Пәкстан Ислам Республикасы мен Бангладеш Республикасының несие желілері бойынша Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдіктері бар мемлекеттік емес сыртқы заемдар бойынша төлемдерді өтеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 25 желтоқсан N 1887
Қазақстан Республикасының шетелдiк несие берушiлер алдындағы мiндеттемелерiн орындау және Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiгi бар мемлекеттiк емес сыртқы заемдар бойынша дефолт фактiлерiне жол бермеу мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасы берген 1994 жылғы 25 наурыздағы N Ф22-3/23 мемлекеттiк кепiлдiкке және Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Пәкстан Ислам Республикасы арасындағы 1992 жылғы 18 тамыздағы несие беру туралы келiсiмге сәйкес, шетелдiк банктердің шоттары негізiнде 5 156 977, 15 (бес миллион жүз елу алты мың тоғыз жүз жетпiс жетi доллар, он бес цент) АҚШ доллары шегiнде Пәкстан Ислам Республикасының несие желiсi және 9 411 298,41 (тоғыз миллион төрт жүз он бiр мың екi жүз тоқсан сегiз доллар, қырық бiр цент) АҚШ доллары шегiнде Бангладеш Республикасы несие желiсi бойынша, 2000 жылға арналған республикалық бюджетте Z990473_ "Yкiметтiк кепiлдiктер бойынша мiндеттемелердi орындауға байланысты несиелендiру" бағдарламасы бойынша көзделген қаражаттың шегiнде, төлемдердi жүргізсiн.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi заемшылардың банкроттығы рәсiмiне дейiн, сондай-ақ Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiгi бар мемлекеттiк емес сыртқы заемдар бойынша қаржылық мiндеттемелерiн орындамаған тұлғаларды, азаматтық-құқықтық және қылмыстық жауапкершiлiкке тартуға заңнамада белгiленген тәртiппен шаралар қолдансын.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi, Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi және "Тұран Әлем Банкi" ашық акционерлiк қоғамы (келiсiм бойынша) бөлiнген қаражаттың республикалық бюджетке қайтарылуын қамтамасыз ету жөнiнде барлық қажеттi шараларды қолдансын және қаржылық мiндеттемелерi республикалық бюджеттің есебiнен орындалған заемшыларға қатысты
бөлiнген мемлекеттiк бюджеттiк қаражатты қайтару жөнiнде қолданылған
шаралар мен олардың нәтижелілігі туралы Қазақстан Республикасының
Үкіметіне ақпарат берсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Икебаева А.Ж.

О погашении платежей по негосударственным внешним займам, имеющим государственные гарантии Республики Казахстан, по кредитным линиям Исламской Республики Пакистан и Республики Бангладеш
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 2000 года N 1887
В целях выполнения обязательств Республики Казахстан перед иностранными кредиторами и недопущения фактов дефолта по негосударственным внешним займам, имеющим государственные гарантии Республики Казахстан, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству финансов Республики Казахстан в соответствии с выданной Республикой Казахстан государственной гарантией от 25 марта 1994 года N Ф22-3/23 и Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Исламской Республики Пакистан о предоставлении кредита от 18 августа 1992 года, на основании счетов иностранных банков произвести платежи по кредитной линии Исламской Республики Пакистан в пределах 5 156 977,15 (пять миллионов сто пятьдесят шесть тысяч девятьсот семьдесят семь долларов, пятнадцать центов) долларов США и кредитной линии Республики Бангладеш в пределах 9 411 298,41 (девять миллионов четыреста одиннадцать тысяч двести девяносто восемь долларов, сорок один цент) долларов США в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2000 год по программе "Кредитование, связанное с выполнением обязательств по правительственным гарантиям".
2. Министерству государственных доходов Республики Казахстан принять меры в установленном законодательством порядке, вплоть до процедуры банкротства заемщиков, а также привлечения к гражданско-правовой и уголовной ответственности лиц, не исполнивших финансовые обязательства по негосударственным внешним займам, имеющим государственные гарантии Республики Казахстан.
3. Министерству финансов, Министерству государственных доходов Республики Казахстан и открытому акционерному обществу "Банк ТуранАлем" (по согласованию) принять все необходимые меры по обеспечению возврата отвлеченных средств в республиканский бюджет и представлять в Правительство Республики Казахстан информацию о принятых мерах и их результативности по возврату отвлеченных государственных бюджетных средств
в отношении заемщиком, чьи финансовые обязательства были исполнены за счет
республиканского бюджета.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)