Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi Іс-шаралар жоспары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 2 тамыздағы N 864 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 19 қыркүйектегі N 1411 Қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.09.19. N 1411 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасы туралы" 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889  Жарлығын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi Іс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Iс-шаралар жоспары) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының орталық және жергiлiктi атқарушы органдары, өзге де мемлекеттiк органдары (келiсiм бойынша) және мүдделi ұйымдар (келiсiм бойынша):
1) Iс-шаралар жоспарын iске асыру жөнiнде шаралар қабылдасын;
2) тоқсан сайын, есеп берiлетiн тоқсаннан кейiнгi айдың 10-күнiне Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгiне Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы ақпарат берсiн.
3. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi Қазақстан Республикасының Yкiметiне тоқсан сайын, есеп берiлетiн тоқсаннан кейiнгi айдың 20-күнiне Iс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат берiп отыруды қамтамасыз етсiн.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесiне жүктелсiн.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2002 жылғы 2 тамыздағы
N 864 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi
Іс-шаралар жоспары
Ескерту. Жоспар өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.04.23. N 392  қаулысымен.
Ескерту. Жоспарға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.03.20. N 364  қаулысымен .
N         Iс-шара           Аяқтау      Орында.   Орын.   Болжам.  Қаржы.
нысаны       луына    далу      ды     ланды.
жауап.   мерзі.   шығыс.    ру
тылар     мі       тар,    көзі
млн.
теңге
___________________________________________________________________________
1          2                3              4        5         6        7
___________________________________________________________________________
Азық-түлiктiк қауіпсiздiктi қамтамасыз ету
1  Ауыл шаруашылығы өнiмiн Қазақстан       АШМ,     2003
және оны қайта өңдеу    Республикасы    ЭСМ     жылдың
өнiмдерiн өндiрудiң     Ауыл шаруа.                І
стандарттарын халықара. шылығы                  тоқсаны
лық талаптарға сәйкес   министрiнiң
қайта қарау бойынша     бұйрығы
бағдарлама әзiрлеу
2  Аймақтар бөлiнiсiнде ең  Қазақстан     СА, АШМ, Тоқсан
төменгi тұтыну себетiнiң Республикасы  облыс.   сайын
халық кiрiстерiмен       Үкіметіне     тардың
қамтамасыз етiлуiнiң     ақпарат       әкім.
мониторингiн жүзеге                    дері
асыру
3  Тамақ өнiмдерiн тұтыну.  Қазақстан      АШМ,    Тоқсан
дың ең төменгi           Республикасы  облыс.   сайын
стандарттарына сәйкес    Үкіметіне     тардың
есептелген шектi дең.    ақпарат       әкім.
гейіне негiзгi тамақ                   дері
өнiмдерiн iшкi өндiру
көлемiнiң сәйкестiгiн
қамтамасыз ету
Аграрлық бизнестiң тиiмдi жүйесiн қалыптастыру
Жер қатынастарын дамыту
4  Ұтымсыз және мақсаттан   Қазақстан      ЖРА     Желтоқсан,
тыс пайдаланылатын       Республикасы             жыл
жерлердi анықтау мақса.  Үкіметіне               сайын
тында ауыл шаруашылығы   ақпарат
мақсатындағы жерлерге
түгендеу жүргiзу
5  Барлық аймақта ауыл      Қазақстан      ЖРА      2004
шаруашылығы мақсатындағы Республикасы            жылғы
жерлер топырағының       Үкіметіне              желтоқсан
бонитетiн анықтаудың     ақпарат
4-турын өткiзу
6  Жер телiмдерiнiң         Қазақстан      ЖРА     2004
кадастрлық құнын анықтау Республикасы           жылғы
әдiстемесiн әзiрлеу      Үкіметі                желтоқсан
қаулысының
жобасы
Ауыл шаруашылығында су пайдаланудың тиiмдi жүйесiн қалыптастыру

О Плане мероприятий по реализации Государственной агропродовольственной программы Республики Казахстан на 2003-2005 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 августа 2002 года N 864. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2009 года № 1411
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19.09.2009 № 1411.
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889 "О Государственной агропродовольственной программе Республики Казахстан на 2003-2005 годы" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации Государственной агропродовольственной программы Республики Казахстан на 2003-2005 годы (далее - План мероприятий).
2. Центральным и местным исполнительным органам, иным государственным органам Республики Казахстан (по согласованию) и заинтересованным организациям (по согласованию):
1) принять меры по реализации Плана мероприятий;
2) ежеквартально к 10 числу месяца, следующего за отчетным кварталом, представлять информацию о ходе исполнения Плана мероприятий в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан обеспечить представление в Правительство Республики Казахстан сводной информации о ходе исполнения Плана мероприятий ежеквартально к 20 числу месяца, следующего за отчетным кварталом.
4. Контроль за исполнением данного постановления возложить на Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 2 августа 2002 года N 864
План мероприятий по реализации
Государственной агропродовольственной программы
Республики Казахстан на 2003-2005 годы <*>
Сноска. План с изменениями - постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 апреля 2003 года N 392 ; от 20 марта 2004 г. N 364 .
N  !     Мероприятие      !  Форма   !Ответст- !  Срок  ! Предпо- !Источник
!                      !завершения!венные за!исполне-!лагаемые !финанси-
!                      !          !исполне- !ния     !расходы, !рования
!                      !          !ние      !        !млн.тенге!
___!______________________!__________!_________!________!_________!________
1 !          2           !     3    !    4    !    5   !    6    !    7
Обеспечение продовольственной безопасности
___________________________________________________________________________
1  Разработать программу   Приказ      МСХ,      I квар-
по пересмотру стандар-  Министра    МЭТ       тал
тов производства сель-  сельского             2003
скохозяйственной про-   хозяйства             года
дукции и продуктов ее   Республики
переработки в соот-     Казахстан
ветствии с международ-
ными требованиями
2  Осуществлять монито-    Информация  АС, МСХ,  Еже-
ринг обеспеченности     Прави-      акимы     квар-
минимальной потреби-    тельству    областей  тально
тельской корзины до-    Республики
ходами населения в      Казахстан
разрезе регионов
3  Обеспечить соответст-   Информация  МСХ,      Еже-
вие объемов внутрен-    Прави-      акимы     квар-
него производства       тельству    областей  тально
основных продуктов      Республики
питания уровням по-     Казахстан
рогового значения,
рассчитанным в
соответствии с мини-
мальными стандартами
потребления продук-
тов питания
___________________________________________________________________________
Формирование эффективной системы агробизнеса
___________________________________________________________________________
Развитие земельных отношений
4  Провести инвентари-     Информация  АЗР       Декабрь,
зацию земель сельско-   Прави-                ежегод-
хозяйственного назна-   тельству              но
чения с целью выявле-   Республики
ния нерационально       Казахстан
используемых земель и
используемых не по
целевому назначению
5  Провести 4 тур опреде-  Информация  АЗР       Декабрь
ления бонитета почв     Прави-                2004
земель сельскохозяйст-  тельству              года
венного назначения во   Республики
всех регионах           Казахстан
6  Разработать методику    Проект      АЗР       Декабрь
определения кадастро-   постанов-             2004
вой стоимости земель-   ления Пра-            года
ных участков            вительства
Республики
Казахстан
___________________________________________________________________________
Формирование эффективной системы сельскохозяйственного водопользования

7  Отандық ауыл шаруашылығы Қазақстан      АШМ       І     2003 ж.- Респу.
