.
5. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi:
Қазақстан Республикасының Yкiметi мен уәкілеттi мемлекеттiк органдардың заң жобалау қызметiнiң барысын ай сайын қорытсын, шұғыл және басым заң жобаларын, сондай-ақ Мемлекет басшысының тапсырмаларынан туындайтын заң жобаларын дайындау туралы ақпаратты, сондай-ақ заң жобалау жұмыстары жоспарларының орындалу барысы туралы ақпаратты дайындасын және есептi айдан кейiнгi айдың бiрi күнiне қарай Қазақстан Республикасының Үкiметiне жiберсiн;
уәкiлеттi мемлекеттiк органдардың заң жобаларын әзiрлеу мерзiмдерiн бұзушылықтары туралы Қазақстан Республикасының Үкiметiне жедел хабарласын және анықталған тәртiп бұзушылықтарды жою жөнiндегі шараларды ұсынсын.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.03.15. N 172 Қаулысымен.
6. Уәкiлеттi мемлекеттiк органдар Yкiметтiң Парламентке енгізген заң жобаларының мәтiндерiне заңның тұжырымдамасымен, оның құқықтық мазмұнын өзгертумен байланысты және мемлекеттiк кiрiстердi азайтуды немесе мемлекеттiк шығыстарды ұлғайтуды көздейтiн өзгерiстер мен толықтыруларды Yкiметпен келiспей енгiзудi болдырмау мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi Регламентiнiң 79-тармағының талаптарын қатаң орындауды қамтамасыз етсiн.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2002.12.10. N 1300, 2007.03.20. N 217 Қаулыларымен.

О мерах по совершенствованию законопроектной деятельности Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 сентября 2000 года N 1376. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2016 года № 904.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.12.2016 № 904.
В целях совершенствования законопроектной деятельности Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Исключен постановлением Правительства РК от 18.02.2016 № 87.         2. Исключен постановлением Правительства РК от 18.02.2016 № 87.
3. Возложить на Министерство юстиции Республики Казахстан общий контроль за выполнением текущего плана законопроектных работ.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 30.12.2014 № 1401 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
4. Уполномоченным государственным органам в срок не позднее 25 числа каждого месяца представлять Министерству юстиции Республики Казахстан информацию о подготовке срочных и приоритетных законопроектов, а также законопроектов, вытекающих из поручений Главы государства, прохождении законопроектов в Правительстве и Парламенте Республики Казахстан, а также отчет о ходе выполнения планов законопроектных работ. <*>
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 15 марта 2006 года N 172.
5. Министерству юстиции Республики Казахстан:
ежемесячно обобщать ход законопроектной деятельности Правительства и уполномоченных государственных органов Республики Казахстан, готовить и направлять к первому числу месяца, следующего за отчетным, в Правительство Республики Казахстан информацию о подготовке срочных и приоритетных законопроектов, а также законопроектов, вытекающих из поручений Главы государства, а также информацию о ходе выполнения планов законопроектных работ;
оперативно информировать Правительство Республики Казахстан о нарушениях уполномоченными государственными органами сроков разработки законопроектов и предлагать меры по устранению выявленных нарушений. <*>
Сноска. В пункт 5 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 15 марта 2006 года N 172 .
6. Уполномоченным государственным органам обеспечить строгое выполнение требований пункта 79 Регламента Правительства Республики Казахстан в целях предотвращения включения, без согласования с Правительством, в тексты внесенных Правительством в Парламент законопроектов изменений и дополнений, связанных с концепцией закона, изменением его правового содержания и предусматривающих сокращение государственных доходов или увеличение государственных расходов. <*>
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 10 декабря 2002 г N 1300 ; от 20 марта 2007 г. N 217 .

7. Қазақстан Республикасы Yкiметiнің Парламенттегi Өкiлдiгi Премьер-Министрдi, оның орынбасарлары мен Премьер-Министр Кеңсесiнің Басшысын Қазақстан Республикасының Үкiметi енгiзетiн заң жобаларының және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қызметiне қатысы бар Қазақстан Республикасының Парламентi қарайтын басқа да мәселелердің өту процесi туралы тұрақты хабардар етсiн.
8. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2000 жылғы 11 қыркүйектегі
N 1376 қаулысымен
бекiтiлген
Заң жобалау қызметi мәселелерi жөнiндегi
ведомствоаралық комиссия туралы
ЕРЕЖЕ
Ескерту. Ереже алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 18.02.2016 N 87 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2000 жылғы 11 қыркүйектегі
N 1376 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының уәкiлетті органдарында заң жобалау жұмысын ұйымдастыру ережесi
Ескерту. Ереже алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2003.08.21. N 840 Қаулысымен.

7. Представительству Правительства в Парламенте Республики Казахстан регулярно информировать Премьер-Министра, его заместителей и Руководителя Канцелярии Премьер-Министра о процессе прохождения законопроектов, вносимых Правительством Республики Казахстан, и других вопросов, рассматриваемых Парламентом, имеющих отношение к деятельности Правительства Республики Казахстан.
8. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 сентября 2000 года N 1376
Положение
о Межведомственной комиссии по вопросам
законопроектной деятельности
Сноска. Положение исключено постановлением Правительства РК от 18.02.2016 № 87.