Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің республикалық бюджеттік бағдарламаларының 2002 жылға арналған паспорттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 11 қаңтар N 44
"2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының  Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 27 желтоқсандағы N 1715  қаулысының 5-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7-қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің республикалық бюджеттік бағдарламаларының 2002 жылға арналған паспорттарын бекітілсін.
2. Осы қаулы 2002 жылғы 4 қаңтардан бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 44 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Паспорт
Зейнетақы бағдарламасы
(бюджеттік бағдарламаның атауы) 2002 жылға арналған
1. Құны: 120432800 мың теңге (жүз жиырма миллиард төрт жүз отыз екі миллион сегіз жүз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негізі: "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы N 136-1  Заңы , Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау Министрінің 2001 жылғы 25 наурыздағы N 17-11 бұйрығымен бекітілген Зейнетақы төлемдерін, мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар мен Орталықтан төленетін мемлекеттік арнаулы жәрдемақыларды тағайындауды және төлеуді ұйымдастырудың тәртібі туралы Нұсқаулық.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: Республикалық бюджет.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Мемлекет кепілдік берген жасына байланысты әлеуметтік қамсыздандыруға қатысты міндеттемелерді орындау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес тағайындалған зейнетақы төлемдерін жыл сайын зейнетақылар мөлшерлерін арттыруды ескере отырып уақытылы төлеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N  !Бағдар.!Ішкі   !Бағдарламаның !Бағдарламаны (ішкі! Іске  !  Жауапты
!коды   !бағдар.!(ішкі бағдар. !бағдарламаны) іске! асыру !орындаушылар
!       !коды   !ламаның) атауы! асыру жөніндегі  !мерзімі!
!       !       !              !    іс-шаралар    !       !
!       !       !              !                  !       !
---------------------------------------------------------------------------

Об утверждении Паспортов республиканских бюджетных программ на 2002 год Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 января 2002 года N 44
В соответствии с пунктом 5 постановления Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2001 года N 1715  "О реализации Закона Республики Казахстан  "О республиканском бюджете на 2002 год" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить Паспорта республиканских бюджетных программ на 2002 год Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7.
2. Настоящее постановление вступает в силу с 4 января 2002 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 44
Министерство труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
---------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
"Пенсионная программа" на 2002 год
1. Стоимость: 120432800 тысяч тенге (сто двадцать миллиардов четыреста тридцать два миллиона восемьсот тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан  "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" от 20 июня 1997 года, статья 2; приказ Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2001 года № 17-П  "Инструкция о порядке организации назначения и выплаты пенсионных выплат, государственных социальных пособий и государственных специальных пособий из Центра".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: выполнение гарантированных государством обязательств в части социального обеспечения по возрасту.
5. Задачи бюджетной программы: своевременная выплата назначенных в соответствии с Законом Республики казахстан  "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" пенсионных выплат с учетом ежегодного повышения размеров пенсий.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
----------------------------------------------------------------------
!Код  !Код !Наименование!Мероприятия по реализа-!Сроки   !Ответствен-
!про- !под-!программ    !ции программы          !реализа-!ные испол-
!грам-!про-!(подпрог-   !(подпрограммы)         !ции     !нители
!мы   !грам!грамм)      !                       !        !
!     !мы  !            !                       !        !
