Қазақтардың ІІ Дүниежүзілік құрылтайын дайындау және өткiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 20 тамыз N 928
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 24 сәуiрдегi N 470
қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002-2004 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қазақтардың II Дүниежүзiлiк құрылтайы (бұдан әрi - Құрылтай) 2002 жылғы 17-19 қазанда Түркiстан қаласында өткiзiлсiн.
2. 1-қосымшаға сәйкес құрамда Құрылтайды дайындау және өткiзу жөнiндегi республикалық комиссия құрылсын.
3. 2-қосымшаға сәйкес Құрылтайды дайындау және өткiзу жөнiндегi iс-шаралардың жоспары бекiтiлсiн.
4. Құрылтайды дайындау мен өткiзу жөнiндегi iс-шараларды қаржыландыру 2002 жылға арналған бюджетте тиiстi мемлекеттiк мекемелерге - бағдарламалардың әкiмшiлерiне көзделген қаражаттың есебiнен және шегiнде жүзеге асырылады деп белгiленсiн.
5. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2002 жылғы 20 тамыздағы
N 928 қаулысына
1-қосымша
Қазақтардың II Дүниежүзiлiк құрылтайын дайындау және өткізу
жөнiндегi республикалық комиссияның құрамы
Мұхаметжанов             - Қазақстан Республикасы Премьер-
Бауыржан Әлімұлы           Министрiнiң орынбасары, төраға
Құл-Мұхаммед             - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
Мұхтар Абрарұлы            ақпарат және қоғамдық келiсiм
министрi, төрағаның орынбасары
Сапарбаев                - Оңтүстiк Қазақстан облысының әкiмi,
Бердiбек Maшбекұлы         төрағаның орынбасары
Найманбаев               - Дүниежүзi қазақтарының қауымдастығы
Қалдарбек Найманбайұлы     төрағасының бiрiншi орынбасары,
төрағаның орынбасары (келiсiм бойынша)
Әбдiков                  - Қазақстан Республикасы Президентiнiң
Төлен                      Әкiмшiлiгi Iшкi саясат бөлiмi
меңгерушiсiнiң орынбасары (келiсiм
бойынша)
Ысқақ                    - Қазақстан Республикасы Президентiнiң
Әкiм Әбдiқайымұлы          Әкiмшiлiгi Аумақтық-ұйымдастыру
бөлiмiнiң мемлекеттiк инспекторы
(келiсiм бойынша)
Қалижанұлы               - Қазақстан Республикасының
Уәлихан                    Парламенті Мәжілісінің депутаты
(келiсiм бойынша)
Әбiлқасымов              - Қазақстан Республикасының
Ерасыл                     Парламенті Мәжілісінің депутаты
(келiсiм бойынша)
Әбусейiтов               - Қазақстан Республикасының Сыртқы
Қайрат Қуатұлы             істер вице-министрі
Бекмахамбетов            - Қазақстан Республикасы Премьер-
Әлихайдар Құлмаханұлы      Министрiнiң Кеңсесi Әлеуметтiк-мәдени
даму бөлімінің сектор меңгерушісі
Мұтанов                  - Қазақстан Республикасының Білім және
Ғалымқайыр Мұтанұлы        ғылым біріншi вице-министрi
Жақыпов                  - Қазақстан Республикасының Көлiк және
Қабиболла Қабенұлы         коммуникациялар бiрiншi вице-министрi
Iзбанов                  - Қазақстан Республикасының Көшi-қон
Мұхит Кәрімұлы             және демография жөнiндегi агенттiгi
төрағасының орынбасары
Жұмабаев                 - Қазақстан Республикасының
Бейбiт Тейнелұлы           Мемлекеттік кіріс министрлігі Кеден
комитеті төрағасының орынбасары
Отто                     - Қазақстан Республикасының Ішкі істер
Иван Иванович              вице-министрі
Айдарханов               - Қазақстан Республикасының
Арман Тергеуұлы            Денсаулық сақтау вице-министрі
Коржова                  - Қазақстан Республикасының Қаржы
Наталья Артемовна          вице-министрі
Досжан                   - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
Ардақ Дүкенбайұлы          ақпарат және қоғамдық келісім вице-
министрі
Тiлеухан                 - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
Бекболат Қанайұлы          ақпарат және қоғамдық келісім
министрлігі Мәдениет комитетінің
төрағасы
Мурзин                   - Алматы қаласы әкімінің орынбасары
Алмат Зарлықұлы
Әметұлы                  - Түркістан қаласының әкімі
Өмірзақ
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2002 жылғы 20 тамыздағы
N 928 қаулысына
2-қосымша
Қазақтардың ІІ Дүниежүзiлiк құрылтайын дайындау және өткізу
жөнiндегi iс-шаралардың жоспары
______________________________________________________________________
P/c       Іс-шара               Орындау              Орындау үшiн
N                              мерзiмi                жауапты
______________________________________________________________________
1   Алматы, Шымкент,           2002 жылдың      Алматы, Шымкент,
Түркiстан қалаларында      1 қазанына       Түркiстан қалаларының
Құрылтайды өткiзу          дейiн            әкiмдерi
жөнiнде штаб құру.
Штабқа үй-жайлар,
қажеттi мүкәммал,
ұйымдастыру,
техникасын, көлiк бөлу
2   Қонақтардың тiзiмiн        2002 жылдың      Мәдениет, ақпарат және
жасау, шақыру              1 қыркүйегiне    қоғамдық келiсiм, Iшкi
қағаздарын жiберу,         дейiн            iстер, Сыртқы iстер
виза аштыру және                            министрлiктерi, Кеден
олардың Қазақстанға                         комитетi, Дүниежүзi
келуiн қамтамасыз ету                       қазақтарының
қауымдастығы
(келiсiм бойынша)
3   Құрылтай қонақтарын,       2002 жылдың      Алматы қаласының,
сондай-ақ БАҚ-тың          15-21 қазаны     Оңтүстiк Қазақстан
тiркелген өкiлдерiн                         облысының әкiмдерi,
және мәдени                                 Дүниежүзi қазақтарының
бағдарламаға                                қауымдастығы (келiсiм
қатысушыларды күтiп                         бойынша)
алy, тiркеу, қонақ үйге
орналастыру,
тамақтандыру,
көлiкпен қамтамасыз
ету, шығарып салу
4   Алматы - Tүpкicтан         2002 жылдың      Көлiк және
Алматы бағыты              16-19 қазаны     коммуникациялар
бойынша Құрылтайға                          министрлігі
қатысушылар үшiн
арнайы поезд
ұйымдастыру
5   Ташкент - Түркiстан -      2002 жылдың      Оңтүстік Қазақстан
Ташкент бағыты             17-19 қазаны     облысының әкімі
бойынша Құрылтайға
қатысушылар үшiн
арнайы автобус
ұйымдастыру
6   Салтанатты және            2002 жылдың      Мәдениет, ақпарат және
пленарлық, секциялық       18 қазаны        қоғамдық келісім
мәжiлiстер өткiзу                           министрлігі, Оңтүстік
Қазақстан облысының
әкiмi, Дүниежүзi
қазақтарының
қауымдастығы
(келiсiм бойынша)
7   Өнер шеберлерiнiң          2002 жылдың      Мәдениет, ақпарат және
концертін                  18 қазаны        қоғамдық келісім
ұйымдастыру                                 министрлігінің Мәдениет
комитеті, Оңтүстік
Қазақстан облысының
әкiмi
8   Таяу және алыс             2002 жылдың      Мәдениет, ақпарат және
шетелден келген қазақ      19 қазаны        қоғамдық келісім
ақындарының                                 министрлігінің Мәдениет
мүшәйрасын өткiзу                           комитеті, Оңтүстік
Қазақстан облысының
әкiмi
9   Әлем қазақтары             2002 жылдың      Мәдениет, ақпарат және
қолданбалы өнер            17-19 қазаны     қоғамдық келісім
шеберлерi                                   министрлігі, Оңтүстік
жұмыстарының                                Қазақстан облысының
көрмесiн өткiзу                             әкімі, Дүниежүзі
қазақтарының
қауымдастығы
(келiсiм бойынша)

О подготовке и проведении II Всемирного курултая казахов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 августа 2002 года N 928
В соответствии с Планом мероприятий по реализации программы Правительства Республики Казахстан на 2002-2004 годы, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2002 года N 470, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Провести II Всемирный курултай казахов (далее - Курултай) с 17 по 19 октября 2002 года в городе Туркестане.
