Қазақстан Республикасының өндірістік және әлеуметтік кешендерін 2001/2002 жылғы күзгі-қысқы кезеңдегі жұмысқа дайындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 31 мамыр N 749
Қазақстан Республикасының өндірістік және әлеуметтік кешендерін алдағы 2001/2002 жылғы күзгі-қысқы кезеңдегі жұмысқа уақытылы және сапалы дайындау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері:
1) бір ай мерзімде тұрғын үй, әлеуметтік-мәдени және әкімшілік-шаруашылық мақсаттағы объектілердің 2001/2002 жылғы күзгі-қысқы кезеңде үздіксіз жұмыс істеуін қамтамасыз ету үшін жылу-электр энергетикалық кешен, газбен және сумен жабдықтау ұйымдарын қысқа дайындау жөніндегі іс-шаралар жоспарын әзірлесін және бекітсін;
2) жылу және энергия көздері мен тұрғындар үшін отын қорын жинақтау кестелерін әзірлесін және бекітсін, олардың орындалуын бақылауды ұйымдастырсын;
3) пайдаланылған жылу және электр энергиялары мен отын үшін тұтынушылардың энергиямен және жылумен жабдықтаушы ұйымдар алдындағы берешегін өтеуі жөніндегі кестелерді бекітсін, олардың орындалуын қамтамасыз етсін;
4) пәтер меншік иелері кооперативтерінің үйішілік жылыту және газбен жабдықтау жүйелерін алдағы 2001/2002 жылғы күзгі-қысқы кезеңдегі жұмысқа дайындау бойынша жөндеу-алдын алу іс-шараларын өткізу жөніндегі жұмысын ұйымдастырсын;
5) тұрғын үй, әлеуметтік-мәдени және өндірістік-әкімшілік мақсаттағы объектілерді жылу энергиясын, суық және ыстық суды, газды есепке алатын аспаптармен бұдан әрі жабдықтау жөніндегі жұмысты жалғастырсын;
6) электрмен, жылумен және газбен үздіксіз жабдықтауды қамтамасыз ету, энергия мен жылуды тиімді пайдалану және аймақтардың өндірістік және әлеуметтік кешендерін алдағы 2001/2002 жылғы күзгі-қысқы кезеңдегі жұмысқа уақытылы дайындау мақсатында мүдделі ұйымдарды қатыстыра отырып, аймақтық жұмыс топтарын құрсын;
7) 2001 жылғы 1 қазанға дейін жергілікті бюджеттердің есебінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер мен мемлекеттік кәсіпорындардың алынған электр және жылу энергиясына берешегін 2001 жылға арналған жергілікті бюджеттерде оларға көзделген сомалар шегінде өтеуі жөнінде шаралар қабылдасын.
2. Алматы, Жамбыл, Оңтүстік Қазақстан облыстарының және Алматы қаласының әкімдері 2001/2002 жылғы күзгі-қысқы кезеңде аймақтарды газбен үздіксіз жабдықтауды қамтамасыз ету мақсатында Полторацкое және Ақыртөбе жерасты газ қоймаларында қажетті газ қорын жасау жөнінде шаралар қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі электр станциялары мен аймақаралық және аймақтық деңгейдегі желілердің 2001/2002 жылғы күзгі-қысқы кезеңдегі жұмысқа дайындығына бақылау орнатсын.

О подготовке производственного и социального комплексов Республики Казахстан к работе в осенне-зимний период 2001/2002 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2001 года N 749
В целях своевременной и качественной подготовки производственного и социального комплексов Республики Казахстан к работе в предстоящий осенне-зимний период 2001/2002 года Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Акимам областей, городов Астаны и Алматы:
1) в месячный срок разработать и утвердить планы мероприятий по подготовке к зиме организаций тепло-электроэнергетического комплекса, газо- и водоснабжения для обеспечения бесперебойного функционирования объектов жилищного, социально-культурного и административно-хозяйственного назначения в осенне-зимний период 2001/2002 года;
2) разработать и утвердить графики накопления запасов топлива для тепло- и энергоисточников и населения, организовать контроль за их выполнением;
3) утвердить графики по погашению потребителями задолженности перед энерго- и топливоснабжающими организациями за использованную тепловую и электрическую энергию и топливо, обеспечить их исполнение;
4) организовать работу кооперативов собственников квартир по проведению ремонтно-профилактических мероприятий по подготовке внутридомовых систем отопления и газоснабжения к работе в предстоящий осенне-зимний период 2001/2002 года;
5) продолжить работу по дальнейшему оснащению приборами учета тепловой энергии, холодной и горячей воды, газа объектов жилищного, социально-культурного и производственно-административного назначения;
6) создать региональные рабочие группы с участием заинтересованных организаций с целью обеспечения бесперебойного электро-, тепло- и газоснабжения, эффективного использования энергии и топлива и своевременной подготовки производственного и социального комплексов регионов к работе в предстоящий осенне-зимний период 2001/2002 года;
7) принять до 1 октября 2001 года меры по погашению задолженности государственных учреждений и государственных предприятий, финансируемых за счет средств местных бюджетов, за полученную электрическую и тепловую энергию в пределах сумм, предусмотренных для них в местных бюджетах на 2001 год.
2. Акимам Алматинской, Жамбылской, Южно-Казахстанской областей и города Алматы принять меры по созданию необходимого запаса газа в Полторацком и Акыртюбинском подземных газохранилищах с целью обеспечения бесперебойного газоснабжения регионов в осенне-зимний период 2001/2002 года.
3. Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан установить контроль за подготовкой электрических станций и сетей межрегионального и регионального уровней к работе в осенне-зимний период 2001/2002 года.

4. Мемлекеттік мекемелер - республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері 2001 жылғы 1 қазанға дейін республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер мен мемлекеттік кәсіпорындардың алынған электр және жылу энергиясы үшін берешегін оларға 2001 жылға арналған бюджетте көзделген сомалар шегінде өтеуі жөнінде шаралар қабылдасын.
5. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері 2001 жылғы шілдеден бастап ай сайын Қазақстан Республикасының Үкіметіне осы қаулының орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
6. Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлігі Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігімен және басқа да мүдделі ведомстволармен бірлесе отырып, гидроэлектрстанциялардың 2001/2002 жылғы күзгі-қысқы кезеңде экономиканың барлық салалары мен экологиялық қауіпсіздік талаптарына жауап
беретін нормативтік-техникалық құжаттамаға сәйкес жұмыс істеуін қамтамасыз
етсін.
7. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің бірінші орынбасары Д.К.Ахметовке жүктелсін.
8. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Икебаева А.Ж.

4. Государственным учреждениям-администраторам республиканских бюджетных программ до 1 октября 2001 года принять меры по погашению задолженности государственных учреждений и государственных предприятий, финансируемых из республиканского бюджета, за полученную электрическую и тепловую энергию в пределах сумм, предусмотренных для них в республиканском бюджете на 2001 год.
5. Акимам областей, городов Астаны и Алматы ежемесячно, начиная с июля 2001 года, представлять информацию о ходе выполнения настоящего постановления в Правительство Республики Казахстан.
6. Министерству природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан совместно с Министерством энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан и другими заинтересованными ведомствами обеспечить в осенне-зимний период 2001/2002 года работу гидроэлектростанций в соответствии с нормативно-технической документацией, отвечающей требованиям всех отраслей экономики и экологической безопасности.
7. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Ахметова Д.К.
8. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Горяева В.В.)