Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау ісі жөніндегі агенттігінің "Травматология және ортопедия ғылыми-зерттеу институты" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 9 ақпан N 215
"Қазақстан Республикасында травматизмнің алдын алу мен оны азайтудың 2000-2002 жылдарға арналған мақсатты кешендi бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 6 шілдедегі N 1020 P001020_ қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау iсi жөнiндегі агенттiгiнің "Травматология және ортопедия ғылыми-зерттеу институты" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсіпорны (бұдан әрi - Кәсiпорын) құрылсын.
2. Кәсіпорын қызметінің негiзгi мәнi:
травматология және ортопедия бойынша мамандандырылған медициналық көмек көрсету;
травматология және ортопедия саласындағы ғылыми-зерттеу қызметi;
денсаулық сақтау жүйесiнiң медициналық кадрларын қайта даярлау болып белгiленсiн.
3. Кәсіпорынды мемлекеттiк басқару органы, сондай-ақ оған қатысы бойынша мемлекеттiк меншiк құқығы субъектiсiнiң функциясын жүзеге асырушы орган болып Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау iсi жөнiндегi агенттiгi белгiленсiн.
4. Астана қаласы әкiмiнiң Астана қаласы Денсаулық сақтау басқармасының "N 2 қалалық аурухана" мемлекеттiк коммуналдық қазыналық кәсiпорнының ғимараттарын, құрылыстарын, медициналық жабдықтары мен жарақтарын (бұдан әрi - Мүлік) Астана қаласының коммуналдық меншігінен республикалық меншікке беру туралы ұсынысы қабылдансын.
5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігiнiң Мемлекеттік мүлiк және жекешелендiру комитетi заңнамада белгiленген тәртіппен Астана қаласының әкiмiмен келiсiм бойынша Мүлiктi қабылдау-беру жөніндегі ұйымдастыру iс-шараларын жүзеге асырсын.
6. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау iсi жөнiндегi агенттiгi заңнамада белгiленген тәртіппен:
Кәсіпорынның жарғысын бекiтсiн және оның әдiлет органдарында мемлекеттік тiркелуін қамтамасыз етсiн;
осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
7. Қазақстан Республикасы Үкiметiнің кейбiр шешiмдерiне мынадай толықтырулар енгiзiлсiн:
1) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен;
2) "Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау iсi жөнiндегi агенттiгінiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1999 жылғы 3 желтоқсандағы N 1852 P991852_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 53, 527-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау iсi жөнiндегi агенттiгiнiң қарауындағы ұйымдардың тiзбесi:
"2. Мемлекеттік кәсiпорындар" бөлімі мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 67-жолмен толықтырылсын:

О создании Республиканского государственного казенного предприятия "Научно-исследовательский институт травматологии и ортопедии" Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 февраля 2001 года N 215
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 июля 2000 года N 1020 P001020_ "Об утверждении Целевой комплексной программы профилактики и снижения травматизма в Республике Казахстан на 2000-2002 годы" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать Республиканское государственное казенное предприятие "Научно-исследовательский институт травматологии и ортопедии" Агентства Республики Казахстан по делая здравоохранения (далее - Предприятие).
2. Определить основным предметом деятельности Предприятия:
оказание специализированной медицинской помощи по травматологии и ортопедии;
научно-исследовательскую деятельность в области травматологии и ортопедии;
переподготовку медицинских кадров системы здравоохранения.
3. Определить органом государственного управления Предприятием, а также органом, осуществляющим по отношению к нему функции субъекта права государственной собственности, Агентство Республики Казахстан по делам здравоохранения.
4. Принять предложение акима города Астаны о передаче зданий, сооружений, медицинского оборудования и оснащения государственного коммунального казенного предприятия "Городская больница N 2" Управления здравоохранения города Астаны (далее - Имущество) из коммунальной собственности города Астаны в республиканскую собственность.
5. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательном порядке по согласованию с акимом города Астаны осуществить организационные мероприятия по приему-передаче Имущества.
6. Агентству Республики Казахстан по делам здравоохранения в установленном законодательством порядке:
утвердить устав Предприятия и обеспечить его государственную регистрацию в органах юстиции;
принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
7. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие дополнения:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796;
2) в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 декабря 1999 года N 1852 P991852_ "Вопросы Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 53, ст. 527):
Перечень организаций, находящихся в ведении Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения, утвержденном указанным постановлением:
"Раздел 2. Государственные предприятия" дополнить строкой, порядковый номер 67, следующего содержания: