Жер қойнауын пайдалану құқығын алуға инвестициялық бағдарламалардың конкурстарын өткізу жөнiндегi комиссия туралы ереженi бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 2 тамыз N 859 Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2003.02.13. N 158 қаулысымен.
Жер қойнауын пайдалану құқығын алуға инвестициялық бағдарламалардың конкурстарын өткiзу жөнiндегi комиссияның жұмысын ұйымдастыру тәртiбiн анықтау мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса беріліп отырған Жер қойнауын пайдалану құқығын алуға инвестициялық бағдарламалардың конкурстарын өткiзу жөнiндегi комиссия туралы ереже бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінiң 2002 жылғы
2 тамыздағы N 859
қаулысымен бекiтiлген
Жер қойнауын пайдалану құқығын алуға инвестициялық
бағдарламалардың конкурстарын өткiзу жөнiндегі комиссия туралы
ереже
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалану құқығын алуға инвестициялық бағдарламалардың конкурстарын өткiзу жөнiндегi комиссияның (бұдан әрi - комиссия) жұмысын ұйымдастыру және оның қызметiн реттеу тәртiбiн анықтайды.
2. Комиссия инвестициялық бағдарламалардың конкурсын өткiзу әрi Қазақстан Республикасының жер қойнауын пайдалану және мұнай операцияларын жүргiзу саласындағы заңнамасына сәйкес оған жер қойнауын пайдалану құқығын беру үшiн конкурс жеңiмпазын анықтау мақсатында құрылған тұрақты қызмет ететiн орган болып табылады.
3. Комиссия өз қызметiнде Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарын, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң кесiмдерiн және жер қойнауын пайдалану әрi мұнай операцияларын жүргiзу саласындағы құқықтық қатынастарды реттейтiн Қазақстан Республикасының өзге де нормативтiк құқықтық кесiмдерiн басшылыққа алады.
4. Комиссияның жеке және сандық құрамы Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң шешiмiмен бекiтiледi.
2. Комиссияның жұмыс iстеу тәртiбi
5. Комиссияны төраға басқарады.
6. Комиссия мәжiлiстерi қажеттiлiгiне қарай, бiрақ кемiнде тоқсанына бiр рет өткiзіледi және егер оған комиссия мүшелерi жалпы санының кемiнде үштен екiсi қатысса, заңды деп саналады.
7. Комиссия шешiмi оның мүшелерiнiң көпшiлiк дауысымен қабылданады, хаттамамен ресiмделедi және мiндеттi сипатқа ие.
8. Комиссия мүшелерiнiң дауыстары тең болған жағдайда, төраға дауысы шешушi болып табылады.
9. Комиссия мүшелерiнiң ерекше пiкiрге құқығы бар, ол білдiрілген жағдайда жазбаша түрде баяндалуы және комиссия мәжiлiсiнiң хаттамасына қоса берiлуi тиiс.

Об утверждении Положения о комиссии по проведению конкурсов инвестиционных программ на получение права недропользования
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 августа 2002 года N 859. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 13 февраля 2003 г. N 158
В целях определения порядка организации работы комиссии по проведению конкурсов инвестиционных программ на получение права недропользования Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемое Положение о комиссии по проведению конкурсов инвестиционных программ на получение права недропользования в Республике Казахстан.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 2 августа 2002 года N 859
Положение
о комиссии по проведению конкурсов инвестиционных
программ на получение права недропользования
в Республике Казахстан
1. Общие положения
1. Настоящее Положение определяет порядок организации работы комиссии по проведению конкурсов инвестиционных программ на получение права недропользования в Республике Казахстан (далее - комиссия) и регулирования ее деятельности.
2. Комиссия является постоянно действующим органом, созданным в целях проведения конкурса инвестиционных программ и определения победителя конкурса для предоставления ему права недропользования в соответствии с законодательством Республики Казахстан в области недропользования и проведения нефтяных операций.
3. Комиссия в своей деятельности руководствуется K951000_ Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, регламентирующими правоотношения в сфере недропользования и проведения нефтяных операций.
4. Персональный и количественный состав комиссии утверждается решением Правительства Республики Казахстан.
2. Порядок работы комиссии
5. Комиссию возглавляет Председатель.
6. Заседания комиссии проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в квартал и считаются правомочными, если на них присутствуют не менее двух третей от общего числа членов комиссии.
7. Решение комиссии принимается большинством голосов ее членов, оформляется протоколом и носит обязательный характер.
8. При равенстве голосов членов комиссии голос председателя является решающим.
9. Члены комиссии имеют право на особое мнение, которое, в случае его выражения, должно быть изложено в письменном виде и приложено к протоколу заседания комиссии.

3. Комиссияның мiндеттерi мен функциялары
10. Комиссияның негiзгi мiндетi Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалану құқығын алуға инвестициялық бағдарламалар конкурсына қатысушылардың iшiнен жеңiмпазды анықтау болып табылады.
11. Комиссияның қызмет саласындағы функциялары мыналар болып табылады:
1) конкурстық ұсыныстарды уақытылы және сапалы қарауды қамтамасыз ету;
2) тиiстi тұлғалар ұсынған конкурстық ұсыныстарды бағалау;
3) Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалану құқығын беру рәсiмiн жетiлдiру жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу.
4. Комиссияның құқықтары
12. Комиссияның белгiленген тәртiппен және оның құзыретiне
енетiн мәселелер бойынша мынадай құқықтары бар:
1) конкурсқа қатысу үшiн қабылданған конкурстық ұсыныстарды бағалау мен салыстыру және жеңiмпазды анықтау;
2) конкурсқа қатысушылар берген конкурстық ұсыныстар шамамен тең болған жағдайда олардың конкурстық ұсыныстарын жақсартулары жөнiнде шешiмдер қабылдау;
3) бір ғана өтiнiм беруші қатысқан жағдайда конкурсты өтпедi деп тану және объектiнi жер қойнауын пайдалану құқығын алуға инвестициялық бағдарламалардың конкурсынан алып тастау немесе қайтадан конкурс белгiлеу;
4) конкурстық ұсыныстарды қарауды, бағалауды және салыстыруды жеңiлдету үшiн конкурсқа қатысушылардан олардың конкурстық ұсыныстарына байланысты түсiндiрмелердi сұрату;
5) Қазақстан Республикасының Үкiметiне Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалану құқығын беру рәсiмiн жетiлдiру жөнiнде ұсыныстар енгiзу;
6) қажеттi ақпаратты мемлекеттiк органдардан, ұйымдардан, өзге тұлғалардан сұрату;
7) мәжiлiстерде комиссия мүшелерiн, мемлекеттiк органдардың, ұйымдардың жауапты өкiлдерiн, өзге де тұлғаларды тыңдау;
8) комиссия құрамын өзгерту туралы ұсыныстар енгiзу;
9) конкурстық ұсыныс Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 21 қаңтардағы N 108 қаулысымен бекiтiлген Жер қойнауын пайдалану құқығын беру тәртiбiнiң ережелерi сақталмай берiлген жағдайда оны қарамау;
10) қажет болған жағдайда тиiстi салалардағы мамандардың iшiнен сарапшыларды тарту;
11) жер қойнауын пайдалану құқығын алу үшiн өтiнiм берушiнi конкурс жеңiмпазы деп тану туралы бұрын қабылданған шешiмдi заңнамада көзделген тәртiппен жою;
12) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыру.
5. Комиссия қызметiнiң тоқтатылуы
13. Комиссия Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң негiзiнде өз қызметiн тоқтатады.

3. Задачи и функции комиссии
10. Основной задачей комиссии является определение победителя из числа участников конкурса инвестиционных программ на получение права недропользования в Республике Казахстан.
11. Функциями комиссии в сфере ее деятельности являются:
1) обеспечение своевременного и качественного рассмотрения конкурсных предложений;
2) оценка представленных соответствующими лицами конкурсных предложений;
3) выработка предложений по совершенствованию процедуры предоставления права недропользования в Республике Казахстан.
4. Права комиссии
12. Комиссия в установленном порядке и по вопросам, входящим в ее компетенцию, имеет право:
1) оценивать и сопоставлять конкурсные предложения, которые были приняты для участия в конкурсе, и определять победителя;
2) принимать решения по улучшению конкурсных предложений участниками конкурса в случае относительного равенства поданных ими конкурсных предложений;
3) признать конкурс несостоявшимся в случае участия единственного заявителя и снять объект с конкурса инвестиционных программ на получение права недропользования или назначать повторный конкурс;
4) запрашивать у участников конкурса разъяснения в связи с их конкурсными предложениями, с тем, чтобы облегчить рассмотрение, оценку и сопоставление конкурсных предложений;
5) вносить предложения в Правительство Республики Казахстан по совершенствованию процедуры предоставления права недропользования в Республике Казахстан;
6) запрашивать необходимую информацию у государственных органов, организаций, иных лиц;
7) заслушивать на заседаниях членов комиссии, ответственных представителей государственных органов, организации, иных лиц;
8) вносить предложения об изменении состава комиссии;
9) отклонить конкурсное предложение в случае представления ее с нарушениями положений  P000108_   Правил предоставления права недропользования в Республике Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 января 2000 года N 108;
10) привлекать при необходимости экспертов из числа специалистов в соответствующих областях;
11) отменить ранее принятое решение о признании заявителя на получение права недропользования победителем в конкурсе в порядке, предусмотренном законодательством;
12) осуществлять иные права, предусмотренные действующим законодательством Республики Казахстан.
5. Прекращение деятельности комиссии
13. Комиссия прекращает свою деятельность на основании решения Правительства Республики Казахстан.