Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 3 қыркүйектегі N 1305 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 16 сәуір N 439. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007 жылғы 24 желтоқсандағы N 1270 Қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007 жылғы 24 желтоқсандағы  N 1270  Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Білім беру ұйымдарын мемлекеттік аттестациялау туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 3 қыркүйектегі N 1305  P991305_  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 45, 405-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Білім беру ұйымдарын мемлекеттік аттестациялау туралы ережеде:
мәтінде "орталық атқарушы органдары", "орталық атқарушы органдар", "орталық атқарушы органдарына", "орталық атқарушы органдардың" деген сөздер "орталық атқарушы органы", "орталық атқарушы орган", "орталық атқарушы органына", "орталық атқарушы органның" деген сөздермен ауыстырылсын;
6-тармақтың бірінші абзацында "өздерінің құзыретіне сәйкес" деген сөздер алынып тасталсын;
8-тармақта "өздерінің" деген сөз "өзінің" деген сөзбен ауыстырылсын;
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Аттестациялық комиссиялар құрамына мыналар кіреді:
1) білім беру саласындағы тиісті мемлекеттік органдар өкілдері;
2) қарамағында білім беру ұйымдары бар мемлекеттік органдар, сондай-ақ орта кәсіптік, жоғары кәсіптік және жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіптік білім беретін білім беру ұйымдарын аттестациялауды жүргізу кезінде өздерінің құзыретіне қарай мүдделі орталық атқарушы органдар өкілдері;
3) білім беру ұйымдарының өкілдері және Қазақстан Республикасының жетекші педагог қызметкерлері.";
11-тармақтың бірінші абзацында мемлекеттік тілдегі мәтін өзгермейді;
12-тармақтың екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Бекітілген аттестациялау кестелеріне өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізілген жағдайда білім беру ұйымдары осы тармақтың бірінші абзацында белгіленген мерзімде хабарландырылуы тиіс.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Аттестациялық комиссиялар шешімдері олар шығарылғаннан кейін жеті күннен кешіктірілмей білім беру саласындағы тиісті мемлекеттік органдар бұйрығымен бекітілуге тиіс.
Аттестациялық комиссиялар мынадай дәлелді шешімдер қабылдауға құқылы:
1) аттестациялау;
2) аттестацияламау.
"Аттестациялау" деген шешім мынадай реттерде қабылданады, егер:
1) білім беру ұйымдары ұсынатын білім беру қызметтері білім берудің мемлекеттік жалпы міндетті стандартының тиісті деңгейінің талаптарына сай болса;

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 сентября 1999 года N 1305
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2002 года N 439. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2007 года N 1270
Сноска. Постановление Правительства РК от 16 апреля 2002 г. N 439 утратило силу постановлением Правительства РК от 24 декабря 2007 года N  1270 .
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 3 сентября 1999 года N 1305  P991305_  "Об утверждении Положения о государственной аттестации организаций образования" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 45, ст. 405) следующие изменения:
в Положении о государственной аттестации организаций образования, утвержденном указанным постановлением:
в тексте слова "Центральные исполнительные органы", "центральными исполнительными органами", "центральных исполнительных органах" заменить словами "Центральный исполнительный орган", "центральным исполнительным органом", "центральном исполнительном органе";
в абзаце первом пункта 6 слова "в соответствии с их компетенцией" исключить;
в пункте 8 слово "их" заменить словом "его";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. В составы Аттестационных комиссий включаются:
1) представители соответствующих государственных органов в области образования;
2) представители государственных органов, в ведении которых находятся организации образования, а также заинтересованных в силу их компетенции центральных исполнительных органов при проведении аттестации организаций образования, дающих среднее профессиональное, высшее профессиональное и послевузовское профессиональное образование;
3) представители организаций образования и ведущие педагогические работники Республики Казахстан.";
в абзаце первом пункта 11 слово "утверждаемых" заменить словом "утверждаемым";
абзац второй пункта 12 изложить в следующей редакции:
"В случае внесения изменений и (или) дополнений в утвержденные графики аттестаций организации образования должны быть извещены об этом в сроки, установленные абзацем первым настоящего пункта";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Решения Аттестационных комиссий подлежат утверждению приказами соответствующих государственных органов в области образования не позднее семи дней после их вынесения.
Аттестационные комиссии вправе принимать следующие мотивированные решения:
1) аттестовать;
2) не аттестовать.
Решение "аттестовать" принимается, если:
1) образовательные услуги, предоставляемые организациями образования, соответствуют требованиям государственного общеобязательного стандарта соответствующего уровня образования;

2) білім беру ұйымдары білім беру қызметін лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптарын сақтаса.
"Аттестацияламау" деген шешім білім беру ұйымы осы тармақтың алтыншы, жетінші абзацтарында көрсетілген аттестациялау шарттарының біреуін орындамаған жағдайда қабылданады.
Аттестациялық комиссиялар шешімдері білім беру саласындағы мемлекеттік органдардың қайта қарауына жатпайды.";
17-тармақта "құқығы бар, республикалық аттестациялық комиссиялар құрылады" деген сөздер "құқығы бар республикалық аттестациялық комиссия құрылады" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

2) организации образования соблюдают квалификационные требования, предъявляемые при лицензировании образовательной деятельности.
Решение "не аттестовать" принимается в случае невыполнения организацией образования хотя бы одного из условий аттестации, указанных в абзацах шестом, седьмом настоящего пункта.
Решения Аттестационных комиссий не подлежат пересмотру государственными органами в области образования.";
в пункте 17 слова "создаются республиканские аттестационные комиссии, которые имеют" заменить словами "создается республиканская аттестационная комиссия, которая имеет".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан