"Сертификаттау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 22 қаңтар N 94
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
"Сертификаттау туралы" Z990434_ Қазақстан Республикасының Заңына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы
"Сертификаттау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына
өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
1-бап. "Сертификаттау туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шілдедегі Z990434_ Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., N 20, 725-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1. 6-баптың 2-тармағында:
1) екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"сәйкестік сертификаттарының (сәйкестік сертификаттарының көшірмелері), сәйкестік туралы декларацияның (сәйкестік туралы декларациялар көшірмелерінің), мемлекеттік сертификаттау жүйесінің сәйкестік белгілерінің нысандарын, оларды мемлекеттік сертификаттау жүйесінің тізбесінде тіркеу және қолдану тәртібін белгілеу;"
2) мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"сәйкестігі сәйкестік туралы декларациямен расталуы мүмкін, міндетті сертификаттауға жататын өнімдер мен қызмет көрсетулер тізбесін белгілеу".
2. 11-бап мынадай мазмұндағы төртінші, бесінші және алтыншы бөліктермен толықтырылсын:
"Міндетті сертификаттауға жататын өнімдердің (қызмет көрсетулердің) сәйкестігін растауды, беруші (дайындаушы, сатушы, орындаушы) сәйкестігі туралы декларациямен расталуы мүмкін өнімдер мен қызмет көрсетулердің тізбесіне сәйкестігі туралы декларация қабылдау туралы жүргізе алады.
Стандарттау, метрология және сертификаттау жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган белгілеген тәртіппен қабылданған сәйкестік туралы декларация оған декларация ресімделген өнім аккредиттелген саладағы сертификаттау жөніндегі органда тіркеледі.
Сәйкестік туралы декларацияны қабылдау арқылы нормативтік құжаттардың талаптарына оның сәйкестігін растайтын беруші (дайындаушы, сатушы, орындаушы) заңдарға сәйкес осы өнімнің (көрсетілген қызметтің) сапасы мен қауіпсіздігі үшін жауап береді.".
3. 12-бапта:
1) 1-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Сәйкестік сертификаты (сәйкестік сертификатының көшірмесі) және (немесе) сәйкестік белгісі немесе сәйкестік туралы декларациясы (сәйкестік туралы декларацияның көшірмесі) жоқ, міндетті сертификаттауға жататын өнімдерді, жұмыстарды, қызмет көрсетулерді сатуға тыйым салынады.";

О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О сертификации"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 января 2001 года N 94
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан Z990434_ "О сертификации".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
проект
Закон
Республики Казахстан
О внесении изменений и дополнений
в Закон Республики Казахстан "О сертификации"
Статья 1. Внести в Закон Республики Казахстан от 16 июля 1999 года Z990434_ "О сертификации" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 20, ст. 725) следующие изменения и дополнения:
1. В пункте 2 статьи 6:
1) абзац второй изложить в следующей редакции:
"устанавливать формы сертификатов соответствия (копии сертификатов соответствия), деклараций о соответствии (копий деклараций о соответствии), знаков соответствия государственной системы сертификации, порядок их регистрации в реестре государственной системы сертификации и применения;";
2) дополнить абзацем следующего содержания:
"утверждать перечень продукции и услуг, подлежащих обязательной сертификации, соответствие которых допускается подтверждать декларацией о соответствии.".
2. Статью 11 дополнить частями четвертой, пятой и шестой следующего содержания:
"Соответствие продукции (услуги), подлежащей обязательной сертификации и включенной в перечень продукции и услуг, соответствие которых допускается подтверждать декларацией о соответствии может подтверждаться поставщиком (изготовителем, продавцом, исполнителем) посредством принятия декларации о соответствии.
Декларация о соответствии, принятая в порядке, установленном уполномоченным государственным органом по стандартизации, метрологии и сертификации, регистрируется в органе по сертификации, в область аккредитации которого включена продукция, на которую оформлена декларация.
Поставщик (изготовитель, продавец, исполнитель), подтверждающий соответствие продукции (услуги) требованиям нормативных документов посредством принятия декларации о соответствии, несет ответственность за качество и безопасность этой продукции (услуги) в соответствии с законодательством.".
3. В статье 12:
1) часть первую пункта 1 изложить в следующей редакции:
"Реализация продукции, работ, услуг, подлежащих обязательной сертификации без сертификата соответствия (копии сертификата соответствия) и (или) знака соответствия или декларации о соответствии (копии декларации о соответствии), запрещается.";

2) 2-тармақтың бірінші бөлігі "сертификатының" деген сөзден кейін
"(сертификаттың көшірмесі)" сөздерімен толықтырылсын.
4. 15-бапта:
2-тармақтың бірінші абзацы "талаптар" деген сөзден кейін "Қазақстан
Республикасының сертификаттау туралы заңдары және" деген сөздермен
толықтырылсын.
2-бап. Осы Заң жарияланған күнінен бастап қолдануға енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.

2) в части первой пункта 2 после слов "наличие сертификата" дополнить
словами "(копии сертификата)".
4. В статье 15:
в части первой пункта 2 после слова "требований" дополнить словами
"законодательства о сертификации Республики Казахстан и".
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие со дня опубликования.
Президент
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Мартина Н.А.)