Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң ақпараттық-маркетингтiк жүйесiн қалыптастыру мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 30 қазан N 1627
Нарық жағдайында ауыл шаруашылығы өндiрiсi субъектiлерiнiң ақпараттық қамтамасыз етiлуiн арттыру және ауыл шаруашылығы саласын тиiмдi мемлекеттiк реттеудi қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң ақпараттық-маркетингтiк жүйесiн (бұдан әрi - АШМ АқМЖ) қалыптастырудың тұжырымдамасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң келiсiмiмен Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi ақпараттық-маркетингтiк жүйесiнiң жұмыс iстеу ережелерiн әзiрлесiн және бекiтсiн.
3. Облыстардың әкiмдерi, Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кірiс, көлiк және коммуникациялар, энергетика, индустрия және сауда министрлiктерi, Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттiгi, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi (келiсiм бойынша) АШМ АқМЖ Тұжырымдамасына сәйкес Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгiне мәлiметтердiң уақытылы берiлуiн қамтамасыз етсiн.
4. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi 78 "Мемлекеттiк органдарды ақпараттандыру жөнiндегi бағдарламаны iске асыру" бағдарламасы бойынша республикалық бюджетте көзделетiн қаражаттың есебiнен АШМ АқМЖ-ны қаржыландыруды қамтамасыз етсiн.
5. Облыстардың әкiмдерiне "Ауыл шаруашылығының ақпараттық-маркетингтiк жүйесiн дамыту" бюджеттiк бағдарламасын көздеу ұсынылсын.
6. "Агроөнеркәсiп кешенiнде бiрыңғай ақпараттық-маркетингтiк жүйе
құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 22 желтоқсандағы
N 1815
P971815_
қаулысының (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 1997 ж.,
N 57, 513-құжат) күшi жойылды деп танылсын.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары Д.К. Ахметовке жүктелсін.
8. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 30 қазандағы
N 1627 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң
ақпараттық-маркетингтiк жүйесiн (АШМ АқМЖ)
қалыптастырудың
ТҰЖЫРЫМДАМАСЫ
1. Мақсаты
1.1. Ауыл шаруашылығы тауар өндiрушiлерi мен мемлекеттiк органдар, сондай-ақ аграрлық рынокқа басқа да қатысушылар арасында талдау және маркетингтiк ақпаратты жедел алмасуды қамтамасыз ету.

О вопросах формирования информационно-маркетинговой системы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2000 года N 1627
В целях повышения информационной обеспеченности субъектов сельскохозяйственного производства в условиях рынка и обеспечения эффективного государственного регулирования сельскохозяйственной отраслью Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить Концепцию формирования информационно-маркетинговой системы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Концепция ИМС МСХ) согласно приложению.
2. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан по согласованию с Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан разработать и утвердить Правила функционирования информационно-маркетинговой системы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Акимам областей, Министерствам государственных доходов, транспорта и коммуникаций, энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан, Агентству Республики Казахстан по статистике, Национальному Банку Республики Казахстан (по согласованию) обеспечить своевременное представление данных Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан в соответствии с Концепцией ИМС МСХ.
4. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан обеспечить финансирование ИМС МСХ за счет средств, предусматриваемых в республиканском бюджете по программе 78 "Реализация программы по информатизации государственных органов".
5. Рекомендовать акимам областей предусмотреть местную бюджетную программу "Развитие информационно-маркетинговой системы сельского хозяйства".
6. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 1997 года N 1815 P971815_ "О создании единой информационно-маркетинговой системы в агропромышленном комплексе" (САПП Республики Казахстан, 1997г., N 57, ст. 513).
7. Контроль за исполнение настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Ахметова Д.К.
8. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение к постановлению
Правительства Республики Казахстан
от 30 октября 2000 года N 1627
Концепция формирования информацонно-маркетинговой системы
Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (ИМС МСХ)
1.Цель
1.1. Обеспечение оперативного обмена аналитической и маркетинговой информацией между сельхозтоваропроизводителями и государственными органами, а также другими участниками аграрного рынка.

1.2. Саланы тиiмдi мемлекеттiк реттеудi қамтамасыз ету.
2. Нысанасы және объектiсi
2.1. Ауыл шаруашылығы секторында жұмыс iстейтiн мемлекеттiк және
мемлекеттiк емес органдарды бiрыңғай ақпараттық желiге бiрiктiру және оның
негiзiнде тенденциялары серпiнiн көрсетуге қабiлеттi икемдi ақпараттық
базаны құру болып табылады.
2.2. Өзiне сандық және сапалық көрсеткiштердi, статистикалық ақпарат
пен мәтiндiк деректердi қамтитын агроөнеркәсiп сипатындағы ақпарат объект
болып табылады.
3. Мiндеттерi
Мынадай мақсаттарда ақпаратты жинау мен талдамалық өңдеу АШМ АқМЖ-нiң
мiндеттерi болып табылады:
3.1. ауыл шаруашылығы тауар өндiрушiлерiн ақпараттық қамтамасыз ету:
- өткiзу рыногы мен баға конъюнктурасы жөнiндегi ақпаратты;
- ауыл шаруашылығы өндiрiсiне несие беру жөнiндегi ақпаратты;
- агротехнологиялар, сондай-ақ техникалық және технологиялық сервис
жөнiндегі ақпаратты;
- талдау материалдарын;
- бизнес байланыстарын, әрiптес iздеу мен iскерлiк байланыстар
орнатуды;
- ұсынымдарды;
- салық және кеден заңнамасы жөнiндегi консалтингтi, нормативтiк
құқықтық қамтамасыз етудi және т.б. қамтиды;
3.2. мемлекеттiк басқару органдарын ақпараттық қамтамасыз ету:
- ауыл шаруашылығы өндiрiсiнiң негiзгi өндiрiстiк-қаржылық
көрсеткiштерi жөнiндегi ақпаратты;
- экспорт-импорттың көлемi мен баға көрсеткiштерiн;
- өндiрiстiң тауар топтары, салалары және аймақтары бойынша
шығындарын;
- ауыл шаруашылығы өнiмдерiнiң негiзгi түрлерi бойынша
қаржылық-өндiрiстiк және баға теңгерiмдерiн;
- ауыл шаруашылығы мен басқа да шаруашылықтардың стратегиялық
маңызды көрсеткiштерi мен бағыттары жөнiндегi ағымдағы жағдай туралы жедел
деректерiн қамтиды.