тауарын өндiрушiлерге    Республикасы           тоқсан, 465      блика.
су жеткiзiп беру бойынша Үкіметіне               жыл    2004 ж.- калық
көрсетiлетiн қызметтер.  ақпарат                сайын   1100     бюджет
дiң құнын субсидиялауды                                 2005 ж.-
мемлекеттiк қолдауды                                    1500
көздеу
8  Мемлекеттiк меншiктегi   Қазақстан      АШМ,    Желтоқ. 2003 ж.- Респу.
шаруашылықаралық арналар Республикасы  облыс.    сан,   250      блика.
мен гидромелиоративтiк   Үкіметіне      тар      жыл    2004 ж.- лық
құрылыстардың ерекше     ақпарат       әкім.    сайын   1250     бюджет
авариялық жағдайдағы                    дері            2005 ж.-
телiмдерiн қайта                                        1500
жаңғырту жүргiзу
9  Ирригациялық жүйелер     Қазақстан      АШМ      2003   2003 ж.- Респу.
жай-күйiнiң мониторингiн Республикасы           жылдың  12,4     блика.
жүргiзу, суармалы телiм. Үкіметі                  І     2004 ж.- лық
дердiң құрылысын жоба.   қаулысының             тоқсаны 11,2     бюджет
лауды жүзеге асыру       жобасы                         2005 ж.-
жөнiнде функциялары бар                                 11,0
"Қазагромелиосушар"
мемлекеттiк мекеме
нысанындағы әдiстемелiк
орталығын құру
10 Суармалы жерлердiң       Қазақстан      АШМ     Желтоқ. 2003 ж.- Респу.
мелиоративтiк жай күйiн  Республикасы            сан,   59,3     блика.
бағалау жүргiзудi, жер.  Үкіметіне               жыл    2004 ж.- лық
асты суларының монито.   ақпарат                сайын   91,1     бюджет
рингiн және суармалы жер.                               2005 ж.-
лердiң мелиоративтiк                                    159,7
кадастрын жүргiзудi
қамтамасыз ету
Өсiмдiк  шаруашылығы
11 Ауыл шаруашылығының      Қазақстан      АШМ,    2003
рентабельдi дақылдарының Республикасы облыстар. жылғы
алаңдарын кеңейту жөнiн. Үкіметіне      дың     желтоқ.
де шаралар қабылдау      ақпарат        әкім.   сан
дері
Тұқым шаруашылығы
12 Дәндi және майлы дақыл.  Қазақстан      АШМ       І     2003 ж.- Респу.
дардың, қозаның, қант    Республикасы           тоқсан, 836,8    блика.
қызылшасының, картоптың, Үкіметі                 жыл    2004ж.-  лық
бiржылдық және көпжыл.   қаулылары.             сайын   911      бюджет
дық шөптердiң бiрегей    ның                            2005 ж.-
және элиталық тұқымдарын жобалары                       913
өндiрудi мемлекеттiк
қолдауды қамтамасыз ету
және оларды субсидиялау
ережесiн әзiрлеу

7  Предусмотреть госу-     Информация  МСХ,      I квар-  2003 г.   Респуб-
дарственную поддержку   Прави-                тал      - 465     ликан-
субсидирования стои-    тельству              Ежегод-  2004 г.   ский
мости услуг по достав-  Республики            но       - 1100    бюджет
ке воды отечественным   Казахстан                      2005 г.
сельским товаропроиз-                                  - 1500
водителям
8  Провести реконструкцию  Информация  МСХ,      Декабрь, 2003 г.   Респуб-
особо-аварийных участ-  Прави-      акимы     ежегод-  - 250     ликан-
ков, межхозяйственных   тельству    областей  но       2004 г.   ский
каналов и гидромелио-   Республики                     - 1250    бюджет
ративных сооружений,    Казахстан                      2005 г.
находящихся в госу-                                    - 1500
дарственной собствен-
ности
9  Создать методический    Проект      МСХ       I квар-  2003 г.   Респуб-
центр в форме госу-     постанов-             тал      - 12,4    ликан-
дарственного учреж-     ления Пра-            2003     2004 г.   ский
дения "Казагромелио-    вительства            года     - 11,2    бюджет
водхоз" с функциями     Республики                     2005 г.
по ведению монито-      Казахстан                      - 11,0
ринга состояния
ирригационных систем,
осуществлению проекти-
рования строительства
участков орошения
10 Обеспечить проведение   Информация  МСХ       Декабрь, 2003 г.   Респуб-
оценки мелиоративного   Прави-                ежегод-  - 59,3    ликан-
состояния орошаемых     тельству              но       2004 г.   ский
земель, мониторинг      Республики                     - 91,1    бюджет
грунтовых вод и веде-   Казахстан                      2005 г.
ние мелиоративного                                     - 159,7
кадастра орошаемых
земель
___________________________________________________________________________
Растениеводство
11 Принять меры по расши-  Информация  МСХ,      Декабрь
рению площадей под      Прави-      акимы     2003
рентабельными сельско-  тельству    областей  года
хозяйственными культу-  Республики
рами                    Казахстан  ___________________________________________________________________________
Семеноводство
12 Обеспечить государст-   Проекты     МСХ       I квар-  2003 г.   Респуб-
венную поддержку        постанов-             тал,     - 836,8   ликан-
производства ориги-     лений Пра-            ежегод-  2004 г.   ский
нальных и элитных       вительства            но       - 911     бюджет
семян зерновых и мас-   Республики                     2005 г.
личных культур, хлоп-   Казахстан                      - 913
чатника, сахарной
свеклы, картофеля,
однолетних и многолет-
них трав и разработать
правила их субсидиро-
вания

13 Отандық ауыл шаруашылығы Қазақстан      АШМ       І     2003 ж.-  Респу.
тауарын өндiрушiлердiң   Республикасы.           тоқсан, 77,3     блика.
себуiне арналған тұқым.  ның Үкіметіне             жыл   2004 ж.- лық
дардың сапасына сарап.   ақпарат                  сайын  79,7     бюджет
тама жүргiзудi қамтама.                                  2005 ж.-
сыз ету <*>                                                82,3
14 Жемiс, жидек дақылдарын  Қазақстан    Оңтүстік  Желтоқ.
және жүзiмдiктер өсiру   Республикасы Қазақстан, сан,
бойынша көшеттiктердi    Үкіметіне     Алматы    жыл
қалпына келтiру жөнiнде  ақпарат        және    сайын
шаралар қабылдау                       Жамбыл
облыстары
әкімдері,
АШМ
Химияландыру
15 Отандық ауыл шаруашылығы Қазақстан      АШМ       І     2003 ж.- Респу.
тауарын өндiрушiлердiң   Республикасы           тоқсан, 800      блика.
минералдық тыңайтқыштар, Үкіметі                 жыл    2004 ж.- лық
дәрiлегiштер мен         қаулысының             сайын   1000     бюджет
гербицидтер сатып алуын  жобасы                         2005 ж.-
мемлекеттiк қолдауды                                    1200
көздеу және оларды
субсидиялау ережесiн
әзiрлеу
16 Топырақ құнарлылығының   Қазақстан      АШМ,    Желтоқ. 2003 ж.- Респу.
және химиялық құрамының  Республикасы   ЖРА      сан,   80       блика.
мониторингiн жүргiзудi   Үкiметiне               жыл    2004 ж.- лық
қамтамасыз ету           ақпарат                сайын   180      бюджет
2005 ж.-
200
17 Мемлекеттiк мекеме       Қазақстан      АШМ      2003   2003 ж.- Респу.
нысанында агрохимиялық   Республикасы           жылдың  85       блика.
қызмет ғылыми-әдiстеме.  Үкiметi                  І     2004 ж.- лық
лiк орталығын құру       қаулысының             тоқсаны 85       бюджет
жобасы                         2005 ж.-
85
18 Минералдық тыңайтқыш.    Қазақстан      ЭМРМ,   Желтоқ.
тардың қажеттi көлемi    Республикасы   АШМ      сан,
мен ассортиментiн өндi.  Үкiметiне               жыл
рудi қамтамасыз ету      ақпарат                сайын
жөнiнде шаралар қабылдау
Ауыл шаруашылығы техникасымен қамтамасыз ету
19 Ауыл шаруашылығы тауарын Қазақстан      АШМ     Ақпан,  2003 ж.- Респу.
өндiрушiлердi лизингтiк  Республикасы            жыл    3450     блика.
негiзде ауыл шаруашылығы Үкiметi                сайын   2004 ж.- лық
техникасымен қамтамасыз  қаулысының                     4423     бюджет
ету жөнiндегi жұмысты    жобасы                         2005 ж.-
жалғастыру                                              6680
20 Ауыл шаруашылығы қызмет. Қазақстан      АШМ,     2003   2003 ж.- Респу.
терiн көрсету, техника.  Республикасы "ҚазАгро. жылдың  1000     блика.
ны, қосалқы бөлшектер    Үкіметі       Қаржы"     І     2004 ж.- лық
мен ауыл шаруашылығы     қаулысының     ЖАҚ     тоқсаны 2000     бюджет
жабдықтарын жөндеу және  жобасы       (келісім          2005 ж.-
сату жөнiндегi сервис                 бойынша)          2000
орталықтарын құру үшiн
"ҚазАгроҚаржы" ЖАҚ-тың
жарғылық капиталын
ұлғайтуды қамтамасыз ету
Ауыл шаруашылығы машинасын жасауды дамыту

13 Обеспечить проведение   Информация  МСХ       I квар-  2003 г.   Респуб-
экспертизы качества     Правитель-            тал,     - 77,3    ликан-
семян, предназначен-    ству                  ежегод-  2004 г.   ский
ных для посева оте-     Республики            но       - 79,7    бюджет
чественными сельхоз-    Казахстан                      2005 г.
товаропроизводителями                                  - 82,3
14 Принять меры по вос-    Информация  Акимы     Декабрь,
становлению питомников  Прави-      Южно-     ежегод-
по выращиванию плодо-   тельству    Казах-    но
вых, ягодных культур и  Республики  станской,
виноградника            Казахстан   Алматин-
ской и
Жамбыл-
ской об-
ластей,
МСХ
___________________________________________________________________________
Химизация
15 Предусмотреть госу-     Проект      МСХ       I квар-  2003 г.   Респуб-
дарственную поддержку   постанов-             тал,     - 800     ликан-
отечественных сельско-  ления Пра-            ежегод-  2004 г.   ский
хозяйственных товаро-   вительства            но       - 1000    бюджет
производителей на       Республики                     2005 г.
приобретение минераль-  Казахстан                      - 1200
ных удобрений, протра-
вителей и гербицидов
и разработать правила
их субсидирования
16 Обеспечить проведение   Информация  МСХ,      Декабрь, 2003 г.   Респуб-
мониторинга плодородия  Прави-      АЗР       ежегод-  - 80      ликан-
и химического состава   тельству              но       2004 г.   ский
почв                    Республики                     - 180     бюджет
Казахстан                      2005 г.
- 200
17 Создать научно-мето-    Проект      МСХ       I квар-  2003 г.   Респуб-
дический центр агрохи-  постанов-             тал      - 85      ликан-
мической службы в фор-  ления Пра-            2003     2004 г.   ский
ме государственного     вительства            года     - 85      бюджет
учреждения              Республики                     2005 г.
Казахстан                      - 85
18 Принять меры по обес-   Информация  МЭМР,     Декабрь,
печению производства    Прави-      МСХ       ежегод-
минеральных удобрений   тельству              но
в необходимом объеме и  Республики
ассортименте            Казахстан
___________________________________________________________________________
Обеспечение сельскохозяйственной техникой
19 Продолжить работу по    Проект      МСХ       Февраль, 2003 г.   Респуб-
обеспечению сельхозто-  постанов-             ежегод-  - 3450    ликан-
варопроизводителей      ления Пра-            но       2004 г.   ский
сельскохозяйственной    вительства                     - 4423    бюджет
техникой на лизинговой  Республики                     2005 г.
