Беларусь Республикасының Үкіметі, Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қырғыз Республикасының Үкіметі, Ресей Федерациясының Үкіметі мен және Тәжікстан Республикасының Үкіметі арасында азаматтардың өзара визасыз сапарлары туралы келісім жасасу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 28 қараша N 1772
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Беларусь Республикасының Үкіметі, Қазақстан Республикасының
Үкіметі, Қырғыз Республикасының Үкіметі, Ресей Федерациясының Үкіметі мен
және Тәжікстан Республикасының Үкіметі арасында азаматтардың өзара визасыз
сапарлары туралы келісім жасалсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Беларусь Республикасының Үкіметі, Қазақстан Республикасының Үкіметі,
Қырғыз Республикасының Үкіметі, Ресей Федерациясының Үкіметі мен
және Тәжікстан Республикасының Үкіметі арасында азаматтардың
өзара визасыз сапарлары туралы
КЕЛІСІМ
Бұдан әрі Тараптар деп аталатын Беларусь Республикасының Үкіметі, Қазақстан Республикасының Үкіметі, Қырғыз Республикасының Үкіметі, Ресей Федерациясының Үкіметі мен және Тәжікстан Республикасының Үкіметі,
Тараптар мемлекеттері арасындағы достық, ізгі көршілік қатынастарды
дамытуды, экономикалық, сауда-саттық, ғылыми-техникалық, мәдени және өзге
де байланыстарды нығайтуды мақсат тұта отырып,
Тараптар мемлекеттері арасындағы интеграциялық байланыстарды одан әрі
нығайту үшін қажетті шаралар қабылдауға қатысты өзара мүдделілікті
негізге ала отырып,
Тараптар мемлекеттерінің аумақтары бойынша азаматтардың өзара
сапарларының шарттарын барынша жеңілдету тілегін басшылыққа ала отырып,
төмендегілер туралы келісті:
1-бап
Тұрғылықты жеріне қарамастан Тараптар мемлекеттерінің азаматтары осы Келісімнің NN 1,2,3,4 және 5 қосымшаларында көрсетілген қолданыстағы құжаттардың бірі бойынша Тараптар мемлекеттерінің аумақтарына визасыз келуге, кетуге, транзитпен өтуге, жүріп-тұруға және онда болуға құқылы.
Тараптар осы Келісімге қол қойғаннан кейін осы Келісімнің NN 1,2,3,4 және 5 қосымшаларында санамаланған құжаттардың үлгілерін дипломатиялық арналар бойынша кідіріссіз алмасады.
2-бап
Тараптар мемлекеттерінің азаматтары халықаралық қатынас үшін ашылған өткізу пункттері арқылы Тараптар мемлекеттерінің әрқайсысының аумағына келе алады және осы аумақтан кете алады.
Тараптар осы Келісімге қатысушы мемлекеттер азаматтарының жүріп-тұруы үшін ашылған өткізу пункттерінің тізімдерін дипломатиялық арналар бойынша алмасады.
3-бап
Тараптар шекараны кесіп өту құқығына арналған қолданыстағы және Тараптар мемлекеттерінің ұлттық заңнамаларына сәйкес ресімделген құжаттары бар Тараптар мемлекеттері азаматтарын халықаралық қатынас үшін ашылған өткізу пункттерінде үшінші мемлекеттерге өткізуге міндеттенеді және Тараптар мемлекеттерінің құзіретті органдары келуіне тыйым салған адамдардың үшінші мемлекетке өтуіне жол бермеу үшін шаралар қабылдайтын болады.

О заключении Соглашения между Правительством Республики Беларусь, Правительством Республики Казахстан, Правительством Кыргызской Республики, Правительством Российской Федерации и Правительством Республики Таджикистан о взаимных безвизовых поездках граждан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2000 года N 1772
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Заключить Соглашение между Правительством Республики Беларусь, Правительством Республики Казахстан, Правительством Кыргызской Республики, Правительством Российской Федерации и Правительством Республики Таджикистан о взаимных безвизовых поездках граждан.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Соглашение
между Правительством Республики Беларусь,
Правительством Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской Республики,
Правительством Российской Федерации и
Правительством Республики Таджикистан
о взаимных безвизовых поездках граждан
Правительство Республики Беларусь, Правительство Республики Казахстан, Правительство Кыргызской Республики, Правительство Российской Федерации и Правительство Республики Таджикистан, именуемые в дальнейшем Сторонами,
имея целью развитие дружественных добрососедских отношений, укрепление экономических, торговых, научно-технических, культурных и иных связей между государствами Сторон,
исходя из взаимной заинтересованности принять необходимые меры к дальнейшему упрочению интеграционных связей между государствами Сторон,
руководствуясь желанием максимально облегчить условия взаимных поездок граждан по территории государств Сторон,
согласились о нижеследующем:
Статья 1
Граждане государств Сторон, независимо от места проживания, имеют право въезжать, выезжать, следовать транзитом, передвигаться и пребывать на территории государств Сторон без виз по одному из действительных документов, указанных в приложениях NN 1, 2, 3, 4 и 5 к настоящему Соглашению.
Стороны после подписания настоящего Соглашения незамедлительно обменяются по дипломатическим каналам образцами документов, перечисленных в приложениях NN 1, 2, 3, 4 и 5 к настоящему Соглашению.
Статья 2
Граждане государств Сторон въезжают на территорию каждого из государств Сторон и выезжают с этой территории через пункты пропуска, открытые для международного сообщения.
Стороны обменяются по дипломатическим каналам списками пунктов пропуска, открытых для передвижения граждан государств - участников настоящего Соглашения.
Статья 3
Стороны обязуются пропускать в третьи государства в пунктах пропуска, открытых для международного сообщения, граждан государств Сторон, имеющих действительные и оформленные в соответствии с национальным законодательством государств Сторон документы на право пересечения границы, и будут предпринимать меры к недопущению выезда в третьи государства лиц, которым выезд закрыт компетентными органами государств Сторон.

4-бап
Осы Келісімнің ережелері Тараптардың төтенше жағдайларда, атап айтқанда, олардың қауіпсіздігіне, қоғамдық тәртібіне немесе халықтың денсаулығын сақтауға қауіп төндіретін жағдайларда өздерінің шекаралары мен аумақтарын қорғау жөнінде ерекше шаралар қолданатын құқықтарына ықпал етпейді. Мұндай жағдайда мүдделі Тарап Тараптар мемлекеттері азаматтарының келуіне, кетуіне, болуына, жүріп-тұруына және транзиттік жол жүруіне қатысты уақытша шектеу енгізуі мүмкін, аталған шектеулер қолданысқа енгізілерден 78 сағат бұрын бұл туралы қалған Тараптар дипломатиялық арналар бойынша хабарланады.
5-бап
Тараптар осы Келісімнің ережелерін қолдану саласына қатысты мәселелер бойынша, оның ішінде құжаттарды иеленушілердің жеке басын куәландыратын және азаматтығын растайтын қолданыстағы құжаттар туралы, оларды беру мен пайдаланудың тәртібіндегі өзгерістер туралы, Тараптар мемлекеттері аумақтарында шетел азаматтарының болуының ережелері туралы, сондай-ақ тиісті заңдық және өзге де нормативтік-құқықтық актілер туралы бір-біріне тұрақты түрде хабарлайды.
Жаңа құжаттар енгізілген немесе осы Келісімнің NN 1,2,3,4 және 5
қосымшаларында аталған құжаттарға өзгерістер енгізілген жағдайда Тараптар
оларды қолданысқа енгізерден 30 күн бұрын дипломатиялық арналар бойынша
олардың үлгілерімен алмасатын болады.
6-бап
Осы Келісімнің ережелерін немесе Тараптар мемлекеттерінің
аумақтарында болу ережелерін бұзған Тараптар мемлекеттерінің азаматтары
аумағында заңсыздық жасалған Тарап мемлекетінің заңнамасына сәйкес жауапты
болады.
7-бап
Тараптардың өзара келісімі бойынша осы Келісімге өзгерістер мен толықтырулар енгізілуі мүмкін, олар осы Келісімнің ажырамас бөліктері болып табылатын хаттамалармен ресімделеді.
8-бап
Осы Келісім белгіленбеген мерзімге жасалады.
Әрбір Тарап депозийтарий болып табылатын Беларусь Республикасының, Қазақстан Республикасының, Қырғыз Республикасының, Ресей Федерациясының және Тәжікстан Республикасының Интеграциялық Комитетіне шығатын күнінен 90 күн бұрын өзінің Келісімнен шығу ниеті туралы жазбаша хабарлама жіберу арқылы Келісімнен шыға алады.
Осы Келісім, егер Тараптардың бірі Келісімге қатысушылардың біріне
немесе бірнешеуіне қатысты келісімде мазмұндалатынынан ерекшеленетін
азаматтардың сапарлары режиміне көшуді қажет деп тапса, оның осындай
құқығын шектемейді. Мұндай жағдайда қалған Тараптар қабылданған шешім
туралы хабарламаны дипломатиялық арналар бойынша алған кезден бастап 30
күн ішінде Келісім бойынша олардың міндеттемелері қандай деңгейде
орындалатындығын шешу үшін консультациялар өткізеді.

Статья 4
Положения настоящего Соглашения не затрагивают право Сторон принимать особые меры по защите своих границ и территории при чрезвычайных обстоятельствах, в частности, в ситуациях, угрожающих их безопасности, общественному порядку или охране здоровья населения. В этом случае заинтересованная Сторона может ввести временные ограничения на въезд, выезд, пребывание, передвижение и транзитный проезд граждан государств Сторон, уведомив об этом по дипломатическим каналам остальные Стороны за 72 часа до введения в действие указанных ограничений.
Статья 5
Стороны регулярно информируют друг друга по вопросам, относящимся к сфере применения положений настоящего Соглашения, в том числе о действительных документах, удостоверяющих личность и подтверждающих гражданство их владельцев, об изменениях в порядке их выдачи и использования, о правилах пребывания иностранных граждан на территории государств Сторон, а также о соответствующих законодательных и иных нормативных правовых актах.
В случае введения новых или внесения изменений в документы, указанные в приложениях NN 1, 2, 3, 4 и 5 к настоящему Соглашению, Стороны по дипломатическим каналам будут обмениваться их образцами не позднее чем за 30 дней до их введения в действие.
Статья 6
Граждане государств Сторон, нарушившие положения настоящего Соглашения или правила пребывания на территории государств Сторон, несут ответственность в соответствии с законодательством государства Стороны, на территории которого совершено нарушение.
Статья 7
По взаимному согласию Сторон в настоящее Соглашение могут вноситься изменения и дополнения, которые оформляются протоколами, являющимися неотъемлемой частью настоящего Соглашения.
Статья 8
Настоящее Соглашение заключается на неопределенный срок.
Каждая Сторона может выйти из Соглашения путем направления письменного уведомления депозитарию, которым является Интеграционный Комитет Республики Беларусь, Республики Казахстан, Кыргызской Республики, Российской Федерации и Республики Таджикистан, о своем намерении выйти из Соглашения за 90 дней до даты выхода.
Настоящее Соглашение не ограничивает право каждой из Сторон, если она сочтет это необходимым, перейти в отношении одного или нескольких участников Соглашения на режим поездок граждан, отличный от содержащегося в Соглашении. В этом случае остальные Стороны в течение 30 дней с момента получения по дипломатическим каналам уведомления о принятом решении, проведут консультации с тем, чтобы решить, в какой мере их обязательства по Соглашению остаются выполнимыми.

9-бап
Осы Келісім барлық Тараптардың келісімімен кез келген мемлекеттің
қосылуы үшін ашық.
10-бап
Осы Келісім қол қойылған кезден бастап уақытша қолданылады және оның күшіне енуі үшін қажетті мемлекетішілік рәсімдерді Тараптардың орындағаны туралы соңғы жазбаша хабарлама депозийтарийге түскен күннен бастап күшіне енеді.
____________________қаласында 2000 жылғы "  " _____________________
беларусь, қазақ,қырғыз, орыс және тәжік тілдерінде бір түпнұсқа данадан
жасалды және де барлық мәтіндердің күші бірдей.
Осы Келісімнің ережелерін түсіндіру мақсаттары үшін орыс тіліндегі
мәтін пайдаланылады.
Осы Келісімнің түпнұсқа данасы Интеграциялық Комитетте сақталады, ол
осы Келісімге қол қойған мемлекеттерге оның куәландырылған көшірмелерін
жібереді.