4. АШМ АқМЖ-нiң қызметiне әкiмшілiк жүргiзу мен үйлестiру
АШМ АқМЖ-нiң қызметiн қамтамасыз ету жөнiндегi әкiмшiлiк функцияларын
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi жүзеге асырады,
сондай-ақ оған АШМ АқМЖ-не қатысушылардың өзара iс-қимыл жасауын үйлестiру
мәселелерi жүктеледi.
5. АШМ АқМЖ-нiң ақпараттық ағындары
5.1. АШМ АқМЖ-не енетін ақпарат
Ұсынылатын ақпараттың көздерi:
Ауыл шаруашылығының облыстық департаменттері (1-қосымша).
Министрлiктер мен ведомстволар (2-қосымша)
- Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi;
- Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi;
- Статистика жөнiндегі агенттiк;
- Ұлттық Банк;
- Көлiк және коммуникациялар министрлiгi;
- Тауар биржалары және көтерме рыноктар.
5.2. АШМ АқМЖ-нен шығатын ақпарат
Ақпарат ҚР Ауыл шаруашылығы министрлiгi бекiтетiн тiзбеге сәйкес
берiледi (3-қосымша).

1.2. Обеспечение эффективного государственного регулирования отрасли.
2. Предмет и объект
2.1.Предметом является объединение государственных и негосударственных органов, задействованных в сельскохозяйственном секторе, в единую информационную сеть и создание на ее основе гибкой информационной базы, способной отразить реальную картину состояния отрасли и динамику ее
тенденций.
2.2. Объектом является информация агропромышленного характера,
включающая в себя количественные и качественные показатели, статистическую
информацию и текстовые данные.
3. Задачи
Задачами ИМС МСХ являются сбор и аналитическая обработка информации с
целью:
3.1. информационного обеспечения сельхозтоваропроизводителей, которое
включает:
- информацию по рынкам сбыта и ценовую конъюнктуру;
- информацию по кредитованию сельскохозяйственного производства;
- информацию по агротехнологиям, а также по техническому и
технологическому сервису;
- аналитический материал;
- бизнес-контакты, поиск партнеров и установление деловых связей;
- рекомендации;
- консалтинг по налоговому и таможенному законодательству,
нормативно-правовое обеспечение и другое;
3.2. информационного обеспечения органов государственного управления,
которое включает:
- информацию по основным производственно-финансовым показателям
сельскохозяйственного производства;
- объемные и ценовые показатели экспорта-импорта;
- издержки производства по группам товаров, отраслям и регионам;
- информацию по инвестиционным проектам в сельском хозяйстве;
- финансово-производственные и ценовые балансы по основным видам
сельскохозяйственной продукции;
- оперативные данные о текущей ситуации по стратегически важным
показателям и направлениям сельского хозяйства и другое.
4. Администрирование и координация функционирования ИМС МСХ
Административные функции по обеспечению деятельности ИМС МСХ
осуществляет Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан, на
которое также возлагаются вопросы координации взаимодействия участников
ИМС МСХ.
5. Информационные потоки ИМС МСХ
5.1. Информация, входящая в ИМС МСХ.
Источники предоставляемой информации:
областные департаменты сельского хозяйства (Приложение 1);
министерства и ведомства (Приложение 2):
- Министерство государственных доходов;
- Министерство энергетики, индустрии и торговли;
- Агентство по статистике;
- Национальный Банк;
- Министерство транспорта и коммуникаций;
- Товарные биржи и оптовые рынки.
5.2. Информация, исходящая из ИМС МСХ.
Информация предоставляется в соответствии с перечнем, утверждаемым
Министерством сельского хозяйства (Приложение 3).

6. Техникалық шешiм
АШМ АқМЖ-сiн құру қолданылып жүрген корпоративтiк жүйенiң тасымалдау
мүмкiндiктерiн пайдалану негiзiнде жүргiзiледi. Мұнда ҚР Ауыл шаруашылығы
министрлiгiн және ауыл шаруашылығының облыстық департаменттерiн - бөлiнген
жүйелер бойынша, ал аудандарды - коммутациялық жүйе бойынша iске қосу
көзделедi. АШМ АқМЖ-нiң негiзгi құрылымы мынадай тораптарды қамтиды:
- Әкiм (1 бiрлiк, сервер және АШМ АқМЖ жабдығы)
(10 бiрлiк, 1 компьютер мен 1 модемнен)
- Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң аумақтық комитеттерi:
- облыстық (14 бiрлiк, 2 компьютер мен 2 модемнен)
- қалалық (36 бiрлiк, 1 компьютер мен 1 модемнен)
- аудандық (161 бiрлiк, 1 компьютер мен 1 модемнен)
- Ауыл шаруашылығы департаменттерi:
- облыстық (14 бiрлiк, 2 компьютер мен 2 модемнен)
- аудандық (161 бiрлік, 1 компьютер мен 1 модемнен)
АШМ АқМЖ-сiн құру мынадай екi кезеңде жүзеге асырылады:
1. АШМ АқМЖ-нiң iске қосылуы, 2000 жыл
- Ауыл шаруашылығы министрлiгiн (Әкiмшiнi) техникалық қамтамасыз ету:
- АШМ АқМЖ-сi үшiн жабдық сатып алу;
- бағдарламалық қамтамасыз етудi әзiрлеу және сатып алу.
- АШМ АқМЖ-сiнiң тораптарын техникалық қамтамасыз ету.
Республикалық деңгей:
- компьютерлердi сатып алу - 10 бiрлiк;
- модемдердi сатып алу - 10 бiрлiк.
Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң аумақтық комитеттерi, соның iшiнде:
облыстық:
- компьютерлерді сатып алу - 28 бірлік;
- модемдерді сатып алу - 28 бірлік.
қалалық:
- компьютерлерді сатып алу - 6 бірлік;
- модемдерді сатып алу - 6 бірлік.
(мың теңге)
--------------------------------------------------------------------------
Шығындардың             | Қажеттілік  | Қаржыландыру көздері |Сомасы
атауы                |-------------|----------------------|--------
|жалпы |баға. |Республикалық бюджет**| жиыны
|саны  |сы*   |----------------------|
|      |      |   саны     | сомасы  |
--------------------------------------------------------------------------
АқМЖ-нің тораптарын іске       16      140    16          2 240      2 240
қосу
Компьютерлер, соның ішінде:    44      280    44         12 320     12 320
Республикалық деңгей           10             10          2 800
Облыстық деңгей                28             28          7 840
Қалалық деңгей                  6              6          1 680
Модемдер,
оның ішінде:                   44       25                1 100      1 100
Республикалық деңгей           10             10            250
Облыстық деңгей                28             28            700
Қалалық деңгей                  6              6            150
Бағдарламалық қамтамасыз ету                              2 850      2 850

6. Техническое решение
Создание ИМС МСХ производится на основе использования транспортных
возможностей действующей корпоративной сети. При этом подключение
Министерства сельского хозяйства и областных департаментов сельского
хозяйства предполагается по выделенным линиям, а подключение районов по
коммутируемой линии. Основная структура ИМС МСХ включает в себя следующие
узлы:
- Администратор      (1 ед., сервер и оборудование ИМС МСХ)
(10 ед., по 1 компьютеру и 1 модему)
- Территориальные комитеты Министерства сельского хозяйства:
- областные (14 ед., по 2 компьютера и 2 модема)
- городские (36 ед., по 1 компьютеру и 1 модему)
- районные (161 ед., по 1 компьютеру и 1 модему)
- Департаменты сельского хозяйства:
- областные (14 ед., по 2 компьютера и 2 модема)
- районные (161 ед., по 1 компьютеру и 1 модему)
Создание ИМС МСХ осуществляется в два этапа:
1. 3апуск ИМС МСХ, 2000 год
- Техническое обеспечение Министерства сельского хозяйства
(Администратора):
- закуп оборудования для ИМС МСХ
- разработка и закуп программного обеспечения.
- Техническое обеспечение узлов ИМС МСХ.
Республиканский уровень:
- закуп компьютеров - 10 ед.
- закуп модемов -10 ед.
Территориальные комитеты Министерства сельского хозяйства, в том
числе:
областные:
- закуп компьютеров - 28 ед.
- закуп модемов - 28 ед.
городские:
- закуп компьютеров - 6 ед.
- закуп модемов - 6 ед.
(тыс. тенге)
--------------------------------------------------------------------------
Наименование             | Потребность |          Источник      |Сумма
затрат                |             |       финансирования   |Итого
|-------------|----------------------- |
|общее | цена*|Республиканский бюджет**|
|кол-во|      |------------------------|
|      |      |   кол-во   |   сумма   |
--------------------------------------------------------------------------
Подключение узлов ИМС, МСХ     16      140    16          2 240      2 240
Компьютеры, в том числе:       44      280    44         12 320     12 320
Республиканский уровень        10             10          2 800
Областной уровень              28             28          7 840
Городской уровень               6              6          1 680
Модемы,
в том числе:                   44       25                1 100      1 100
Республиканский уровень        10             10            250
Областной уровень              28             28            700
Городской уровень               6              6            150
Программное обеспечение                                   2 850      2 850

Жабдық (серверлер,                                        2 290      2 290
маршрутизаторлар, кәсіптік
модемдер, НUВЕ (қосуға
арналған құрылғы), желілік
карталар, спутник антенналары,
спутник модемдері)
Барлығы                         х                        20 800     20 800
---------------------------------------------------------------------------
* - болжамды бағалар бойынша
** - 2000 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат
шегінде
2. АШМ АқМЖ-сін дамыту, 2001 жыл.
- АШМ АқЖМ-сі тораптарын техникалық қамтамасыз ету:
Ауыл шаруашылығы министрлігінің аумақтық комитеттері, оның ішінде:
қалалық:
- компьютерлерді сатып алу - 30 бірлік
- модемдерді сатып алу - 30 бірлік
аудандық:
- компьютерлерді сатып алу - 161 бірлік
- модемдерді сатып алу - 161 бірлік
Ауыл шаруашылығы департаменттері, оның ішінде:
облыстық:
- компьютерлерді сатып алу - 28 бірлік
- модемдерді сатып алу - 28 бірлік
аудандық:
- компьютерлерді сатып алу - 161 бірлік
- модемдерді сатып алу - 161 бірлік
АШМ АқМЖ-сін дамытуға 2001 жылға арналған шығындар, теңге*
---------------------------------------------------------------------------
Шығындардың   |Қажеттілік  | Қаржыландыру көздері
атауы      |------------|--------------------------------------------
|Жалпы |Баға.|Республикалық бюджет**  | Жергілікті бюджет
|саны  |сы*  |------------------------|-------------------
|      |     |   саны     |  сомасы   |  саны   |  сомасы
---------------------------------------------------------------------------
Компьютерлер,       380    280                              189    52 920
оның ішінде:
Облыстық деңгей      28                                      28     7 840
Қалалық деңгей       30
Аудандық деңгей     322                                     161    45 080
Модемдер,           380    25                               189     4 725
оның ішінде:
Облыстық деңгей      28                                      28       700
Қалалық деңгей       30
Аудандық деңгей     322                                     161     4 025
Жабдық                х     х       22 196
(серверлер,
маршрутизаторлар,
кәсіптік модемдер,
НUВЕ (қосуға
арналған құрылғы),
жүйелік карталар,
спутник антенналары,
спутник модемдері)
Барлығы               х             22 196                         57 645
---------------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы:
-----------------------------------------------------
Шығындардың   |Қаржыландыру көздері     | Сомасы
атауы      |-------------------------|
|     Сыртқы заемдар***   | Барлығы
|-------------------------|
|    саны     |  сомасы   |
-----------------------------------------------------

Оборудование (сервера,                                    2 290      2 290
маршрутизаторы, профессиональ-
ные модемы, НUВЕ (устройство
для соединения), сетевые
карты, спутниковые антенны,
спутниковые модемы)
Всего                           х                        20 800     20 800
---------------------------------------------------------------------------
* - по предполагаемым ценам
** - в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на
2000 год.
2. Развитие ИМС МСХ, 2001 год
- Техническое обеспечение узлов ИМС МСХ.
Территориальные комитеты Министерства сельского хозяйства, в том
числе:
городские:
- закуп компьютеров - 30 ед.
- закуп модемов    - 30 ед.
районные:
- закуп компьютеров - 161 ед.
- закуп модемов - 161 ед.
Департаменты сельского хозяйства, в том числе:
областные:
- закуп компьютеров - 28 ед.
- закуп модемов    - 28 ед.
районные:
- закуп компьютеров - 161 ед.
- закуп модемов - 161 ед.
Затраты на развитие ИМС МСХ на 2001 год (в тыс. тенге)*
---------------------------------------------------------------------------
Наименование  |Потребность |Источники финансирования
затрат      |------------|--------------------------------------------
|общее |цена*|Республиканский бюджет**| Местный бюджет
|кол-во|     |------------------------|-------------------
|      |     |   кол-во   |   сумма   |  кол-во |   сумма
---------------------------------------------------------------------------
Компьютеры,
в том числе:        380    280                              189    52 920
Областной уровень    28                                      28     7 840
Городской уровень    30
Районный уровень    322                                     161    45 080
Модемы,
в том числе:        380    25                               189     4 725
Областной            28                                      28       700
уровень
Городском уровень    30
Районный уровень    322                                     161     4 025
Оборудование          х     х       22 196
(сервера, мар-
шрутизаторы,
профессиональные
модемы, НUВЕ
(устройство для
соединения),
сетевые карты,
спутниковые
антенны,
спутниковые
модемы)
Всего                 х             22 196                         57 645
---------------------------------------------------------------------------
(продолжение таблицы)
-----------------------------------------------------
Наименование  |Источники финансирования |  Сумма
затрат      |-------------------------|  Итого
|     Внешние займы***    |
|-------------------------|
|     кол-во  |   сумма   |
-----------------------------------------------------
Компьютеры,

Компьютерлер,        191          53 480     106 400
оның ішінде:
Облыстық деңгей
Қалалық деңгей        30           8 400
Аудандық деңгей      161          45 080
Модемдер,            191           4 775       9 500
оның ішінде:
Облыстық деңгей
Қалалық деңгей        30             750
Аудандық деңгей      161           4 025
Жабдық                                         22 196
(серверлер,
маршрутизаторлар,
кәсіптік модемдер,
НUВЕ (қосуға
арналған құрылғы),
жүйелік карталар,
спутник антенналары,
спутник модемдері)
Барлығы                           58 255      138 096
---------------------------------------------------------------------------
* - болжамды бағалары бойынша
** - 2001 жылғы арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат
шегінде
*** - "Ауыл шаруашылығын жекешелендіруден кейінгі қолдау" жобасы
бойынша ХҚДБ заемы шегінде
7. Бағдарламалық қамтамасыз ету
АШМ АқМЖ-сі үшін бағдарламалық қамтамасыз ету мыналарға мүмкіндік
беруге тиіс:
7.1. желіге қатысушылар арасында құжаттық айналымды жүйеге келтіруге;
7.2. дерекқорды басқаруға;
7.3. ақпаратты талдамалық өңдеудi жүргiзуге;
7.4. өңделген ақпаратты түпкi нысанды ұсынуды қамтамасыз етуге.
8. Ақпарат құпиялылығының мәселелерi
Әкiмшi "Мемлекеттiк статистика туралы" ҚР Заңының "Заңды және жеке
тұлғалар құқықтарының кепiлдiктерi" 13-бабына сәйкес АШМ АқМЖ-сi берген
бастапқы статистикалық мәлiметтiң құпиялылығын қамтамасыз етедi.
8.1. Қол жеткiзу дәрежесi бойынша ақпаратты бөлу:
а) қорытылған, жиынтық ақпарат (ақысыз);
б) ақылы негiзде ұсынылатын негізгi ақпарат шегiнен тыс мақсатты
топтардың қажеттiктерiн қамтамасыз ететiн ақпарат;
в) жеке тапсырыс - жеке келiсiм негiзiнде жеке құн бойынша ұсынылатын
арнайы ақпарат.
8.2. Бақылау.
Әкiмшi желiге қол жеткiзудiң құпиялылығын қамтамасыз етудiң
бақылануын жүзеге асырады.
9. Түпкi нәтиже
Ауыл шаруашылығы секторына тiкелей және жанама қатысы бар ақпаратты
жинақтау және саралау оны Үкiметке, мемлекеттiк органдарға және аграрлық
рыноктың қатысушыларына жедел ұсыну.
9.1. Ақпаратты ұсынудың нысаны.
а) Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң ақпараттық бюллетенiн ай сайын
және тоқсандық кезеңде шығару.
б) Әлемдiк Интернет жүйесiнде "Қазақстанның ауыл шаруашылығы" жеке
WЕВ-сайтын қалыптастыру.
в) Бұқаралық ақпарат құралдарындағы жарияланымдар.
г) Жүйенiң пошта қызметi бойынша нақты сұраныстар бойынша ақпарат
беру.
9.2. АШМ АқМЖ-сiн пайдаланушылар.
- Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгi;
- Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесi;
- Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi;
- Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi;
- Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi;
- Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі;
- Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда
министрлігі;
- Қазақстан Республикасының Статистика жөніндегі агенттігі.