основе                  Казахстан                      - 6680
20 Обеспечить увеличение   Проект      МСХ, ЗАО  I квар-  2003 г.   Респуб-
уставного капитала      постанов-   "Каз-     тал      - 1000    ликан-
ЗАО "КазАгроФинанс"     ления Пра-  АгроФи-   2003     2004 г.   ский
для создания сервис-    вительства  нанс"     года     - 2000    бюджет
центров по оказанию     Республики  (по сог-           2005 г.
сельскохозяйственных    Казахстан   ласова-            - 2000
услуг, ремонту и                    нию)
реализации техники,
запасных частей и
сельскохозяйственного
оборудования
___________________________________________________________________________
Развитие сельхозмашиностроения

21 Ауыл шаруашылығы машина. Қазақстан      АШМ,    Желтоқ. 2003 ж.- Қазақ.
сын жасауды дамытуға     Республикасы Қазақстан. сан,   1300     станның
кредит берудi қамтамасыз Үкiметiне    ның Даму   жыл    2004 ж.- Даму
ету                      ақпарат        Банкі   сайын   1750     Банкі
2005 ж.-
350
22 Конструкторлық құжаттама Нормативтiк    АШМ,     2003   2003 ж.- Респу.
дайындау, тәжiрибелiк    құқықтық       БҒМ     жылдың  250      блика.
үлгiлер даярлау, ауыл    кесім                  наурызы 2004 ж.- лық
шаруашылығы машиналары.                                 50       бюджет
ның сынақтарын және
сертификаттауды жүргiзу
жөнiндегi тәжiрибелiк-
конструкторлық жұмысқа
мемлекеттiк тапсырыс
орналастыру
Өсiмдiктердi қорғау және олардың карантинi
23 "Республикалық фитосани. Қазақстан      АШМ      2002   2003 ж.- Респу.
тарлық диагностика мен   Республикасы           жылдың  269,3    блика.
болжам әдiстемелiк орта. Үкіметі                   І    2004 ж.- лық
лығы" мемлекеттiк меке.  қаулысының             тоқсаны 127,3     бюджет
месiн құру               жобасы                         2005 ж.-
127,3
24 Оңтүстiк және солтүстiк  Қазақстан      АШМ      2003   2003 ж.- Респу.
аймақтарда дәндi дақыл.  Республикасы           жылдың  10,8     блика.
дар бойынша мемлекеттiк  Үкіметі                   І    2004 ж.- лық
мекеме нысанындағы       қаулысының             тоқсаны 12,7     бюджет
жерсіндіру-карантиндік   жобасы                         2005 ж.-
көшеттіктер құру және                                   14,3
олардың материалдық-
техникалық жарақтанды.
рылуын қамтамасыз ету
Мал шаруашылығы және мал тұқымын асылдандыру ісі
25 Асыл тұқымды мал шаруа. Қазақстан       АШМ       І     2003 ж.-
шылығын мемлекеттiк     Республикасы            тоқсан, 840
қолдауды көздеу және    Үкіметі                   жыл   2004 ж.-
мыналарды көздейтiн     қаулысының               сайын  929
оны субсидиялау         жобасы                          2005 ж.-
ережесiн әзiрлеу:                                       1012
соның
отандық ауыл шаруашылығы                                ішінде
тауарын өндiрушiлерге                                   2003 ж.-
сатылған асыл тұқымдық                                  716
өнiмнiң (асыл тұқымды                                   2004 ж.-
төл, асыл тұқымды жұмыртқа,                             805
бұқалардың ұрықтары)                                    2005 ж.-
құнын арзандату;                                        888
асыл тұқымды бұқаларды                                  2003 ж.-
сатып алу және ұстау,                                    58
сондай-ақ асылдандыру                                   2004 ж.
орталығында олардың                                     58
ұрығын сақтау жөніндегі                                 2005 ж.-
шығындарды өтеу                                          58
коллекциялық табындар                                   2003 ж.-
құру үшiн сатып алынатын                                66
асыл тұқымды малдардың                                  2004 ж.-
және арнайы технологиялық                               66
жабдықтаудың құнын өтеу                                 2005 ж.-
66
26 Iрi қалалардың, сондай-  Қазақстан    Облыс.    Желтоқ.
ақ аудан орталықтарының  Республикасы тардың     сан,
маңында сүт өндiрiсiн    Үкіметіне    әкім.      жыл
дамытуды қамтамасыз ету  ақпарат      дері      сайын
27 Аймақтарда ауыл шаруашы. Қазақстан    Облыс.    Желтоқ.
лығы малдарын қолдан     Республикасы тардың     сан,
ұрықтандыру пункттерiн   Үкіметіне    әкім.      жыл
қалпына келтiру және     ақпарат      дері      сайын
құру жөнiнде шаралар
қабылдау
Ветеринария
28 Ветеринариялық биология. Қазақстан      АШМ     Желтоқ.
лық және фармацевтикалық Республикасы            сан,
өнеркәсiптi дамыту,      Үкіметіне               жыл
өндірiспен қамтамасыз    ақпарат                сайын
етiлмеген ветеринариялық
биологиялық препараттар,
паразиттерге қарсы және
дезинфекциялаушы құралдар,
антибиотиктер, дәрi-
дәрмектiк фармакологиялық
препараттар өндiрiсiнiң
жоғары технологияларын
енгiзу жөнiнде шаралар
қабылдау
Бәсекеге қабiлеттiлiктiң өсуi және сату көлемiнiң ұлғаюы
Астық рыногын дамыту

21 Обеспечить кредитова-   Информация  МСХ,      Декабрь, 2003 г.   Банк
ние развития сельхоз-   Прави-      Банк      ежегод-  - 1300    Разви-
машиностроения          тельству    Развития  но       2004 г.   тия
Республики  Казах-             - 1750    Казах-
Казахстан   стана              2005 г.   стана
- 350
22 Размещение государст-   Норматив-   МСХ,      Март     2003 г.   Респуб-
венного заказа на       ный право-  МОН       2003     - 250     ликан-
опытно-конструкторские  вой акт               год      2004 г.   ский
работы по подготовке                                   - 50      бюджет
конструкторской доку-
ментации, изготовлению
опытных образцов, про-
ведению испытаний и
сертификации сельско-
хозяйственных машин
___________________________________________________________________________
Защита и карантин растений
23 Создать государствен-   Проект      МСХ       I квар-  2003 г.   Респуб-
ное учреждение "Респуб- постанов-             тал      - 269,3   ликан-
ликанский методический  ления Пра-            2003     2004 г.   ский
центр фитосанитарной    вительства            года     - 127,3   бюджет
диагностики и прогноза" Республики                     2005 г.
Казахстан                      - 127,3
24 Создать в форме госу-   Проект      МСХ       I квар-  2003 г.   Респуб-
дарственного учрежде-   постанов-             тал      - 10,8    ликан-
ния интродукционно-     ления Пра-            2003     2004 г.   ский
карантинные питомники   вительства            года     - 12,7    бюджет
в южной и северной      Республики                     2005 г.
зонах по зерновым       Казахстан                      - 14,3
культурам и обеспечить
их материально-техни-
ческое оснащение
___________________________________________________________________________
Животноводство и племенное дело
25 Предусмотреть госу-     Проект      МСХ       I квар-  2003 г.
дарственную поддержку   постанов-             тал,     - 840
племенного животно-     ления Пра-            ежегод-  2004 г.
водства и разработать   вительства            но       - 929
правила его субсиди-    Республики                     2005 г.
рования, предусматри-   Казахстан                      - 1012
вающие:                                                в т.ч.
удешевление стоимости                                  2003 г.
реализованной отечест-                                 - 716
венным сельхозтоваро-                                  2004 г.
производителям племен-                                 - 805
ной продукции (племен-                                 2005 г.
ного молодняка, пле-                                   - 888
менных яиц, семени
быков-производителей);
возмещение затрат по                                   2003 г.
приобретению и содер-                                  - 58
жанию быков-производи-                                 2004 г.
телей, а также хране-                                  - 58
нию их семени в пле-                                   2005 г.
менном центре;                                         - 58
возмещение стоимости                                   2003 г.
племенных животных,                                    - 66
приобретаемых для                                      2004 г.
создания коллекционных                                 - 66
стад и специального                                    2005 г.
технологического обо-                                  - 66
рудования
26 Обеспечить развитие     Информация  Акимы     Декабрь,
молочного производства  Прави-      областей  ежегод-
вокруг крупных горо-    тельству              но
дов, а также районных   Республики
центров                 Казахстан
27 Принять меры по вос-    Информация  Акимы     Декабрь,
становлению и созданию  Прави-      областей  ежегод-
в регионах пунктов      тельству              но
искусственного осеме-   Республики
нения сельскохозяйст-   Казахстан
венных животных
___________________________________________________________________________
Ветеринария
28 Принять меры по раз-    Информация  МСХ       Декабрь,
витию ветеринарной      Прави-                ежегод-
биологической и фарма-  тельству              но
цевтической промышлен-  Республики
ности, внедрению высо-  Казахстан
ких технологий произ-
водства ветеринарных
биологических препа-
ратов, антипаразитар-
ных и дезинфицирующих
средств, антибиотиков,
лекарственных фарма-
кологических препара-
тов, не обеспеченных
производством
___________________________________________________________________________
Рост конкурентоспособности и увеличение объемов продаж
___________________________________________________________________________
Развитие рынка зерна

29 Жыл сайын астық сатып    Қазақстан      АШМ       І     2003 ж.- Респу.
алу көлемiн 500 мың      Республикасы  "Азық-   тоқсан, 5500     блика.
тоннаға дейiн жеткiзе    Үкіметі       түлік     жыл    2004 ж.- лық
және жем, бұршақ, жарма  қаулысының   келісім-  сайын   6208     бюджет
есебiнен сатып алынатын  жобасы        шарт             2005 ж.-
дақылдардың әр түрлiлі.               корпора.          6208
гiн кеңейте отырып,                    циясы"
мемлекеттiк ресурстарға                 ЖАҚ
астық сатып алудың                    (келiсiм
фьючерстiк жүйесiн сақтау             бойынша)
және дамыту жөніндегі
жұмысты жалғастыру
30 Астықты өткiзу рыногын   Қазақстан      СІМ     Желтоқ.
кеңейту бойынша          Республикасы            сан,
Қазақстан Республикасы   Үкiметiне               жыл
дипломатиялық корпусының ақпарат                сайын
жұмысын жандандыру
жөнiнде шаралар қабылдау
31 Астық тасымалдау үшiн    Қазақстан      МБА,     2003
жеңiлдетiлген темiр жол  Республикасы   ККМ,    жылдың
тарифтерiн енгiзу мәсе.  Үкiметiне      АШМ       ІІ
лелерiн пысықтау         ұсыныстар              тоқсаны
32 Тауар биржаларында       Қазақстан      АШМ      2003
биржалық астық саудасын  Республикасы           жылдың
дамыту жөнiнде ұсыныстар Үкіметіне                І
енгiзу                   ұсыныстар              тоқсаны
33 Меншiк нысанына қарамас. Қазақстан      АШМ      2003
тан астық рыногының      Республикасы           жылдың
барлық қатысушысындағы   Үкіметіне                І
астықтың сандық-сапалық  ұсыныстар              тоқсаны
есебiн мемлекеттiк
бақылауды жетiлдiру
жөнiнде ұсыныстар енгiзу
Қайта өңдеу өнеркәсiбiн дамыту
34 Ауыл шаруашылығы өнiмде. Нормативтiк    АШМ     Наурыз, 2003 ж.- Респу.
рiн қайта өңдеу жөнiн.   құқықтық                жыл    935,5    лика.
дегi кәсiпорындарды      кесімдер               сайын   2004 ж.- лық
мемлекеттiк қолдауды                                    1536     бюд.
мынадай жолдармен                                       2005 ж.- жет
қамтамасыз ету:                                         2121,5
оның
ішінде
лизингтiк негiзде                                       2003 ж.-
жабдықтар жеткiзiп беру;                                500
2004 ж.-
1000
2005 ж.-
1500
жабдықтар лизингi                                       2003 ж.-
бойынша сыйақы (мүдде)                                  40,5
ставкаларын өтеу;                                       2004 ж.-
81
2005 ж.-
121,5
банктiк кредиттiң                                       2003 ж.-
пайыздық ставкасын                                      395
жеңiлдету                                               2004 ж.-

29 Продолжить работу по    Проект      МСХ, ЗАО  I квар-  2003 г.   Респуб-
сохранению и развитию   постанов-   "Прод-    тал      - 5500    ликан-
фьючерсной системы за-  ления Пра-  корпора-  ежегод-  2004 г.   ский
купа зерна в государст- вительства  ция" (по  но       - 6208    бюджет
венные ресурсы с до-    Республики  согласо-           2005 г.
