2002 жылғы қаңтарда, ақпанда, наурызда Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiгi бар мемлекеттiк емес сыртқы заемдар бойынша төлемдердi өтеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 9 қаңтар N 8
Қазақстан Республикасының шетелдiк несие берушiлер алдындағы мiндеттемелерiн орындау және дефолт фактiлерiне жол бермеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiгi бар мемлекеттiк емес сыртқы заемдар бойынша республикалық бюджеттен оқшауландырылған қаражаттың қайтарылуын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасы берген 1991 жылғы 21 желтоқсандағы N И-811, 1992 жылғы 25 наурыздағы, 1992 жылғы 6 қарашадағы N 13-6/И-947, 1993 жылғы 9 наурыздағы, 1995 жылғы 8 маусымдағы N ф22-3/8, 1995 жылғы 9 тамыздағы N ф-22-3/11, 1996 жылғы 2 қазандағы N 0000016 мемлекеттiк кепiлдiктерге сәйкес шетел банктерi шоттарының негiзiнде қаулыға қосымшада көрсетiлген заемшыларға (бұдан әрi - заемшылар) берiлген заемдар бойынша, 2002 жылға арналған республикалық бюджетте "Мемлекеттiк кепiлдiктер бойынша мiндеттемелердi орындау" бағдарламасы бойынша көзделген қаражаттың шегiнде төлемдердi, сондай-ақ кейiннен осы төлемдер кешiктiрiлген жағдайда айыппұл пайыздарын төлеудi жүргiзсiн.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi, Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi, Қаржы полициясы агенттiгi және "Қазақстан Эксимбанкі" жабық акционерлiк қоғамы (келiсiм бойынша) оқшауландырылған қаражаттың республикалық бюджетке қайтарылуын қамтамасыз ету жөнiнде заемшылардың банкроттығы рәсiмiне дейiн барлық қажеттi шараларды қабылдасын және қаржылық мiндеттемелерi республикалық бюджеттiң есебiнен орындалған заемшыларға қатысты оқшауландырылған бюджеттiк қаражатты қайтару жөнiнде қолданылған шаралар мен жұмыстың нәтижелерi туралы Қазақстан Республикасының Yкiметiне ақпарат берсiн.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi заемшылардың Қазақстан Республикасының мемлекеттiк кепiлдiктерi бар мемлекеттiк емес сыртқы заемдарды мақсатты пайдалануы жөнiндегi қаржылық-шаруашылық қызметiне тексеру жүргiзсiн және оларды пайдалануды бұзу фактiлерi анықталған жағдайда Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасымен (келiсiм бойынша), Қаржы полициясы агенттiгiмен бiрлесiп, кiнәлi адамдарды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапқа тарту жөнiнде шаралар қолдансын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2002 жылғы 9 қаңтардағы
N 8 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар
мемлекеттік емес сыртқы заемдарды өтеу жөніндегі төлемдердің
сомасы
___________________________________________________________________________
Заемшы          !Төлем   !Төлем    !Төлем   ! Негізгі  ! Пайыздар ! Басқа.
ұйым            !валютасы!күні     !сомасы  !  борыш   !          ! лары
___________________________________________________________________________
Германия несие желісі

О погашении платежей по негосударственным внешним займам, имеющим государственные гарантии Республики Казахстан, в январе, феврале, марте 2002 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 января 2002 года N 8
В целях выполнения обязательств Республики Казахстан перед иностранными кредиторами и недопущения фактов дефолта, а также обеспечения возврата средств, отвлеченных из республиканского бюджета по негосударственным внешним займам, имеющим государственные гарантии Республики Казахстан, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству финансов Республики Казахстан в соответствии с выданными Республикой Казахстан государственными гарантиями от 21 декабря 1991 года N И-811, от 25 марта 1992 года, от 6 ноября 1992 года N 13-6/И-947, от 9 марта 1993 года, от 8 июня 1995 года N ф 22-3/8, от 9 августа 1995 года N ф-22-3/11, от 2 октября 1996 года N 0000016, на основании счетов иностранных банков произвести платежи по займам, которые предоставлялись заемщикам, указанным в приложении к постановлению (далее - заемщики), а также в последующем выплату штрафных процентов в случае задержки этих платежей в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2002 год по программе "Выполнение обязательств по государственным гарантиям".
2. Министерству финансов, Министерству государственных доходов, Агентству финансовой полиции Республики Казахстан и закрытому акционерному обществу "Эксимбанк Казахстан" (по согласованию) принять все необходимые меры по обеспечению возврата отвлеченных средств в республиканский бюджет вплоть до процедуры банкротства заемщиков и представлять в Правительство Республики Казахстан информацию о принятых мерах и результатах работы по возврату отвлеченных бюджетных средств в отношении заемщиков, чьи финансовые обязательства были исполнены за счет республиканского бюджета.
3. Министерству финансов Республики Казахстан провести проверку финансово-хозяйственной деятельности заемщиков по целевому использованию негосударственных внешних займов, имеющих государственные гарантии Республики Казахстан, и, в случае выявления фактов нарушения их использования, совместно с Генеральной прокуратурой (по согласованию), Агентством финансовой полиции Республики Казахстан принимать меры по привлечению виновных лиц к ответственности согласно законодательству Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 9 января 2002 года N 8
Сумма платежей
по погашению негосударственных внешних займов,
имеющих государственные гарантии Республики Казахстан
___________________________________________________________________________
Организация-    !Валюта ! Дата    ! Сумма  ! Основной ! Проценты ! Прочие
заемщик         !платежа!платежа  !платежа !   долг   !          !
___________________________________________________________________________
Кредитная линия Германии