Өзбекстан Республикасынан Америка Құрама Штаттары мен Германия Федеративтік Республикасына Қазақстан Республикасының аумағы арқылы уран концентратының транзитіне рұқсат беру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 24 қаңтар N 95
"Экспорттық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 18 маусымдағы Заңына және "Экспорттық бақылауға жататын өнімдер транзитінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 11 тамыздағы N 1143 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "RWE Nukem Inс." (Америка Құрама Штаттары, Коннектикут, Стэмфорд) және "Siemens Financial Services GmbH" (Германия Федеративтік Республикасы, Мюнхен) фирмалары үшін 1992 жылғы 10 сәуірдегі уран концентратын сатып алу-сату шарты және 2000 жылғы 2 мамырдағы сату туралы N NММС-00/27 шарт бойынша Науаи тау-кен-металлургия комбинаты (Өзбекстан Республикасы, Науаи қаласы) 2002 жылы беретін 2300 тонна мөлшердегі уран концентратының (СЭҚ ТН 284410900) Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзитіне рұқсат берілсін.
2. Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі қолданылып жүрген нормативтік құқықтық кесімдерге сәйкес және қосымшаға сай ерекше қауіпсіздік шараларын сақтай отырып, Қазақстан Республикасының аумағы арқылы уран концентратының транзиттік тасымалын қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің Кеден комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының аумағы арқылы уран концентратының транзитіне бақылауды қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігінің Атом энергетикасы жөніндегі комитеті уран концентратының транзитіне бақылау жөніндегі қажетті шараларды қабылдасын.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 24 қаңтардағы
N 95 қаулысына
қосымша
2002 жылы уран концентратын жөнелту
Кестесі
(тоннамен)
! "RWE Nukem Inс."! "Siemens Financial !   Жиыны
!                 !   Services GmbH"   !
-------------------------------------!--------------------!----------------
I тоқсан                     470                   50               520
қаңтар                       -
ақпан                      200                   50               250
наурыз                     270                                    270
II тоқсан                    435                  125               560

О выдаче разрешения на транзит через территорию Республики Казахстан уранового концентрата из Республики Узбекистан в Соединенные Штаты Америки и Федеративную Республику Германия
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 января 2002 года N 95
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 18 июня 1996 года "Об экспортном контроле" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 августа 1999 года N 1143 "Отдельные вопросы транзита продукции, подлежащей экспортному контролю" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Разрешить транзит через территорию Республики Казахстан уранового концентрата (код ТН ВЭД 284410900) в количестве 2300 тонн в 2002 году, поставляемого для фирм "RWE Nukem Inс." (Стэмфорд, Коннектикут, Соединенные Штаты Америки) и "Siemens Financial Services GmbH" (Мюнхен, Федеративная Республика Германия) Навоийским горно-металлургическим комбинатом (город Навои, Республика Узбекистан) по договору купли-продажи уранового концентрата от 10 апреля 1992 года и договору о продаже от 2 мая 2000 года N NММС-00/27.
2. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан обеспечить транзитную перевозку уранового концентрата через территорию Республики Казахстан с соблюдением особых мер безопасности в соответствии с действующими нормативными правовыми актами и согласно приложению.
3. Таможенному комитету Министерства государственных доходов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить контроль за транзитом уранового концентрата через территорию Республики Казахстан.
4. Комитету по атомной энергетике Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан принять необходимые меры по контролю за транзитом уранового концентрата.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 января 2002 года N 95
График
отгрузки уранового концентрата в 2002 году
(в тоннах) <*>
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 26 ноября 2002 г. N 1255 .
! "RWE Nukem Inс." ! "Siemens Financial!      Итого
!                  !   Services GmbH"  !
-------------------!------------------!-------------------!----------------
I квартал                    470                   50               520
январь                       -
февраль                    200                   50               250
март                       270                                    270
II квартал                   435                  125               560

сәуір                     123                   63               186
мамыр                     187                    -               187
маусым                    125                   62               187
III тоқсан                   542                   63               605
шілде                      201                    -               201
тамыз                      139                   63               202
қыркүйек                   202                    -               202
IV Тоқсан                   53                    62               115
Қазан                     53                    62               115
Тасымалдау 20 тонналық контейнерлерде темір жол көлігімен жүзеге асырылады.
Шекаралық өту станциясы: Шеңгелді (Қазақстан Республикасы) - Озинки (Ресей Федерациясы) <*>
IV Тоқсан                    500                    -               500
Қазан                     90                     -               90
Қараша                    205                    -               205
Желтоқсан                 205                    -               205
Тасымалдау 20 тонналық контейнерлерде темір жол көлігімен жүзеге асырылады.
Шекаралық өту станциясы: Шеңгелді (Қазақстан Республикасы) - Локоть (Ресей Федерациясы) <*>
Ескерту. Кесте өзгерді - ҚР Үкіметінің 2002.11.26. N 1255 қаулысымен.

Апрель                     123                   63               186
Май                        187                    -               187
Июнь                       125                   62               187
III квартал                  542                   63               605
Июль                       201                    -               201
Август                     139                   63               202
Сентябрь                   202                    -               202
IV Квартал                    53                   62               115
Октябрь                    53                   62               115
Транспортировка осуществляется железнодорожным транспортом в 20-тонных контейнерах.
Станция пограничного перехода: Ченгельды (Республика Казахстан) - Озинки (Российская Федерация)
IV Квартал                   500                    -               500
Октябрь                    90                    -                90
Ноябрь                    205                    -               205
Декабрь                   205                    -               205
Транспортировка осуществляется железнодорожным транспортом
в 20-тонных контейнерах.
Станция пограничного перехода: Ченгельды (Республика Казахстан) - Локоть (Российская Федерация)
Всего                                                            2300