1-қосымша
Ауыл шаруашылығы департаменттерiнiң АШМ АқМЖ-не
беретiн ақпараттарының
ТIЗБЕСI
- ауыл шаруашылығы дақылдарының көктемгi егiсiнiң барысы туралы
ақпарат;
- шаруашылықтардың барлық санаттары бойынша жаздық дәндi дақылдар
тұқымдарының сапасы туралы ақпарат;
- облыстардың ұсыныстары бойынша егiстiк алқаптарының белгiленетiн
құрылымы;
- дәндi дақылдар егiнiн жинау туралы ақпарат;
- облыста бар астық;
- облыста бар астық пен астық өнiмдерi;
- қызмет түрiне лицензия алушы шаруашылық жүргiзушi субъектiлердiң
мемлекеттiк тiзiлiмдерi;
- республикада бар элеваторлар мен астық қабылдау пункттерi;
- облыстар тұрғысында суармалы алқаптарының суды тұтынуы;
- облыста машина-технологиялық стансалар (МТС) құру және олардың
жұмысы туралы жедел ақпарат;
- облыстың ауыл шаруашылығы құрылымдарында меншiк құқығындағы,
сенiмгерлiкпен басқару құқығындағы (заңды тұлғалар және шаруа қожалықтары
(фермерлiк) шаруашылықтары тұрғысында) бар ауыл шаруашылығы техникасы мен
басқа да көлiк құралдарының санаттары мен шығарылған жылы бойынша саны
туралы ақпарат;
- облыс бойынша ауыл шаруашылығы құрылымдарының егiс жұмыстарына
техниканы дайындауы жөнiндегi ақпарат;
- облыстың МТС-ларында бар ауыл шаруашылығы техникасы;
- облыстағы МТС-ларының орналасуы туралы ақпарат;
- егiс жұмыстарына қажеттi жанар-жағармай материалдарының (ЖЖМ) есебi;
- ауыл шаруашылығы техникасына есептiк және нақты қажеттiктер;
- малдың жұқпалы емес аурулары туралы есеп;
- малдың жұқпалы аурулары туралы есеп;
- шаруашылықтар мен ұйымдардың қасапхана пункттерiндегi, мал
дәрiгерлiк-санитарлық сараптама (МСС) зертханаларындағы мал
дәрiгерлiк-санитарлық қадағалау туралы есеп;
- рыноктағы ет және басқа да тағам өнiмдерiнiң МСС;
- эпизоотияға қарсы iс-шаралар туралы есеп;
- шекарадағы мал дәрiгерлiк постар туралы ақпарат;
- облыс бойынша мал шаруашылығындағы мал тұқымын асылдандыру жұмысы
жөнiндегi жедел есеп;
- сиырлар мен құнажындарды қолдан ұрықтандыру үшiн сатылған және
пайдаланылған бұқалар ұрығының саны және тиесiлi дотациялардың сомасы
туралы жиынтық анықтама (ай сайын);
- өнеркәсiптiк шошқа кешендерi мен құс фабрикаларының негiзгi
өндiрiстiк көрсеткiштерi;
- көктемгi тексерулер мен шегiрткеге қарсы күрес жүргiзудiң барысы
туралы ақпарат;
- шегiрткеге қарсы күрес жөнiндегi жұмыстардың барысы туралы ақпарат;
- өсiмдiктердi қорғаудың дәрi-дәрмектерi жөнiндегi негiзгi ақпарат;
- негізгi тағам өнiмдерiнiң және ЖЖМ орташа бағасы;
- базардағы тiрi малдың бағасы;
- дәндi дақылдардың бағасы;
- диiрмендер мен элеваторлардың қызмет көрсету тарифтерi;
- ауыл шаруашылығы өнiмдерiнiң түрлерi бойынша экспорт пен импорттың
көлемi;
- рыноктық инфрақұрылымдарды дамыту туралы ақпарат;
- әртүрлi арналар арқылы ауыл шаруашылығы өнiмдерiн сату;
- ауыл шаруашылығы өнiмi мен оны ұқсату өнiмдерiнiң 1 тоннасының
өзiндiк құны мен шығындарының құрылымы;
- өсiмдiк және мал шаруашылығы өнiмдерiнiң заттай теңгерiмдерi;
- ауыл шаруашылығы құрылымдарының ұйымдастыру-құқықтық нысандар
тұрғысындағы саны туралы мәлiметтер;
- ауыл шаруашылығы кәсiпорындарын инвесторлардың басқаруына беру
туралы анықтама;
- ауыл шаруашылығы ұйымдарының әлеуметтiк саласының объектiлерiн жергiлiктi органдардың теңгерiмiне беру туралы анықтама;
- ауыл шаруашылығындағы экономикалық реформалардың нәтижелерi туралы анықтама;
- банкроттық және оңалту рәсiмдерi қолданылатын шаруашылықтарда конкурстық өндiрiс жұмыстарын жүргiзудiң барысы туралы анықтама;
- конкурстық басқарушылар туралы ақпарат;
- патент негiзiнде салық салу режимiне ауыстырылған шаруашылық жүргізушi субъектiлер туралы анықтама;
- ауыл шаруашылығы өнiмдерiнiң негiзгi түрлерiнiң мамандандыру аймақтары бойынша өзiндiк құны;
- ауыл шаруашылығы тауар өндiрушiлерiнен бюджетке түсетiн салықтар мен басқа да мiндетті төлемдер туралы ақпарат;
- ауыл шаруашылығы техникасы мен жабдықты лизинг негізінде сатып алу туралы ақпарат;
- тауар-шикiзат биржаларының қызметi туралы ақпарат;
- меншiк құқығында, сенiмгерлiкпен басқару құқығында (заңды тұлға
және қожалық (фермерлiк) шаруашылықтар тұрғысында) бар мүлiк туралы, оның
қалдық бағасы көрсетiлген ақпарат;
- ауыл шаруашылығы құрылымдарында (заңды тұлға және қожалық
(фермерлiк) шаруашылықтар тұрғысында) бар жер учаскелерi туралы, көлемi
көрсетiлген ақпарат;
- ауыл шаруашылығы құрылымдарында (заңды тұлға және қожалық
(фермерлiк) шаруашылықтар тұрғысында), жұмыс iстейтiн қызметкерлердiң саны
және жалақы қоры туралы ақпарат.
2-қосымша
Қазақстан Республикасының министрлiктерi мен
ведомстволары беретiн ақпараттың
ТIЗБЕСI
Мемлекеттiк кiрiс министрлігі:
- ауыл шаруашылығы өнiмдерiнің экспорт-импорты жөнiнде ақпарат беру;
- ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге салық салу жөнiндегi
нормативтiк құқықтық базаны беру;
- ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердiң республикалық бюджет
алдындағы берешегi жөнiндегi жағдай туралы ақпарат;
- ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердiң салықтар мен басқа да
міндетті төлемдердi төлегендiгi туралы ақпарат;
- патент негiзiнде салық салу режимiне ауыстырылған шаруашылық
жүргiзушi субъектiлер туралы ақпарат.
Статистика жөнiндегi агенттiк
- ауыл шаруашылығы өндiрiсi статистикалық есебiнiң бекiтiлген
нысандары бойынша ақпарат беру.
Энергетика индустрия және сауда министрлiгi:
- берiлген электр энергиясы үшiн ауыл шаруашылығы тауар
өндiрушiлерiнiң Қазақстан Республикасы аймақтық электр желiлерi
компаниялары алдындағы берешектерi туралы ақпарат;
- тұқым себу және егiн жинау жұмыстарының ЖЖМ-мен қамтамасыз етiлуi,
республиканың өңдеу зауыттарындағы өндiрiлген өнiм мен қалдықтары
жөнiндегi ақпарат.
Ұлттық Банк:
- екiншi деңгейдегі банктердiң ауыл шаруашылығына несие беруi туралы
ақпарат беру.
Көлiк және коммуникациялар министрлігі:
- ауыл шаруашылығы өнiмдерiнiң әлемдiк рыноктағы бағасындағы көлiк
шығындары;
- iшкi рыноктағы және ТМД елдерi рыногындағы ауыл шаруашылығы
өнiмдерi бағасындағы көлiк шығындары;
- Қазақстанда, ТМД елдерiнде және алыс шет елдерде ауыл шаруашылығы
өнiмдерiн көлiктiң барлық түрлерiмен тасымалдау саласындағы тарифтiк
саясат жөнiндегi ақпарат.
Тауар биржалары және көтерме рыноктар:
- ауыл шаруашылығы өнімдерінің негізгі түрлері бойынша баға деректері;
- ауыл шаруашылығы өнімдерін түрлері бойынша сатудың көлемдері;
- ауыл шаруашылығы өнімдерінің рынокта қажеттігін талдау және болжам
жасау.
3-қосымша
АШМ АқМЖ-сiн пайдаланушылар беретiн ақпараттың
ТIЗБЕСI
- ауыл шаруашылығы өнiмдерiнiң негізгi түрлерiн өндiру;
- ауыл шаруашылығы өнiмдерiн сату;
- ауыл шаруашылығы өнiмiн өндiру және тұтыну теңгерiмдерi;
- ауыл шаруашылығы өнiмiнiң экспорты мен импорты;
- ауыл шаруашылығы өнiмiнiң негiзгі түрлерiнiң бағалары;
- тірі малдың рыноктардағы бағасы;
- облыстардың орталықтары рыноктарындағы бөлшек сауданың орташа
бағасы;
- дәндi, майлы және техникалық дақылдар өнiмдерi негiзгi түрлерiнiң
әлемдiк бағалары;
- шегiрткеге қарсы күрес жөнiндегi жұмыстарды жүргiзу;
- ауыл шаруашылығы дақылдарын егу жұмыстарын өткiзу;
- жанар-жағармай материалдарымен қамтамасыз ету;
- ауыл шаруашылығы дақылдарын жинау жұмыстарын жүргiзу;
- ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердi несиелендiру;
- ұйымдастыру-құқықтық нысандар тұрғысындағы ауыл шаруашылығы
құрылымдарының саны туралы мәлiмет;
- ауыл шаруашылығы субъектiлерiнiң қаржылық жағдайы;
- ауыл шаруашылығы құрылымдарында және (заңды тұлғалар мен шаруа
қожалықтары (фермерлiк) шаруашылықтары тұрғысындағы) жұмыс iстейтiн
қызметкерлердің саны және жалақы қоры туралы ақпарат;
- нарықтық инфрақұрылымын дамыту;
- машина-технологиялық стансалардың жұмысы туралы ақпарат;
- лизинг негiзiнде ауыл шаруашылығы техникасы мен жабдықтарды сатып
алу туралы ақпарат;
- тауар-шикiзат биржаларының қызметi туралы ақпарат;
- мал шаруашылығындағы мал тұқымын асылдандыру iсi жөнiндегi ақпарат;
- республикада бар астық;
- республикада бар элеваторлар мен астық қабылдау пункттерi;
- қызмет түрiне арналған лицензия алушы шаруашылық жүргізушi
субъектiлердiң мемлекеттiк тiзiлiмдерi;
- өсiмдiктердi қорғаудың дәрi-дәрмектерi жөнiндегi негiзгі ақпарат;
- диiрмендер мен элеваторлардың қызмет көрсету тарифтерi;
- шекарадағы мал дәрiгерлiк постылар туралы ақпарат;
- мамандандырылған аймақтар бойынша ауыл шаруашылығы тауарларының
негiзгi түрлерiнiң өзiндiк құны;
- ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерден бюджетке түсетiн салықтар
мен мiндеттi төлемдердiң түсiмi туралы ақпарат;
- сүт өңдейтiн кәсiпорындар мен шағын цехтар бойынша шығарылатын өнiмдердiң және қолда бар өндiрiстiк қуаттардың көлемi;
- ет өңдейтiн кәсiпорындар мен шағын цехтар бойынша шығарылатын өнiмдер және қолда бар өндiрiстiк қуаттардың көлемi;
- қолда бар өндiрiстiк қуаттар және жүн өңдеудiң көлемi;
- Қазақстан Республикасы облыстарының тұрғысында суармалы алқаптардың суды тұтынуы;
- ТМД және шет елдер рыноктарындағы ауыл шаруашылығы өнiмдерiнiң негiзгi түрлерiнiң орташа бағалары;
- ауыл шаруашылығы өндiрiсiне несие беру;
- республиканың ауыл шаруашылығы құрылымдарында меншiк, сенiмгерлiк басқару құқығындағы (заңды тұлғалар және шаруа қожалықтары (фермерлiк) шаруашылықтары тұрғысында) ауыл шаруашылығы техникасы мен басқа да көлiк құралдарының (санаттары мен шығарылу жылы тұрғысында) саны туралы ақпарат;
- қалдық құны көрсетiлген, меншiк, сенiмгерлiк басқару құқығындағы
қолда бар мүлiк туралы (заңды тұлғалар және шаруа қожалықтары (фермерлiк)
шаруашылықтары тұрғысында) ақпарат;
- ауыл шаруашылығы құрылымдарында бар, көлемi көрсетiлген жер
учаскелерi туралы ақпарат (заңды тұлғалар және шаруа қожалықтары
(фермерлiк) шаруашылықтары тұрғысында).

в том числе:         191          53 480     106 400
Областной уровень
Городской уровень     30           8 400
Районный уровень     161          45 080
Модемы,
в том числе:         191           4 775       9 500
Областной уровень
Городском уровень     30             750
Районный уровень     161           4 025
Оборудование                                   22 196
(сервера, мар
шрутизаторы,
профессиональные
модемы, НUВЕ
(устройство для
соединения),
сетевые карты,
спутниковые
антенны,
спутниковые
модемы)
Всего                             58 255      138 096
---------------------------------------------------------------------------
* - по предполагаемым ценам
** - в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на
2001 год
*** — в рамках займа МББР по проекту "Постприватизационная поддержка
сельского хозяйства"
7. Программное обеспечение
Программное обеспечение для ИМС МСХ должно позволять:
7.1. систематизировать документооборот между участниками сети;
7.2. управлять базой данных;
7.3. производить аналитическую обработку информации;
7.4. обеспечивать предоставление обработанной информации в конечной
форме.
8. Вопросы конфиденциальности информации
Администратор в соответствии со статьей 13 "Гарантии прав юридических и физических лиц" Закона РК "О государственной статистике" обеспечивает конфиденциальность первичной статистической информации, представленной в ИМС МСХ.
8.1.Разделение информации по степени доступа:
а) обобщенная, сводная информация (бесплатная);
б) информация, обеспечивающая потребности целевых групп, выходящая за пределы основной информации, предоставляемая на платной основе;
в) специфическая информация, предоставляемая по отдельным заказам - по индивидуальной стоимости на основе соглашений.
8.2. Контроль.
Контроль над обеспечением конфиденциальности доступа к сети осуществляет Администратор.
9. Конечный результат
Аккумулирование и дифференцирование информации, имеющей прямое и
косвенное отношение к сельскохозяйственному сектору и оперативное
предоставление ее Правительству, государственным органам и участникам
аграрного рынка.
9.1. Форма предоставления информации.
а) Выпуск информационного Бюллетеня Министерства сельского хозяйства
с ежемесячной и квартальной периодичностью.
б) Формирование отдельного WЕВ-сайта "Сельское хозяйство Казахстана"
в мировой сети Интернет.
в) Публикации в средствах массовой информации.
г) Предоставление информации по конкретным запросам по почтовой
службе системы.
9.2. Пользователи ИМС МСХ:
- Администрация Президента Республики Казахстан;
- Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан;
- Национальный Банк Республики Казахстан;
- Министерство экономики Республики Казахстан;
- Министерство государственных доходов Республики Казахстан;
- Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан;
- Министерство энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан;
- Агентство Республики Казахстан по статистике.
Приложение 1
Перечень информации, предоставляемой департаментами
сельского хозяйства в ИМС МСХ
- информация о ходе весеннего сева сельскохозяйственных культур;
- информация о качестве семян яровых зерновых культур по всем категориям хозяйств;
- намечаемая структура полевых площадей по предложениям областей;
- информация о сборе урожая зерновых культур;
- наличие зерна в области;
- наличие зерна и зернопродуктов в области;
- государственные реестры хозяйствующих субъектов, получающих лицензии на вид деятельности;
- наличие элеваторов и хлебоприемных пунктов в республике;
- водопотребление орошаемых площадей в разрезе областей;
- оперативная информация о работе и создании машинно-технологических станций (МТС) в области;
- информация о количестве сельскохозяйственной техники и других
транспортных средств (в разрезе категорий и по годам выпуска), имеющихся в
наличии у сельхозформирований области на праве собственности, на праве
доверительного управления (в разрезе юридических лиц и крестьянских
(фермерских) хозяйств);
- информация о подготовке техники к полевым работам в
сельхозформированиях по области;
- наличие сельскохозяйственной техники в МТС области;
- информация о местах дислокации МТС в области;
- расчет потребности горюче-смазочных материалов (ГСМ) на полевые
работы;
- расчетные и фактические потребности в сельскохозяйственной технике;
- отчет о незаразных болезнях животных;
- отчет о заразных болезнях животных;
- отчет о ветеринарно-санитарном надзоре на убойных пунктах хозяйств
и организаций, в лабораториях ветеринарно-санитарной экспертизы (ВСЭ);
- ВСЭ мяса и других пищевых продуктов на рынке;
- отчет о противоэпизоотических мероприятиях;
- информация о ветеринарных постах на границе;
- оперативная отчетность по племенному делу в животноводстве по
области;
- сводная справка (ежемесячно) о количестве реализованного и
использованного для осеменения коров и телок семени производителей и сумме
причитающейся дотации;
- основные производственные показатели промышленных свинокомплексов и
птицефабрик;
- информация о ходе проведения весенних обследований и борьбы с
саранчовыми;
- информация о ходе работ по борьбе с саранчовыми;
- основная информация по препаратам защиты растений;
- средние цены на основные продукты питания и на ГСМ;
- цены на рынках живого скота;
- цены на зерновые культуры;
- тарифы на услуги мельниц и элеваторов;
- объем экспорта и импорта по видам сельскохозяйственной продукции;
- информация о развитии рыночных инфраструктур;
- реализация сельскохозяйственной продукции по различным каналам;
- себестоимость и структура затрат на 1 тонну сельскохозяйственной
продукции и продуктов ее переработки;
- балансы продуктов растениеводства и животноводства в натуральном
выражении;
- сведения о количестве сельхозформирований в разрезе
организационно-правовых форм;
- справка о передаче сельскохозяйственных предприятий под управление
инвесторам;
- передача объектов социальной сферы сельскохозяйственной организации
на баланс местных органов;
- справка о результатах экономических реформ в сельском хозяйстве;
- справка о ходе проведения конкурсного производства в хозяйствах, подвергнутых процедуре банкротства и реабилитации;
- информация о конкурсных управляющих;
- справка о хозяйствующих субъектах, переведенных в режим налогообложения на основе патента;
- себестоимость основных видов сельскохозяйственной продукции по зонам специализации;
- информация о поступлении налогов и других обязательных платежей в бюджет от сельхозтоваропроизводителей;
- информация о приобретении сельскохозяйственной техники и оборудования на основе лизинга;
- информация о деятельности товарно-сырьевых бирж;
- информация о наличии имеющегося на праве собственности, доверительного управления имущества с указанием его остаточной стоимости (в разрезе юридических лиц и крестьянских (фермерских) хозяйств);
- информация о наличии имеющегося у сельхозформирований земельных
участков (в разрезе юридических лиц и крестьянских (фермерских) хозяйств)
с указанием площадей;
- информация (в разрезе юридических лиц и крестьянских (фермерских)
хозяйств) о численности работников, занятых в сельскохозяйственных
формированиях, и фонде заработной платы.
Приложение 2
Перечень информации, предоставляемой министерствами и
ведомствами Республики Казахстан
Министерство государственных доходов:
- предоставление информации по экспорту-импорту сельхозпродукции;
- представление  нормативно-правовой  базы  по  налогообложению
сельхозтоваропроизводителей;
- информация о ситуации по задолженности сельхозтоваропроизводителей
перед республиканским бюджетом;
- информация об уплате налогов и других обязательных платежей
сельхозтоваропроизводителями;
- информация о хозяйствующих субъектах, переведенных в режим
налогообложения на основе патента.
Агентство РК по статистике:
- предоставление информации по утвержденным формам статистической
отчетности сельскохозяйственного производства.
Министерство энергетики, индустрии и торговли:
- информация о задолженности сельхозтоваропроизводителей за
отпущенную электроэнергию перед региональными электросетевыми компаниями
Республики Казахстан;
- информация по обеспеченности ГСМ на посевные и уборочные работы,
выработке и остаткам на перерабатывающих заводах республики.
Национальный Банк:
- предоставление информации о кредитовании сельского хозяйства
банками второго уровня.
Министерство транспорта и коммуникаций:
- транспортные издержки в цене сельхозпродукции на мировом рынке;
- транспортные издержки в цене сельхозпродукции на внутреннем рынке и
рынках стран СНГ;
- информация по тарифной политике в области перевозок
сельхозпродукции всеми видами транспорта в Казахстане, странах СНГ и
дальнего зарубежья.
Товарные биржи и оптовые рынки:
- ценовые данные по основным видам сельхозпродукции;
- объемы продаж сельхозпродукции по видам;
- анализ и прогноз потребности сельхозпродукции на рынке.
Приложение 3
Перечень информации, предоставляемой пользователям ИМС МСХ
- производство основных видов сельскохозяйственной продукции;
- реализация сельскохозяйственной продукции;
- балансы производства и потребления сельскохозяйственной продукции;
- экспорт и импорт сельскохозяйственной продукции;
- цены на основные виды сельскохозяйственной продукции;
- цены на рынках живого скота;
- средние розничные цены на рынках областных центров;
- мировые цены на основные виды продукции зерновых, масличных и
технических культур;
- проведение работ по борьбе с саранчовыми;
- проведение посевных работ сельскохозяйственных культур;
- обеспеченность горюче-смазочными материалами;
- проведение уборочных работ сельскохозяйственных культур;
- кредитование сельскохозяйственных товаропроизводителей;
- сведения о количестве сельхозформирований в разрезе
организационно-правовых форм;
- финансовое состояние субъектов сельского хозяйства;
- информация (в разрезе юридических лиц и крестьянских (фермерских)
хозяйств) о численности работников, занятых в сельскохозяйственных
формированиях, и фонде заработной платы;
- развитие рыночных инфраструктур;
- информация о работе машинно-технологических станций;
- информация о приобретении сельскохозяйственной техники и
оборудования на основе лизинга;
- информация о деятельности товарно-сырьевых бирж;
- информация по племенному делу в животноводстве;
- наличие зерна в республике;
- наличие элеваторов и хлебоприемных пунктов в республике;
- государственные реестры хозяйствующих субъектов, получающих
лицензии на вид деятельности;
- основная информация по препаратам зашиты растений;
- тарифы на услуги мельниц и элеваторов;
- информация о ветеринарных постах на границе;
- себестоимость основных видов сельскохозяйственных товаров по зонам
специализации;
- информация о поступлении налогов и других обязательных платежей в
бюджет от сельхозтоваропроизводителей;
- объем выпускаемой продукции и наличие производственных мощностей по
молокоперерабатывающим предприятиям и миницехам;
- объем выпускаемой продукции и наличие производственных мощностей по
мясоперерабатывающим предприятиям и миницехам;
- наличие производственных мощностей и объемы переработки шерсти;
- водопотребление орошаемых площадей в разрезе областей Республики
Казахстан;
- средние цены на основные виды сельскохозяйственной продукции на
рынках стран СНГ и зарубежья;
- кредитование сельскохозяйственного производства;
- информация о количестве сельскохозяйственной техники и других транспортных средств (в разрезе категорий и по годам выпуска), имеющейся в наличии у сельхозформирований республики на праве собственности, на праве доверительного управления (в разрезе юридических лиц и крестьянских (фермерских) хозяйств);
- информация о наличии имеющегося на праве собственности,
доверительного управления имущества, с указанием его остаточной стоимости
(в разрезе юридических лиц и крестьянских (фермерских) хозяйств);
- информация о наличии имеющихся у сельхозформирований земельных
участков (в разрезе юридических лиц и крестьянских (фермерских) хозяйств)
с указанием площадей.
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Склярова И.В.)