Пенитенциарлық жүйені реформалау мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссияны құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 1 қараша N 1651 Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2002.05.22. N 544 қаулысымен. ~P020552
Мемлекет басшысының пенитенциарлық жүйені Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің қарамағына беру туралы тапсырмасын орындауды ұйымдастыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Пенитенциарлық жүйені реформалау мәселелері жөніндегі
ведомствоаралық комиссия (бұдан әрі - Комиссия) мына құрамда құрылсын:
Өтембаев Ержан Әбілхайырұлы - Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары, төрағасы;
Есенбаев Мәжит Төлеубекұлы - Қазақстан Республикасының Қаржы министрі;
Көшербаев Қырымбек Елеуұлы - Қазақстан Республикасының Білім және
ғылым министрі;
Рогов Игорь Иванович - Қазақстан Республикасының Әділет министрі;
Сәрсенбаев Алтынбек Сәрсенбайұлы - Қазақстан Республикасының
Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрі;
Сүлейменов Қайырбек Шошанұлы - Қазақстан Республикасының Ішкі істер
министрі;
Хитрин Юрий Александрович - Қазақстан Республикасының Бас прокуроры
(келісім бойынша);
Досқалиев Жақсылық Ақмырзаұлы - Қазақстан Республикасының Денсаулық
сақтау ісі жөніндегі агенттігінің төрағасы.
2. Комиссия:
2000 жылдың 1 желтоқсанына дейінгі мерзімде пенитенциарлық жүйені Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің қарамағына беруді жүзеге асыру үшін қажетті нормативтік құқықтық кесімдер жобаларының пакетін әзірлесін және Қазақстан Республикасы Үкіметінің қарауына енгізсін;
пенитенциарлық жүйені Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің
қарамағына беру барысы, бұл ретте туындаған проблемалар мен оларды шешу
жөніндегі ұсынылатын шаралар туралы тоқсан сайын Қазақстан Республикасының
Үкіметіне хабарласын.
3. Комиссияның жұмыс органы болып Қазақстан Республикасының Әділет
министрлігі белгіленсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Багарова Ж.А.
Шарипова М.Е.

О создании межведомственной комиссии по вопросам реформирования пенитенциарной системы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2000 года N 1651. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 22 мая 2002 г. N 552 ~P020552 .
В целях организации выполнения поручения Главы государства о передаче пенитенциарной системы в ведение Министерства юстиции Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать межведомственную комиссию по вопросам реформирования
пенитенциарной системы (далее - Комиссия) в следующем составе:
Утембаев Ержан Абулхаирович - Заместитель Премьер-Министра Республики
Казахстан, председатель;
Есенбаев Мажит Тулеубекович - Министр финансов Республики Казахстан;
Кушербаев Крымбек Елеуович - Министр образования и науки Республики
Казахстан;
Рогов Игорь Иванович - Министр юстиции Республики Казахстан;
Сарсенбаев Алтынбек Сарсенбаевич - Министр культуры, информации и
общественного согласия Республики Казахстан;
Сулейменов Каирбек Шошанович - Министр внутренних дел Республики
Казахстан;
Хитрин Юрий Александрович - Генеральный Прокурор Республики Казахстан
(по согласованию);
Доскалиев Жаксылык Акмурзаевич - Председатель Агентства Республики
Казахстан по делам здравоохранения.
2. Комиссии:
в срок до 1 декабря 2000 года разработать и внести на рассмотрение Правительства Республики Казахстан пакет проектов нормативных правовых актов, необходимых для осуществления передачи пенитенциарной системы в ведение Министерства юстиции Республики Казахстан;
ежеквартально информировать Правительство Республики Казахстан о
ходе передачи пенитенциарной системы в ведение Министерства юстиции
Республики Казахстан, возникающих при этом проблемах и предлагаемых мерах
по их решению.
3. Рабочим органом Комиссии определить Министерство юстиции
Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Склярова И.В.)