Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлiгінiң "С.Сейфуллин атындағы Ақмола аграрлық университеті" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 15 маусым N 821
"2000-2001 жылдары жекешелендiруге жататын республикалық мемлекеттiк кәсiпорындар мен мекемелердiң тiзбесi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 17 маусымдағы N 912  қаулысы мен "Республикалық меншiктегi жоғары оқу орындарын және ғылыми-техникалық саланың ұйымдарын акционерлiк қоғамдар етiп қайта ұйымдастырудың тәртiбiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 18 тамыздағы N 1191  қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң "С.Сейфуллин атындағы Ақмола аграрлық университетi" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны жарғылық капиталына мемлекеттiң жүз пайыз қатысуымен "С.Сейфуллин атындағы Қазақ аграрлық университетi" жабық акционерлiк қоғамы (бұдан әрi - Қоғам) етiп қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен:
1) Қоғам жарғысын бекiту кезiнде оның қызметiнiң негiзгi мәнi:
аграрлық сектор мен экономиканың басқа салалары үшiн жоғары біліктi мамандар даярлау және қайта даярлау;
аграрлық сектор мен экономиканың басқа салаларында iргелi және қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргiзу деп айқындасын;
2) Қоғамды мемлекеттiк тiркеуден өткiзгеннен кейiн белгіленген тәртiппен шығарылған жарғылық капиталдың жалпы мөлшерiнің 25 пайызынан аспайтын сомаға акциялардың келесi эмиссиясын шығару жолымен оның жарғылық капиталын ұлғайту шараларын қабылдасын. Акциялардың келесi эмиссиясын орналастыруды Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1999 жылғы 18 тамыздағы N 1191 қаулысымен бекiтiлген Республикалық меншіктегі жоғары оқу орындарын және ғылыми-техникалық саланың ұйымдарын акционерлік қоғамдар етiп қайта ұйымдастырудың тәртiбiне сәйкес жүргізсін;
3)  <*>
4) Қоғам акцияларының мемлекеттiк пакетiн иелену және пайдалану құқығын Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгiне берсiн;
5) осы қаулыны iске асыру жөніндегі өзге де шараларды қабылдасын.
Ескерту. 3) тармақша алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2004.08.03. N 829  қаулысымен .
3. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасы Үкiметінің кейбiр шешімдеріне енгізілетін өзгерiстер мен толықтырулар бекiтiлсiн.

О реорганизации Республиканского государственного казенного предприятия "Акмолинский аграрный университет имени С. Сейфуллина" Министерства образования и науки Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 июня 2001 года N 821
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 июня 2000 года N 912 P000912_ "О Перечне республиканских государственных предприятий и учреждений, подлежащих приватизации в 2000-2001 годах" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 августа 1999 года N 1191 P991191_ "Об утверждении Правил реорганизации в акционерные общества высших учебных заведений и организаций научно-технической сферы, находящихся в республиканской собственности" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать Республиканское государственное казенное предприятие "Акмолинский аграрный университет имени С. Сейфуллина" Министерства образования и науки Республики Казахстан путем преобразования его в закрытое акционерное общество "Казахский аграрный университет имени С. Сейфуллина" (далее - Общество) со стопроцентным участием государства в уставном капитале.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) при утверждении устава Общества основным предметом его деятельности определить:
подготовку и переподготовку высококвалифицированных специалистов для аграрного сектора и других отраслей экономики;
проведение фундаментальных и прикладных научных исследований в области аграрного сектора и других отраслей экономики;
2) после государственной регистрации Общества в установленном порядке принять меры к увеличению его уставного капитала путем выпуска последующей эмиссии акций на сумму не более 25 процентов от общего размера выпущенного уставного капитала. Размещение последующей эмиссии акций произвести в соответствии с Правилами реорганизации в акционерные общества высших учебных заведений и организаций научно-технической сферы, находящихся в республиканской собственности, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 августа 1999 года N 1191 P991191_ ;
3) (исключен)
4) передать Министерству образования и науки Республики Казахстан права владения и пользования государственным пакетом акций Общества;
5) принять иные меры по реализации настоящего постановления. <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - от 3 августа 2004 г. N 829 .
3. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.

4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2001 жылғы 15 маусымдағы
N 821 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Yкiметінің кейбiр шешімдерiне
енгiзілетiн өзгерiстер мен толықтырулар
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
2. "Акциялардың мемлекеттiк пакеттерiне мемлекеттiк меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуiрдегi N 405  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекiтiлген Акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен үлестерi республикалық меншікке жатқызылған акционерлiк қоғамдар мен шаруашылық серiктестiктердiң тiзбесiндегi:
"Астана қаласы" бөлiмi мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 21-13-жолмен толықтырылсын:
"21-13. "С.Сейфуллин атындағы Қазақ аграрлық университетi" ЖАҚ".
3. "Республикалық меншiктегi ұйымдар акцияларының мемлекеттiк пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659  қаулысына :
көрсетілген қаулымен бекiтiлген Иелiк ету және пайдалану құқығы салалық министрлiктерге және өзге де мемлекеттiк органдарға берiлетiн республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесіндегі:
"Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгiне" бөлiмi мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 222-13-жолмен толықтырылсын:
"222-13. С.Сейфуллин атындағы Қазақ аграрлық университетi" ЖАҚ".
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.10.28 N 1111 қаулысымен.

4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 июня 2001 года N 821
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые
решения Правительства Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
2. В постановление Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 P990405_ "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в Перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
раздел "г. Астана" дополнить строкой, порядковый номер 21-13, следующего содержания:
"21-13. ЗАО "Казахский аграрный университет имени С. Сейфуллина".
3. В постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 P990659_ "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в Перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:
раздел "Министерству образования и науки Республики Казахстан" дополнить строкой, порядковый номер 222-13, следующего содержания:
"222-13. ЗАО "Казахский аграрный университет имени С. Сейфуллина".
4. (Пункт 4 утратил силу - постановлением Правительства РК от 28 октября 2004 г. N 1111 )