"Қазақстан темір жолы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігімен мемлекеттік емес сыртқы заемын тартуы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 29 желтоқсан N 1935
Алматы-Астана желiсiнде жолаушылар поездарының жүру уақытын қысқарту, сондай-ақ қозғалыс қауiпсiздiгі мен жолаушылар үшін жайлылығын арттыру мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiгiмен тартылатын мемлекеттiк емес сыртқы заем қаражаты есебiнен қаржыландырылатын "Қазақстан темiр жолы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының (бұдан әрi - "Заем алушы") "Patentes Talgo S.А." компаниясының (Испания Корольдiгi) екi темiр жол жолаушылар составын сатып алу жобасы басым инвестициялық жоба ретiнде мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) тартылатын мемлекеттiк емес заем бойынша мiндеттемелердi Заем алушының орындауын қамтамасыз ету ретiнде кредиторға "2001 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен Z990473_ бекітiлген мемлекеттiк кепiлдiктердi беру лимитi шегiнде жалпы сомасы 27 400 000 (жиырма жетi миллион төрт жүз мың) АҚШ долларына Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепілдігін берсiн;
2) көрсетiлген мемлекеттiк кепiлдiктің берiлуiне байланысты оның
Қазақстан Республикасының алдында туындайтын мiндеттемелерi туралы
Заем алушымен тиiстi келiсiм жасассын.
ЕСКЕРТУ. 2-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2001.05.31. N 747
қаулысымен.
P010747_
3. Заем алушы заңнамада белгiленген тәртiппен мемлекеттiк кепілдiктi
алуға үмiткер тұлғаларға қойылатын талаптардың орындалуын қамтамасыз етсiн.
4.
ЕСКЕРТУ. 4-тармақ күшін жойды - ҚР Үкіметінің 2000.12.30. N 1963
қаулысымен.
P001963_
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары О.Жандосовқа жүктелсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
бірінші орынбасары
Мамандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.

О привлечении Республиканским государственным предприятием "Казакстан темір жолы" негосударственного внешнего займа под государственную гарантию Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2000 года N 1935
В целях сокращения времени следования пассажирских поездов на линии Алматы - Астана, а также повышения безопасности движения и комфорта для пассажиров Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить, как приоритетный инвестиционный проект, проект приобретения Республиканским государственным предприятием "Казакстан темір жолы" (далее - "Заемщик") двух железнодорожных пассажирских составов компании "Patentes Talgo S.А." (Королевство Испания), финансируемый за счет средств негосударственного внешнего займа, привлекаемого под государственную гарантию Республики Казахстан.
2. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) предоставить кредитору государственную гарантию Республики Казахстан на общую сумму 27 400 000 (двадцать семь миллионов четыреста тысяч) долларов США в качестве обеспечения выполнения Заемщиком обязательств по привлекаемому негосударственному займу в пределах лимита предоставления государственных гарантий, утвержденного Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2001 год";
2) заключить с Заемщиком соответствующее соглашение об обеспечении его обязательств перед Республикой Казахстан, возникающих в связи с предоставлением указанной государственной гарантии.
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 31 мая 2001 г. N 747.
3. Заемщику в установленном законодательством порядке обеспечить выполнение требований, предъявляемых к лицам, претендующим на получение государственной гарантии.
4. (пункт 4 утратил силу - постановлением Правительства РК от 30 декабря 2000 г. N 1963)
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на
Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Джандосова У.А.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)