Беларусь Республикасының Үкіметі үшін
Қазақстан Республикасының Үкіметі үшін
Қырғыз Республикасының Үкіметі үшін
Ресей Федерациясының Үкіметі үшін
Тәжікстан Республикасының Үкіметі үшін
Беларусь Республикасының Үкіметі,
Қазақстан Республикасының Үкіметі,
Қырғыз Республикасының Үкіметі,
Ресей Федерациясының Үкіметі және
Тәжікстан Республикасының Үкіметі
арасындағы азаматтардың өзара
визасыз сапарлары туралы келісім
жобасының N 1 қосымшасы
БЕЛАРУСЬ РЕСПУБЛИКАСЫ ҚҰЖАТТАРЫНЫҢ
ТІЗБЕСІ
1. Беларусь Республикасы азаматының 1993 жылғы үлгідегі паспорты.
2. Беларусь Республикасы азаматының 1996 жылғы үлгідегі паспорты.
3. Беларусь Республикасының азаматтығына қатыстылығы туралы белгісі
бар, 1974 жылғы үлгідегі КСРО азаматының қолданыстағы паспорты.
4. Шетелге жол жүру үшін белгіленген тәртіппен ресімделген КСРО-ның
шетелдік паспорты.
5. Дипломаттық паспорт.
6. Қызметтік паспорт.
7. Тууы туралы куәлік (16 жасқа толмаған балалар үшін).
8. Іссапар немесе демалыс куәлігі (нұсқамасы) болған жағдайда жеке
куәлігі, міндетті әскери қызметін өткеріп жатқан әскери қызметкердің
әскери билеті.
9. Теңізшінің жеке басының ұлттық куәлігі (кеме журналында жазбасы
немесе одан көшірмесі болған жағдайда).
10. Теміржол көлігі қызметкерінің жеке куәлігі (поезд бригадасы
құрамындағы жол жүруі кезінде).
11. Әуе кемесі экипажы мүшесінің ұшу куәлігі (ұшу тапсырмасында жазба
болған жағдайда).
12. Беларусь Республикасына оралуға арналған куәлік (Беларусь
Республикасына оралу үшін ғана).
Беларусь Республикасының Үкіметі,
Қазақстан Республикасының Үкіметі,
Қырғыз Республикасының Үкіметі,
Ресей Федерациясының Үкіметі және
Тәжікстан Республикасының Үкіметі
арасындағы азаматтардың өзара
визасыз сапарлары туралы келісім
жобасының N 2 қосымшасы
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ҚҰЖАТТАРЫНЫҢ
ТІЗБЕСІ

Статья 9
Настоящее Соглашение открыто для присоединения любого государства с согласия всех Сторон.
Статья 10
Настоящее Соглашение временно применяется с момента подписания и вступает в силу с даты получения депозитарием последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Совершено в ............ " "_______2000 года в одном экземпляре на
белорусском, казахском, кыргызском, русском и таджикском языках, причем
все тексты имеют одинаковую силу.
Для целей толкования положений настоящего Соглашения используется
текст на русском языке.
Подлинный экземпляр настоящего Соглашения хранится в Интеграционном
Комитете, который направит государствам, подписавшим настоящее Соглашение,
его заверенную копию.
За Правительство Республики Беларусь
За Правительство Республики Казахстан
За Правительство Кыргызской Республики
За Правительство Российской Федерации
За Правительство Республики Таджикистан
Проект
Приложение N 1
к проекту Соглашения между
Правительством Республики Беларусь,
Правительством Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской Республики,
Правительством Российской Федерации и
Правительством Республики Таджикистан
о взаимных безвизовых поездках граждан
Перечень документов
Республики Беларусь
1. Паспорт гражданина Республики Беларусь образца 1993 года.
2. Паспорт гражданина Республики Беларусь образца 1996 года.
3. Действительный паспорт гражданина СССР образца 1974 года с отметкой о принадлежности к гражданству Республики Беларусь.
4. Заграничный паспорт СССР, оформленный в установленном порядке для выезда за границу.
5. Дипломатический паспорт.
6. Служебный паспорт.
7. Свидетельство о рождении (для детей, не достигших возраста 16 лет).
8. Удостоверение личности, военный билет военнослужащего, проходящего действительную военную службу, при наличии командировочного или отпускного удостоверения (предписания).
