"Қалжат" өткізу пункті туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 27 желтоқсан N 1897.
Қытай Халық Республикасымен сауда-экономикалық қатынастарды және мәдени байланыстарды одан әрі дамыту, басқа мемлекеттерден жүк-жолаушылар ағынын арттыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі Қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Қазақстан Республикасындағы өткізу пункттері туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетінің 1992 жылғы 30 қазандағы N 906 қаулысына:
1-тармақта:
жетінші абзац алынып тасталынсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Алматы облысының "Қалжат"өткізу пунктіне";
екінші бөлім алынып тасталсын;
2-тармақтың үшінші абзацы алынып тасталсын:
2) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2002.01.11. N 62 қаулысымен.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2002.01.11. N 62 қаулысымен.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің Құрылыс істері жөніндегі комитеті "Қалжат" өткізу пунктінің аяқталған құрылыс объектілерінің тиісті құжаттарына мемлекеттік сараптама жүргізуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің Кеден комитеті заңнамада P000255_ белгіленген тәртіппен "Қалжат" өткізу пунктінің іс-жүзінде орындалған құрылыс жұмыстары бойынша кредиторлық берешектерді қабылдап алу-беруді жүргізуді және 124,5 млн. теңгеден аспайтын сомада кредиторлық берешектерді кезең-кезеңімен өтеуді қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі белгіленген тәртіппен "Қалжат" өткізу пункті мәртебесінің өзгергендігі туралы ақпаратты мүдделі шетел мемлекеттері өкілдіктерінің назарына жеткізсін.
5. "Қалжат" шекара асуын іске қосу кешенінің құрылысын аяқтау туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1997 жылғы 10 маусымдағы N 969 қаулысының күші жойылды деп танылсын.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары
Мамандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

О пункте пропуска "Кольжат"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2000 года N 1897.
В целях дальнейшего развития торгово-экономических отношений и
культурных связей с Китайской Народной Республикой, увеличения
грузо-пассажирского потока из других государств Правительство Республики
Казахстан постановляет:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
следующие изменения и дополнения:
1) в постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 30
октября 1992 года № 906 "О пунктах пропуска в Республике Казахстан":
в пункте 1:
абзац седьмой исключить;
дополнить абзацем следующего содержания:
"пункт пропуска "Кольжат" Алматинской области";
в пункте 2 абзац третий исключить;
2) утратил силу - постановлением Правительства РК от 19 января 2002 г. № 62.
Cноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 19.01.2002 № 62.
2. Комитету по делам строительства Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан обеспечить проведение государственной экспертизы соответствующих документов, завершенных строительством объектов пункта пропуска "Кольжат".
3. Таможенному комитету Министерства государственных доходов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить проведение приема-передачи кредиторской задолженности по фактически выполненным работам строительства пункта пропуска "Кольжат" и поэтапного погашения кредиторской задолженности в сумме не превышающей 124,5 млн. тенге.
4. Министерству иностранных дел Республики Казахстан довести в
установленном порядке до сведения представительств заинтересованных
иностранных государств информацию об изменении статуса пункта пропуска
"Кольжат".
5. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики
Казахстан от 13 июня 1997 года № 969
"О завершении строительства
пускового комплекса пограничного перехода "Кольжат".
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан