Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 28 қаңтардағы N 137 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 26 сәуір N 476. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы N 1332 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы N 1332 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасында өндірілетін және Қазақстан Республикасының кеден аумағына әкелінетін, Қазақстан Республикасының аумағында сатылатын акцизделетін тауарларға және құмар ойын бизнесіне арналған акциз ставкалары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 28 қаңтардағы N 137 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 4, 56-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулыға 1-қосымшада:
3-бағандағы "Салық салу объектісі" деген сөздер "Салық базасы (салық салу объектісі)" деген сөздермен ауыстырылсын;
мына:
"0301,        Бекіре және албырт     өндірілетін    100%      100%"
0302,         балықтар, бекіре және  тауарларға -
0303,         албырт балықтың        құны,
0304,         уылдырығы, бекіре      әкелінетін
0305,         және албырт            тауарларға -
1604**-тен    балықтардан            кедендік құны
дайындалған жеңсік
тағамдар және
уылдырықтар
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"0301,        Бекіре және албырт     өндірілетін    100%      100%";
0302,         балықтардың            тауарларға -
0303,         уылдырығы              құны,
0304,                                әкелінетін
0305,                                тауарларға -
1604**-тен                           кедендік құны
мына:
"7013 21,     Қорғасын хрусталінен   өндірілетін    0         0
7013 31,      жасалған бұйымдар,     тауарларға -
7013 91,      хрустальді жарық       құны,
9405 10 500** беретін                әкелінетін
-ден          аспаптары              тауарларға -
кедендік құны
271600000     Электр энергиясы       физ. көлемі  0,03 теңге/ 0,03
теңге/
кВт.сағ. кВт.сағ."
деген жолдар алынып тасталсын;
мына:
"271000270    Бензин                 физ. көлемі 2-қосымшаға 31 евро
271000360**   (авиациялықтан                        сәйкес  1 тонна"
басқа):
Саудада жанама         физ. көлемі 2000 теңге/
салықтар "шыққан                      1 тонна
елі" принципі
бойынша салынатын,
Тәуелсіз Мемлекеттер
Достастығына мүше
мемлекеттерге
экспортталатын
бензиннен басқа
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"271000270    Бензин                физ. көлемі  2-қосымшаға 31 евро
271000360**   (авиациялықтан                      сәйкес  /1 тонна";
басқа)
мына:
"Ойын бизнесі          құмар ойын     20%
(лотереядан басқа)     бизнесінен
түсім
Лотереялар,            Лотереялар     10%"
мемлекеттіктен         өткізуден
(ұлттықтан) басқа      мәлімделген
түсім
деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"Құмар ойын бизнесі    ойын үстелі    130-740 АЕК
(лотереядан басқа)
ақшалай        5-25 АЕК
ұтысты ойын
автоматы
тотализатор    80-200 АЕК
кассасы
букмекер       20-100 АЕК
кеңсесінің
кассасы
Лотереяларды           оған акциз     10%";
ұйымдастыру және       сомасын
өткізу                 қоспағандағы
сыйлық
қорына
жататын
сомалар
шегерілген
мәлімделген
түсім
ескерту алынып тасталсын;
көрсетілген қаулыға 2-қосымша осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 26 сәуірдегі
N 476 қаулысына
қосымша
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 28 қаңтардағы
N 137 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілетін, бензинмен (авиациялықтан басқа) және дизель отынымен көтерме және бөлшек сауданы жүзеге асыратын заңды және жеке тұлғалар сататын бензин (авиациялықтан басқа) мен дизель отынына арналған акциз ставкалары
____________________________________________________________________
! 1 тоннаға арналған акциз ставкалары
!            (теңгемен)   ____________________________________________________________________
! Бензин            ! Дизель отыны
! (авиациялықтан    ! (СЭҚ ТН коды
! басқа)            ! 2710 00610,
! (СЭҚ ТН коды      ! 2710 00650,
! 2710 00270-       ! 2710 00690)
! 2710 00360)       !
____________________________________________________________________
1                       2                  3
____________________________________________________________________
Мұнай өңдеу зауыттарының        4500                540
өз өндірісінің бензин
(авиациялықтан басқа) мен
дизель отынын көтерме
саудада сатуы
Заңды және жеке тұлғалардың     0                   0
бензин (авиациялықтан басқа)
мен дизель отынын көтерме
саудада сатуы
Мұнай өңдеу зауыттарының        5000                600
бензин (авиациялықтан басқа)
мен дизель отынын бөлшек
саудада сатуы, өздерінің
өндірістік мұқтаждарына
пайдалануы
Заңды және жеке тұлғалардың     500                 60
бензин (авиациялықтан басқа)
мен дизель отынын бөлшек
саудада сатуы, өздерінің
өндірістік мұқтаждарына
пайдалануы                                                     ".
___________________________________________________________________

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 января 2000 года N 137
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 апреля 2002 года N 476. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2008 года N 1332.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.12.2008 N 1332 (вводится в действие с 01.01.2009).
Правительство Республики Казахстан постановляет: 1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 января 2000 года N 137 P000137_ "О ставках акцизов на подакцизные товары, производимые в Республике Казахстан и ввозимые на таможенную территорию Республики Казахстан, реализуемые на территории Республики Казахстан, и игорный бизнес" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 4, ст.56) следующие изменения: в приложении 1 к указанному постановлению: в графе 3 слова "Объект обложения" заменить словами "Налоговая база (объект обложения)"; строку: "Из 0301, Осетровая и на производи- 100% 100%" 0302, лососевая рыбы, икра мые товары - 0303, осетровых и стоимость, 0304, лососевых рыб, на ввозимые - 0305, деликатесы, таможенная 1604** приготовленные из стоимость осетровых и лососевых рыб и икры изложить в следующей редакции: "Из 0301, Икра осетровых на производи- 100% 100%"; 0302, и лососевых рыб мые товары - 0303, стоимость, на 0304, ввозимые - 0305, таможенная 1604** стоимость строки: "Из 701321, Изделия из на производимые 0 0 701331, свинцового хрусталя, товары-стоимость, 701391, хрустальные на ввозимые - 9405 10 500** осветительные таможенная приборы стоимость 271600000 Электроэнергия физ.объем 0,03 0,03 тенге/ тенге/ кВт час кВт час" исключить; строки: "271000270- Бензин(кроме физ.объем соглас- 31 евро/ 271000360** авиационного) но при- 1 тонна" кроме: ложению 2 Бензин, физ.объем 2000 экспортируемый тенге/ в государства - 1 тонна члены Содружества Независимых Государств, в торговле с которыми косвенные налоги взимаются по принципу "страны происхождения" изложить в следующей редакции: "271000270- Бензин (за физ. объем соглас- 31 евро/ 271000360** исключением но при- 1 тонна"; авиационного) ложе- нию 2 строки: "Игорный бизнес выручка от 20% (кроме лотереи) игорного бизнеса Лотереи, кроме заявленная 10%" государственных выручка от (национальных) проведения лотерей изложить в следующей редакции: "Игорный бизнес игровой 130-740 (кроме лотереи) стол МРП игровой 5-25 автомат МРП с денежным выигрышем касса 80-200 тотализатора МРП касса 20-100 букмекерской МПР конторы Организация и заявленная 10%"; проведение выручка за лотерей минусом сумм, относимых в призовой фонд без включения в нее суммы акциза примечание исключить; приложение 2 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению. 2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и подлежит опубликованию. Премьер-Министр Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 26 апреля 2002 года N 476
"Приложение 2
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 28 января 2000 года N 137
Ставки акцизов на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо, производимые на территории Республики Казахстан, реализуемые юридическими и физическими лицами, осуществляющими оптовую и розничную торговлю бензином (за исключением авиационного) и дизельным топливом ___________________________________________________________________________ ! Ставки акцизов на 1 тонну (в тенге) ___________________________________________________________________________ Бензин (за исключением Дизельное авиационного) топливо (Код ТН ВЭД- (Код ТН ВЭД- 2710 00610, 2710 00270, 2710 00650, 2710 00360) 2710 00690) ___________________________________________________________________________ 1 ! 2 ! 3 ___________________________________________________________________________ Оптовая реализация 4500 540 нефтеперерабатывающими заводами бензина (за исключением авиационного) и дизельного топлива собственного производства Оптовая реализация 0 0 юридическими и физическими лицами бензина (за исключением авиационного) и дизельного топлива Розничная реализация 5000 600 нефтеперерабатывающими заводами бензина (за исключением авиационного) и дизельного топлива, использование на собственные производственные нужды Розничная реализация 500 60 юридическими и физическими лицами бензина (за исключением авиационного) и дизельного топлива, использование на собственные производственные нужды ". (Специалисты: Склярова И.В., Умбетова А.М.)