----------------------------------------------------------------------

1 !   2   !   3   !       4      !         5        !   6   !      7
---------------------------------------------------------------------------
1.    030    030    "Зейнетақы     Зейнетақы төлеу    2002    Еңбек және
бағдарламасы"  жөніндегі мемле.   жылдың  халықты
кеттік орталықтан  қаңтары әлеуметтік
төленетін зейнет.          қорғау
ақы төлемдерінің           министрлігі
мөлшерін
030   Ынтымақты      Қазақстан          2002    Зейнетақы
зейнетақыны    Республикасы       жыл     төлеу
төлеу          Үкіметінің                 жөніндегі
шешіміне сәйкес            мемлекеттік
арттыру.                   орталық
"Ынтымақты     Зейнетақы
зейнетақыны    төлемдерін
төлеу"         уақытылы жүзеге
асыру
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Зейнеткерлік жасына жеткен адамдарды ай сайынғы табыспен қамтамасыз ету,
бұл ретте олардың күтілетін орташа жылдық саны 1726869 адамды құрайды.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 44 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
__________________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Паспорт
Мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар
(бюджеттік бағдарламаның атауы) 2002 жылға арналған
1. Құны: 34167235 мың теңге (отыз төрт миллиард жүз алпыс жеті миллион екі жүз отыз бес мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негізі: "Қазақстан Республикасында мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 маусымдағы N 126-1  Заңы , Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау Министрінің 2001 жылғы 25 наурыздағы N 17-б бұйрығымен бекітілген Зейнетақы төлемдерін, мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды және мемлекеттік арнаулы жәрдемақыларды Орталықтан тағайындауды және төлеуді ұйымдастырудың тәртібі туралы нұсқаулық.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: Республикалық бюджет.
4. Бюджеттік бағдарламаның міндеті: Мемлекет кепілдік берген жасына байланысты, мүгедектігі, асыраушысынан айрылуы бойынша әлеуметтік қамсыздандыруға қатысты міндеттемелерді Заңда белгілеген мөлшерлерде қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды уақытылы төлеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N !Бағдар.!Ішкі   !Бағдарламаның !Бағдарламаны (ішкі! Іске  !  Жауапты
!коды   !бағдар.!(ішкі бағдар. !бағдарламаны) іске! асыру !орындаушылар
!       !коды   !ламаның) атауы! асыру жөніндегі  !мерзімі!
!       !       !              !    іс-шаралар    !       !
!       !       !              !                  !       !
---------------------------------------------------------------------------

1!  2  !  3 !     4      !             5         !    6   !    7
----------------------------------------------------------------------
1.  030      Пенсионная   Повышение размеров       Январь   Министерство
программа    пенсионных выплат из     2002     труда и
Государственного центра  года     социальной
по выплате пенсий                 защиты
населения
Республики
Казахстан
030  Выплата      В соответствии с         2002 год
солидарных   решением Правительства
пенсий       Республики Казахстан
своевременное
осуществление
пенсионных выплат
----------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение ежемесячным доходом лиц, достигших пенсионного возраста, при этом ожидаемая среднегодовая численность составит 1726869 человек.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 44
Министерство труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
---------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
"Государственные социальные пособия" на 2002 год
1. Стоимость: 34167235 тысяч тенге (тридцать четыре миллиарда сто шестьдесят семь миллионов двести тридцать пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан  "О государственных социальных пособиях по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту в Республике Казахстан" от 16 июня 1997 года, статья 2; приказ Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2001 года № 17-П  "Инструкция о порядке организации назначения и выплаты пенсионных выплат, государственных социальных пособий и государственных специальных пособий из Центра".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение гарантированных государством обязательств в части социального обеспечения по возрасту, инвалидности, потери кормильца в установленных законом размерах.
5. Задачи бюджетной программы: своевременная выплата государственных социальных пособий.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
----------------------------------------------------------------------
!Код  !Код !Наименование!Мероприятия по реализа-!Сроки   !Ответствен-
!про- !под-!программ    !ции программы          !реализа-!ные испол-
!грам-!про-!(подпрог-   !(подпрограммы)         !ции     !нители
!мы   !грам!рамм)       !                       !        !
!     !мы  !            !                       !        !
----------------------------------------------------------------------

1 !   2   !   3   !       4      !         5        !   6   !      7
---------------------------------------------------------------------------
1.    031           "Мемлекеттік
әлеуметтік
жәрдемақылар"
030   "Мүгедектігі   Мемлекеттік        2002    Зейнетақы
бойынша"       әлеуметтік         жыл     төлеу
жәрдемақыларды             жөніндегі
уақытылы төлеу             мемлекеттік
031   "Асыраушысынан                            орталық
айрылу жағдайы
бойынша"
032   "Жасына
байланысты"
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Мүгедектігі, асыраушысынан айрылып қалған отбасыларды және қартаң жастағы азаматтарды ай сайынғы табыспен қамтамасыз ету. Мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды алушылардың күтіліп отырған орташа жылдық саны 684873 адамды құрайды.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 44 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Паспорт
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы
(бюджеттік бағдарламаның атауы) 2002 жылға арналған
1. Құны: 5819542 мың теңге (бес миллиард сегіз жүз он тоғыз миллион бес жүз қырық екі мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негізі: "Қазақстан Республикасындағы арнаулы мемлекеттік жәрдемақы туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 5 сәуірдегі N 365  Заңы , "Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындаудың және төлеудің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 31 қаңтардағы N 161  қаулысы .
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: Республикалық бюджет.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік қорғау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: Арнаулы мемлекеттік жәрдемақыларды уақытылы төлеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N  !Бағдар.!Ішкі   !Бағдарламаның !Бағдарламаны (ішкі! Іске  !  Жауапты
!коды   !бағдар.!(ішкі бағдар. !бағдарламаны) іске! асыру !орындаушылар
!       !коды   !ламаның) атауы! асыру жөніндегі  !мерзімі!
!       !       !              !    іс-шаралар    !       !
!       !       !              !                  !       !
---------------------------------------------------------------------------
1  !   2   !   3   !       4      !         5        !   6   !      7
---------------------------------------------------------------------------

1!  2  !  3 !     4      !             5         !    6   !    7
----------------------------------------------------------------------
1. 031       Государствен-
ные
социальные
пособия                                        Министерство
030 По инвалид-                                    труда и
ности                                          социальной
Своевременная выплата   2002 год защиты
031 По случаю     государственных                  населения
потери        социальных пособий               Республики
кормильца                                      Казахстан
032 По возрасту
----------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение ежемесячным доходом инвалидов, семей, потерявших кормильца и граждан пожилого возраста. Ожидаемая среднегодовая численность получателей государственных социальных пособий составит 684873 человек.
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 44
Министерство труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
---------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
"Специальные государственные пособия" на 2002 год
1. Стоимость: 5819542 тысяч тенге (пять миллиардов восемьсот девятнадцать миллионов пятьсот сорок две тысячи тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан  "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан" от 5 апреля 1999 года, статья 2; постановление Правительства Республики Казахстан от 31 января 2001 года № 1621  "Об утверждении Правил назначения и выплаты специального государственного пособия".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: социальная поддержка отдельных категорий граждан.
5. Задачи бюджетной программы: своевременная выплата специальных государственных пособий.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
----------------------------------------------------------------------
!Код  !Код !Наименование!Мероприятия по реализа-!Сроки   !Ответствен-
!про- !под-!программ    !ции программы          !реализа-!ные испол-
!грам-!про-!(подпрог-   !(подпрограммы)         !ции     !нители
!мы   !грам!рамм)       !                       !        !
!     !мы  !            !                       !        !
----------------------------------------------------------------------
1!  2  !  3 !     4      !             5         !    6   !    7
----------------------------------------------------------------------

1.    032           Арнаулы мемле. Арнаулы мемлекет.   2002   Зейнетақы
кеттік жәрдем. тік жәрдемақыларды   жыл   төлеу жөнін.
ақылар         уақытылы төлеу             дегі мемле.
007   "Ұлы Отан                                 кеттік
соғысының                                 орталық
мүгедектері"
008   "Ұлы Отан
соғысының
қатысушылары"
009   "Ұлы Отан
соғысының
мүгедектеріне
теңестірілген
адамдар"
013   "Ұлы Отан
соғысының
қатысушыларына
теңестірілген
адамдар"
014   "Ұлы Отан
соғысында қаза
тапқан жауын.
герлердің
жесірлері"
016   "Ұлы Отан
соғысының
қайтыс болған
мүгедектерінің
әйелдері
(күйеулері)"
030   "Совет Одағының
Батыры, Социа.
