Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 5 қарашадағы N 1398 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 8 шілде N 733. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 14 ақпандағы № 66 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Үкіметінің 14.02.2017 № 66 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Ерекше мәртебесi бар мемлекеттiк жоғары оқу орындары туралы үлгi ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 5 қарашадағы N 1398 P011398_ қаулысына мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетілген қаулымен бекiтiлген Ерекше мәртебесi бар мемлекеттiк жоғары оқу орындары туралы үлгi ережеде:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Ерекше мәртебе бiлiм беру саласындағы орталық атқарушы органның ұсынысы бойынша Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмiмен жеке адамды тәрбиелеуге, оқытуға, оның кәсiби қалыптасуына аса көрнекті үлес қосқаны үшін мемлекеттік жоғары оқу орындарына беріледі.";
5-тармақта "нысаны" деген сөзден кейiн "шаруашылық жүргiзу құқығындағы" деген сөздермен толықтырылсын;
6-тармақта:
мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:
"1-1) кәсiптiк жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсiптiк бiлiм беру жүйесiнде кәсiптiк жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсіптік білімді мамандар даярлаудың тиісті бейіндері бойынша оқу-әдістемелік және ғылыми-әдістемелік орталықтар болып табылады;";
7) тармақша алынып тасталсын;
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Ұйымдастыру-құқықтық нысанына қарамастан, ерекше мәртебесі бар
мемлекеттiк жоғары оқу орындарының профессор-оқытушылар құрамына және
басшылық ететiн қызметкерлерiне еңбекақы төлеу жалақылар мен тарифтік
ставкалардың белгіленген мөлшерлеріне 1,75 арттыру коэффициентімен жүзеге
асырылады.
Осы тармақ 2003 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енеді.".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 ноября 2001 года N 1398
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июля 2002 года N 733. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 февраля 2017 года № 66 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 14.02.2017 № 66 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 ноября 2001 года N 1398 P011398_ "Об утверждении Типового положения о государственных высших учебных заведениях, имеющих особый статус" следующие изменения и дополнения:
в Типовом положении о государственных высших учебных заведениях, имеющих особый статус, утвержденном указанным постановлением:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Особый статус предоставляется решением Правительства Республики Казахстан по представлению центрального исполнительного органа в области образования государственным высшим учебным заведениям за выдающийся вклад в воспитание, обучение, профессиональное становление личности.";
в пункте 5 после слова "предприятие" дополнить словами "на праве хозяйственного ведения";
в пункте 6:
дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
"1-1) являются в системе высшего профессионального и послевузовского профессионального образования учебно-методическими и научно-методическими центрами по соответствующим профилям подготовки специалистов с высшим-профессиональным и послевузовским профессиональным образованием;";
подпункт 7) исключить;
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Оплата труда профессорско-преподавательского состава и руководящих работников государственных высших учебных заведений, имеющих особый статус, независимо от организационно-правовой формы, осуществляется с повышающим коэффициентом 1,75 к установленным размерам окладов и тарифных ставок.
Настоящий пункт вступает в действие с 1 января 2003 года.".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан