Өзбекстан Республикасының Германияға уран концентратының Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзитіне рұқсат беру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 23 мамыр N 702
"Экспорттық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 18 маусымдағы Z960009_ Заңына және "Экспорттық бақылауға жататын өнімдер транзитінің жекелеген мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 11 тамыздағы N 1143 P991143_ қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының аумағы арқылы 2000 жылғы 2 мамырдағы N NММС-00/27 келісім-шарты бойынша Навои тау-кен металлургиялық комбинаты (Өзбекстан Республикасы, Навои қаласы) "Siemens" Financial Services GmbH" фирмасы үшін (Германия, Мюнхен) беретін 2001 жылға арналған 230 тонна мөлшердегі уран концентратының (СЭҚ ТН коды 284410000) транзитіне рұқсат етілсін.
2. Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі қолданыстағы нормативтік құқықтық кесімдерге сәйкес ерекше қауіпсіздік шараларын сақтай отырып, Қазақстан Республикасының аумағы арқылы жүктің транзиттік тасымалдануын қамтамасыз етсін. Жөнелту кестесі мен шекарадан өту бағыты қосымша сәйкес.
3. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің Кеден
комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен уран концентратының Қазақстан
Республикасының аумағы арқылы транзитін бақылауды қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар
министрлігінің Атом энергетикасы жөніндегі комитеті табиғи уран транзитін
бақылау жөнінде қажетті шараларды қабылдасын.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2001 жылғы 23 мамырдағы
N 702 қаулысына
қосымша
2001 жылғы табиғи уранды жөнелтудің
Кестесі
мамыр       115 тонна
қазан       115 тонна
Барлығы     230 тонна
Тасымалдау 20 тонналық контейнерлермен темір жол көлігінде жүзеге
асырылады.
Шекаралық өту станциясы - Шеңгелді-Өзенкі (Қазақстан Республикасы).
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.

О выдаче разрешения на транзит через территорию Республики Казахстан уранового концентрата из Республики Узбекистан в Германию
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 мая 2001 года N 702
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 18 июня 1996 года Z960009_ "Об экспортном контроле" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 августа 1999 года N 1143 P991143_ "Отдельные вопросы транзита продукции, подлежащей экспортному контролю" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Разрешить транзит через территорию Республики Казахстан уранового концентрата (код ТН ВЭД 284410000) в количестве 230 тонн на 2001 год, поставляемого для фирмы "Siemens Financial Services GmbH" (Мюнхен, Германия) Навоийским горно-металлургическим комбинатом (город Навои, Республика Узбекистан) по контракту N NММС-00/27 от 02.05.2000 года.
2. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан обеспечить транзитную перевозку груза через территорию Республики Казахстан, с соблюдением особых мер безопасности в соответствии с действующими нормативными правовыми актами. График отгрузки и маршрут погранперехода согласно приложению.
3. Таможенному комитету Министерства государственных доходов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить контроль за транзитом уранового концентрата через территорию Республики Казахстан.
4. Комитету по атомной энергетике Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан принять необходимые меры по контролю за транзитом природного урана.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
23 мая 2001 г. N 702
График
отгрузки природного урана в 2001 году
май          115 тонн
октябрь      115 тонн
Всего        230 тонн
Транспортировка осуществляется железнодорожным транспортом в
20-тонных контейнерах.
Станция погранперехода Ченгельды - Озинки (Республика Казахстан).
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Горяева В.В.)