ведением ежегодного     Казахстан   ванию)             - 6208
объема закупа до 500
тыс. тонн и расширения
ассортимента закупае-
мых культур за счет
фуражных, бобовых и
крупяных
30 Принять меры по акти-   Информация  МИД       Декабрь,
визации работы дипло-   Прави-                ежегод-
матического корпуса     тельству              но
Республики Казахстан    Республики
по расширению рынков    Казахстан
сбыта зерна
31 Проработать вопросы     Предложе-   АРЕМ,     II квар-
внедрения льготных      ния Прави-  МТК,      тал
железнодорожных тари-   тельству    МСХ       2003
фов для транспорти-     Республики            года
ровки зерна             Казахстан
32 Внести предложения по   Предложе-   МСХ       I квар-
развитию биржевой тор-  ния Прави-            тал
говли зерном на товар-  тельству              2003
ных биржах              Республики            года
Казахстан
33 Внести предложения по   Предложе-   МСХ       I квар-
совершенствованию       ния Прави-            тал
государственного конт-  тельству              2003
роля за количественно-  Республики            года
качественным учетом     Казахстан
зерна у всех участ-
ников зернового рынка
независимо от формы
собственности
___________________________________________________________________________
Развитие перерабатывающей промышленности
34 Обеспечить государст-   Норматив-   МСХ       Март,    2003 г.   Респуб-
венную поддержку пред-  ные право-            ежегод-  - 935,5   ликан-
приятий по переработке  вые акты              но       2004 г.   ский
сельскохозяйственной                                   - 1536    бюджет
продукции путем:                                       2005 г.
- 2121,5
в т.ч.
поставки оборудования                                  2003 г.
на лизинговой основе;                                  - 500
2004 г.
- 1000
2005 г.
- 1500
возмещения ставки воз-                                 2003 г.
награждения (интереса)                                 - 40,5
по лизингу оборудова-                                  2004 г.
ния;                                                   - 81,0
2005 г.
- 121,5
льготирование процент-                                 2003 г.
ной ставки банковского                                 - 395
кредита                                                2004 г.

455
2005 ж.-
500
Көтерме сауда мен биржа қызметiн дамыту
35 Мал шаруашылығы өнiмде.  Қазақстан      АШМ,    Қаңтар, 2003 ж.- Респу.
рiн сатып алуды, қайта   Республикасы  "Мал      жыл    1500     блика.
өңдеудi және сатуды      Үкіметі       өнімде.  сайын   2004 ж.- лық
қамтамасыз ету           қаулысының    рі кор.          2500     бюджет
жобасы        порация.         2005 ж.-
сы" ЖАҚ          1500
(келісім
бойынша)
36 Өндiрудiң және қайта     Қазақстан      АШМ      2003
өңдеудiң тiгiнен         Республикасы           жылдың
кiрiктiрiлген жүйелерi,  Үкіметіне                IV
биржалық сауданы дамыту  ұсыныстар              тоқсаны
негiзiнде ауыл шаруашы.
лығы өнiмiн көтерме
сатып алу жүйесiн
оңтайландыру жөнiнде
ұсыныстар енгiзу
Ақпараттық-маркетингтiк жүйенi дамыту
37 "Қазагромаркетинг" АҚ    Қазақстан      АШМ      2003   2003 ж.- Респу.
ақпараттық-маркетингтiк  Республикасы           жылдың  170      блика.
орталығын құру           Үкіметі                  ІІ             лық
қаулысының             тоқсаны          бюджет
жобасы
38 Ауылдық ақпараттық-      Қазақстан      АШМ      2003   2003 ж.- Респу.
консультациялық орталық. Республикасы           жылдың  290      блика.
тар құру арқылы ауыл     Үкіметі                  ІІ             лық
шаруашылығы тауарын      қаулысының             тоқсаны          бюджет
өндiрушiлердi ақпарат.   жобасы
тық-маркетингтiк
қамтамасыз ету
39 Бастапқы ақпараттарды    Қазақстан    СА, АШМ,   2003    Жыл     Респу.
жинау жүйесiн жолға қою  Республикасы  облыс.   жылдың  сайын -  блика.
және малдың, егiстiк     Үкіметі       тардың     І      540     лық
алаңдар мөлшерiнiң,      қаулысының     әкім.   тоқсаны          бюджет
жалпы түсiмнiң, егiн     жобасы         дері
шығымдылығының және т.б.
есебi жөнiндегi деректер.
дiң растығын қамтамасыз
ету мақсатында мемлекет.
тiк қаржыландыру есебi.
нен аумақтық статистика
органдары құрылымында
ауылдық округ деңгейiнде
статистика штат бiрлiгiн
енгiзудi қамтамасыз ету
40 Ауыл шаруашылығы өнiмде. Қазақстан      АШМ     Тоқсан
рiнiң және оны қайта     Республикасы            сайын
өңдеу өнiмдерiнiң рынок. Үкiметiне
тарына талдау жүргiзу    ақпарат
41 Он-лайн (нақты уақыт)    Қазақстан      АШМ      2004
режимiнде ауыл шаруашы.  Республикасы           жылдың
лығы өнiмi мен тамақ     Үкiметiне               ІІІ
өнiмдерiнiң электрондық  ақпарат                тоқсаны
саудасын енгiзу
42 Бұқаралық ақпарат құрал. Қазақстан     Ақпмині, Жарты-
дарында аграрлық өнер.   Республикасы   АШМ    жылдық.
кәсiп кешенiн дамытудың  Үкіметіне               тар
негiзгi бағыттарын       ақпарат               бойынша
жариялауды қамтамасыз
ету
Мемлекеттiк қолдау шараларын ұтымды ету
Салық салу
43 "Салық және бюджетке     Нормативтiк    МКМ,     2003
төленетiн басқа да       құқықтық      Қар.М    жылдың
мiндеттi төлемдер        кесім          АШМ       І
туралы" ҚР 24.04.1995                           тоқсаны
жылғы N 2235 Заңы 179-
бабының 10-тармақшасына
сәйкес ауыл шаруашылығы
тауарын өндiрушiлер
борыштарын қайта құрылым.
дау жөнiнде шаралар
қабылдау
Кредит беру

- 455
2005 г.
- 500
___________________________________________________________________________
Развитие оптовой торговли и биржевой деятельности
35 Обеспечить закуп,       Проект      МСХ, ЗАО  Январь,  2003 г.   Респуб-
переработку и реализа-  постанов-   "Мал      ежегод-  - 1500    ликан-
цию животноводческой    ления Пра-  онiмдерi  но       2004 г.   ский
продукции               вительства  корпора-           - 2500    бюджет
Республики  циясы"             2005 г.
