Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Ислам Даму Банкінің арасында "Бурабай-Көкшетау-Петропавл" автожолының техника-экономикалық негіздемесiн және алдын ала жобасын дайындау бойынша техникалық көмек (грант) туралы келiсiм жасасу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 6 маусым N 610
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ислам Даму Банкiнің арасында "Бурабай-Көкшетау-Петропавл" автожолының техника-экономикалық негiздемесiн және алдын ала жобасын дайындау бойынша техникалық көмек (грант) туралы келiсiмнің жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрi Болат Бидахметұлы Жәмішевке Қазақстан Республикасы Үкiметiнің атынан Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ислам Даму Банкiнің арасында "Бурабай-Көкшетау-Петропавл" автожолының техника-экономикалық негiздемесiн және алдын ала жобасын дайындау бойынша техникалық көмек (грант) туралы келiсiмге қол қоюға уәкiлеттiк берiлсiн.
3. "Бурабай-Көкшетау-Петропавл" автожолының техника-экономикалық негiздемесiн және алдын ала жобасын дайындауды қоса қаржыландыру үшiн Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiне 2002 жылға арналған республикалық бюджетте табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға және басқа да күтпеген шығыстарға арнап көзделген Қазақстан Республикасы Үкiметiнің резервiнен 8 843 120 (сегiз миллион сегiз жүз қырық үш мың бiр жүз жиырма) теңге бөлiнсiн.
4. "Қазақстан Республикасының 2000-2002 жылдарға арналған Мемлекеттiк
инвестицияларының бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің 2000 жылғы 30 желтоқсандағы N 1963
P001963_
қаулысына
(Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2000 ж., N 56, 631-құжат) мынадай
толықтыру мен өзгерiстер енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының 2000-2002
жылдарға арналған Мемлекеттiк инвестицияларының бағдарламасына 2-қосымшада:
"Көлiк және байланыс" салалық секторында:
мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 56-1-жолмен толықтырылсын:
__________________________________________________________________________
1  !                2                 !              3
__________________________________________________________________________
56-1   "Бурабай-Көкшетау-Петропавл"        Көлік және коммуникациялар
автожолының ТЭН және алдын ала      министрлігі
жобасын дайындау
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________

О заключении Соглашения о Технической помощи (гранте) между Правительством Республики Казахстан и Исламским Банком Развития по подготовке технико-экономического обоснования и предварительного проекта автодороги "Боровое-Кокшетау-Петропавловск"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 июня 2002 года N 610
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить проект Соглашения о Технической помощи (гранте) между Правительством Республики Казахстан и Исламским Банком Развития по подготовке технико-экономического обоснования и предварительного проекта автодороги "Боровое-Кокшетау-Петропавловск".
2. Уполномочить Жамишева Болата Бидахметовича - вице-Министра финансов Республики Казахстан подписать от имени Правительства Республики Казахстан Соглашение о Технической помощи (гранте) между Правительством Республики Казахстан и Исламским Банком Развития по подготовке технико-экономического обоснования и предварительного проекта автодороги "Боровое-Кокшетау-Петропавловск".
3. Выделить Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан из резерва Правительства Республики Казахстан, предусмотренного в республиканском бюджете на 2002 год для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и иных непредвиденных расходов, 8843120 (восемь миллионов восемьсот сорок три тысячи сто двадцать) тенге на софинансирование подготовки технико-экономического обоснования и предварительного проекта автодороги "Боровое-Кокшетау-Петропавловск".
4. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 30
декабря 2000 года N 1963
P001963_
"Об утверждении Программы
государственных инвестиций Республики Казахстан на 2000-2002 годы" (САПП
Республики Казахстан, 2000 г., N 56, ст. 631) следующие дополнение и
изменения:
в приложении 2 к Программе государственных инвестиций Республики
Казахстан на 2000-2002 годы, утвержденной указанным постановлением:
в отраслевом секторе "Транспорт и связь":
дополнить строкой, порядковый номер 56-1, следующего содержания:
___________________________________________________________________________
1     !               2               !                3              !
__________!_______________________________!_______________________________!
56-1     Подготовка ТЭО и предваритель-     Министерство транспорта и   !
ного проекта автодороги                   коммуникаций         !
"Боровое-Кокшетау-Петропавловск"                               !
__________________________________________________________________________!
___________________________________________________________________________

4  !         5          !         6        !          7
__________________________________________________________________________
2002      Барлығы                0,29
ИДБ гранты               0,23
республикалық бюджет       0,06
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
8       !       9      !        10        !       11
__________________________________________________________________________
0,29
0,23
0,06
__________________________________________________________________________
жиынтық бөлімде:
"Барлығы" деген жолда:
6-бағанда "2525,34" деген сан "2525,63" деген санмен ауыстырылсын;
10-бағанда "266,51" деген сан "266,8" деген санмен ауыстырылсын;
"Сыртқы көздерден барлығы" деген жолда:
6-бағанда "2063,71" деген сан "2063,94" деген санмен ауыстырылсын;
10-бағанда "210,91" деген сан "211,14" деген санмен ауыстырылсын;
"гранттар" деген жолда:
6-бағанда "186,57" деген сан "186,8" деген санмен ауыстырылсын;
10-бағанда "36,83" деген сан "37,06" деген санмен ауыстырылсын;
"Ішкі көздерден барлығы" деген жолда:
6-бағанда "461,63" деген сан "461,69" деген санмен ауыстырылсын;
10-бағанда "55,60" деген сан "55,66" деген санмен ауыстырылсын;
"республикалық бюджет" деген жолда:
6-бағанда "455,77" деген сан "455,83" деген санмен ауыстырылсын;
10-бағанда "52,60" деген сан "52,66" деген санмен ауыстырылсын.
5. Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі
тартылатын грант қаражатының мақсатты және тиімді пайдаланылуын қамтамасыз
етсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
"Бурабай-Көкшетау-Петропавл"
автожолының
техника-экономикалық
негіздемесін
және
алдын ала жобасын
дайындау жөніндегі
Қазақстан Республикасы
Үкіметі
мен
Ислам Даму Банкінің
арасындағы
техникалық көмек (грант) туралы
келісім
ТЕХНИКАЛЫҚ КӨМЕК (ГРАНТ) ТУРАЛЫ КЕЛIСIМ
Келiсiм Қазақстан Республикасының Үкiметi (бұдан әрi "Үкiметi" деп аталады) мен Ислам Даму Банкi (бұдан әрi "Банк" деп аталады) арасында 2002 жылғы ___ __________ жасалды.
Осы Келiсiмнiң 1-қосымшасында сипатталған Бурабай-Көкшетау-Петропавл
автожолының Техника-экономикалық негiздемесiн және Алдын ала жобасын
дайындауды қаржыландыру үшін Үкiмет Банктен Техникалық көмек сұрағанын
ЕСКЕРЕ ОТЫРЫП, (бұдан әрі "Зерттеулер" деп аталады);
Төменде анықталған шарттардың негiзiнде Банктiң Техникалық көмек
беруге келiскенiн ЕСКЕРЕ ОТЫРЫП;
ОСЫЛАЙША, осымен тараптар төмендегiлер туралы уағдаласты:

4     !               5               !      6     !        7         !
__________!_______________________________!____________!__________________!
2002                  Всего                   0,29                      !
Грант ИБР                 0,23                      !
Республиканский бюджет          0,06                      !
__________________________________________________________________________!
___________________________________________________________________________
8     !               9               !     10     !       11         !
__________!_______________________________!____________!__________________!
0,29                       !
0,23                       !
0,06                       !
__________________________________________________________________________!
в итоговом разделе:
в строке "Всего":
в графе 6 цифру "2525,34" заменить цифрой "2525,63";
в графе 10 цифру "266,51" заменить цифрой "266,8";
в строке "Всего из внешних источников":
в графе 6 цифру "2063,71" заменить цифрой "2063,94";
в графе 10 цифру "210,91" заменить цифрой "211,14";
в строке "гранты":
в графе 6 цифру "186,57" заменить цифрой "186,8";
в графе 10 цифру "36,83" заменить цифрой "37,06";
в строке "Всего из внутренних источников":
в графе 6 цифру "461,63" заменить цифрой "461,69";
в графе 10 цифру "55,60" заменить цифрой "55,66";
в строке "республиканский бюджет":
в графе 6 цифру "455,77" заменить цифрой "455,83";
в графе 10 цифру "52,60" заменить цифрой "52,66".
5. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
обеспечить целевое и эффективное использование средств привлекаемого
гранта.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Соглашение о Технической помощи
(гранте)
между
Правительством Республики Казахстан
и
Исламским Банком Развития
по подготовке
Технико-экономического обоснования
и предварительного проекта
автодороги Боровое-Кокшетау-Петропавловск
Соглашение о технической помощи (гранте)
Соглашение совершено __________ 2002, между Правительством Республики
Казахстан (далее именуемым "Правительство") и Исламским Банком Развития
(далее именуемым "Банк").
Учитывая, что Правительство запросило Банк предоставить Техническую помощь для финансирования Технико-экономического обоснования и Подготовки предварительного проекта автодороги Боровое-Кокшетау-Петропавловск, описанных в Приложении 1 к настоящему Соглашению (далее именуемых "Исследования");
Учитывая, что Банк согласился предоставить Техническую помощь на условиях, определенных ниже;
Таким образом, настоящим стороны договорились о следующем:

1-БАП
ГРАНТТЫҢ СОМАСЫ
Банк Үкiметке Банктiң Уакф қоры қаражатынан Техникалық көмек грантын
182756 (Жүз сексен екi мың жетi жүз елу алты) Ислам динарынан аспайтын,
шамамен 232100 (Екi жүз отыз екi мың бір жүз) АҚШ долларына тең сомада
бередi.
2-БАП
ГРАНТ ҚАРАЖАТЫН ТӨЛЕУ ЖӘНЕ ПАЙДАЛАНУ
2.01-бөлiм
Грант сомасы Банктiң Төлем рәсiмдерiне сәйкес төленетiн болады.
2.02-бөлiм
Грант қаражаты тек Зерттеулердiң құнын жабу үшiн пайдаланылатын
болады.
2.03-бөлiм. Бiрiншi төлеуге арналған өтiнiмнiң күнi
Егер Yкiмет пен Банк арасында келiсiлген 2002 жылғы 31 желтоқсанға
дейiн немесе одан кейiнгi мерзiмде Yкiмет Банкке бiрiншi төлем жасауға
арналған өтiнiмдi бермесе, Банк Үкiметке тиiстi хабарламаны бергеннен
кейiн осы Келiсiмдi бұза алады.
2.04-бөлiм. Жабу күнi
Егер Гранттың кез келген бөлiгi Yкімет пен Банктiң арасында келiсiлген
2004 жылғы 31 желтоқсанға дейiн немесе кез келген одан кейiнгі кезеңде
төленбесе, Банк Үкіметпен консультациялар жүргiзгеннен кейiн Гранттың
төленбеген бөлiгiн жоя алады.
3-БАП
ЗЕРТТЕУЛЕР ЖҮРГІЗУ
3.01-бөлiм
Зерттеулер үшiн атқарушы агенттік Қазақстан Республикасының Көлік
және коммуникациялар министрлiгi болып табылады.
3.02-бөлiм
Зерттеулер жүргiзуде Үкiметке жәрдемдесу мақсатында Yкімет Банкпен консультациялар жүргiзу жолымен Банктiң рәсiмдерiне сәйкес iрiктеу жүргiзедi және консультациялық қызметтерге келiсiм-шарт жасасады.
3.03-бөлiм
Консультант ұсыныстар беруге Консультанттар шақырылғанға дейiн Үкiмет
пен Банк арасында жазбаша түрде келiсiлуі мүмкiн осындай Техникалық
ұсынысты алады. Техникалық тапсырма Yкiмет пен Банк арасындағы жазбаша
келiсу жолымен жетiлдiрілуі мүмкiн.
3.04-бөлiм
Үкiмет Банкпен бiрлесiп iрiктелген консультантпен нәтижесi Yкіметпен
және Банкпен түпкiлiктi келiсудiң мәнi болып табылатын келiссөздер
жүргізедi.
4-БАП
YКIМЕТТIҢ МIНДЕТТЕРI
4.01-бөлiм
Үкімет тиiстi қаржылық және әкiмшiлiк практикаларға сәйкес
Зерттеулердiң уақтылы және тиiмдi өтуiн қамтамасыз ету үшiн Банкпен және
Консультантпен ынтымақтасады және бұл үшiн, егер бұл Қазақстан
Республикасының заңнамасына қайшы келмейтiн болса, Зерттеулерге қатысты
барлық бар ақпаратты консультантқа беретiн болады.
4.02-бөлiм
Зерттеулер үшiн Үкімет жұмыстарды жүргізу үшiн талап етiлетiн және
Техникалық тапсырмада толығырақ көрсетiлетiн персоналды, жабдықтарды
немесе басқа да қызметтердi немесе ыңғайлы жағдайларды консультантқа
өтеусiз ұсынады.
4.03-бөлiм
Үкiмет Зерттеулердi жүргiзу кезiнде жәрдемдесу және консультантпен
ынтымақтасу үшiн толық жұмыс күнiне бiлiктi жергiлiктi қосымша персоналды
ұсынады.
4.04-бөлiм
Үкiмет жергiлiктi валютада Зерттеулердiң құнын жабу үшiн қажеттi қаражат көздейдi, сондай-ақ оларды жүргізу кезiнде туындауы мүмкiн құнның кез келген асып түсiн қаржыландыратын болады.
4.05-бөлiм
Үкiмет Консультантқа Банк негiздi түрде сұрауы мүмкiн мөлшерде және нысанда есептер мен жобаларды, жоспарларды, сызбаларды, ерекшелiктерді, жұмыс кестелерiн және шығыстар сметаларын қоса алғанда, Зерттеулер мақсатында Консультант дайындаған құжаттардың көшiрмелерiн, сондай-ақ басқа елеулi ақпаратты Банкке ұсынуды тапсырады.
4.06-бөлiм
Үкiмет өз құзыретi шеңберiнде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Банктiң тiркелген өкілдерiнің Зерттеулердi жүргiзуге байланысты барлық жерге және үй-жайларға еркiн кiруiн қамтамасыз ету жөнiндегi шараларды қолға алады.
4.07-бөлiм
Үкiмет Грант қаражатын пайдалануды және Зерттеулердi жүргiзу барысын көрсету үшін (олардың құнын қоса алғанда) жеткілікті жағдайда есептер мен жазбаларды жүргiзетiн болады немесе жүргiзудi тапсырады.
4.08-бөлiм
Үкiмет жұмыс барысының толықтығын, кездесетiн проблемаларды, қабылданған iс-қимылдарды және мезгіл-мезгіл Банк сұрауы мүмкiн мән-жайларды көрсете отырып, тоқсан сайынғы есептердi Банкке беретiн болады.
4.09-бөлiм
Консультанттың Түпкілікті есебi ұсынылған сәттен бастап 90 (тоқсан) күн iшiнде Үкiмет Банкке осы Келiсiмге сәйкес Банк ұсынған және оның нәтижесiнде Зерттеулердiң мiндеттерiне қол жеткiзiлген Техникалық көмектiң нәтижелерiн бағалау жөнiндегi есептi бередi.
4.10-бөлiм
Үкiмет Зерттеулердің мақсаттарына қол жеткiзуге, оларға байланысты қызметтерге және осы Келiсiм бойынша мiндеттемелердiң орындалуына ықпал ететiн немесе ықпал ету қаупi бар кез келген жағдайлар туралы Банктi уақтылы хабардар етедi.
4.11-бөлім
(а) Консультанттың сыйақысына Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес салық салынатын болады.
Кез келген салықты және баждарды грант қаражатынан төлеу мүмкiн емес, Қазақстан тарапынан Техникалық көмек жобасын бiрге қаржыландырылатын сомасы шегiнде Yкiмет қаржыландырады.
(б) Үкiмет өзiнiң қаржылық ұсынысын бергенге дейiн Үкiмет салатын барлық салықтар мен баждар туралы Консультантты хабардар етуге мiндеттенедi.
4.12-бөлiм
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Үкiмет:
(а) Зерттеулер жүргiзу мақсатында Қазақстан Республикасының аумағына әкелiнетiн және осындай аумаққа әкелiнгеннен кейiн, кейiннен ол жерден әкетiлетiн кез келген жабдықтарды, материалдарды немесе керек-жарақтарды салықтардан, кедендiк және басқа да баждардан босату;
(б) Зерттеулер және Консультант пен оның персоналының жеке қажеттілiгi үшiн қажеттi кез келген жабдықтарды, материалдар мен керек-жарақтарды уақтылы кедендiк ресiмдеу. Атқарушы агенттiк барлық ресми кедендiк талаптарды уақтылы шешуде жәрдем көрсетеді.
(в) Консультантты және оның персоналын олардың Қазақстанда жүруi үшiн
талап етілетiн қажеттi кiру және шығу визаларының, уақытша тұру
рұқсатының, шетел валютасына рұқсат пен жол жүру құжаттарының уақтылы
ұсынылуын қамтамасыз ету; және
(г) Зерттеулер жүргiзу үшiн барлық қажетті рұқсат пен сенiмхаттарды
бөлу жөнiндегi шараларды қолға алады.

Статья 1
Сумма гранта
Банк предоставит Правительству из средств Уакф фонда Банка Грант Технической помощи в сумме, не превышающей 182756 (Сто восемьдесят две тысячи семьсот пятьдесят шесть) Исламских динаров, которые приблизительно равны 232100 (Двести тридцать две тысячи сто) долларам США.
Статья 2
Выплаты и использование средств гранта
Раздел 2.01
Сумма Гранта будет выплачена в соответствии с Процедурами выплат Банка.
Раздел 2.02
Средства Гранта будут использованы только для покрытия стоимости Исследований.
Раздел 2.03 Дата заявки на первую выплату
Если до 31 декабря 2002 г., или в более поздний срок, как может быть согласовано между Правительством и Банком, Правительство не представит в Банк заявку для проведения первой выплаты, Банк может расторгнуть настоящее Соглашение после представления Правительству соответствующего уведомления.
Раздел 2.04 Дата закрытия
Если любая часть Гранта не будет выплачена до 31 декабря 2004 г. или в любой более поздний период, как согласовано между Правительством и Банком, Банк может, после консультаций с Правительством, аннулировать часть Гранта, которая не была выплачена.
Статья 3
Проведение Исследований
Раздел 3.01
Исполнительным агентством для Исследований является Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
Раздел 3.02
С целью содействия Правительству в проведении Исследований, Правительство, путем консультаций с Банком, проведет отбор и заключит контракт на консультационные услуги в соответствии с процедурами Банка.
Раздел 3.03
Консультант получит такое Техническое задание, которое может быть согласовано в письменном виде между Правительством и Банком до приглашения Консультантов представить предложения. Техническое задание может усовершенствоваться путем письменного согласования между Правительством и Банком.
Раздел 3.04
Правительство совместно с Банком проведет с отобранным Консультантом переговоры, результаты которых являются предметом окончательного согласования Правительством и Банком.
Статья 4
Обязанности Правительства
Раздел 4.01
Правительство будет сотрудничать с Банком и Консультантом для обеспечения того, чтобы Исследования проводились своевременно и эффективно, согласно соответствующим финансовой и административной практикам, и для этого предоставит Консультанту всю существующую информацию, относящуюся к Исследованиям, если это не противоречит законодательству Республики Казахстан.
Раздел 4.02
Для Исследований Правительство безвозмездно предоставит Консультанту такой персонал, оборудование или другие услуги или удобства, которые требуются для проведения работ и будут более подробно указаны в Техническом задании.
Раздел 4.03
Правительство на полный рабочий день предоставит квалифицированный местный дополнительный персонал для оказания содействия и сотрудничества с Консультантом при проведении Исследований.
Раздел 4.04
Правительство предусмотрит средства, необходимые для покрытия стоимости Исследований в местной валюте, а также будет финансировать любое превышение стоимости, которое может возникнуть при их проведении.
Раздел 4.05
Правительство поручит Консультанту представлять в Банк копии документов, подготовленных Консультантом в целях Исследований, включая отчеты и проекты, планы, чертежи, спецификации, рабочие графики и сметы расходов, а также другую существенную информацию, в таком количестве и форме, которые могут быть обоснованно запрошены Банком.
Раздел 4.06
Правительство в рамках своей компетенции и в соответствии с законодательством Республики Казахстан предпримет меры по обеспечению свободного доступа аккредитованным представителям Банка ко всей земле и сооружениям, связанным с проведением Исследований.
Раздел 4.07
Правительство будет вести или поручит вести счета и записи в состоянии, достаточном для отображения использования средств Гранта и хода проведения Исследований (включая их стоимость).
Раздел 4.08
Правительство будет представлять в Банк ежеквартальные отчеты с указанием подробностей хода работ, встречающихся проблем, предпринятых действий и других деталей, которые Банк может запросить время от времени.
Раздел 4.09
В течение 90 (девяносто) дней с момента представления Окончательного отчета Консультанта Правительство представит в Банк отчет по оценке результатов Технической помощи, предоставленной Банком в соответствии с настоящим Соглашением и в рамках которого задачи Исследований были достигнуты.
Раздел 4.10
Правительство своевременно проинформирует Банк, о любых условиях, которые влияют или грозят повлиять на достижение целей Исследований, проведение связанных с ними услуг или выполнение обязанностей по настоящему Соглашению.
Раздел 4.11
(а) Вознаграждение Консультанта будет облагаться налогами в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Любые налоги и пошлины не могут быть оплачены из средства гранта и будут финансироваться Правительством в пределах суммы софинансирования проекта Технической помощи с казахстанской стороны.
(б) Правительство обязуется информировать Консультанта о всех налогах и пошлинах, которые налагаются Правительством до представления им своего финансового предложения.
Раздел 4.12
Правительство в соответствии с законодательством Республики Казахстан предпримет меры по:
(а) освобождению, от налогов, таможенных и других пошлин любое оборудование, материалы или принадлежности (кроме подакцизных), ввозимые на территорию Казахстана с целью проведения Исследований и которые, после ввоза на подобную территорию, будут впоследствии вывезены оттуда;
(б) своевременному таможенному оформлению любого оборудования, материалов и принадлежности, необходимые для Исследований и личных нужд Консультанта и его персонала. Исполнительное агентство окажет содействие в своевременном решении всех официальных таможенных требований;
(в) обеспечению Консультанта и его персонала своевременным предоставлением необходимых въездных и выездных виз, разрешением на временное проживание, разрешением на иностранную валюту и проездные документы, требуемые для их пребывания в Казахстане; и
(г) выдаче всех необходимых разрешений и доверенностей для проведения Исследования.

5-БАП
ЕСЕП БЕРУШIЛIК ЖӘНЕ БАСҚАЛАР
5.01-бөлiм
Yкімет пен Банк мезгiл-мезгiл, тараптардың қандай да бiрiнiң сұрауы бойынша Техникалық Көмек жөнiнде пiкiр алысатын және Консультант дайындаған кез келген есеп бойынша және осы есептерде ұсынылған кез келген ұсынымдарды iске асыру бойынша консультация алатын болады.
5.02-бөлiм
Банк Консультант дайындаған кез келген есептi Банк қажет деп
есептейтiн кез келген мақсатқа пайдалана алады, бiрақ, егер ол Үкімет пен
Банктiң арасында өзгеше келiсiлмесе, осы есептер жарияланбайды.
5.03-бөлiм
Осы Келiсiмге сәйкес Банктiң жәрдемдесу шарттары Консультанттың кез
келген ұсынымдарын iске асыруға қатысты Банкті Үкiметке қаржылай немесе
одан әрi техникалық жәрдемдесудi жалғастыруға мiндеттемейдi.
6-БАП
ҮЙЛЕСТIРУ
Үкiмет осымен Консультантпен және Банкпен жұмыс iстеу үшiн Көлiк және
коммуникациялар министрiн тағайындайды, сондай-ақ осы Келiсiммен Үкiметке
жүктелген мiндеттемелердi орындау үшiн тiкелей жауапты тұлға етiп
тағайындайды.
7-БАП
ХАБАРЛАМА
Бiр тараптың екiншi тарапқа кез келген жазбаша хабарламасы, егер ол
қолдан қолға немесе телефон желiсi, почта немесе телекс бойынша мына
мекен-жайлардың бiреуi бойынша жiберiлсе, онда ол тиiстi түрде ұсынылды
деп саналатын болады:
Қазақстан Республикасының Үкiметi үшiн:
Көлiк және коммуникациялар министрлiгi
Автомобиль жолдары комитетi
_____________________________________
_____________________________________
_____________________________________
Ислам Даму Банкi үшін
Р.О. Вох 5925
Jeddah 21432
Kingdom of Saudi Arabia
Телефон және радиограмма үшін қосымша мекен-жай:
Саblе: BANKISLAMI JEDDAN
Теlех: 6001137 ISDB SJ
Fах: 6366871 JEDDAN
8-БАП
Келiсiм Қазақстан Республикасының Үкiметi қажетті мемлекетiшілік
рәсiмдердi орындаған күннен бастап күшiне енедi.
ЖОҒАРЫДА АЙТЫЛҒАНДАРДЫ РАСТАЙ ОТЫРЫП, тараптардың уәкiлеттi өкiлдерi
осы Келiсiмге ағылшын тiлiндегі екi түпнұсқа данада оның Кiрiспесiнде
көрсетiлген күнi қол қойды.
Қазақстан Республикасының Үкiметі үшiн және атынан
Қазақстан Республикасы атынан ИДБ басқарушысы - Қазақстан
Республикасының Қаржы вице-министрi
Жәмiшев Болат Бидахметұлы
________________________________
Ислам Даму Банкi үшiн және атынан
________________________________
Қосымша
ЗЕРТТЕУЛЕРДI СИПАТТАУ
Техникалық көмектің (ТК) мақсаты - Техника-экономикалық негіздемені және асфальт жамылғысы бар, жүретiн бөлiгiнің енi 15 м және есептiк жылдамдығы 120 км/сағ. екi жолақтан тұратын Бурабай-Көкшетау-Петропавл автомобиль жолының алдын ала жобасын дайындау. ТК Жолшы-инженерлерден, Жасанды құрылыс жөнiндегі инженерден, Қоршаған ортаны қорғау жөнiндегi маманнан, Геотехник-инженерден және Жолшы-экономистен тұратын мамандар тобының Техникалық-экономикалық негiздеменi және алдын ала жобаны дайындауын қамтиды. Зерттеу оңтайлы жолдың траекториясын/орналасуын, шығыстардың бастапқы сметасын анықтауды және егжей-тегжейлi жобаны әзiрлеу талап етілетiн учаскелердi анықтауды қамтиды. Алдын ала жоба жолдың қазiргi жағдайын және ұсынылып отырған өзгерiстерiн көрсететiн желiлiк диаграмманы; кез келген жаңа немесе қалпына келтiрiлген жасанды құрылыстардың тұжырымдамалық жобалық шешiмдерiн; су жiберетiн құбырлар бойынша тұжырымдамалық жобалық шешiмдердi; егжей-тегжейлi жобалаудағы және құрылыс жұмыстарындағы басымдықтарды анықтау үшiн iс-қимыл жоспарын
қамтитын болады.
ТК жалпы құны - 289300 АҚШ долларынан аспайды. ИДБ Уакф қоры
қаражатынан жоғарыда көрсетiлген шетел валютасында құрамдас бөлiгiн
қаржыландыруды өтеу үшін 182756.00 Ислам динары (шамамен 232100 АҚШ
доллары) сомасында ТК (Грант) беруді ұсынады. Қазақстанның Үкiметi ТК
жалпы сомасының 20% құрайтын қалған 57200 АҚШ долларын қаржыландырады.
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

Статья 5
Отчетность и разное
Раздел 5.01
Правительство и Банк время от времени, по запросу какой-либо из сторон, будут обмениваться взглядами на Техническую помощь и консультироваться по любому отчету, подготовленному Консультантом, и по реализации любых рекомендаций, представленных в этих отчетах.
Раздел 5.02
Банк может использовать любой отчет, подготовленный Консультантом, в любых целях, которые Банк может рассматривать необходимыми, но эти отчеты не могут публиковаться, если это не оговорено иначе между Правительством и Банком.
Раздел 5.03
Условия содействия Банка в соответствии с настоящим Соглашением не обязывают Банк продолжать оказывать финансовое или дальнейшее техническое содействие Правительству в отношении реализации любых рекомендаций Консультанта.
Статья 6
Координирование
Правительство настоящим назначает Министра транспорта и коммуникаций для работы с Консультантом и Банком, а также назначает прямым ответственным лицом за выполнение обязательств, возложенных на Правительство настоящим Соглашением.
Статья 7
Уведомление
Любое письменное уведомление одной стороной другой стороны будет
считаться надлежащим образом представленным, если оно будет передано из
рук в руки или отправлено по телефонной линии, почте или телексу по одному
из следующих адресов:
За Правительство Республики Казахстан:
Министерство транспорта и коммуникаций
Комитет автомобильных дорог
______________________________________
______________________________________
За Исламский Банк Развития
Р.О.Вох 5925
Jeddah 21432
Kingdom of Saudi Arabia
Дополнительный адрес для телефоно- и радиограмм:
Саblе: BANKISLAMI JEDDAH
Теlех: 6001137ISDBSJ
Fах: 6366871 JEDDAH
Статья 8
Соглашение вступает в силу с даты выполнения Правительством
Республики Казахстан необходимых внутригосударственных процедур.
В подтверждение вышесказанного уполномоченные представители сторон
подписали настоящее Соглашение в двух подлинных экземплярах на английском
языке в день, указанный в его Преамбуле.
За и от имени Правительства Республики Казахстан
Управляющий ИБР от Республики Казахстан -
вице-Министр финансов Республики Казахстан
Жамишев Болат Бидахметович
За и от имени Исламского Банка Развития
Приложение
Описание исследований
Цель Технической помощи (ТП) - в подготовке Технико-экономического обоснования и предварительного проекта автодороги Боровое-Кокшетау- Петропавловск, которая состоит из двух полос с покрытием из асфальта, проезжей частью шириной 15 м и расчетной скоростью 120 км/час. ТП включает в себя Технико-экономическое обоснование и подготовку предварительного проекта группой специалистов, состоящей из Инженеров-дорожников, Инженера по искусственным сооружениям, Специалиста по охране окружающей среды, Инженера-геотехника и Экономиста-дорожника. Исследование будет включать определение оптимальной траектории/расположения дороги, первичную смету расходов и определение участков, для которых требуется разработка детального проекта. Предварительный проект будет включать линейную диаграмму, показывающую существующее состояние и предлагаемые изменения дороги; концептуальные проектные решения любых новых или восстановленных искусственных сооружений; концептуальные проектные решения по водопропускным трубам; план действий для определения приоритетов в детальном проектировании и строительных работах.
Общая стоимость ТП - не более 289300 долларов США. ИБР предлагает предоставить ТП (Грант) из средств Уакф фонда в сумме 182756.00 Исламских динар (около 232100 долларов США) для покрытия финансирования компонента в иностранной валюте, указанного выше. Правительство Казахстана финансирует оставшиеся 57200 долларов США, которые составляют 20% общей стоимости ТП.
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)