Украинадан Өзбекстан Республикасына жарылғыш заттың (аммониттің) Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзитіне рұқсат беру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 16 сәуір N 496
"Экспорттық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 18 маусымдағы Z960009_ Заңына және "Экспорттық бақылауға жататын өнімдер транзитінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 11 тамыздағы N 1143 P991143_ қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қосымшаға сәйкес мөлшерде Украинадан Өзбекстан Республикасына "Украрнайыэкспорт" әскери және арнайы мақсаттағы өнімдер мен қызметтердің экспорты мен импорты жөніндегі мемлекеттік компаниясы" (Киев қаласы, Украина) Өзбекстан Республикасының (Ташкент қаласы) "Көмір" көмір өндіру және өткізу жөніндегі акционерлік қоғамы үшін 2000 жылғы 2 наурыздағы N USЕ-18.1-32-К/КЕ-00 келісім-шарт бойынша беретін жарылғыш заттың (аммониттің) Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзитіне рұқсат берілсін.
2. Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі Халықаралық темір жол жүк қатынасы туралы келісімнің Қауіпті жүктерді тасымалдаудың қолданылып жүрген ережелеріне және басқа да нормативтік құқықтық кесімдерге сәйкес ерекше қауіпсіздік шараларын сақтай отырып, Қазақстан Республикасының аумағы арқылы темір жол көлігімен жүктің транзиттік тасымалдануын жүзеге асыруды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің Кеден
комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының аумағы
арқылы жарылғыш заттың (аммониттің) транзитін бақылауды қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлігі осы
қаулыны іске асыру мақсатында қажетті шараларды қабылдасын.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2001 жылғы 16 сәуірдегі
N 496 қаулысына
қосымша
"Украрнайыэкспорт" әскери және арнайы мақсаттағы өнімдер мен
қызметтердің экспорты мен импорты жөніндегі мемлекеттік компаниясы
(Киев қаласы, Украина) Өзбекстан Республикасының (Ташкент қаласы)
"Көмір" өндіру және өткізу жөніндегі акционерлік қоғамы үшін
2000 жылғы 2 наурыздағы N USЕ-18.1-32-К/КЕ-00 келісім-шарт бойынша
беретін жарылғыш заттың (аммониттің) мөлшері
________________________________________________________________________
Жөнелтуші, алушы, ! Номенклатура және ! СЭҚ ТН !Өлшем  !Мөлшері! Құны
шекаралық өту     !жеткізілімнің атауы!  коды  !бірлігі!       ! АҚШ
станциясы       !                   !        !       !       !долларымен
________________________________________________________________________
1                   2               3       4       5        6
________________________________________________________________________

О выдаче разрешения на транзит через территорию Республики Казахстан взрывчатого вещества (аммонит) из Украины в Республику Узбекистан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2001 года N 496
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 18 июня 1996 года Z960009_ "Об экспортном контроле" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 августа 1999 года N 1143 P991143_ "Отдельные вопросы транзита продукции, подлежащей экспортному контролю" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Разрешить транзит через территорию Республики Казахстан из Украины в Республику Узбекистан взрывчатого вещества (аммонит), поставляемого "Государственной компанией по экспорту и импорту продукции и услуг военного и специального назначения "Укрспецэкспорт" (город Киев, Украина) для акционерного общества по добыче и сбыту угля "Уголь" Республики Узбекистан (город Ташкент) по контракту N USЕ-18.1-32-К/КЕ-00 от 2 марта 2000 года в количестве согласно приложению.
2. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан обеспечить осуществление транзитной перевозки груза железнодорожным транспортом по территории Республики Казахстан с соблюдением особых мер безопасности в соответствии с действующими Правилами перевозок опасных грузов Соглашения о международном железнодорожном грузовом сообщении и другими нормативными правовыми актами.
3. Таможенному комитету Министерства государственных доходов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить контроль за транзитом взрывчатого вещества (аммонит) через территорию Республики Казахстан.
4. Министерству экономики и торговли Республики Казахстан принять необходимые меры в целях реализации данного постановления.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 16 апреля 2001 года N 496
Количество взрывчатого вещества (аммонит),
поставляемого Государственной компанией по экспорту
и импорту продукции и услуг военного и специального назначения
"Укрспецэкспорт" (город Киев, Украина) для акционерного общества по
добыче и сбыту угля "Уголь" Республики Узбекистан (город Ташкент) по
контракту N USЕ-18.1-32-К/КЕ-00 от 2 марта 2000 года
---------------------------------------------------------------------------
Отправитель, получатель, !Номенклатура и  !Код      !Ед. !Кол-во!Стоимость
станция погранперехода   !наименование    !ТН ВЭД   !изм.!      !в долларах
!поставляемого   !         !    !      !  США
---------------------------------------------------------------------------
1              !       2        !   3     !  4 !   5  !     6
---------------------------------------------------------------------------

"Украрнайыэкспорт"   Аммонит жарылғыш   360200000  тонна    240   302400
мемлекеттік         заты диаметрі
компаниясы,         36 мм, салмағы
Украина, Киев,      300 грамм Т-19
Дегтяревская к-сі,  қорғаныш патроны
36.
Алушы:
Өзбекстан
Республикасының
"Көмір" көмір
өндіру және
өткізу жөніндегі
акционерлік
қоғамы
________________________________________________________________________
Белгіленген станциясы Ташкент (Өзбекстан Республикасы)
Шекарадан өту: Озинки (Ресей Федерациясы) - Шеңгелді (Қазақстан
Республикасы)
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Жұманазарова А.Б.

Государственная компания  Взрывчатое       360200000  тонн  240  302400
по экспорту и импорту     вещество аммонит
продукции и услуг         предохранительный
военного и специального   Т-19 патрон
назначения "Укрспец-      диаметром 36 мм,
экспорт", Украина,        масса 300 грамм
Киев, ул.Дегтяревская,
36.
Получатель: Акционерное
объединение по добыче
и сбыту угля "Уголь"
Республики Узбекистан
(Ташкент)
---------------------------------------------------------------------------
Станция назначения Ташкент (Республика Узбекистан)
Погранпереход: Озинки (Российская Федерация) - Ченгельды (Республика
Казахстан).
(Специалисты:
Цай Л.Г.
Мартина Н.А.)