Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 14 сәуірдегі N 585 Жарлығын іске асыру жөніндегі кейбір шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 10 желтоқсан N 1609
"2001 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 22 желтоқсандағы Z000131_ Заңының 16-3-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Алматы облысының әкіміне 2001 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражаттың есебінен, Алматы облысының әкімшілік орталығын Талдықорған қаласына көшіру жөніндегі іс-шараларды іске асыруға, бірінші кезеңде Алматы қаласынан Талдықорған қаласына квота бойынша қоныс аударған тиісті орталық мемлекеттік органдардың облыстық құрылымдық бөлімшелерінің мемлекеттік қызметшілерін, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі облыстық әділет басқармасының және Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Сот әкімшілігін жүргізу жөніндегі комитетінің Алматы облысы бойынша сот әкімшісінің мемлекеттік қызметшілерін тұрғын үймен қамтамасыз етуге 250 (екі жүз елу) миллион теңге бөлсін.
2. Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері және Алматы облысының әкімі 2002 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат шегінде, көшіруді аяқтау мақсатында бірінші және екінші кезеңде жергілікті атқарушы органдарды және орталық атқарушы мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелерін көшіру жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыруға көзделген қаражатты оңтайландыруды жүргізсін.
3. Алматы облысының әкімшілік орталығын Талдықорған қаласына көшіруге байланысты мәселелерді шешу жөніндегі үкіметтік комиссия орталық мемлекеттік органдардың көшірілетін аумақтық бөлімшелеріне әкімшілік ғимараттарын беру және квота бойынша қоныс аударатын мемлекеттік қызметшілерді тұрғын үймен қамтамасыз етудің кестесін бекітсін.
4. Алматы облысының әкімі республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерімен бірлесіп, бөлінетін қаражаттың мақсатты және тиімді пайдаланылуын қамтамасыз етсін және 2002 жылғы 15 қаңтарға дейін Қазақстан Республикасының Үкіметіне ведомствосын, пәтердің мекен-жайларын, алаңын және оның теңгерімдік құнын көрсете отырып, осы қаулының 1 тармағына
сәйкес бөлінетін қаражаттың пайдаланылуы туралы тәптіштелген есеп берсін.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі бөлінетін қаражаттың
мақсатты пайдаланылуын бақылауды қамтамасыз етсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

О некоторых мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 14 апреля 2001 года N 585
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 декабря 2001 года N 1609
В соответствии со статьей 16-3 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 2000 года Z000131_ "О республиканском бюджете на 2001 год" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству финансов Республики Казахстан выделить акиму Алматинской области 250 (двести пятьдесят) миллионов тенге за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2001 год на реализацию мероприятий по переносу административного центра Алматинской области в город Талдыкорган, на обеспечение жильем по квоте передислоцированных в город Талдыкорган из города Алматы государственных служащих областных структурных подразделений соответствующих центральных государственных органов на первом этапе, а также государственных служащих областного управления юстиции Министерства юстиции Республики Казахстан и администратора судов по Алматинской области Комитета по судебному администрированию при Верховном Суде Республики Казахстан.
2. Администраторам республиканских бюджетных программ и акиму Алматинской области произвести оптимизацию средств, предусмотренных на осуществление мероприятий по передислокации местных исполнительных органов и территориальных подразделений центральных государственных органов в город Талдыкорган на первом и втором этапах с целью ее завершения в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2002 год.
3. Правительственной комиссии по решению вопросов, связанных с переносом административного центра Алматинской области в город Талдыкорган, утвердить график предоставления административных зданий передислоцируемым территориальным подразделениям центральных государственных органов и обеспечения жильем государственных служащих, передислоцируемых по квоте.
4. Акиму Алматинской области совместно с администраторами республиканских бюджетных программ обеспечить целевое и эффективное использование выделяемых средств и до 15 января 2002 года представить в Правительство Республики Казахстан подробный отчет об использовании средств, выделяемых согласно пункту 1 настоящего постановления, с указанием ведомства, адреса квартиры, площади и ее балансовой стоимости.
5. Министерству финансов Республики Казахстан обеспечить контроль за целевым использованием выделяемых средств.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Пучкова О.Я.,
Мартина Н.А.)