Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 30 қыркүйектегі N 447 Жарлығын іске асыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 18 қазан N 1553
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Белгiленген әскери қызмет мерзiмiн өткерген мерзiмдi әскери қызметтегi әскери қызметшiлердi запасқа шығару және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2000 жылдың қазан-желтоқсанында кезектi мерзiмдi әскери қызметке шақыру туралы" 2000 жылғы 30 қыркүйектегi N 447 U000447_ Жарлығын iске асыру мақсатында және "Жалпыға бiрдей әскери мiндеттілік және әскери қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 19 қаңтардағы Заңының Z939000_ 13-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi шақыру комиссияларының жұмысын ұйымдастырсын және Қазақстан Республикасының азаматтарын 2000 жылдың қазан-желтоқсанында мерзiмдi әскери қызметке шақыруды өткiзудi қамтамасыз етсiн.
2. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi шақырылушыларды жинау және әскерлерге жөнелту орындарында iшкi iстер органдары қызметкерлерiнiң күшейтiлген кезекшiлiгiн ұйымдастырсын.
3. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау iсi жөнiндегi агенттiгi белгiленген тәртiппен шақыру пункттерiн медициналық қамтамасыз етудi ұйымдастырсын.
4. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң өтiнiмдерi бойынша мерзiмдi әскери қызметтiң запасқа шығарылған әскери қызметшiлерi мен Қарулы Күштерге, басқа да әскерлер мен әскери құралымдарға әскери қызметке шақырылған азаматтарды тасымалдауды қамтамасыз етсiн.
5. Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi, Iшкi iстер министрлiгi, Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгi мерзiмдi әскери қызметке шақырылған азаматтарды, сондай-ақ мерзiмдi әскери қызметтен запасқа шығарылған әскери қызметшiлердi тасымалдауға жұмсалатын шығыстарды өтеудi республикалық бюджетте осы мақсаттарға көзделген қаржы шегiнде, тасымалдауды жүзеге асыратын ұйымдарға тiкелей, олар ұсынған шоттар бойынша жүргiзсiн.
6. Некеде тұратын және бiр баласы бар шақырылушыларды шақырудың шектi
жасына дейiн мерзiмдi әскери қызметке шақыру кейiнге қалдырылсын.
7. Қазақстан Республикасының орталық және жергілiктi атқарушы
органдары әскерге шақырылатын жастар арасында "Жалпыға бiрдей әскери
мiндеттілік және әскери қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1993
жылғы 19 қаңтардағы Заңын орындауға бағытталған профилактикалық жұмысты
жандандырсын.
8. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Багарова Ж.А.
Икебаева А.Ж.

О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2000 года N 447
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2000 года N 1553
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 30 сентября 2000 года N 447 U000447_ "Об увольнении в запас военнослужащих срочной военной службы, выслуживших установленный срок военной службы, и об очередном призыве граждан Республики Казахстан на срочную службу в октябре-декабре 2000 года" и в соответствии со статьей 13 Закона Республики Казахстан от 19 января 1993 года Z939000_ "О всеобщей воинской обязанности и военной службе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Акимам областей, городов Астаны и Алматы организовать работу призывных комиссий и обеспечить проведение призыва граждан Республики Казахстан на срочную военную службу в октябре-декабре 2000 года.
2. Министерству внутренних дел Республики Казахстан организовать усиленное дежурство сотрудников органов внутренних дел в местах сбора и отправки в войска призывников.
3. Агентству Республики Казахстан по делам здравоохранения в установленном порядке организовать медицинское обеспечение призывных пунктов.
4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан обеспечить перевозку уволенных в запас военнослужащих срочной военной службы и граждан, призванных на военную службу в Вооруженные Силы, другие войска и воинские формирования по заявкам Министерства обороны Республики Казахстан.
5. Министерству обороны Республики Казахстан, Министерству внутренних дел, Агентству Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям возмещение расходов на перевозку граждан, призванных на срочную военную службу, а также уволенных в запас военнослужащих срочной военной службы производить непосредственно организациям, осуществляющим перевозку по предъявленным ими счетам в пределах ассигнований, предусмотренных на эти цели в республиканском бюджете.
6. Предоставить отсрочку от призыва на срочную военную службу призывникам, состоящим в браке и имеющим одного ребенка, до предельного призывного возраста.
7. Центральным и местным исполнительным органам Республики Казахстан
активизировать профилактическую работу среди призывной молодежи,
направленную на соблюдение Закона Республики Казахстан от 19 января 1993
года
Z939000_
"О всеобщей воинской обязанности и военной службе".
8. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Умбетова А.М.)