АҚШ азаматы Дэвид Х.Лемпертпен жүргізілетін сот анықтауы бойынша адвокатты көмекке тарту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 26 желтоқсан N 1891
АҚШ-тың Колумбия округіндегі Округтік сотында қаралатын АҚШ азаматы Дэвид Х.Лемперттің талап-арызы жөніндегі сот анықтауы бойынша (N 1:00СV1820 іс) Қазақстан Республикасының мүдделерін қорғау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі:
1) сот анықтауында Қазақстан Республикасының мүдделерін білдіру мен қорғау үшін адвокатты көмекке тартсын;
2) Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігімен келісіп, Қазақстан Республикасы Үкіметінің атынан адвокаттық қызмет көрсетуге шарт жасассын;
3) Қазақстан Республикасының мүдделерін білдіруге сенімхат берсін.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне адвокаттың қызметіне ақы төлеу үшін 2000 жылға арналған республикалық бюджетте Z990473_ табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға және өзге де күтпеген шығыстарға көзделген Қазақстан Республикасы Үкіметінің
резервінен 30 000 (отыз мың) АҚШ долларына баламалы сомада қаражат бөлсін;
2) бөлінген қаражаттың мақсатты пайдаланылуын бақылауды жүзеге
асырсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары О.Ә.Жандосовқа жүктелсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары
Мамандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

О привлечении адвоката по судебному разбирательству с гражданином США Дэвидом Х.Лемпертом
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2000 года N 1891
В целях защиты интересов Республики Казахстан по судебному разбирательству по иску гражданина США Дэвида Х.Лемперта (дело N 1:00СV01820), рассматриваемому в Окружном Суде США, округ Колумбия, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству юстиции Республики Казахстан:
1) привлечь адвоката для представления и защиты интересов Республики Казахстан в судебном разбирательстве;
2) согласовать с Министерством финансов Республики Казахстан и заключить от имени Правительства Республики Казахстан договор на оказание адвокатских услуг;
3) выдать доверенность на представление интересов Правительства Республики Казахстан.
2. Министерству финансов Республики Казахстан, в установленном законодательством порядке:
1) выделить Министерству юстиции Республики Казахстан для оплаты услуг адвоката из резерва Правительства Республики Казахстан, предусмотренного в республиканском бюджете на 2000 год Z990473_ на ликвидацию чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и
иные непредвиденные расходы, средства в сумме, эквивалентной 30 000
(тридцать тысяч) долларов США;
2) осуществить контроль за целевым использованием выделенных средств.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на
Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Джандосова У.А.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Мартина Н.А.)