"Қазпочта" ашық акционерлік қоғамының Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігімен мемлекеттік емес сыртқы заем тартуы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 30 желтоқсан N 1961
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен:
9 000 000 (тоғыз миллион) АҚШ доллары мөлшеріндегі негізгі борышты, сондай-ақ кепілдік берушінің төлеуіне жататын пайыздар мен өзге де төлемдерді қамтитын сомаға тартылып отырған мемлекеттік емес заем бойынша міндеттемелерді "Қазпочта" ашық акционерлік қоғамының (бұдан әрі - Заем алушы) орындауын қамтамасыз ету ретінде кредиторға "2003 жылға арналған республикалық бюджет туралы"  Қазақстан Республикасының Заңымен бекітілген мемлекеттік кепілдіктер беру лимиті шегінде мемлекеттік кепілдік берсін; <*>
Қазақстан Республикасының көрсетілген мемлекеттік кепілдігінің берілуіне байланысты туындайтын Қазақстан Республикасының алдындағы оның міндеттемелерін қамтамасыз ету туралы Заем алушымен тиісті келісім жасассын.
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2001.04.14. N 492
қаулысымен
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2001.12.11. N 1614
қаулысымен .
ЕСКЕРТУ. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.27. N 880
қаулысымен .
2. Заем алушы заңнамада Z990464_ Р971366_ белгіленген тәртіппен мемлекеттік кепілдікті алуға үміткер тұлғаларға қойылатын талаптардың орындалуын қамтамасыз етсін.
3. <*>
ЕСКЕРТУ. 3-тармақ күшін жойды - ҚР Үкіметінің 2000.12.30. N 1963 қаулысымен .
4. Осы қаулының атқарылуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары О.Ә.Жандосовқа жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О привлечении открытым акционерным обществом "Казпочта" негосударственного внешнего займа под государственную гарантию Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2000 года N 1961
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
предоставить кредитору государственную гарантию в качестве обеспечения выполнения открытым акционерным обществом "Казпочта" (далее - Заемщик) обязательств по привлекаемому негосударственному займу на сумму, включающую основной долг в размере 9 000 000 (девять миллионов) долларов США, а также проценты и иные платежи, подлежащие выплате гарантом, в пределах лимита предоставления государственных гарантий, утвержденного Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2003 год";
заключить с Заемщиком соответствующее соглашение об обеспечении его обязательств перед Республикой Казахстан, возникающих в связи с предоставлением указанной государственной гарантии Республики Казахстан. <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлениями Правительства РК от 14 апреля 2001 г. N 492 ; от 11 декабря 2001 г. N 1614 (вступает в силу с 1 января 2002 г.); от 27 августа 2003 года N 880
2. Заемщику в установленном законодательством порядке обеспечить выполнение требований Z990464_ Р971366_ , предъявляемых к лицам, претендующим на получение государственной гарантии.
3. (пункт 3 утратил силу - постановлением Правительства РК от 30 декабря 2000 г.  N 1963 ).
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Джандосова У.А.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан