Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi, Премьер-Министрiнiң орынбасарлары және Премьер-Министр Кеңсесiнің Басшысы арасында міндеттердi бөлу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 3 желтоқсан N 1558. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002.01.31. N 139 қаулысымен. ~P020139
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi,
Премьер-Министрiнiң орынбасарлары және Премьер-Министр Кеңсесiнiң Басшысы
арасында мiндеттердi бөлу бекiтiлсiн.
2. "Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi, Премьер-Министрiнiң
орынбасарлары және Премьер-Министр Кеңсесiнiң Басшысы арасында мiндеттердi
бөлу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 30 желтоқсандағы
N 1959
P001959_
қаулысының күшi жойылды деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2001 жылғы 3 желтоқсандағы
N 1558 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi,
Премьер-Министрінің орынбасарлары және
Премьер-Министр Кеңсесiнің Басшысы арасында
МІНДЕТТЕРДI БӨЛУ
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi
Қ.К.Тоқаев
Yкiметтiң қызметiне басшылық жасау.
Қазақстан Республикасының Президентiмен, сондай-ақ Парламентпен,
Конституциялық Кеңеспен, Жоғарғы Сотпен, Бас прокуратурамен және басқа да
конституциялық органдармен қатынастарда Үкiметтiң атынан өкiлдiк етедi.
Мемлекетаралық қатынастар және халықаралық ынтымақтастық мәселелерi.
Үкiметтiң заң шығару қызметiн үйлестiру.
Әлеуметтiк және құқық қорғау органдарының қызметiн үйлестiру.
Шетелдiк инвестицияларды тарту, экспорттық бақылау, мемлекеттiк
материалдық резервтер, шағын және орта кәсіпкерлiк, төтенше жағдайлар
мәселелерi.
Үкiметтiң кадр мәселелерi.
Мемлекеттiк билiктi орталықсыздандыру мәселелерi.
Сыртқы iстер министрлiгiнің, Қорғаныс министрлiгiнiң, Iшкi iстер
министрлiгiнiң, Әдiлет министрлiгiнiң, Мемлекеттiк материалдық резервтер
жөнiндегі агенттiктiң, Қаржы полициясы агенттiгiнiң, Төтенше жағдайлар
жөнiндегi агенттiктiң қызметiн жалпы бақылау.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары
К.Қ Мәсімов
Экономиканы жедел басқару, экономикалық даму, қаржы, салық және тариф
саясаты мәселелерi.
Өнеркәсiптi, ауыл шаруашылығын, агроөнеркәсiп кешенiн және құрылысты
дамыту мәселелерi.
Көлiк және коммуникацияларды дамыту мәселелерi.
Үкiметтiң халықаралық қаржы және экономикалық ұйымдарымен өзара
iс-қимылдарын қамтамасыз ету.
Ұлттық Банкпен өзара iс-қимыл жасау.
Экономикалық саясат жөнiндегi кеңестiң жұмысына басшылық жасау.
ТМД елдерiмен және олардың ықпалдастық бiрлестiктерiмен өзара
қатынастарды үйлестiру.
Астана қаласы жаңа орталығының құрылысын салу жөнiндегi мемлекеттiк
комиссияға басшылық жасау.
Қаржы министрлiгiнiң, Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң, Экономика
және сауда министрлiгiнiң, Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң, Көлiк және
коммуникациялар министрлiгiнiң, Табиғи монополияларды реттеу,
бәсекелестiктi қорғау және шағын бизнестi қолдау жөнiндегi агенттіктiң,
Статистика жөнiндегi агенттiктiң, Жер ресурстарын басқару жөнiндегi
агенттiктiң қызметiн жалпы бақылауды жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары
И.Н.Тасмағамбетов
Әлеуметтiк саланы дамыту мәселелерi.
Бiлiм берудi, мәдениеттi, ғылымды, денсаулық сақтауды, спорт пен
туризмдi дамыту мәселелерi.
Ұлтаралық қатынастар, көшi-қон және демографиялық саясат, әлеуметтiк
әрiптестiк мәселелерi.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Отбасы және әйелдер
iстерi жөнiндегi ұлттық комиссияның мәселелерi.
Қазақстан Республикасы Тәуелсiздiгiнiң 10 жылдығы жылын өткiзу
жөнiндегi мемлекеттiк комиссияға басшылық жасау.
Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң, Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгiнiң, Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау
министрлiгiнiң, Денсаулық сақтау министрлiгiнiң, Көшi-қон және демография
жөнiндегi агенттiктiң, Туризм және спорт жөнiндегi агенттiктiң қызметiн
жалпы бақылауды жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары -
Энергетика және минералдық ресурстар министрi
В.С.Школьник
Энергетикалық секторды және кен-металлургия кешенiн дамыту мәселелерi.
Экология, табиғи ресурстарды пайдалану, геология, жер қойнауын
пайдалану және жер қойнауын қорғау мәселелерi.
"Байқоңыр" ғарыш айлағының мәселелерi.
Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiнiң қызметiне
басшылық жасайды.
Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгiнiң қызметiн
жалпы бақылауды жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi
Кеңсесінiң Басшысы
А.А.Тiлеубердин
Үкiметтiң шешiмдерiн дайындау және олардың орындалуын ұйымдастыру, мемлекеттiк және орындаушылық тәртiптi қамтамасыз ету бөлiгiнде орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың қызметiн үйлестiру.
Yкiметтiң кадр саясатын iске асыру жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру.