Казахстан   (по сог-           - 1500
ласова-
нию)
36 Внести предложения по   Предложе-   МСХ       IV
оптимизации системы     ния в Пра-            квартал
оптовых закупок сель-   вительство            2003
скохозяйственной про-   Республики            года
дукции на основе вер-   Казахстан
тикально интегрирован-
ных систем производст-
ва и переработки, раз-
витию биржевой
торговли
___________________________________________________________________________
Развитие информационно-маркетинговой системы
37 Создать информационно-  Проект      МСХ       II       2003 г.   Респуб-
маркетинговый центр     постанов-             квартал  - 170     ликан-
АО "Казагромаркетинг"   ления Пра-            2003               ский
вительства            года               бюджет
Республики
Казахстан
38 Информационно-марке-    Проект      МСХ       II       2003 г.   Респуб-
тинговое обеспечение    постанов-             квартал  - 290     ликан-
сельскохозяйственных    ления Пра-            2003               ский
товаропроизводителей,   вительства            года               бюджет
через создание сель-    Республики
ских информационно-     Казахстан
консультационных
центров
39 Обеспечение введения    Проект      АС, МСХ,  I квар-  Ежегодно  Респуб-
штатной единицы ста-    постанов-   акимы     тал      - 540     ликан-
тистика на уровне       ления Пра-  областей  2003               ский
сельского округа за     вительства            года               бюджет
счет государственного   Республики
финансирования в        Казахстан
структуре террито-
риальных органов ста-
тистики, с целью
налаживания системы
сбора первичной ин-
формации и обеспечения
достоверности данных
по учету скота, раз-
мера посевных площа-
дей, валового сбора,
урожайности и т.д.
40 Проводить анализ рын-   Информация  МСХ       Еже-
ков сельскохозяйствен-  Прави-                квар-
ной продукции и про-    тельству              тально
дуктов ее переработки   Республики
Казахстан
41 Внедрить электронную    Информация  МСХ       III
торговлю сельскохо-     Прави-                квартал
зяйственной продукцией  тельству              2004
и продуктами питания в  Республики            года
режиме он-лайн (реаль-  Казахстан
ного времени)
42 Обеспечить освещение в  Информация  Мининформ,По полу-
средствах массовой ин-  Прави-      МСХ       годиям
формации основных нап-  тельству
равлений развития       Республики
агропромышленного       Казахстан
комплекса
___________________________________________________________________________
Рационализация мер государственной поддержки
___________________________________________________________________________
Налогообложение
43 Принять меры по рест-   Норматив-   МГД, МФ,  I квар-
руктуризации долгов     ный право-  МСХ       тал
сельхозтоваропроизво-   вой акт               2003
дителей согласно                              года
пп. 10 ст. 179 Закона
Республики Казахстан
"О налогах и других
обязательных платежах
в бюджет"
от 24.04.1995 г. N 2235 ___________________________________________________________________________
Кредитование

44 Ауылдық кредит серіктес. Қазақстан      АШМ      І      2003 ж.- Респу.
тiктерi жүйесiн дамыту   Республикасы          тоқсан,  800      блика.
үшін мынадай жолмен      Үкіметі                 жыл    2004 ж.- лық
жағдай жасау:            қаулысының             сайын   1500     бюджет
жобасы                         2005 ж.-
1500
оның
ішінде
"Аграрлық кредит корпо.                                 2003 ж.-
рациясы" ЖАҚ пен ауылдық                                65
кредит серiктестiкте.                                   2004 ж.-
рiнiң жарғылық қорын                                    121
ұлғайту;                                                2005 ж.
121
ауылдық кредит серiктес.                                2003 ж.-
тiктерiне кредит беруге                                 735
бағытталған кредит                                      2004 ж.-
қаражаттарын ұлғайту                                    1379
2005 ж.-
1379
45 Көктемгi дала және егiн  Қазақстан      АШМ     Қаңтар, 2003 ж.- Респу.
жинау жұмыстарын өткiзу. Республикасы            жыл    4500     блика.
дi ұйымдастыруға жергi.  Үкіметі                сайын   2004 ж.- лық
лiктi бюджеттерге кредит қаулысының                     5500     бюджет
беру практикасын         жобасы                         2005 ж.-
жалғастыру                                              7000
46 Мемлекеттiң қатысуымен   Қазақстан      АШМ      2003   2003 ж.- Респу.
Астық қолхаттарын орын.  Республикасы           жылдың  400      блика.
дау кепiлдiгi қорын      Үкіметі                  ІІ             лық
құруды қамтамасыз ету    қаулысының             тоқсаны          бюджет
жобасы
Тарифтік саясат
47 Ауыл шаруашылығы өнiмiне Қазақстан      АШМ      2003
және қайта өңдеу сала.   Республикасы           жылдың
сының өнiмiне импорттық  Үкіметіне                 І
кеден бажының ставкала.  ақпарат                тоқсаны
рына талдау жүргiзу және
олардың ең оңтайлыларын
анықтау
48 Ауыл шаруашылығы мен     Қазақстан      ЭСМ,     2003
қайта өңдеу өнеркәсiбi   Республикасы   МКМ,    жылдың
өнiмiне және оларды      Үкіметіне      АШМ        І
шығаруға арналған шикi.  ұсыныстар              тоқсаны
затқа импорттық кеден
бажының ставкаларын
өзгерту жөнiнде ұсыныстар
енгiзу
Сақтандыру
49 Мемлекеттiң және сақтан. Қазақстан      АШМ,     2003   2003 ж.- Респу.
дыру компанияларының     Республикасы  Ұлттық   жылдың  1000     блика.
қатысуымен табиғи сипат. Үкіметі        Банк      ІІ    2004 ж.- лық
тағы дүлей апаттардың    қаулысының    (келісім тоқсаны 2000     бюджет
нәтижесiнде ауыл шаруа.  жобасы        бойынша)         2005 ж.-
шылығы тауарын өндiрушi                                 2000
лердiң шеккен залалдарын
өтеудiң сақтандыру қорын
құру
Кадрлар даярлау
50 Кәсiптiк-техникалық      Қазақстан      БҒМ,    Желтоқ.
мектептерде ауыл шаруа.  Республикасы облыстар.  сан,
шылығы өндiрiсiнiң       Үкіметіне      дың      жыл
жұмысшы мамандықтары     ақпарат       әкім.    сайын
бойынша кадрларды даяр.                дері
лауды және қайта даяр.
лауды қалпына келтiру
және жұмыс iстеп тұрған
мемлекеттiк кәсiптiк-
техникалық мектептердiң
материалдық-техникалық
базасын нығайту жөнiнде
шаралар қабылдау.
51 Қазақстан Республикасы.  БҒМ-ға         АШМ       І
ның мемлекеттiк бiлiм    ұсыныстар              тоқсан,
беру тапсырысына сәйкес                           жыл
ауыл шаруашылығы бойынша                         сайын
мамандар даярлауды
көбейтудi көздеу
Заңнамалық база
52 Ауыл шаруашылығы мақса.  Қазақстан      ЖРА,     2002
тындағы жерлерге жеке    Республикасы   АШМ     жылдың
меншiкті енгiзудi        Заңының                  1
көздейтiн заң жобасын    жобасы                 қыркүйегі
әзiрлеу
53 Өсiмдiк шаруашылығында   Қазақстан    АШМ, ЭСМ,  2002
мiндеттi сақтандыру,     Республикасы МКМ, ӘдМ  жылдың
қаржылық лизингтi және   Заңдарының               IV
астық рыногын реттеу     жобалары               тоқсаны
саласындағы заң жобала.
рын әзiрлеу
54 Қазақстан Республикасы   Қазақстан     ТОҚМ,     2002
Су Кодексi жобасының     Республикасы   АШМ     жылдың
жаңа редакциясын әзiрлеу Су Кодексі.              IV
нің жобасы             тоқсаны
Аймақтық саясат
55 Қазақстан Республикасы.  Облыс әкімі  Облыс.     2003
ның 2003-2005 жылдарға   шешімінің    тардың    жылдың
арналған Мемлекеттiк     жобасы       әкім.     қаңтары
аграрлық азық-түлік                   дері
бағдарламасы негізінде
облыстардың 2003-2005
жылдарға арналған аграр.
лық азық-түлiк бағдар.
ламаларын әзiрлеу және
Ауыл шаруашылығы
министрлiгiне келiсуге
ұсыну
___________________________________________________________________________
Ескерту: Шығыстардың болжамды сомалары 2003 жылға және келесi жылдарға арналған республикалық бюджетті қалыптастыру кезінде нақтылауға жатады.

44 Создать условия для     Проект      МСХ       I квар-  2003 г.   Респуб-
развития системы        постанов-             тал,     - 800     ликан-
сельских кредитных      ления Пра-            ежегод-  2004 г.   ский
товариществ путем:      вительства            но       - 1500    бюджет
Республики                     2005 г.
Казахстан                      - 1500
в т.ч.
увеличения уставного                                   2003 г.
фонда закрытого акцио-                                 - 65
нерного общества "Аг-                                  2004 г.
рарная кредитная кор-                                  - 121
порация" и сельских                                    2005 г.
кредитных товариществ;                                 - 121
увеличения кредитных                                   2003 г.
средств, направляемых                                  - 735
на кредитование сель-                                  2004 г.
ских кредитных товари-                                 - 1379
ществ                                                  2005 г.
- 1379
45 Продолжить практику     Проект      МСХ       Январь,  2003 г.   Респуб-
кредитования местных    постанов-             ежегод-  - 4500    ликан-
бюджетов на организа-   ления Пра-            но       2004 г.   ский
цию проведения весен-   вительства                     - 5500    бюджет
не-полевых и уборочных  Республики                     2005 г.
работ                   Казахстан                      - 7000
46 Обеспечить создание     Проект      МСХ       II       2003 г.   Респуб-
Фонда гарантирования    постанов-             квартал  - 400     ликан-
исполнения зерновых     ления Пра-            2003               ский
расписок с участием     вительства            года               бюджет
государства             Республики
Казахстан
___________________________________________________________________________
Тарифная политика
47 Провести анализ ставок  Информация  МСХ       I квар-
импортных таможенных    Прави-                тал
пошлин на сельскохо-    тельству              2003
зяйственную продукцию   Республики            года
и продукцию перераба-   Казахстан
тывающей отрасли и
определить наиболее
оптимальные из них
48 Внести предложения по   Предложения МЭТ,      I квар-
изменению ставок им-    в Прави-    МГД,      тал
портных таможенных      тельство    МСХ       2003
пошлин на продукцию     Республики            года
сельскохозяйственной    Казахстан
и перерабатывающей
промышленности и сырье
для их выпуска
___________________________________________________________________________
Страхование
49 Создать с участием      Проект      МСХ,      II       2003 г.   Респуб-
государства и страхо-   постанов-   Нацбанк   квартал  - 1000    ликан-
вых компаний страхо-    ления Пра-  (по сог-  2003     2004 г.   ский
вой фонд возмещения     вительства  ласова-   года     - 2000    бюджет
ущерба сельскохо-       Республики  нию)               2005 г.
зяйственных товаро-     Казахстан                      - 2000
производителей, полу-
ченного в результате
стихийных бедствий
природного характера
___________________________________________________________________________
Подготовка кадров
50 Принять меры по вос-    Информация  МОН,      Декабрь,
становлению в профес-   Прави-      акимы     ежегод-
сионально-технических   тельству    областей  но
школах подготовку и     Республики
переподготовку кадров   Казахстан
по рабочим специаль-
ностям сельскохозяйст-
венного производства и
укреплению материаль-
но-технической базы
существующих госу-
дарственных профес-
сионально-технических
школ
51 Предусмотреть в соот-   Предложе-   МСХ       I квар-
ветствии с государст-   ния в МОН             тал,
венным образовательным                        ежегод-
заказом Республики                            но
Казахстан увеличение
подготовки специалис-
тов по сельскому
хозяйству
___________________________________________________________________________
Законодательная база
52 Разработать законо-     Проект      АЗР,      1 сен-
проект, предусматриваю- Закона      МСХ       тября
щий введение частной    Республики            2002
собственности на земли  Казахстан             года
сельхозназначения
53 Разработать законо-     Проекты     МСХ,      IV
проекты в области       Законов     МЭТ,      квартал
обязательного стра-     Республики  МГД,      2002
хования в растение-     Казахстан   МЮ        года
водстве, регулирова-
ния финансового
лизинга и рынка зерна
54 Разработать в новой     Проект      МПРООС,   IV
редакции  проект Вод-   Водного     МСХ       квартал
ного Кодекса Респуб-    Кодекса               2002
лики Казахстан          Республики            года
Казахстан
___________________________________________________________________________
Региональная политика
55 Разработать областные   Проект      Акимы     январь
агропродовольственные   решения     областей  2003
программы на 2003-2005  акима                 года
годы на основе Государ- области
ственной агропродо-
вольственной программы
Республики Казахстан
на 2003-2005 годы и
представить на согла-
сование в Министерство
сельского хозяйства
___________________________________________________________________________
Примечание: Предполагаемые суммы расходов подлежат уточнению при
формировании республиканского бюджета на 2003 и последующие годы.