Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 1 қазандағы N 1203 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 16 қараша N 1463. Қаулының күші жойылды - 2005 жылғы 9 ақпандағы N 124 қаулысымен
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Мемлекеттің жеке меншікке сататын немесе жер пайдалануға беретін жер учаскелерінің бағалық құнын белгілеу тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1996 жылғы 1 қазандағы N 1203  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1996 ж., N 40, 378-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспедегі "Қазақстан Республикасы Президентінің 1995 жылғы 22 желтоқсандағы N 2717 Заң күші бар Жарлығына" деген сөздер "Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 24 қаңтардағы Заңына" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Мемлекеттің жеке меншікке сататын немесе жер пайдалануға беретін жер учаскелерінің бағалық құнын белгілеу тәртібінде:
"Қазақстан Республикасының Жер қатынастары және жерге орналастыру жөніндегі мемлекеттік комитетінің", "жер қатынастары және жерге орналастыру жөніндегі аумақтық комитетке", "жер қатынастары және жерге орналастыру жөніндегі аумақтық комитеттер", "жер қатынастары және жерге орналастыру жөніндегі аумақтық комитетінің" деген сөздер тиісінше "жер ресурстарын басқару жөніндегі орталық уәкілетті органның", "жер ресурстарын басқару жөніндегі аумақтық комитетке", "жер ресурстарын басқару жөніндегі аумақтық комитеттер", "жер ресурстарын басқару жөніндегі аумақтық комитетінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақтағы "Қазақстан Республикасы Президентінің 1995 жылғы 22 желтоқсандағы N 2717 Заң күші бар Жарлығына" деген сөздер "Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 24 қаңтардағы Заңына" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақта:
"Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген" деген сөздер "Жер туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен белгіленген" деген сөздермен ауыстырылсын;
"немесе заңмен белгіленген мақсаттар үшін тұрақты жер пайдалануға" деген сөздер алынып тасталсын;
3-тармақтағы "немесе өндірістік бөлімшелері" деген сөздер алынып тасталсын;
6-тармақтың бірінші, екінші абзацтары, 1)-3) тармақшалары және
4) тармақшасының бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Елді мекендердегі және одан тысқары ауыл шаруашылық емес мұқтаждар үшін жеке меншікке берілетін (берілген) нақты жер учаскесінің бағалау құны "Жер туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  8-бабына сәйкес базалық ставкаларға түзету (көтеретін немесе төмендететін) коэффициенттері қолданыла отырып белгіленеді.
Ауыл шаруашылық өндірісі берілетін (берілген) нақты жер учаскесінің бағалау құны базалық ставкаларға жердің сапалық жай-күйіне, сумен қамтамасыз етілуіне, оның орналасқан жеріне, қызмет көрсету саласының орталықтардан қашықтығына қарай түзету коэффициенттері қолданыла отырып жүзеге асырылады:";
7-тармақ алынып тасталсын;
көрсетілген қаулыға қосымшада "__________ аудандық (қалалық) жер қатынастары және жерге орналастыру жөніндегі комитетінің төрағасы" деген сөздер "__________ жер ресурстар басқару жөніндегі аумақтық комитетінің басшысы" деген сөздермен ауыстырылсын.

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 1 октября 1996 года N 1203
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 ноября 2001 года N 1463. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 9 февраля 2005 г. N 124 (P050124)
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 1 октября 1996 г. N 1203 P961203_  "Об утверждении Порядка определения оценочной стоимости земельных участков, продаваемых в частную собственность или предоставляемых в землепользование государством" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 40, ст. 378) следующие изменения:
в преамбуле слова "Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 22 декабря 1995 года N 2717" заменить словами "Законом Республики Казахстан от 24 января 2001 года";
в Порядке определения оценочной стоимости земельных участков, продаваемых в частную собственность или предоставляемых в землепользование государством, утвержденном указанным постановлением:
слова "Государственного комитета по земельным отношениям и землеустройству Республики Казахстан", "территориальный комитет по земельным отношениям и землеустройству", "территориальными комитетами по земельным отношениям и землеустройству", "территориального комитета по земельным отношениям и землеустройству" заменить соответственно словами "центрального уполномоченного органа по управлению земельными ресурсами", "территориальный комитет по управлению земельными ресурсами", "территориального комитета по управлению земельными ресурсами", "территориальными комитетами по управлению земельными ресурсами";
в пункте 1 слова "Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 22 декабря 1995 года N 2717" заменить словами "Законом Республики Казахстан от 24 января 2001 года";
в пункте 2:
слова "Правительством Республики Казахстан" заменить словами "Законом Республики Казахстан "О земле";
слова "или постоянное землепользование для установленных законодательством целей" исключить;
в пункте 3 слова "либо производственными подразделениями" исключить;
абзацы первый, второй, подпункты 1)-3) и абзац первый подпункта 4 пункта 6 изложить в следующей редакции:
"Оценочная стоимость конкретного земельного участка в населенных пунктах и за их пределами, предоставляемого (предоставленного) в частную собственность для несельскохозяйственных нужд, определяется с применением к базовым ставкам поправочных (повышающих или понижающих) коэффициентов в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан Z010152_  "О земле".
Оценочная стоимость конкретного земельного участка, предоставляемого (предоставленного) для сельскохозяйственного производства, осуществляется с применением к базовым ставкам поправочных коэффициентов в зависимости от качественного состояния земель, водообеспеченности, его местоположения, удаленности от центров сферы обслуживания:";
пункт 7 исключить;
в приложении к указанному постановлению слова "Председатель ________ районного (городского) комитета по земельным отношениям и землеустройству" заменить словами "Руководитель ________ территориального комитета по управлению земельными ресурсами".

2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан