Киiктi қорғау және өсiмiн молайту жөнiндегi қосымша шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Yкiметiнің қаулысы 2001 жылғы 19 шілде N 980
"Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Z933300_ Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Ғылыми мақсаттарға пайдаланудан басқа, 2005 жылға дейiн Қазақстан Республикасының аумағында киiктердi аулауға тыйым салынсын.
2. Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгі:
1) 2001-2005 жылдар iшiнде, жыл сайын, киiктердiң санына есеп жүргiзсiн, солардың негiзiнде Қазақстан Республикасының Yкiметiне киiктi аулауға тыйым салудың күшiн жою, мерзiмiн өзгерту немесе ұзарту туралы ұсыныстар берсiн;
2) 2002 жылға арналған республикалық бюджеттi қалыптастыру кезiнде киiктердiң санын сақтау жөнiндегi iс-шараларды орындауға арналған қаражатты бекiтiлген шығыстар лимиттерiнiң шегінде көбейтудi көздесiн.
3. Ақмола, Ақтөбе, Атырау, Алматы, Жамбыл, Батыс Қазақстан, Қарағанды, Қызылорда, Маңғыстау және Оңтүстiк Қазақстан облыстарының әкiмдерiне Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгiмен бiрлесiп, киiктердiң түрлерiн сақтау мақсатында қаскерлiкпен және қасқырларды атып алумен күрестi күшейту жөнiнде бiр ай мерзiмде қосымша шаралар қабылдау ұсынылсын.
4. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдары киiктердiң мүйiздерiн және терiлерiн, сондай-ақ басқа да бөлiктерiн алу кезiнде "Жекелеген негiздер бойынша мемлекет меншiгiне түскен мүлiктi есепке алу және одан әрi пайдалану, соның iшiнде сату ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 28 қыркүйектегi N 1467 P001467_ қаулысын басшылыққа алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасының Энергетика және
минералдық ресурстар министрі В.С.Школьникке жүктелсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және жариялануы
тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Қасымбеков Б.А.
Икебаева Ә.Ж.

О дополнительных мерах по охране и воспроизведению сайгака
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июля 2001 года N 980
В соответствии со статьей 20 Закона Республики Казахстан Z933300_ "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Запретить добычу сайгаков на территории Республики Казахстан до 2005 года, за исключением использования их в научных целях.
2. Министерству природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан:
1) ежегодно, в течение 2001-2005 годов осуществлять учеты численности сайгаков, на основании которых представлять в Правительство Республики Казахстан предложения об отмене, изменении или продлении срока запрета добычи сайгака;
2) при формировании республиканского бюджета на 2002 год, в пределах установленных лимитов расходов, предусмотреть увеличение средств на выполнение мероприятий по сохранению численности сайгаков.
3. Рекомендовать акимам Акмолинской, Актюбинской, Атырауской, Алматинской, Жамбылской, Западно-Казахстанской, Карагандинской, Кызылординской, Мангистауской и Южно-Казахстанской областей совместно с Министерством природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан в целях сохранения популяции сайгака в месячный срок принять дополнительные меры по усилению борьбы с браконьерством и отстрелу волков.
4. Государственным органам Республики Казахстан, при изъятии рогов и шкур, а также других частей сайгаков руководствоваться постановлением Правительство Республики Казахстан от 28 сентября 2000 года N 1467 P001467_ "Об утверждении Правил учета и дальнейшего использования, в том числе реализации имущества, поступившего в собственность государства по отдельным основаниям".
5. Контроль за исполнение настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан - Школьника В.С.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Абрамова Т.М.)