Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 9 ақпандағы N 189 қаулысына өзгерiс пен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 9 ақпан N 196
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң
республикалық бюджеттiк бағдарламаларының 2002 жылға арналған паспорттарын
бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 9 ақпандағы N
189
P020189_
қаулысына мынадай өзгерiс пен толықтыру енгiзiлсiн:
1-тармақтағы "64" деген сан "67" деген санмен ауыстырылсын;
осы қаулының қосымшасына сәйкес 65-67-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 9 ақпандағы N 196 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 9 ақпандағы N 189 қаулысына
65-қосымша
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2002 жылға арналған 601 "Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым
министрлiгiн есептеу және ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
ПАСПОРТЫ
1. Құны: 13 567 мың теңге (он үш миллион бес жүз алпыс жетi мың
теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасының ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын құрудың және дамытудың Мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2001 жылғы 16 наурыздағы N 575 U010575_ Жарлығы; "Мемлекеттiк органдарды ақпараттандыру мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 5 қазандағы N 1501 P001501_ қаулысы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көзi: республикалық бюджет
қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: өзiне жүктелген мiндеттердi
барынша тиiмдi орындауға қол жеткізу үшiн Министрлiктiң
материалдық-техникалық базасын дамыту.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: Министрлiк аппаратын есептеу
және ұйымдастыру техникасымен қамтамасыз ету.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөніндегi iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
N!Бағдар.!Шағын!Бағдарламаның !Бағдарламаны (шағын   ! Іске !  Жауапты
!ламаның!бағ. !(шағын бағдар.!бағдарламаны) іске    !асыру !орындаушылар
!коды   !дар. !ламаның атауы ! асыру жөніндегі      !мерзі.!
!       !лама.!              ! іс-шаралар           !мі    !
!       !ның  !              !                      !      !
!       !коды !              !                      !      !
---------------------------------------------------------------------------

О внесении изменения и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 февраля 2002 года N 189
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 февраля 2002 года N 196
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 9 февраля 2002 года N 189 P020189_ "Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ Министерства образования и науки Республики Казахстан на 2002 год" следующие изменение и дополнение:
в пункте 1 цифру "64" заменить цифрой "67";
дополнить приложениями 65-67 согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 9 февраля 2002 года N 196
Приложение 65 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 9 февраля 2002 года N 189
Министерство образования и науки Республики Казахстан ----------------------------------------------------- Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 601
"Обеспечение вычислительной и организационной
техникой Министерства образования и науки
Республики Казахстан" на 2002 год
1. Стоимость: 13 567 тысяч тенге (тринадцать миллионов пятьсот шестьдесят семь тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: Указ Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573 U010573_ "О Государственной программе формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан", постановление Правительства Республики Казахстан от 5 октября 2000 года N 1501 P001501_ "О вопросах информатизации государственных органов".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства
республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: развитие материально-технической базы
министерства для достижения максимально эффективного выполнения
возложенных на него функций.
5. Задачи бюджетной программы: обеспечение вычислительной и
организационной техникой аппарата министерства.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программы   !программы (подпрограмм)  !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------

