Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiнiң "Мұнай және газ өнеркәсiбi бас диспетчерлiк басқармасы" республикалық мемлекеттiк кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 9 шілде N 751
Көмiрсутегiн өндiру, геологиялық барлау, тасымалдау мен қайта өңдеу кезiнде мемлекеттiк мониторингтi жүзеге асыруға жәрдемдесудiң және мұнай-газ кешенi өнiмiнiң көлiк ағындарын басқарудың тиiмдiлiгiн арттыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiнiң "Мұнай және газ өнеркәсiбiнiң бас диспетчерлiк басқармасы" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын "Мұнай және газ өнеркәсiбiнiң бас диспетчерлiк басқармасы" жабық акционерлiк қоғамы (бұдан әрi - Қоғам) етiп қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) Қоғам жарғысын бекiту кезiнде оның қызметiнiң негiзгi бағыттары республиканың мұнай-газ кешенiнiң мониторингiн жүзеге асыру үшiн жедел ақпаратты техникалық жинау, ақпараттық-талдау анықтамалық материалдар жасау, көмiрсутегiн өндiру, геологиялық барлау, тасымалдау, қайта өңдеу және оларды сату саласында маркетингтiк зерттеулер, өнiмдi сертификаттауды жүргiзу деп белгілесiн;
2) Қоғамның мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн;
3) Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгіне Қоғам акцияларының мемлекеттiк пакетiне иелiк ету және оны пайдалану құқықтарын берсiн;
4) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
3. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметінiң
2002 жылғы 9 шiлдедегi
N 751 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Yкіметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
2. "Акциялардың мемлекеттік пакеттерiне мемлекеттiк меншiктiң түрлерi және ұйымдарға қатысудың мемлекеттiк үлестерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 12 сәуiрдегi N 405  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
Акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен үлестерi республикалық меншiкке жатқызылған акционерлiк қоғамдар мен шаруашылық серiктестіктердiң тiзбесiнде:

О реорганизации Республиканского государственного предприятия "Главное диспетчерское управление нефтяной и газовой промышленности" Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 июля 2002 года N 751
В целях повышения эффективности содействия осуществлению государственного мониторинга при добыче, геологоразведке, транспортировке и переработке углеводородов и управления транспортными потоками продукции нефтегазового комплекса Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Главное диспетчерское управление нефтяной и газовой промышленности" Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан путем преобразования в закрытое акционерное общество "Главное диспетчерское управление нефтяной и газовой промышленности" (далее - Общество) со стопроцентным участием государства в уставном капитале.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) при утверждении устава Общества определить основными направлениями его деятельности технический сбор оперативной информации, составление информационно-аналитических справочных материалов для осуществления мониторинга нефтегазового комплекса республики, проведение маркетинговых исследований, сертификации продукции в области добычи, геологоразведки, транспортировки, переработки углеводородов и их реализации;
2) обеспечить государственную регистрацию Общества;
3) передать Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан права владения и пользования государственным пакетом акций Общества;
4) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 9 июля 2002 года N 751
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
2. В постановление Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 P990405_ "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в Перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности:

"Алматы қаласы" деген бөлiм мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 123-55-жолмен толықтырылсын:
"123-55. "Мұнай және газ өнеркәсiбiнiң бас диспетчерлiк басқармасы" ЖАҚ".
3. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен мемлекеттiк үлестеріне иелік ету және пайдалану жөнiндегi құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659  қаулысына
Иелiк ету және пайдалану құқығы салалық министрлiктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берiлетін республикалық меншiк ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттiк үлестерінің тiзбесiнде:
"Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiне" деген бөлiм мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 46-жолмен толықтырылсын:
"46. "Мұнай және газ өнеркәсiбiнiң бас диспетчерлiк басқармасы" ЖАҚ".
4. <*>
Ескерту. 4-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.10.28. N  1105 қаулысымен.

раздел "г. Алматы" дополнить строкой, порядковый номер 123-55, следующего содержания:
"123-55. ЗАО "Главное диспетчерское управление нефтяной и газовой промышленности".
3. В постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 P990659_ "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в Перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам:
раздел "Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан" дополнить строкой, порядковый номер 46, следующего содержания:
"46. ЗАО "Главное диспетчерское управление нефтяной и газовой промышленности".
4. (Пункт 4 утратил силу - постановлением Правительства РК от 28 октября 2004 г. N 1105 )