Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, Премьер-Министрінің орынбасарлары және Премьер-Министр Кеңсесінің Басшысы арасында міндеттерді бөлу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 31 қаңтардағы N 139 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 13 маусымдағы N 641 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 13.06.2002 N 641 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, Премьер-Министрінің орынбасарлары және Премьер-Министр Кеңсесінің Басшысы арасында міндеттерді бөлу бекітілсін.
2. "Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі, Премьер-Министрінің орынбасарлары және Премьер-Министр Кеңсесінің Басшысы арасында міндеттерді бөлу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 3 желтоқсандағы N 1558 қаулысының күші жойылды деп танылсын.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 31 қаңтардағы
N 139 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi,
Премьер-Министрiнiң орынбасарлары және
Премьер-Министр Кеңсесiнiң Басшысы арасында
МIНДЕТТЕРДI БӨЛУ
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi
И.Н.Тасмағамбетов
Үкiметтiң қызметiне басшылық жасау.
Қазақстан Республикасының Президентiмен, сондай-ақ Парламентпен, Конституциялық Кеңеспен, Жоғарғы Сотпен, Бас прокуратурамен және басқа да конституциялық органдармен қатынастарда Үкiметтiң атынан өкiлдiк ету.
Мемлекетаралық қатынастар мен халықаралық ынтымақтастық мәселелерi.
Үкiметтiң заң шығару қызметiн үйлестiру.
Мемлекеттiк функциялар мен бюджетаралық қатынастарды
орталықсыздандыру мәселелерi жөнiндегi мемлекеттiк комиссияға
басшылық жасау.
Қорғаныс, шетелдiк инвестицияларды тарту, экспорттық бақылау,
мәдениет, ұлтаралық қатынастарды дамыту, мемлекеттiк материалдық
резервтер, төтенше жағдайлар мәселелерi.
Үкiметтiң кадр мәселелерi.
Сыртқы iстер министрлiгiнiң, Қорғаныс министрлiгiнiң, Мәдениет,
ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгiнiң, Мемлекеттiк материалдық
резервтер жөнiндегi агенттiктiң, Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiктiң
қызметiн жалпы бақылау.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары
К.Қ.Мәсiмов
Экономиканы жедел басқару, аймақтық саясат мәселелерi.
Мемлекеттiк органдардың өндiрiстiк сала мен инфрақұрылымды (өнеркәсiптi, ауыл шаруашылығын, агроөнеркәсiп кешенi мен құрылысты, шағын және орта кәсiпкерлiктi, көлiк пен коммуникацияларды, энергетика секторы мен тау-кен кешенiн) дамыту мәселелерi жөнiндегi қызметiн үйлестiру.
Мемлекеттiк органдарды ақпараттандыру мәселелерi.
Экология, табиғи ресурстарды пайдалану, геология, жер қойнауын
пайдалану және жер қойнауын сақтау мәселелерi.
"Байқоңыр" ғарыш айлағының мәселелерi.
Экономикалық саясат жөнiндегi кеңестiң жұмысына басшылық жасау.
ТМД елдерiмен және олардың ықпалдастық бiрлестiктерiмен өзара
қатынастарды үйлестiру.
Астана қаласы жаңа орталығының құрылысын салу жөнiндегi мемлекеттiк
комиссияға басшылық жасау.
Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiнiң, Ауыл шаруашылығы
министрлiгiнiң, Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң, Табиғи
ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгiнiң, Экономика және сауда
министрлiгiнiң (өнеркәсiптiк дамыту мәселелерi бойынша), Табиғи
монополияларды реттеу, бәсекелестiктi қорғау және шағын бизнестi қолдау
жөнiндегi агенттiктiң, Жер ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiктiң
қызметiн жалпы бақылауды жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары
Б.Ә.Мұхамеджанов
Құқық қорғау органдарының қызметiн үйлестiру.
Мемлекеттiк функцияларды орталықсыздандыру мәселелерi.
Мемлекеттiк органдардың әлеуметтiк, бiлiм беру, ғылым, денсаулық
сақтау, спорт пен туризм мәселелерi жөнiндегi қызметiн үйлестіру.
Көшi-қон және демографиялық саясат, әлеуметтiк әрiптестiк мәселелерi.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Отбасы және әйелдер
iстерi жөнiндегi ұлттық комиссияның мәселелерi.
Қазақстан Республикасында Денсаулық жылын өткiзу жөнiндегi
мемлекеттiк комиссияға басшылық жасау.
Iшкi iстер министрлiгiнiң, Әділет министрлiгiнiң, Бiлiм және ғылым
министрлiгiнiң, Денсаулық сақтау министрлiгiнiң, Қаржы полициясы
агенттiгiнiң, Көшi-қон және демография жөнiндегi агенттiктiң, Туризм және
спорт жөнiндегi агенттiктiң қызметiн жалпы бақылауды жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң
орынбасары - Қазақстан Республикасының Қаржы министрi
А.С.Павлов
Экономикалық даму, қаржы, салық және тариф саясаты, бюджетаралық
қатынастарды жетiлдiру мәселелерi.
Үкiметтiң Ұлттық Банкпен, халықаралық қаржы және экономикалық
ұйымдармен өзара iс-қимылдарын қамтамасыз ету.
Қазақстанның Даму банкiнiң қызметiн үйлестiру.
Қаржы министрлiгiнiң қызметiне басшылық жасау.
Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң, Экономика және сауда
министрлiгiнiң, Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң,
Статистика жөнiндегi агенттiктiң, Табиғи монополияларды реттеу,
бәсекелестiктi қорғау және шағын бизнестi қолдау жөнiндегi агенттiктiң
(тариф саясаты бөлiгiнде) қызметiн жалпы бақылауды жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрi
Кеңсесiнiң Басшысы
А.А.Тілеубердин
Үкiметтің шешiмдерiн дайындау және олардың орындалуын ұйымдастыру, мемлекеттiк және орындаушылық тәртiптi қамтамасыз ету бөлiгiнде орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың, ведомстволардың қызметiн үйлестiру.
Үкiметтiң кадр саясатын iске асыру жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру.
Үкiметтiң аймақтық саясатын іске асыру жөнiндегi жұмысты ұйымдастыру,
Үкiметтiң облыстар әкiмдерiмен жұмыстағы өзара iс-қимылын қамтамасыз ету.
Премьер-Министр Кеңсесiнiң Президент Әкiмшiлiгiмен және Парламент
палаталарының аппараттарымен өзара iс-қимылын қамтамасыз ету.
Мемлекеттiк құпияларды қорғау мәселелерi.
Мемлекеттiк құпияларды қорғау жөнiндегi агенттiктiң қызметiн жалпы
бақылауды жүзеге асырады.
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

О распределении обязанностей между Премьер-Министром, заместителями Премьер-Министра и Руководителем Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 января 2002 года № 139. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 июня 2002 года № 641
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 13.06.2002 № 641.
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемое распределение обязанностей между
Премьер-Министром, заместителями Премьер-Министра и Руководителем Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан.
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 3 декабря 2001 года N 1558 P011558_ "О распределении обязанностей между Премьер-Министром, заместителями Премьер-Министра и Руководителем Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 января 2002 года N 139
Распределение обязанностей
между Премьер-Министром, заместителями Премьер-Министра
и Руководителем Канцелярии Премьер-Министра
Республики Казахстан
Премьер-Министр Республики Казахстан
Тасмагамбетов И.Н.
Руководство деятельностью Правительства.
Представление Правительства в отношениях с Президентом Республики Казахстан, а также с Парламентом, Конституционным Советом, Верховным Судом, Генеральной прокуратурой и другими конституционными органами.
Вопросы межгосударственных отношений и международного сотрудничества.
Координация законотворческой деятельности Правительства.
Руководство Государственной комиссией по децентрализации государственных функций и межбюджетных отношений.
Вопросы обороны, привлечения иностранных инвестиций, экспортного контроля, развития культуры, межнациональных отношений, государственных материальных резервов, чрезвычайных ситуаций.
Кадровые вопросы Правительства.
Общий контроль над деятельностью Министерства иностранных дел, Министерства обороны, Министерства культуры, информации и общественного согласия, Агентства по государственным материальным резервам, Агентства по чрезвычайным ситуациям.
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан
Масимов К.К.
Вопросы оперативного управления экономикой, региональной политики.
Координация деятельности государственных органов по вопросам развития производственной сферы и инфраструктуры (промышленности, сельского хозяйства, агропромышленного комплекса и строительства, малого и среднего предпринимательства, транспорта и коммуникаций, энергетического сектора и   горно-металлургического комплекса).
Вопросы информатизации государственных органов.
Вопросы экологии, использования природных ресурсов, геологии, недропользования и охраны недр.
Вопросы космодрома "Байконур".
Руководство работой Совета по экономической политике.
Координация взаимоотношений со странами СНГ и их интеграционными объединениями.
Руководство Государственной комиссией по строительству нового центра города Астаны.
Осуществляет общий контроль над деятельностью Министерства энергетики и минеральных ресурсов, Министерства сельского хозяйства, Министерства транспорта и коммуникаций, Министерства природных ресурсов и охраны окружающей среды, Министерства экономики и торговли (по вопросам развития промышленности), Агентства по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и поддержке малого бизнеса, Агентства по управлению земельными ресурсами.
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан
Мухамеджанов Б.А.
Координация деятельности правоохранительных органов.
Вопросы децентрализации государственных функций.
Координация деятельности государственных органов по вопросам развития  социальной сферы, образования, науки, здравоохранения, спорта и туризма.
Вопросы миграционной и демографической политики, социального партнерства.
Вопросы Национальной комиссии по делам семьи и женщин при Президенте Республики Казахстан.
Руководство Государственной комиссией по проведению Года здоровья в Республике Казахстан.
Осуществляет общий контроль над деятельностью Министерства внутренних дел, Министерства юстиции, Министерства образования и науки, Министерства здравоохранения, Агентства финансовой полиции, Агентства по миграции и демографии, Агентства по туризму и спорту.
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан -
Министр финансов Республики Казахстан
Павлов А.С.
Вопросы экономического развития, финансовой, налоговой и тарифной политики, совершенствования межбюджетных отношений.
Обеспечение взаимодействия Правительства с Национальным Банком, международными финансовыми и экономическими организациями.
Координация деятельности Банка Развития Казахстана.
Руководство деятельностью Министерства финансов.
Осуществляет общий контроль над деятельностью Министерства государственных доходов, Министерства экономики и торговли, Министерства труда и социальной защиты населения, Агентства по статистике, Агентства по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и поддержке малого бизнеса (в части тарифной политики).
Руководитель Канцелярии
Премьер-Министра Республики Казахстан
Тлеубердин А.А.
Координация деятельности центральных и местных исполнительных органов, ведомств в части подготовки решений Правительства и организации их исполнения, обеспечения государственной и исполнительской дисциплины.
Организация работы по реализации кадровой политики Правительства.
Организация работы по реализации региональной политики Правительства, обеспечение взаимодействия работы Правительства с акимами областей.
Обеспечение взаимодействия Канцелярии Премьер-Министра с Администрацией Президента и аппаратами палат Парламента.
Вопросы защиты государственных секретов.
Осуществляет общий контроль над деятельностью Агентства по защите государственных секретов.