2. Образовать Республиканскую комиссию по подготовке и проведению Курултая в составе согласно приложению 1.
3. Утвердить План мероприятий по подготовке и проведению Курултая согласно приложению 2.
4. Определить, что финансирование мероприятий по подготовке и проведению Курултая осуществляется за счет и в пределах средств, предусмотренных в бюджете на 2002 год, соответствующим государственным учреждениям - администраторам программ.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 августа 2002 года N 928
Состав республиканской комиссии по подготовке
и проведению II Всемирного курултая казахов
Мухамеджанов            - Заместитель Премьер-Министра Республики
Бауржан Алимович          Казахстан, председатель
Кул-Мухаммед            - Министр культуры, информации и
Мухтар Абрарович          общественного согласия Республики
Казахстан, заместитель председателя
Сапарбаев               - аким Южно-Казахстанской области,
Бердибек Машбекович       заместитель председателя
Найманбаев              - первый заместитель председателя Всемирной
Калдарбек Найманбаевич    ассоциации казахов, заместитель
председателя (по согласованию)
Абдиков Толен           - заместитель заведующего Отделом
внутренней политики Администрации
Президента Республики Казахстан (по
согласованию)
Ыскак Аким Абдыхаимулы  - государственный инспектор Организационно-
территориального отдела Администрации
Президента Республики Казахстан (по
согласованию)
Калижанулы Уалихан      - депутат Мажилиса Парламента Республики
Казахстан (по согласованию)
Абылкасымов Ерасыл      - депутат Мажилиса Парламента Республики
Казахстан (по согласованию)
Абусеитов               - вице-Министр иностранных дел Республики
Кайрат Куатович           Казахстан
Бекмахамбетов           - заведующий сектором Отдела социально-
Алихайдар Кулмаханович    культурного развития Канцелярии
Премьер-Министра Республики Казахстан
Мутанов                 - первый вице-Министр образования и науки
Галымкаир Мутанович       Республики Казахстан
Жакупов                 - первый вице-Министр транспорта и
Кабибулла Кабенович       коммуникаций Республики Казахстан
Избанов Мухит Каримович - заместитель Председателя Агентства
Республики Казахстан по миграции и
демографии
Жумабаев                - заместитель председателя Таможенного
Бейбут Тейнелович         комитета Министерства государственных
доходов Республики Казахстан
Отто Иван Иванович      - вице-Министр внутренних дел Республики
Казахстан
Айдарханов              - вице-Министр здравоохранения Республики
Арман Тергеуович          Казахстан
Коржова                 - вице-Министр финансов Республики Казахстан
Наталья Артемовна
Досжан                  - вице-Министр культуры, информации и
Ардак Дукенбайулы         общественного согласия Республики
Казахстан
Тлеухан                 - председатель Комитета культуры
Бекболат Канаевич         Министерства культуры, информации и
общественного согласия Республики
Казахстан
Мурзин Алмат Зарлыкович - заместитель акима города Алматы
Аметулы Омирзак         - аким города Туркестана
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 августа 2002 года N 928
План мероприятий по подготовке
и проведению II Всемирного курултая казахов
N  !       Мероприятие            !   Срок      !    Ответственный
п/п!                              ! исполнения  !    за исполнение
---------------------------------------------------------------------------
1    Создание Штаба по               до 1 октября   Акимы городов Алматы,
проведению Курултая в           2002 года      Шымкента, Туркестана
городах Алматы, Шымкенте,
Туркестане.
Выделение Штабу помещений,
необходимого инвентаря,
оргтехники, транспорта
2    Составление списка гостей,      до 1 сентября  Министерства культуры,
отправка приглашений,           2002 года      информации и
открытие виз и обеспечение                     общественного согласия,
их приезда в Казахстан                         внутренних дел,
иностранных дел,
Таможенный комитет,
Всемирная ассоциация
казахов (по
согласованию)
3    Встреча, регистрация,           15-21 октября  Акимы города Алматы,
размещение в гостиницах,        2002 года      Южно-Казахстанской
питание, обеспечение                           области, Всемирная
транспортом, проводы                           ассоциация казахов
гостей Курултая, а также                       (по согласованию)
аккредитованных
представителей СМИ и
участников культурной
программы
4    Организация специального        16-19 октября  Министерство транспорта
поезда по маршруту Алматы-      2002 года      и коммуникаций
Туркестан-Алматы для
участников Курултая
5    Организация специального        17-19 октября  Аким Южно-
автобуса по маршруту            2002 года      Казахстанской области
Ташкент-Туркестан-
Ташкент для участников
Курултая
6    Проведение торжественного       18 октября     Министерство культуры,
и пленарного, секционного       2002 года      информации и
заседаний                                      общественного согласия,
аким Южно-
Казахстанской области,
Всемирная ассоциация
казахов
(по согласованию)
7    Организация концерта            18 октября     Комитет культуры
мастеров искусств               2002 года      Министерства культуры,
информации и
общественного
согласия, аким
Южно-Казахстанской
области
8    Проведение мушайры              19 октября     Комитет культуры
поэтов-казахов из               2002 года      Министерства культуры,
ближнего и дальнего                            информации и
зарубежья                                      общественного согласия,
аким Южно-Казахстанской
области
9    Проведение выставки работ       17-19 октября  Министерство культуры,
мастеров прикладного            2002 года      информации
искусства казахов мира                         и общественного
согласия, аким Южно-
Казахстанской области,
Всемирная ассоциация
казахов
(по согласованию)
10   Съемка документального          15-21 октября  НК "Казахфильм"
фильма "Курылтай"               2002 года
11   Выпуск альманаха                до 10 октября  Министерство культуры,
"Алтын бесiк"                   2002 года      информации и
общественного
согласия, Всемирная
ассоциация казахов
(по согласованию)
12   Выпуск книги "Калын елiм,       4 квартал      Министерство культуры,
казагым" и Сборника             2002 года      информации и
документов Курултая                            общественного
согласия, Всемирная
ассоциация казахов
(по согласованию)
13   Обеспечение медицинских         15-20 октября  Министерство
услуг во время проведения       2002 года      здравоохранения,
Курултая                                       аким Южно-
Казахстанской области
14   Обеспечение безопасности        15-20 октября  Министерство
во время проведения             2002 года      внутренних дел, аким
Курултая                                       Южно-Казахстанской
области
15   Обеспечение транспортом         16-21 октября  Аким города Алматы
(автобусами, легковыми          2002 года      и Южно-Казахстанской
автомобилями) участников                       области
Курултая
16   Освещение в СМИ хода            октябрь        Министерство культуры,
подготовки и проведения         2002 года      информации и
Курултая                                       общественного согласия
17   Организация работы Пресс-       15-21 октября  Министерство культуры,
центра Курултая, аккредитация   2002 года      информации и
представителей СМИ,                            общественного согласия
освещающих Курултай
18   Изготовление юбилейной          до 1 октября   Министерство культуры,