9. Национальное удостоверение личности моряка (при наличии судовой роли или выписки из нее).
10. Удостоверение личности работника железнодорожного транспорта (во время следования в составе поездных бригад).
11. Летное свидетельство члена экипажа воздушного судна (при наличии записи в полетном задании).
12. Свидетельство на возвращение в Республику Беларусь (только для возвращения в Республику Беларусь).
Проект
Приложение N 2
к проекту Соглашения между
Правительством Республики Беларусь,
Правительством Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской Республики,
Правительством Российской Федерации и
Правительством Республики Таджикистан
о взаимных безвизовых поездках граждан
Перечень документов
Республики Казахстан

1. Қазақстан Республикасы азаматының паспорты.
2. Қазақстан Республикасының қызметтік паспорты.
3. Қазақстан Республикасының дипломаттық паспорты.
4. Қазақстан Республикасы азаматының куәлігі.
5. Қазақстан Республикасы азаматының уақытша жеке куәлігі.(УК)
6. Тууы туралы куәлік (16 жасқа толмаған балалар үшін).
7. Қазақстан Республикасына оралуға арналған куәлік.
8. Теңізшінің паспорты (кеме журналында жазбасы немесе одан көшірмесі
болған жағдайда).
9. Әуе кемесі экипажы мүшесінің ұшу куәлігі (ұшу тапсырмасында жазба
болған жағдайда).
10. Теміржол көлігі қызметкерінің жеке куәлігі (поезд бригадасы
құрамындағы жол жүруі кезінде).
11. Іссапар немесе демалыс куәлігі (нұсқамасы) болған жағдайда жеке
куәлігі, міндетті әскери қызметін өткеріп жатқан әскери қызметкердің
әскери билеті.
Беларусь Республикасының Үкіметі,
Қазақстан Республикасының Үкіметі,
Қырғыз Республикасының Үкіметі,
Ресей Федерациясының Үкіметі және
Тәжікстан Республикасының Үкіметі
арасындағы азаматтардың өзара
визасыз сапарлары туралы келісім
жобасының N 3 қосымшасы
ҚЫРҒЫЗ РЕСПУБЛИКАСЫ ҚҰЖАТТАРЫНЫҢ
ТІЗБЕСІ
1. Қырғыз Республикасы азаматының паспорты.
2. 2003 жылғы 1 қаңтарға дейін Қырғыз Республикасының азаматтығы
туралы белгісі бар 1974 жылғы үлгідегі КСРО паспорты.
3. Қырғыз Республикасының дипломаттық паспорты.
4. Қырғыз Республикасының қызметтік паспорты.
5. Тууы туралы куәлік (16 жасқа толмаған балалар үшін).
6. Қырғыз Республикасына оралуға арналған куәлік.
7. Іссапар немесе демалыс куәлігі (нұсқамасы) болған жағдайда жеке
куәлігі, міндетті әскери қызметін өткеріп жатқан әскери қызметкердің
әскери билеті.
8. Әуе кемесі экипажы мүшесінің ұшу куәлігі (ұшу тапсырмасында жазба
болған жағдайда).
9. Теміржол көлігі қызметкерінің жеке куәлігі (поезд бригадасы
құрамындағы жол жүруі кезінде).
10. Теңізшінің паспорты (кеме журналында жазбасы немесе одан
көшірмесі болған жағдайда).
Беларусь Республикасының Үкіметі,
Қазақстан Республикасының Үкіметі,
Қырғыз Республикасының Үкіметі,
Ресей Федерациясының Үкіметі және
Тәжікстан Республикасының Үкіметі
арасындағы азаматтардың өзара
визасыз сапарлары туралы келісім
жобасының N 4 қосымшасы
РЕСЕЙ ФЕДЕРАЦИЯСЫ ҚҰЖАТТАРЫНЫҢ
ТІЗБЕСІ
1. Ресей Федерациясының азаматтығы туралы жапсырмасы, анықтамасы
(белгісі) немесе Ресей азаматтығына қатыстылығы туралы мәтіні немесе 1992
жылғы 6 ақпандағы жәй-күйі бойынша Ресей Федерациясының аумағында
тіркелгендігі (тұрақты тіркелгендігі) туралы мөртабаны бар КСРО азаматының
паспорты.