листік Еңбек Ері,
үш дәрежедегі
Даңқ ордендерінің
иегерлері"
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Азаматтардың жекелеген санаттарын қосымша ай сайынғы табыспен қамтамасыз
ету. Арнаулы мемлекеттік жәрдемақыларды алушылардың күтіліп отырған орташа
жылдық саны 147297 адамды құрайды.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 44 қаулысына
4-қосымша
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Паспорт
Жерасты және ашық кен жұмыстарында, еңбек
жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр
жұмыстарда істеген адамдарға берілетін
мемлекеттік арнайы жәрдемақы
(бюджеттік бағдарламаның атауы) 2002 жылға арналған
1. Құны: 567300 мың теңге (бес жүз алпыс жеті миллион үш жүз мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негізі: "Жерасты және ашық кен жұмыстарында істеген адамдарға берілетін мемлекеттік арнайы жәрдемақы туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шілдедегі N 414-1  Заңы , Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау Министрінің 2001 жылғы 25 наурыздағы N 17-б бұйрығымен бекітілген Орталықтан төленетін Зейнетақы төлемдерін, мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар мен мемлекеттік арнаулы жәрдемақыларды тағайындау мен төлеуді ұйымдастырудың тәртібі туралы нұсқаулық.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: Республикалық бюджет.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Мемлекеттік кепілдікті міндеттерін Заңда белгілеген мөлшерде қамтамасыз ету.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: Жерасты және ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарында істеген стажы бар және жәрдемақы алуға құқығы бар адамдарға берілетін мемлекеттік арнаулы жәрдемақыларды уақытылы төлеу.

1. 032   007 Инвалиды
Великой
Отечественной
войны                                          Министерство
008 Участники                                      труда и
Великой                                        социальной
Отечественной Своевременная выплата   2002 год защиты
войны         специальных государ-             населения
009 Лица,         ственных пособий                 Республики
приравненные                                   Казахстан
к инвалидам
Великой
Отечественной
войны
013 Лица,
приравненные
к участникам
Великой
Отечественной
войны
014 Вдовы воинов,
погибших в
Великой
Отечественной
войне
016 Жены (мужья)
умерших
инвалидов
Великой
Отечественной
войны
030 Герои Советского
Союза, Герои
Социалистического
труда, кавалеры
орденов Славы
трех степеней,
трудовой Славы
трех степеней
----------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение дополнительным ежемесячным доходом отдельных категорий граждан. Ожидаемая среднегодовая численность получателей специальных государственных пособий 147297 человек.
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 44
Министерство труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
---------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
"Государственные специальные пособия лицам, работавшим
на подземных, открытых горных работах, на работах с особо
вредными и особо тяжелыми условиями труда" на 2002 год
1. Стоимость: 567300 тысяч тенге (пятьсот шестьдесят семь миллионов триста тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан  "О государственном специальном пособии лицам, работавшим на подземных и открытых горных работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда" от 13 июля 1999 года, статья 2; приказ   Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2001 года № 17-П  "Инструкция о порядке организации назначения и выплаты пенсионных выплат, государственных социальных пособий и государственных специальных пособий из Центра".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обеспечение гарантированных обязательств государства в установленных законом размерах.
5. Задачи бюджетной программы: своевременная выплата пособий лицам, выработавшим стаж на подземных, открытых, горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда и получившими право на пособие.

6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N  !Бағдар.!Ішкі   !Бағдарламаның !Бағдарламаны (ішкі! Іске  !  Жауапты
!коды   !бағдар.!(ішкі бағдар. !бағдарламаны) іске! асыру !орындаушылар
!       !коды   !ламаның) атауы! асыру жөніндегі  !мерзімі!
!       !       !              !    іс-шаралар    !       !
!       !       !              !                  !       !
---------------------------------------------------------------------------
1 !   2   !   3   !       4      !         5        !   6   !      7
---------------------------------------------------------------------------
1.    047           "Жерасты және  Жерасты және        2002   Зейнетақы
ашық кен       ашық кен жұмыс.      жыл   төлеу
жұмыстарында,  тарында еңбек              жөніндегі
еңбек жағдай.  жағдайлары ерекше          мемлекеттік
лары ерекше    зиянды және ерекше         орталық
зиянды және    ауыр жұмыстарында
ерекше ауыр    істеген стажы бар
жұмыстарында   және жәрдемақы
істеген        алуға құқығы бар
адамдарға      адамдарға
берілетін      Мемлекеттік
мемлекеттік    арнаулы жәрдемақы.
арнайы         ларды уақытылы
жәрдемақы      төлеу
туралы"
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Жерасты және ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарында белгіленген стажы бар адамдарды ай сайын кіріспен қамтамасыз ету. Жәрдемақылар алушылардың күтіліп отырған орташа жылдық саны 7180 адамды құрайды.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 44 қаулысына
5-қосымша
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Паспорт
Жерлеуге арналған жәрдемақы
(бюджеттік бағдарламаның атауы) 2002 жылға арналған
1. Құны: 1827745 мың теңге (бір миллиард сегіз жүз жиырма жеті миллион жеті жүз қырық бес мың теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негізі: Қазақстан Республикасы Президентінің "Ұлы Отан соғысының қатысушыларына, мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" 1995 жылғы 28 сәуірдегі N 2247  Заң күші бар Жарлығы , 32-бабы;
"Мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша және жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 маусымдағы N 126-1  Заңы , "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы N 136-1  Заңы , 8-бабы; Жерасты және ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда істеген адамдарға берілетін мемлекеттік арнайы жәрдемақы туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шілдедегі Заңы, 7-бабы; Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау Министрінің 2001 жылғы 25 наурыздағы N 17-11  бұйрығымен бекітілген Зейнетақы төлемдерін, мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар мен Орталықтан төленетін мемлекеттік арнаулы жәрдемақыларды тағайындауды және төлеуді ұйымдастырудың тәртібі туралы Нұсқаулық. <*>
Ескерту. 2-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.11.02. N 1161                қаулысымен.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
----------------------------------------------------------------------
!Код  !Код !Наименование!Мероприятия по реализа-!Сроки   !Ответствен-
!про- !под-!программ    !ции программы          !реализа-!ные испол-
!грам-!про-!(подпрог-   !(подпрограммы)         !ции     !нители
!мы   !грам!рамм)       !                       !        !
!     !мы  !            !                       !        !
----------------------------------------------------------------------
1!  2  !  3 !     4      !             5         !    6   !    7
----------------------------------------------------------------------
1. 047   00  Государствен-
ные
специальные
пособия                                        Министерство
лицам, рабо-                                   труда и
тавшим на                             2002 год социальной
подземных,    Своевременная выплата            защиты
открытых      пособий лицам,                   населения
горных        выработавшим стаж на             Республики
работах, на   подземных, открытых,             Казахстан
работах с     горных работах, на
особо         работах с особо
вредными      вредными и особо
и особо       тяжелыми условиями
тяжелыми      труда
условиями
труда
----------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обеспечение ежемесячным доходом лиц, выработавших стаж на подземных, открытых, горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда. Ожидаемая среднегодовая численность получателей пособий составит 7180 человек.
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 44
Министерство труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
---------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
"Пособие на погребение" на 2002 год
1. Стоимость: 1827745 тысяч тенге (один миллиард восемьсот двадцать семь миллионов семьсот сорок пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона, "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним" от 28 апреля 1995 года, статья 32; Закон Республики Казахстан "О государственных социальных пособиях по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту в Республике Казахстан" от 16 июня 1997 года, статья 6; Закон Республики Казахстан  "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" от 20 июня 1997 года, статья 8; Закон Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "О государственном специальном пособии лицам, работавшим на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда" статья 7; приказ Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2001 года № 17-П  "Инструкция о порядке организации назначения и выплаты пенсионных выплат, государственных социальных пособий и государственных специальных пособий из Центра". <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 2 ноября 2002 г. N 1161 .

