"Химпром" ашық акционерлік қоғамы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 25 маусым N 859
"Банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының Z970067_ Заңына сәйкес "Химпром" ашық акционерлік қоғамын банкрот деп танумен байланысты, республика экономикасы үшін оның маңызды стратегиялық мәнін, сондай-ақ қаржылық жағдайын ескере отырып, Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Химпром" ашық акционерлік қоғамының (бұдан әрі - "Химпром" ААҚ):
1) мүліктік кешенді бірыңғай лотпен сатуды;
2) лоттың бірінші және үшінші кезектегі кредиторлар талаптарының сомасынан, сондай-ақ әкімшілік шығыстар сомасынан төмен емес ең аз бағасын белгілеуді;
3) "Химпром" ААҚ-на әлеуетті инвесторды тартумен бірге өндірістің технологиялық циклының үздіксіздігін сақтай отырып банкроттық рәсімді жүргізуді;
4) конкурстық басқарушыға Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігімен және Жамбыл облысының әкімиятымен келісім бойынша әлеуетті инвесторлармен басқару шартын жасасуға құқық беруді;
5) "Химпром" ААҚ қызметкерлеріне олармен жасалған еңбек шарттары негізінде ағымдағы төлемдерді инвестордың уақытылы төлеуін қамтамасыз етуді, сондай-ақ шарт жасалғаннан кейін бір ай мерзімде сары фосфор, фосфор қышқылы мен электродты масса шығару жөніндегі қуаттарды іске қосуды;
6) инвестор ұсынған өндірістік және инвестициялық бағдарламалардың орындалуын бақылауды Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі мен Жамбыл облысы әкімиятының жүзеге асыруын;
7) жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарын жүргізуге, айналым қаражатын толтыруға, сары фосфорды, фосфор қышқылы мен электродты массаны өндіруге арналған қажетті шикізат қорларын құруға жұмсалатын шығындар, сондай-ақ банкроттық рәсімін жүргізу кезіндегі ағымдағы шығыстар әкімшілік шығыстар деп есептелуін;
8) заңнама талаптарын ескере отырып, жалғыз ғана қатысушы болғанда сауда-саттық болып өтті деп тану мүмкіндігін көздейтін конкурстық массасын сатудың ерекше шарттары мен тәртібі белгіленсін.
2. "Химпром" ААҚ-ның конкурстық массасын сатып алушыларға мынадай қосымша талаптар белгіленсін:
1) сатып алушыда Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігімен және Жамбыл облысының әкімиятымен келісілген сары фосфор, фосфор қышқылы мен электродты масса шығаруды көздейтін өндірісті қалпына келтірудің, тұрақтандыру мен дамытудың 2001-2003 жылдарға арналған өндірістік және инвестициялық бағдарламаларының болуы;
2) лотты сатып алушының "Химпром" ААҚ-ның қызметі бейінін оны сатып алған күнінен бастап бес жыл бойына сақтау жөнінде міндеттемелер қабылдауы;

Об открытом акционерном обществе "Химпром"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 июня 2001 года N 859
В связи с признанием открытого акционерного общества "Химпром" банкротом в соответствии с Законом Республики Казахстан Z970067_ "О банкротстве", учитывая его важное стратегическое значение для экономики республики, а также тяжелое финансовое положение, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Установить особые условия и порядок реализации конкурсной массы открытого акционерного общества "Химпром" (далее - ОАО "Химпром"), предусматривающие:
1) продажу имущественного комплекса единым лотом;
2) установление минимальной цены лота не ниже суммы требований кредиторов первой и третьей очередей, а также суммы административных расходов;
3) проведение процедуры банкротства с соблюдением непрерывности технологического цикла производства с привлечением потенциального инвестора на ОАО "Химпром";
4) предоставление конкурсному управляющему права на заключение договора на управление с потенциальным инвестором по согласованию с Министерством энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан и акиматом Жамбылской области;
5) обеспечение инвестором своевременной выплаты текущих платежей работникам ОАО "Химпром" на основании заключенных с ними трудовых договоров, а также ввод в действие в месячный срок после заключения договора мощностей по выпуску желтого фосфора, фосфорной кислоты и электродной массы;
6) контроль за выполнением производственной и инвестиционной программ, представленных инвестором, осуществляет Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан и акимат Жамбылской области;
7) затраты, направленные на проведение ремонтно-восстановительных работ, пополнение оборотных средств, создание необходимых запасов сырья для производства желтого фосфора, фосфорной кислоты и электродной массы, а также текущие расходы в период проведения процедур банкротства считать административными расходами;
8) с учетом требований законодательства возможность признания торгов состоявшимися при единственном участнике.
2. Установить дополнительные требования к покупателям конкурсной массы ОАО "Химпром":
1) наличие у покупателя согласованных с Министерством энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан и акиматом Жамбылской области производственной и инвестиционной программ по восстановлению, стабилизации и развитию производства на 2001-2003 годы, предусматривающих выпуск желтого фосфора, фосфорной кислоты и электродной массы;
2) принятие покупателем лота обязательств по сохранению профиля деятельности ОАО "Химпром" в течение пяти лет с даты приобретения;

3) сатып алушының кемінде 1800 адам мөлшеріндегі қызметкерді жұмыспен қамтамасыз ету жөнінде міндеттемелер қабылдауы;
4) сауда-саттыққа қатысу үшін кепілдік жарна жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарын жүргізуге, айналым қаражатын толтыруға, сары фосфорды, фосфор қышқылы мен электродты массаны өндіруге арналған қажетті шикізат қорларын құруға жұмсалатын шығындарды, сондай-ақ банкроттық рәсімін жүргізу кезіндегі ағымдағы шығыстарды қоса алғандағы, әкімшілік шығыстар сомасының 100 пайызынан кем болмайтындай болуға тиіс;
5) әкімшілік шығыстар конкурстық массаны сату кезінде сауда-саттықты өткізген күннен бастап 15 банктік күннен кешіктірілмейтін мерзімде ақшалай қаражатпен қайтарылуға тиіс;
6) сауда-саттықты өткізген күннен бастап 15 банктік күннен
кешіктірмей "Химпром" ААҚ-ның сатып алынған конкурстық массасы үшін есеп
айырысудың ақырғы мерзімі белгіленсін;
7) тартылған инвестордың инвестицияларының сомасы кепілдік жарнасын
төлеу есебіне жазылады.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің бірінші орынбасары Д.К.Ахметовке жүктелсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.

3) принятие покупателем обязательств по обеспечению занятости работников в количестве не менее 1800 человек;
4) гарантийный взнос за участие в торгах должен составлять не менее 100 процентов суммы административных расходов, включая затраты, направленные на проведение ремонтно-восстановительных работ, пополнение оборотных средств, создание необходимых запасов сырья для производства желтого фосфора, фосфорной кислоты и электродной массы, а также текущие расходы в период проведения процедур банкротства;
5) административные расходы подлежат возврату денежными средствами при реализации конкурсной массы в срок не позднее 15 банковских дней со дня проведения торгов;
6) установить окончательный срок расчетов за выкуп конкурсной массы ОАО "Химпром" не позднее 15 банковских дней со дня проведения торгов;
7) сумма инвестиций привлеченного инвестора засчитывается в счет оплаты гарантийного взноса.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Ахметова Д.К.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Абрамова Т.М.)