Аса Қасиетті ІІ Иоанн Павелдің 2001 жылғы 22-25 қыркүйектегі Қазақстан Республикасына мемлекеттік сапарын ұйымдастыру мен өткізудің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 4 қыркүйек N 1138
Аса Қасиетті ІІ Иоанн Павелдің Қазақстан Республикасына сапарын жоғары ұйымдастырушылық деңгейде дайындау мен өткізу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. 2001 жылға арналған республикалық бюджетте табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға және өзге де күтпеген шығыстарға көзделген Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен - 185 070 000 (жүз сексен бес миллион жетпіс мың) теңге бөлінсін, соның ішінде:
1) Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келісім министрлігіне сапарды жария етумен байланысты ақпараттық-насихаттық және ұйымдастырушылық-практикалық іс-шараларды жүзеге асыруға - 148 210 000 (жүз қырық сегіз миллион екі жүз он мың) теңге;
2) Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігіне сапар кезінде қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті қамтамасыз етумен байланысты іс-шараларға - 9 858 000 (тоғыз миллион сегіз жүз елу сегіз мың) теңге;
3) Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметіне күзеттік іс-шараларды қамтамасыз етуге - 1 957 000 (бір миллион тоғыз жүз елу жеті мың) теңге;
4) Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасына Ватикан делегациясына қызмет көрсетуге - 3 834 000 (үш миллион сегіз жүз отыз төрт мың) теңге;
5) Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау ісі жөніндегі агенттігіне сапарды өткізу жөніндегі іс-шараларды медициналық және дәрілік қамтамасыз етуге - 7 500 000 (жеті миллион бес жүз мың) теңге;
6) Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігіне:
Аса Қасиетті ІІ Иоанн Павелдің Алматы-Астана-Ереван-Алматы бағыты бойынша чартерлік әуе рейсін қамтамасыз етуге - 10 444 000 (он миллион төрт жүз қырық төрт мың) теңге;
"Қазақтелеком" ашық акционерлік қоғамының жылжымалы қондырғыларымен іс-шаралардың дыбыс күшейткіштеріне - 367 000 (үш жүз алпыс жеті мың) теңге;
7) Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитетіне сапардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі іс-шараларын қамтамасыз етуге - 2 900 000 (екі миллион тоғыз жүз мың) теңге.
2. 1-тармақтың 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7) тармақшаларында көзделген бюджет бағдарламаларының әкімшілеріне тауарлар мен қызметті бір көзден сатып алуға рұқсат етілсін.
3. Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бөлінген қаражаттың мақсатты және тиімді пайдаланылуын қамтамасыз етсін және 2001 жылғы 15 қазанға дейін Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне олардың пайдаланылуы туралы тәптіштелген есеп берсін.

О некоторых вопросах организации и проведения государственного визита Его Святейшества Папы Иоанна Павла II в Республику Казахстан 22-25 сентября 2001 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 сентября 2001 года N 1138
В целях подготовки и проведения визита Его Святейшества Папы Иоанна Павла II в Республику Казахстан на высоком организационном уровне Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Выделить из резерва Правительства Республики Казахстан, предусмотренного в республиканском бюджете на 2001 год на ликвидацию чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иные непредвиденные расходы, 185070000 (сто восемьдесят пять миллионов семьдесят тысяч) тенге, в том числе:
1) Министерству культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан - 148210000 (сто сорок восемь миллионов двести десять тысяч) тенге на осуществление информационно-пропагандистских и организационно-практических мероприятий, связанных с освещением визита;
2) Министерству внутренних дел Республики Казахстан - 9858000 (девять миллионов восемьсот пятьдесят восемь тысяч) тенге на мероприятия, связанные с обеспечением общественного порядка и безопасности во время визита;
3) Службе охраны Президента Республики Казахстан - 1957000 (один миллион девятьсот пятьдесят семь тысяч) тенге на обеспечение охранных мероприятий;
4) Управлению Делами Президента Республики Казахстан - 3834000 (три миллиона восемьсот тридцать четыре тысячи) тенге на обслуживание делегации Ватикана;
5) Агентству Республики Казахстан по делам здравоохранения - 7500000 (семь миллионов пятьсот тысяч) тенге для медицинского и лекарственного обеспечения мероприятий по проведению визита;
6) Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан:
10444000 (десять миллионов четыреста сорок четыре тысячи) тенге для обеспечения чартерного авиарейса Его Святейшества Папы Иоанна Павла II по маршруту Алматы-Астана-Ереван-Алматы;
367000 (триста шестьдесят семь тысяч) тенге для звукоусиления мероприятий передвижными установками открытого акционерного общества "Казахтелеком";
7) Комитету Национальной Безопасности Республики Казахстан - 2900000 (два миллиона девятьсот тысяч) тенге на обеспечение мероприятий по обеспечению безопасности визита.
2. Разрешить администраторам бюджетных программ, предусмотренным в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7) пункта 1 закуп товаров и услуг из одного источника.
3. Администраторам республиканских бюджетных программ обеспечить целевое и эффективное использование выделяемых средств и до 15 октября 2001 года представить в Министерство финансов Республики Казахстан подробный отчет об их использовании.

4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі қаражат бөлуді және оның мақсатты пайдаланылуына бақылауды қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі:
1) "Қазақстан темір жолы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнымен бірлесіп, сапар кезеңіне елдің басқа аймақтарынан тартылатын Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің - 550 (бес жүз елу) қызметкерінің Астана станциясының жолаушы вагондарында орналастырылуын қамтамасыз етсін;
2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы Діни бірлестіктермен
байланыстар жөніндегі кеңес хатшылығымен және "Қазақстан темір жолы"
республикалық мемлекеттік кәсіпорнымен бірлесіп, ел аймақтарынан келетін
зиярат етушілер үшін арнайы жолаушы поездарын құрауды қамтамасыз етсін.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары И.Тасмағамбетовке жүктелсін.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.

4. Министерству финансов Республики Казахстан обеспечить выделение средств и контроль за их целевым использованием.
5. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан:
1) совместно с Республиканским государственным предприятием "Казакстан темiр жолы" обеспечить размещение на период визита 550 (пятьсот пятьдесят) сотрудников Министерства внутренних дел Республики Казахстан, привлекаемых из других регионов страны, в пассажирских вагонах на станции Астана;
2) совместно с Секретариатом Совета по связям с религиозными объединениями при Правительстве Республики Казахстан и Республиканским государственным предприятием "Казакстан темiр жолы" обеспечить формирование специальных пассажирских поездов для паломников из регионов страны.
6. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на
Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан И.Тасмагамбетова.
7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Пучкова О.Я.)