3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: Республикалық бюджет.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Қосымша әлеуметтік көмек.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: Зейнеткерлерді, Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріжәне жерасты және ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда істеген адамдарға берілетін мемлекеттік арнайы жәрдемақылардын, мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларды жерлеуге арналған жәрдемақыларды  уақытылы төлеу.
Ескерту. 5-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.11.02. N 1161                қаулысымен.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N  !Бағдар.!Ішкі   !Бағдарламаның !Бағдарламаны (ішкі! Іске  !  Жауапты
!коды   !бағдар.!(ішкі бағдар. !бағдарламаны) іске! асыру !орындаушылар
!       !коды   !ламаның) атауы! асыру жөніндегі  !мерзімі!
!       !       !              !    іс-шаралар    !       !
!       !       !              !                  !       !
---------------------------------------------------------------------------
1 !   2   !   3   !       4      !         5        !   6   !      7
---------------------------------------------------------------------------
1.    45            жерлеуге       Мемлекеттік
арналған       әлеуметтік
жәрдемақы"     жәрдемақы алушы
зейнеткерлерді,
030    "Зейнеткерлер. Ұлы Отан соғысының   2002  Зейнетақы
ді Ұлы Отан    қатысушылары мен     жыл   төлеу
соғысының      мүгедектерін               жөніндегі
қатысушылары   жерлеуге арналған          мемлекеттік
мен мүгедекте. жәрдемақы және жер.        орталық
рін жерлеуге   асты және ашық кен
арналған       жүмыстарында, еңбек
жәрдемақы"     жағдайлары ерекше
зиянды және ерекше
ауыр жұмыстарда
істеген адамдарға
берілетін мемлекет.
тік арнайы жәрдем.
ақылар төлемдерін
уақытылы төлеу <*>
031   "Мемлекеттік
әлеуметтік
жәрдемақы
алушыларды
жерлеуге
арналған
жәрдемақы"және
жерасты және
ашық кен жұмыс.
тарында, еңбек
жағдайлары ерек.
ше зиянды және
ерекше ауыр жұ.
мыстарда істеген
адамдарға бері.
летін мемлекеттік
арнайы жәрдемақылар. <*>
Ескерту. 6-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.11.02. N 1161                қаулысымен.
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Қайтыс болуына байланысты зейнеткерлерді, Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерін әлеуметтік қолдау. Жерлеуге арналған жәрдемақы және жерасты және ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда істеген адамдарға берілетін мемлекеттік арнайы жәрдемақылар алушылардың күтіліп отырған орташа жылдық саны 131760 адамды құрайды. <*>
Ескерту. 7-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.11.02. N 1161                қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 44 қаулысына
6-қосымша
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Паспорт
Біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы
(бюджеттік бағдарламаның атауы) 2002 жылға арналған

3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: дополнительная социальная помощь.
5. Задачи бюджетной программы: своевременная выплата пособий на погребение пенсионеров, участников и инвалидов Великой Отечественной войны, получателей государственных социальных пособий и государственных специальных пособий, работавших на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда. <*>
Сноска. В пункт 5 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 2 ноября 2002 г. N 1161 .
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
----------------------------------------------------------------------
№ !Код  !Код !Наименование!Мероприятия по реализа-!Сроки   !Ответствен-
!про- !под-!программ    !ции программы          !реализа-!ные испол-
!грам-!про-!(подпрог-   !(подпрограммы)         !ции     !нители
!мы   !грам!рамм)       !                       !        !
!     !мы  !            !                       !        !
