Атырау мұнай өңдеу зауытын қайта жаңарту жобасын одан әрі іске асыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 14 желтоқсан N 1640
Атырау мұнай өңдеу зауытын (бұдан әрі - Атырау МӨЗ) қайта жаңарту жобасын одан әрі іске асыру және "сақадай сай" шартында қайта жаңарту келісім-шартына (бұдан әрі - Келісім-шарт) уақтылы қол қою мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. 2001 жылы Жапон халықаралық ынтымақтастық банкі Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігімен 200 миллион АҚШ доллары мөлшерінде қарыз беру туралы келісімге "Қазақойл" ҰМК" ЖАҚ-пен қол қойған және "Марубени корпорейшн" компаниясы Келісім-шарттың қалған бөлігін қаржыландыратын жағдайда "Марубени корпорейшн" компаниясын Келісім-шарт бойынша Бас мердігер етіп бекіту туралы Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің ұсынысына келісім берілсін.
2. Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі "Қазақойл" ҰМК" ЖАҚ-пен (келісім бойынша) бірлесе отырып, заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Келісім-шарттың құнын төмендету және қазақстандық мердігерлер қызметтері мен материалдарын барынша пайдалану жөніндегі жұмысты жалғастыруды;
2) 2001 жылғы 20 желтоқсанға дейінгі мерзімде "Марубени корпорейшн" компаниясымен Келісім-шарттың шарттарын келісуді;
3) 2001 жылғы 15 желтоқсанға дейінгі мерзімде техникалық жоба материалдарын белгіленген тәртіппен сараптамаға ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасының Экономика және сауда, Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрліктері мен Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөніндегі агенттігі 2001 жылғы 20 желтоқсанға дейінгі мерзімде Атырау МӨЗ-ін қайта жаңарту техникалық жобасына белгіленген тәртіппен сараптамалар жасауды, сараптамалық қорытындылар беруді және келісу жүргізуді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасының Энергетика және
минералдық ресурстар министрі В.С.Школьникке жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

О дальнейшей реализации проекта реконструкции Атырауского нефтеперерабатывающего завода
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 декабря 2001 года N 1640
В целях дальнейшей реализации проекта реконструкции Атырауского нефтеперерабатывающего завода (далее - Атырауский НПЗ) и своевременного подписания контракта на его реконструкцию на условиях "под ключ" (далее - Контракт) Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Согласиться с предложением Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан об утверждении компании "Марубени корпорейшн" Генеральным подрядчиком по Контракту, при условии подписания в 2001 году Японским банком международного сотрудничества с ЗАО "ННК "Казахойл" соглашения о займе в размере 200 миллионов долларов США под государственную гарантию Республики Казахстан и финансирования компанией "Марубени корпорейшн" оставшейся части стоимости Контракта.
2. Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан совместно с ЗАО "ННК "Казахойл" (по согласованию) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) продолжение работы по снижению стоимости Контракта и максимальному использованию услуг и материалов казахстанских подрядчиков;
2) согласование в срок до 20 декабря 2001 года с компанией "Марубени корпорейшн" условий Контракта;
3) представление в срок до 15 декабря 2001 года материалов технического проекта на экспертизу в установленном порядке.
3. Министерствам экономики и торговли, природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан и Агентству Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям в срок до 20 декабря 2001 года в установленном порядке обеспечить проведение экспертиз, выдачу экспертных заключений и согласований технического проекта реконструкции Атырауского НПЗ.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан Школьника В.С.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Мартина Н.А.)