Атырау облысындағы Сарықамыс кентінің тұрғындарын көшіру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 18 наурыз N 321
Ауа атмосферасындағы зиянды заттардың рұқсат етілген шекті шоғырланудан асып түсуіне және Теңіз мұнай кен орнының санитарлық-қорғаныс аймағында орналасқан Сарықамыс кенті тұрғындарының шамадан тыс науқастылығына байланысты Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Атырау облысының әкімі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) 2006 жылға дейінгі мерзімде Сарықамыс кентінің тұрғындарын Атырау қаласына және Атырау облысының Жаңа-Қаратон кентіне көшіруді қамтамасыз етсін;
2) Сарықамыс кентінің көшірілетін тұрғындары үшін жаңа тұрғын үйлер,
әлеуметтік объектілер және инженерлік коммуникациялар салу жөнінде
тапсырыс берушіні анықтасын;
3) көшірілетін халықтың тұрмыс-тіршілігі үшін қажетті тұрғын үйлер,
әлеуметтік объектілер және инженерлік коммуникациялар салуға арналған
жерлерді уақтылы бөлуді қамтамасыз етсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

О переселении жителей поселка Сарыкамыс Атырауской области
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 марта 2002 года N 321
В связи с превышением предельно допустимых концентраций вредных веществ в атмосферном воздухе и повышенной заболеваемостью населения поселка Сарыкамыс, находящегося в санитарно-защитной зоне Тенгизского нефтяного месторождения, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Акиму Атырауской области в установленном законодательством порядке:
1) в срок до 2006 года обеспечить переселение жителей поселка Сарыкамыс в город Атырау и поселок Жана-Каратон Атырауской области;
2) определить заказчика по строительству нового жилья, социальных объектов и инженерных коммуникаций для переселяемых жителей поселка Сарыкамыс;
3) обеспечить своевременный отвод земель под строительство жилья, социальных объектов и инженерных коммуникаций, необходимых для жизнеобеспечения переселяемого населения.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Пучкова О.Я.)