Yкiметтiң аймақтық саясатын iске асыру жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру,
Үкiметтiң облыстар әкiмдерiмен жұмыстағы өзара iс-қимылын қамтамасыз ету.
Премьер-Министр Кеңсесiнiң Президент Әкiмшiлiгiмен және Парламент
палаталарының аппараттарымен өзара iс-қимылын қамтамасыз ету.
Мемлекеттiк органдарды ақпараттандыру және мемлекеттiк құпияларды
қорғау мәселелерi.
Мемлекеттiк құпияларды қорғау жөнiндегi агенттiктiң қызметiн жалпы
бақылауды жүзеге асырады.
Жұмыста болмаған кезеңде өзара ауысуы:
К.Қ.Мәсiмов - В.С.Школьник
К.Қ.Мәсiмов - И.Н.Тасмағамбетов
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Жұманазарова А.Б.

О распределении обязанностей между Премьер-Министром, заместителями Премьер-Министра и Руководителем Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 декабря 2001 года N 1558 Утратило силу - постановлением Правительства РК от 31 января 2002 г. N 139 ~P020139
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемое распределение обязанностей между
Премьер-Министром, заместителями Премьер-Министра и Руководителем
Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан.
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики
Казахстан от 30 декабря 2000 года N 1959
P001959_
"О распределении
обязанностей между Премьер-Министром, заместителями Премьер-Министра и
Руководителем Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 3 декабря 2001 года N 1558
Распределение обязанностей
между Премьер-Министром, заместителями Премьер-Министра
и Руководителем Канцелярии Премьер-Министра
Республики Казахстан
Премьер-Министр Республики Казахстан
Токаев К.К.
Руководство деятельностью Правительства.
Представление Правительства в отношениях с Президентом Республики
Казахстан, а также с Парламентом, Конституционным Советом, Верховным
Судом, Генеральной прокуратурой и другими конституционными органами.
Вопросы межгосударственных отношений и международного сотрудничества.
Координация законотворческой деятельности Правительства.
Координация деятельности силовых и правоохранительных органов.
Вопросы привлечения иностранных инвестиций, экспортного контроля,
государственных материальных резервов, малого и среднего
предпринимательства, чрезвычайных ситуаций.
Кадровые вопросы Правительства.
Вопросы децентрализации государственной власти.
Общий контроль над деятельностью Министерства иностранных дел,
Министерства обороны, Министерства внутренних дел, Министерства юстиции,
Агентства по государственным материальным резервам, Агентства финансовой
полиции, Агентства по чрезвычайным ситуациям.
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан
Масимов К.К.
Вопросы оперативного управления экономикой, экономического развития,
финансовой, налоговой и тарифной политики.
Вопросы развития промышленности, сельского хозяйства,
агропромышленного комплекса и строительства.
Вопросы развития транспорта и коммуникаций.
Обеспечение взаимодействия Правительства с международными финансовыми
и экономическими организациями.
Взаимодействие с Национальным Банком.
Руководство работой Совета по экономической политике.
Координация взаимоотношений со странами СНГ и их интеграционными
объединениями.
Руководство Государственной комиссией по строительству нового центра
города Астаны.
Осуществляет общий контроль над деятельностью Министерства финансов,
Министерства государственных доходов, Министерства экономики и торговли,
Министерства сельского хозяйства, Министерства транспорта и коммуникаций,
Агентства по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и
поддержке малого бизнеса, Агентства по статистике, Агентства по управлению
земельными ресурсами.
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан
Тасмагамбетов И.Н.
Вопросы развития социальной сферы.
Вопросы развития образования, культуры, науки, здравоохранения,
спорта и туризма.
Вопросы межнациональных отношений, миграционной и демографической
политики, социального партнерства.
Вопросы Национальной комиссии по делам семьи и женщин при Президенте
Республики Казахстан.
Руководство Государственной комиссией по проведению Года 10-летия
независимости Республики Казахстан.
Осуществляет общий контроль над деятельностью Министерства
образования и науки, Министерства культуры, информации и общественного
согласия, Министерства труда и социальной защиты населения, Министерства
здравоохранения, Агентства по миграции и демографии, Агентства по туризму
и спорту.
Заместитель Премьер-Министра - Министр энергетики и
минеральных ресурсов Республики Казахстан
Школьник В.С.
Вопросы развития энергетического сектора и горно-металлургического
комплекса.
Вопросы экологии, использования природных ресурсов, геологии,
недропользования и охраны недр.
Вопросы космодрома "Байконур".
Руководство деятельностью Министерства энергетики и минеральных
ресурсов.
Осуществляет общий контроль над деятельностью Министерства природных
ресурсов и охраны окружающей среды.
Руководитель Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан
Тлеубердин А.А.
Координация деятельности центральных и местных исполнительных органов, ведомств в части подготовки решений Правительства и организации их исполнения, обеспечения государственной и исполнительской дисциплины.
Организация работы по реализации кадровой политики Правительства.
Организация работы по реализации региональной политики Правительства, обеспечение взаимодействия работы Правительства с акимами областей.
Обеспечение взаимодействия Канцелярии Премьер-Министра с
Администрацией Президента и аппаратами палат Парламента.
Вопросы информатизации государственных органов и защиты
государственных секретов.
Осуществляет общий контроль над деятельностью Агентства по защите
государственных секретов.
Взаимозаменяемость в период отсутствия на работе:
Масимов К.К.      -       Школьник В.С.
Масимов К.К.      -       Тасмагамбетов И.Н.
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Цай Л.Г.)