1!   2   !  3  !       4      !         5            !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
1.  601         Қазақстан Рес.  Мынадай мөлшерде       2002   Қазақстан
публикасының    бағдарламалық қамтама. жыл    Республика.
Білім және      сыз ету есептеу және   бойы   сының Білім
ғылым министр.  ұйымдастыру техника.          және ғылым
лігін есептеу   сын сатып алу:                министрлігі.
ұйымдастыру     компьютерлер - 55
техникасымен    дана, принтерлер - 40
қамтамасыз ету  дана,  сканерлер  -  2
дана, үздiксiз қорек.
тендiру көздерi -
20 дана, желiлiк
концентратор - 1 дана,
серверлер - 2 дана,
көшiру аппараттары - 8
дана, бағдарламалық
қамтамасыз ету - 2
комплект.
---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Министрлік
аппараты жұмысының тиімділігін арттыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 9 ақпандағы N 189 қаулысына
66-қосымша
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2002 жылға арналған 069 "Бөбек"
республикалық оқу-сауықтыру орталығында
оқу-тәрбие iс-шараларын жүргiзу"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
Паспорты
1. Құны: 32735 мың теңге (отыз екi миллион жетi жүз отыз бес мың
теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Бiлiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Z990389_ Заңының 24, 36, 37 баптары; "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Z010273_ Заңы; "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 27 желтоқсандағы P011715_ қаулысы; "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Заңы; "Бөбек" Республикалық оқу-сауықтыру орталығы" РМҚК-нын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 15 сәуiрдегi P990413_ қаулысы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.
4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: балалар үйлерiнiң әлжуаз жетiм балаларын, экологиялық қолайсыз аймақтар балаларын және көпбалалы отбасылары балаларын оқыту, тәрбиелеу, сауықтыру.
5. Бюджеттік бағдарламаның міндеттері: балаларды Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлігі бекіткен бағдарламалар бойынша даярлау. Жеке адамның жеке дара бейімділігін, шығармашылық қабiлетiн дамыту және азаматтыққа баулу. Балалардың демалысын ұйымдастыру,
балаларды оқыту әрі жан-жақты дамыту, балаларды қосымша дамытудың бiлiм
бағдарламаларын iске асыру жеке адамның адамгершілікті жаңа тұрпатын
қалыптастыру, азаматтық рухқа, үйлесімді руханикісiлiкке және дене
шымырлығына тәрбиелеу, ғылыми-әдістемелік жұмыс.

1 !   2 !   3 !      4     !             5           !    6  !       7
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
1   601      Обеспечение  Приобретение компьютерной  В течение Министерство
вычисли-     и организационной техники,    года   образования
тельной и    программного обеспечения             и науки
организа-    в количестве: компьютеры -           Республики
ционной      55 шт., принтеры - 40 шт.,           Казахстан
техникой     сканеры - 2 шт., источники
Министерства бесперебойного питания -
образования  20 шт., сетевой
и науки      концентратор - 1 шт.,
Республики   серверы - 2 шт.,
Казахстан    копировальные аппараты -
8 шт., программное
обеспечение - 2 комп.
---------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: повышение
эффективности работы аппарата министерства.
Приложение 66 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 9 февраля 2002 год N 189
Министерство образования и науки Республики Казахстан
-----------------------------------------------------
Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 069
"Проведение учебно-воспитательных мероприятий в
Республиканском учебно-оздоровительном
центре "Бобек"" на 2002 год
1. Стоимость: 32735 тысяч тенге (тридцать два миллиона семьсот
тридцать пять тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 24, 36, 37 Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года z990389_ "Об образовании"; Закон Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года z010273_ "О республиканском бюджете на 2002 год"; постановление Правительства Республики от 27 декабря 2001 года N 1715 P011715_ "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2002 год"; Закон Республики Казахстан от 19 мая 1997 года Z970111_ "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; постановление Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 1999 года N 413 P990413_ "О создании республиканского государственного казенного предприятия "Республиканский учебно-оздоровительный центр "Бобек".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.
4. Цель бюджетной программы: обучение, воспитание, оздоровление ослабленных детей-сирот детских домов, детей из экологически неблагоприятных регионов и малообеспеченных семей.
5. Задачи бюджетной программы: подготовка учащихся по программам, утвержденным Министерством образования и науки Республики Казахстан. Развитие индивидуальных склонностей, творческих способностей личности и воспитание гражданственности. Организация отдыха детей, обучение и
всестороннее развитие детей, реализация образовательных программ
дополнительного развития детей, формирование нового типа
высоконравственной личности, воспитание духа гражданства, гармоничного
духовно-нравственного и физического развития, научно-методическая работа.

6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
N!Бағдар.!Шағын!Бағдарламаның !Бағдарламаны (шағын   ! Іске !  Жауапты
!ламаның!бағ. !(шағын бағдар.!бағдарламаны) іске    !асыру !орындаушылар
!коды   !дар. !ламаның атауы ! асыру жөніндегі      !мерзі.!
!       !лама.!              ! іс-шаралар           !мі    !
!       !ның  !              !                      !      !
!       !коды !              !                      !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !        4     !          5           !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
069          "Бөбек"        Орталық оқу-тәрбие     қаңтар- Қазақстан
Республикалық  процесіне дайындау     ақпан   Республика.
оқу-сауықтыру  жөнінде іс-шаралар             сының Білім
орталығында    жүргізу.                       және ғылым
оқу-тәрбие                                    министрлігі.
іс-шараларын
жүргізу        Оңалтылатын және        тамыз-
сауықтырылатын         желтоқсан
балалармен және жас.
өспірімдермен оқу-
тәрбие процестерін
жүргізу.
Мәдени-көпшілік іс-
шаралар өткізу
--------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: Орталықта
оңалту және сауықтыру курсынан өтіп жатқан балалар мен жасөспірімдерді
Мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандарттарына сәйкес оқыту.
Балаларды қосымша дамытудың білім беру бағдарламаларын іске асыру.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 9 ақпандағы N 189 қаулысына
67-қосымша
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлiгi
Бюджеттік бағдарламаның әкiмшiсi
2002 жылға арналған 046 "Балаларды оңалту"
республикалық бюджеттiк бағдарламасының
Паспорты
1. Құны: 105640 мың теңге (жүз бес миллион алты жүз қырық мың теңге).
2. Бюджеттiк бағдарламаның нормативтiк-құқықтық негiзi: "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 19 мамырдағы Z970111_ Заңының 15, 50-баптары; "Білiм туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 7 маусымдағы Z990389_ Заңының 37-бабы; "Салауатты өмiр салты" кешендi бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 30 маусымдағы P990905_ қаулысы; "Бөбек" республикалық оқу-сауықтыру орталығы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 15 сәуiрдегi P990413_ қаулысы.
3. Бюджеттiк бағдарламаны қаржыландыру көздерi: республикалық бюджет қаражаты.

6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
069       Проведение   Проведение мероприятий    Январь-  Министерство
учебно-      по подготовке Центра к    февраль  образования
воспита-     учебно-воспитательному             и науки
тельных      процессу.                          Республики
мероприятий                                     Казахстан
в Республи-  Проведение учебно-        Август-
канском      воспитательного процесса  декабрь
учебно-      с реабилитируемыми и
оздорови-    оздоравливаемыми
тельном      детьми и подростками.
центре       Проведение культурно-
"Бобек"      массовых мероприятий.
В среднем обучится
3120 детей.
---------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: обучение в
соответствии с Государственными общеобязательными стандартами образования
детей и подростков, проходящих курс реабилитации и оздоровления в Центре.
Реализация образовательных программ дополнительного развития детей.
Приложение 67 к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 9 февраля 2002 год N 189
Министерство образования и науки Республики Казахстан ----------------------------------------------------- Администратор бюджетной программы
Паспорт
республиканской бюджетной программы 046
"Реабилитация детей" на 2002 год
1. Стоимость: 105640 тысяч тенге (сто пять миллионов шестьсот сорок тысяч тенге).
2. Нормативно-правовая основа бюджетной программы: статьи 15, 50 Закона Республики Казахстан от 19 мая 1997 года "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан"; статья 37 Закона Республики Казахстан от 7 июня 1999 года "Об образовании"; постановление Правительства Республики Казахстан от 3 июня 1999 года P990905_ "О комплексной программе "Здоровый образ жизни"; постановление Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 1999 года N 413 "О создании республиканского государственного казенного предприятия "Республиканский учебно-оздоровительный центр "Бобек".
3. Источники финансирования бюджетной программы: средства республиканского бюджета.

4. Бюджеттiк бағдарламаның мақсаты: балалардың денсаулығын жақсартуға бағытталған емдеу-алдын алу және сауықтыру шараларын жетiлдiру.
5. Бюджеттiк бағдарламаның мiндеттерi: әлжуаз және ауру жетiм балаларды, экологиялық қолайсыз аймақтардың балаларын, Қазақстан Республикасының әр түрлi облыстарындағы тұрмысы төмен және көпбалалы отбасылары балаларын сауықтыру, оңалту және олардың демалысын ұйымдастыру,
балаларды оқыту және жан-жақты дамыту, балаларды қосымша дамытудың білім
беру бағдарламаларын іске асыру, жеке адамның адамгершілікті жаңа тұрпатын
қалыптастыру, азаматтық рухқа, үйлесімді рухани кісілікке және дене
шымырлығына тәрбиелеу, ғылыми-әдістемелік жұмыс.
6. Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары:
---------------------------------------------------------------------------
N!Бағдар.!Шағын!Бағдарламаның !Бағдарламаны (шағын   ! Іске !  Жауапты
!ламаның!бағ. !(шағын бағдар.!бағдарламаны) іске    !асыру !орындаушылар
!коды   !дар. !ламаның атауы ! асыру жөніндегі      !мерзі.!
!       !лама.!              ! іс-шаралар           !мі    !
!       !ның  !              !                      !      !
!       !коды !              !                      !      !
---------------------------------------------------------------------------
1!   2   !  3  !        4     !          5           !   6  !     7
---------------------------------------------------------------------------
046          Балаларды      Балаларды сауықтыру    2002    Қазақстан
оңалту         және оңалту қызмет.    жыл     Республика.
теріне ақы төлеу.              сының Білім
Балалардың орташа              және ғылым
саны - 3120.                   министрлігі
---------------------------------------------------------------------------
7. Бюджеттік бағдарламаны орындаудан күтілетін нәтижелер: балаларды
созылмалы аурулардың дәстүрлі емі бойынша жоспарлы түрде сауықтыру,
қалыптастыру емдерін тұрақты жүргізіп отыру, мамандандырылған көмек
көрсету, балалардың өмірі мен денсаулығын бақылау, табиғи әдістермен
сауықтыру, балаларды салауатты өмір салтына үйрету және өз денсаулығы мен
айналасындағылардың денсаулығы туралы қамқорлықты дұрыс түсінуге
дағдыландыру.
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қобдалиева Н.М.

4. Цель бюджетной программы: совершенствование лечебно- профилактических и оздоровительных мероприятий, направленных на улучшение здоровья детей.
5. Задачи бюджетной программы: оздоровление, реабилитация и организация отдыха ослабленных и больных детей-сирот, детей из экологически неблагоприятных регионов, детей из малообеспеченных и многодетных семей из различных областей Республики Казахстан, обучение и
всестороннее развитие детей, реализация образовательных программ
дополнительного развития детей, формирование нового типа
высоконравственной личности, воспитание духа гражданства, гармоничного
духовно-нравственного и физического развития, научно-методическая работа.
6. План мероприятий по реализации бюджетной программы:
---------------------------------------------------------------------------
N !Код  !Код  !Наименование!Мероприятия по реализации! Сроки !Ответственные
!прог-!под- !программ    !программы (подпрограммы) !реали- !исполнители
!раммы!прог-!(подпро-    !                         !зации  !
!     !раммы!грамм)      !                         !       !
--!-----!-----!------------!-------------------------!-------!-------------
046       Реабилитация  Оплата услуг по          2002 год  Министерство
детей         оздоровлению и                     образования
реабилитации детей.                и науки
Среднее количество                 Республики
детей - 3120                       Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
7. Ожидаемые результаты выполнения бюджетной программы: планомерное оздоровление детей традиционными методами по хроническим заболеваниям, постоянное проведение восстановительного лечения, специализированная помощь, контроль за жизнью и здоровьем детей, оздоровление природными методами, приобщение детей к здоровому образу жизни и правильному пониманию заботы о своем здоровье и здоровье окружающих.
(Специалисты: Склярова И.В.,
Мартина Н.А.)