Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Қаржы орталығы" мемлекеттік мекемесін құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 12 қазан N 1523.
Қазақстан Республикасының жоғары оқу орындарында кадрлар даярлауды несиелендiру жөнiндегi банк операцияларын жүзеге асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгінiң "Қаржы орталығы" мемлекеттiк мекемесi (бұдан әрi - Қаржы орталығы) құрылсын.
2. Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi:
1) Қаржы орталығының жарғысын бекiтсiн және оның әдiлет органдарында тiркелуiн қамтамасыз етсiн;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
3. Қаржы орталығын 2000 жылы қаржыландыру Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгіне 2000 жылға арналған республикалық бюджетте 9 "Жоғары оқу орындарында республикалық деңгейде кадрлар даярлау" бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебiнен және шегiнде жүзеге асырылады деп белгiленсiн.
4. Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi 2001 жылдан бастап Қаржы орталығын ұстауға арналған шығыстарды республикалық бюджеттiң тиiстi бағдарламасы бойынша көздесiн.
5. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.10.28. N 1111 қаулысымен .
2) "2000 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 7 желтоқсандағы N 1872 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 53, 530-құжат):
көрсетiлген қаулыға 1-қосымшада:
IV "Шығыстар" бөлiмiнде:
4 "Білім беру" функцияналдық тобында:
6 "Жоғары бiлiм" кіші функциясында:
"225 Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi" мемлекеттiк әкiмшiсiнде:
9 "Жоғары оқу орындарында республикалық деңгейде кадрлар даярлау" бағдарламасында:
мынадай мазмұндағы 38-кiшi бағдарламамен толықтырылсын:
"38 Қаржы орталығы 2064";
97 "Банк-агентке несиелендiру процесiне қызмет көрсеткенi үшiн комиссиялық сыйақы (мүдде) төлеу" кiшi бағдарламасындағы "2200" деген сан "136" деген санмен ауыстырылсын;
көрсетiлген қаулыға 3-қосымшада:
IV "Шығыстар" бөлiмiнде:
4 "Бiлiм беру" функцияналдық тобында:
6 "Жоғары білiм" кiшi функциясында:
"225 Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi" мемлекеттiк әкiмшiсiнде:
9 "Жоғары оқу орындарында республикалық деңгейде кадрлар даярлау" бағдарламасында:
мынадай мазмұндағы 38-кiшi бағдарламамен толықтырылсын:
"38 Қаржы орталығы Ұстау";

О создании государственного учреждения "Финансовый центр" Министерства образования и науки Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2000 года N 1523
В целях осуществления банковских операций по кредитованию подготовки кадров в высших учебных заведениях Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать государственное учреждение "Финансовый центр" Министерства образования и науки Республики Казахстан (далее - Финансовый центр).
2. Министерству образования и науки Республики Казахстан:
1) утвердить устав Финансового центра и обеспечить его регистрацию в органах юстиции;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Установить, что финансирование Финансового центра в 2000 году осуществляется за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете Министерству образования и науки Республики Казахстан на 2000 год по программе 9 "Подготовка кадров в высших учебных заведениях на республиканском уровне".
4. Министерству образования и науки Республики Казахстан начиная с 2001 года предусматривать расходы на содержание Финансового центра по соответствующей программе республиканского бюджета.
5. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) (Подпункт 1) утратил силу - постановлением Правительства РК от 28 октября 2004 г. N 1111 )
2) в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 декабря 1999 года N 1872  P991872_   "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2000 год" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 53, ст. 530):
в приложении 1 к указанному постановлению:
в разделе IV "Расходы":
в функциональной группе 4 "Образование":
в подфункции 6 "Высшее образование":
в государственном учреждении "225 Министерство образования и науки Республики Казахстан":
в программе 9 "Подготовка кадров в высших учебных заведениях на республиканском уровне":
дополнить подпрограммой 38 следующего содержания:
"38 Финансовый центр                   2064";
в подпрограмме 97 "Выплата комиссионного вознаграждения (интереса) банку-агенту за обслуживание процесса кредитования" цифру "2200" заменить цифрой "136";
в приложении 3 к указанному постановлению:
в разделе IV "Расходы":
в функциональной группе 4 "Образование":
в подфункции 6 "Высшее образование":
в государственном учреждении "225 Министерство образования и науки Республики Казахстан":
в программе 9 "Подготовка кадров в высших учебных заведениях на республиканском уровне":
дополнить подпрограммой 38 следующего содержания:
"38 Финансовый центр                     Содержание";