----------------------------------------------------------------------
1!  2  !  3 !     4      !             5         !    6   !    7
----------------------------------------------------------------------
1. 045       Пособие на
погребение
030  Пособие на
погребение
пенсионеров,   Своевременная выплата
участников и   пособия на погребение          Министерство
инвалидов      пенсионеров, участников        труда и
Великой        и инвалидов Великой      2002  социальной
Отечественной  Отечественной войны,     год   защиты
войны          получателей                    населения
031  Пособие на     государственных                Республики
погребение     социальных пособий             Казахстан
получателей    и государственных
государствен-  специальных пособий,
ных социальных работавших на подзем-
пособий и      ных и открытых горных
государствен-  работах, на работах
ных специаль-  с особо вредными и
ных пособий,   особо тяжелыми
работавших     условиями труда
на подземных
и открытых
горных работах,
на работах с
особо вредными
и особо тяжелыми
условиями труда
------------------------------------------------------------------- <*>
Сноска. В пункт 6 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 2 ноября 2002 г. N 1161 .
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: Социальная поддержка в связи со смертью пенсионеров, участников и инвалидов Великой Отечественной войны, получателей государственных социальных пособий и государственных специальных пособий, работавших на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда. Ожидаемая среднегодовая численность получателей пособия на погребение составит 131760 человек. <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 2 ноября 2002 г. N 1161 .
Приложение 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 44
Министерство труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
---------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
"Единовременные государственные денежные компенсации"
на 2002 год

1. Құны: 601000 мың теңге (алты жүз бір миллион теңге).
2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негізі: "Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы N 1787  Заңы , 12-бап.
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: Республикалық бюджет.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Қосымша әлеуметтік қорғау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен, мемлекеттік арнаулы жәрдемақы алушы зейнеткерлерге ақшалай өтемақы төлеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N  !Бағдар.!Ішкі   !Бағдарламаның !Бағдарламаны (ішкі! Іске  !  Жауапты
!коды   !бағдар.!(ішкі бағдар. !бағдарламаны) іске! асыру !орындаушылар
!       !коды   !ламаның) атауы! асыру жөніндегі  !мерзімі!
!       !       !              !    іс-шаралар    !       !
!       !       !              !                  !       !
---------------------------------------------------------------------------
1  !   2   !   3   !       4      !         5        !   6   !      7
---------------------------------------------------------------------------
1.    033           "Біржолғы мем.                            Қазақстан
лекеттік ақ.                              Республикасы.
шалай өтема.                              ның Еңбек
қылар"                                    және халықты
әлеуметтік
030   "Семей ядролық  Жәрдемақыларды     2002   қорғау мини.
сынақ полигон.  уақытылы төлеуді    жыл   стрлігі Зей.
ындағы ядролық  қамтамасыз ету            нетақы төлеу
сынақтардың                               жөніндегі
салдарынан                                мемлекеттік
зардап шеккен,                            орталық
мемлекеттік
арнаулы
жәрдемақы
алушыларға,
зейнеткерлерге
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер:
Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау. Біржолғы ақшалай өтемақыларды алушылардың күтіліп отырған орташа жылдық саны 46666 адамды құрайды.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2002 жылғы 11 қаңтардағы
N 44 қаулысына
7-қосымша
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Паспорт
Заңды тұлға қызметін тоқтатқан жағдайда мемлекетке сотпен
жүктелген адам өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу
______________________________________________
(бюджеттік бағдарламаның атауы) 2002 жылға арналған
1. Құны: 567000 мың теңге (бес жүз алпыс жеті миллион теңге).

1. Стоимость: 601000 тысяч тенге (шестьсот один миллион тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Закон Республики Казахстан  "О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне" от 18 декабря 1992 года, статья 12.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: дополнительная социальная помощь.
5. Задачи бюджетной программы: выплата денежной компенсации пенсионерам, получателям государственных социальных пособий, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
----------------------------------------------------------------------
!Код  !Код !Наименование!Мероприятия по реализа-!Сроки   !Ответствен-
!про- !под-!программ    !ции программы          !реализа-!ные испол-
!грам-!про-!(подпрог-   !(подпрограммы)         !ции     !нители
!мы   !грам!рамм)       !                       !        !
!     !мы  !            !                       !        !
----------------------------------------------------------------------
1!  2  !  3 !     4      !             5         !    6   !    7
----------------------------------------------------------------------
1. 033      Единовременные
государствен-
ные денежные
компенсации
Министерство
030 Пенсионерам,   Обеспечение                     труда и
получателям    своевременной выплаты           социальной
государствен-  пособий                 2002    защиты
ных социаль-                           год     населения
ных пособий,                                   Республики
пострадавшим                                   Казахстан
вследствие
ядерных
испытаний на
Семипалатинском
испытательном
ядерном полигоне
----------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: социальная поддержка отдельных категорий граждан. Ожидаемая среднегодовая численность получателей единовременных денежных компенсаций составит 46666 человек.
Приложение 7
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 11 января 2002 года N 44
Министерство труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
---------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы
"Возмещение за вред, причиненный жизни и здоровью, возложенное
судом на государство, в случае прекращения юридического лица"
на 2002 год
1. Стоимость: 567000 тысяч тенге (пятьсот шестьдесят семь миллионов тенге).

2. Бюджеттік бағдарламаның нормативтік-құқықтық негізі: 1999 жылғы 1 шілдедегі N 409-1 Қазақстан Республикасының  Азаматтық кодексі (Ерекше бөлім, 945-бап, 3-тармақ).
3. Бюджеттік бағдарламаны қаржыландыру көздері: Республикалық бюджет.
4. Бюджеттік бағдарламаның мақсаты: Мемлекеттің міндеттемелерін орындау.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: Заңды тұлға қызметін тоқтатқан жағдайда мемлекетке сотпен жүктелген адам өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу.
6. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары:
N  !Бағдар.!Ішкі   !Бағдарламаның !Бағдарламаны (ішкі! Іске  !  Жауапты
!коды   !бағдар.!(ішкі бағдар. !бағдарламаны) іске! асыру !орындаушылар
!       !коды   !ламаның) атауы! асыру жөніндегі  !мерзімі!
!       !       !              !    іс-шаралар    !       !
!       !       !              !                  !       !
---------------------------------------------------------------------------
1  !   2   !   3   !       4      !         5        !   6   !      7
---------------------------------------------------------------------------
1.     044          Заңды тұлға    1. Сот бекіткен      2002  Еңбек және
қызметін       тізілімдерді қабыл.  жыл   халықты
тоқтатқан      дау және оларды            әлеуметтік
жағдайда       соттың әрбір алушы.        қорғау
мемлекетке     ға шығарған шешімі.        министрлігі
сотпен         мен салыстыру
жүктелген адам 2. Төлемдерді
өмірі мен      жүзеге асыру үшін
денсаулығына   құжаттарды әзірлеу
келтірілген
зиянды өтеу
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер - заңды тұлға қызметін тоқтатқан жағдайда адам өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу жөніндегі мемлекеттің міндеттемелерін орындау.

2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Гражданский кодекс Республики Казахстан от 1 июля 1999 года (Особенная часть), статья 945.
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: выполнение обязательств государства.
5. Задачи бюджетной программы: возмещение вреда, нанесенного жизни и здоровью работников, возложенное судом на государство, в случае прекращения юридического лица.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
------------------------------------------------------------------------
!Код  !Код !Наименование!Мероприятия по реализа-!Сроки   !Ответствен-
!про- !под-!программ    !ции программы          !реализа-!ные испол-
!грам-!про-!(подпрог-   !(подпрограммы)         !ции     !нители
!мы   !грам!рамм)       !                       !        !
!     !мы  !            !                       !        !
------------------------------------------------------------------------
1!  2  !  3 !     4      !             5         !    6   !      7
------------------------------------------------------------------------
1   044      Возмещение за Прием реестров, утверж- В течение Министерство
вред, причи-  денных судом и сверка   2002      труда и
ненный жизни  их с решениями суда на  года      социальной
и здоровью,   каждого получателя.               защиты
возложенное    Осуществление выплаты.           населения
судом на госу-                                  Республики
дарство, в                                      Казахстан
случае
прекращения
юридического
лица
------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы - выполнение обязательств государства по возмещению за вред, причиненный жизни и здоровью в случае прекращения юридического лица.