1. Паспорт гражданина Республики Казахстан.
2. Служебный паспорт Республики Казахстан.
3. Дипломатический паспорт Республики Казахстан.
4. Удостоверение личности гражданина Республики Казахстан.
5. Временное удостоверение личности гражданина Республики Казахстан
(ВУ).
6. Свидетельство о рождении (для детей, не достигших возраста 16-ти
лет).
7. Свидетельство на возвращение в Республику Казахстан.
8. Паспорт моряка (при наличии судовой роли или выписки из нее).
9. Летное свидетельство члена экипажа воздушного судна (при наличии
записи в полетном задании).
10. Удостоверение личности работника железнодорожного транспорта (во
время следования в составе поездных бригад).
11. Удостоверение личности, военный билет военнослужащего,
проходящего действительную военную службу, при наличии командировочного
или отпускного удостоверения (предписания).
Проект
Приложение N 3
к проекту Соглашения между
Правительством Республики Беларусь,
Правительством Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской Республики,
Правительством Российской Федерации и
Правительством Республики Таджикистан
о взаимных безвизовых поездках граждан
Перечень документов
Кыргызской Республики
1. Паспорт гражданина Кыргызской Республики.
2. Паспорт СССР образца 1974 года с отметкой о гражданстве Кыргызской Республики - до 1 января 2003 года.
3. Дипломатический паспорт Кыргызской Республики.
4. Служебный паспорт Кыргызской Республики.
5. Свидетельство о рождении (для детей, не достигших возраста 16 лет).
6. Свидетельство на возвращение в Кыргызскую Республику.
7. Удостоверение личности, военный билет военнослужащего, проходящего действительную военную службу, при наличии командировочного или отпускного удостоверения (предписания).
8. Летное свидетельство члена экипажа воздушного судна (при наличии записи в полетном задании).
9. Удостоверение личности работника железнодорожного транспорта (во время следования в составе поездных бригад).
10. Паспорт моряка (при наличии судовой роли или выписки из нее).
Проект
Приложение N 4
к проекту Соглашения между
Правительством Республики Беларусь,
Правительством Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской Республики,
Правительством Российской Федерации и
Правительством Республики Таджикистан
о взаимных безвизовых поездках граждан
Перечень документов
Российской Федерации
1. Паспорт гражданина СССР с вкладышем, справкой (отметкой) о
гражданстве Российской Федерации или текстом о принадлежности к
российскому гражданству, или со штампом о регистрации (постоянной
прописке) на территории Российской Федерации по состоянию на 6 февраля
1992 года (на период до 31 декабря 2005 года).

2. Ресей Федерациясы азаматының паспорты.
3. Ресей Федерациясы азаматының уақытша жеке куәлігі.
4. Тууы туралы куәлік (14 жасқа толмаған балалар үшін).
5. Іссапар немесе демалыс куәлігі (нұсқамасы) болған жағдайда жеке
куәлігі, міндетті әскери қызметін өткеріп жатқан әскери қызметкердің
әскери билеті.
6. Дипломаттық паспорт.
7. Қызметтік паспорт.
8. Шетелдік паспорт (Ресей Федерациясының символикасы бар).
9. Ресей Федерациясының азаматтығы туралы жазбасы немесе белгісі бар
КСРО символикасы бейнеленген жалпы азаматтық шетелдік паспорт.
10. Теңізшінің паспорты (кеме журналында жазбасы немесе одан
көшірмесі болған жағдайда).
11. Әуе кемесі экипажы мүшесінің ұшу куәлігі (ұшу тапсырмасында жазба
болған жағдайда).
12. Теміржол көлігі қызметкерінің жеке куәлігі (поезд бригадасы
құрамындағы жол жүруі кезінде).
13. Ресей Федерациясына оралуға арналған куәлік.
Беларусь Республикасының Үкіметі,
Қазақстан Республикасының Үкіметі,
Қырғыз Республикасының Үкіметі,
Ресей Федерациясының Үкіметі және
Тәжікстан Республикасының Үкіметі
арасындағы азаматтардың өзара
визасыз сапарлары туралы келісім
жобасының N 5 қосымшасы
ТӘЖІКСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ҚҰЖАТТАРЫНЫҢ
ТІЗБЕСІ
1. Тәжікстан Республикасының дипломаттық паспорты.
2. Тәжікстан Республикасының қызметтік паспорты.
3. Тәжікстан Республикасының шетелдік паспорты.
4. Тәжікстан Республикасының азаматының паспорты.
5. Тәжікстан Республикасының аумағында тіркелгендігі туралы белгісі бар (2001 жылғы 31 желтоқсанға дейін) 1974 жылғы үлгідегі КСРО азаматының паспорты.
6. Тәжікстан Республикасына оралу үшін ғана (2003 жылғы 1 сәуірге
дейін) 1998 жылғы 1 сәуірге дейін берілген, Тәжікстан Республикасының
азаматтығы туралы жазбасы немесе белгісі бар КСРО үлгісіндегі дипломаттық,
қызметтік және шетелдік паспорт.
7. Тууы туралы куәлік (16 жасқа толмаған балалар үшін).
8.  Әуе кемесі экипажы мүшесінің ұшу куәлігі (ұшу тапсырмасында жазба
болған жағдайда).
9. Теміржол көлігі қызметкерінің жеке куәлігі (поезд бригадасы
құрамындағы жол жүруі кезінде).
10. Тәжікстан Республикасына оралуға арналған куәлік.
11. Іссапар немесе демалыс куәлігі (нұсқамасы) болған жағдайда жеке
куәлігі, міндетті әскери қызметін өткеріп жатқан әскери қызметкердің
әскери билеті.
12. Теңізшінің паспорты (кеме журналында жазбасы немесе одан
көшірмесі болған жағдайда).
Осы Келісімді жүзеге асыру қосымша қаржылық шығындарды қажет етпейді.
Мамандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

2. Паспорт гражданина Российской Федерации.
3. Временное удостоверение личности гражданина Российской Федерации.
4. Свидетельство о рождении (для детей, не достигших возраста 14 лет).
5. Удостоверение личности, военный билет военнослужащего, проходящего
действительную военную службу, при наличии командировочного или отпускного
удостоверения (предписания).
6. Дипломатический паспорт.
7. Служебный паспорт.
8. Заграничный паспорт (с символикой Российской Федерации).
9. Общегражданский заграничный паспорт с символикой СССР с записью
или отметкой о гражданстве Российской Федерации.
10. Паспорт моряка (при наличии судовой роли или выписки из нее).
11. Летное свидетельство члена экипажа воздушного судна (при наличии
записи в полетном задании).
12. Удостоверение личности работника железнодорожного транспорта (во
время следования в составе поездных бригад).
13. Свидетельство на возвращение в Российскую Федерацию (только для
возвращения в Российскую Федерацию).
Проект
Приложение N 5
к проекту Соглашения между
Правительством Республики Беларусь,
Правительством Республики Казахстан,
Правительством Кыргызской Республики,
Правительством Российской Федерации и
Правительством Республики Таджикистан
о взаимных безвизовых поездках граждан
Перечень документов
Республики Таджикистан
1. Дипломатический паспорт Республики Таджикистан.
2. Служебный паспорт Республики Таджикистан.
3. Заграничный паспорт Республики Таджикистан.
4. Паспорт гражданина Республики Таджикистан.
5. Паспорт гражданина СССР образца 1974 года с отметкой о прописке на территории Республики Таджикистан (до 31 декабря 2001 года).
6. Дипломатический, служебный и заграничный паспорта образца СССР с записью или отметкой о гражданстве Республики Таджикистан только для возвращения в Республику Таджикистан (до 1 апреля 2003 года), выданные до 1 апреля 1998 года.
7. Свидетельство о рождении детей (для детей, не достигших возраста
16 лет).
8. Летное свидетельство члена экипажа воздушного судна (при наличии
записи в полетном задании).
9. Удостоверение личности работника железнодорожного транспорта (во
время следования в составе поездных бригад).
10. Свидетельство о возвращении в Республику Таджикистан.
11. Удостоверение личности, военный билет военнослужащего,
проходящего действительную военную службу, при наличии командировочного
или отпускного удостоверения (предписания).
12. Паспорт моряка (при наличии судовой роли или выписки из нее).
(Специалисты: Склярова И.В.,
Мартина Н.А.)