Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Ислам Даму Банкiнiң арасында Почта саласын жаңғырту және почта-жинақ жүйесiн қалыптастыру жобасын егжей-тегжейлi зерттеуді дайындау бойынша техникалық көмек (грант) туралы келiсiм жасасу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 3 қазан N 1085
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 15 қарашадағы N 1716 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының почта саласын дамытудың және почта-жинақ жүйесiн қалыптастырудың 2000-2003 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiліп отырған Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ислам Даму Банкiнің арасында Почта саласын жаңғырту және почта-жинақ жүйесiн қалыптастыру жобасын егжей-тегжейлi зерттеудi дайындау бойынша техникалық көмек (грант) туралы келiсiмiнің жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрі Қажымұрат Ыбырайұлы Нағмановқа Қазақстан Республикасы Үкiметінің атынан Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ислам Даму Банкiнің арасындағы Почта саласын жаңғырту және почта-жинақ жүйесiн қалыптастыру жобасын егжей-тегжейлi зерттеудi дайындау бойынша техникалық көмек (грант) туралы келiсiмге, қағидатты сипаты жоқ өзгерiстер мен толықтырулар енгiзуге рұқсат бере отырып, оны жасасуға уәкiлеттiк берiлсiн.
3. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлігi тартылатын грант қаражатының мақсатты және тиiмді пайдаланылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2002 жылғы 3 қазандағы
N 1085 қаулысымен
мақұлданды
Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Ислам Даму Банкiнің
арасында Почта саласын жаңғырту және почта-жинақ жүйесiн
қалыптастыру жобасын егжей-тегжейлi зерттеудi дайындау бойынша техникалық көмек
(грант) туралы келісiм
Келiсiм Қазақстан Республикасының Үкiметі (бұдан әрi "Үкiмет" деп аталады) мен Ислам Даму Банкi (бұдан әрi "Банк" деп аталады), бiрлесiп Тараптар арасында 2002 жылғы "___" _________ жасалды;
осы Келiсiмнiң қосымшасында сипатталған Қазақстан Республикасының почта саласын жаңғырту және почта-жинақ жүйесiн қалыптастыру жобасын егжей-тегжейлi зерттеудi қаржыландыру үшiн Үкiмет Банктен техникалық көмек сұрағанын ескере отырып, (бұдан әрi "Зерттеулер" деп аталады);
төменде анықталған шарттардың негiзінде Банктің техникалық көмек беруге келiскенiн ескере отырып;
осылайша, осымен тараптар төмендегілер туралы Келiсiм жасасты.
I-БАП
ГРАНТТЫҢ СОМАСЫ
Банк Үкiметке техникалық көмек грантын 178890 (жүз жетпiс сегiз мың сегiз жүз тоқсан) ислам динарынан аспайтын, шамамен 230000 (екi жүз отыз мың) АҚШ долларына тең сомада бередi.
II-БАП
КЕЛIСУ
2.01-бөлiм
Үкiмет осымен Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгін Консультантпен және Банкпен жұмыс iстеу және осы Келiсiммен Үкiметке жүктелген міндеттемелердi орындау үшін тікелей жауапты етiп тағайындайды.
2.02-бөлiм

О заключении Соглашения о технической помощи (гранте) между Правительством Республики Казахстан и Исламским Банком Развития по подготовке детального исследования проекта модернизации почтовой отрасли и формирования почтово-сберегательной системы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 октября 2002 года N 1085
В целях реализации Программы развития почтовой отрасли Республики Казахстан и формирования почтово-сберегательной системы на 2000-2003 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 ноября 2000 года N 1716 P001716_ , Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить прилагаемый проект Соглашения о технической помощи (гранте) между Правительством Республики Казахстан и Исламским Банком Развития по подготовке детального исследования проекта модернизации почтовой отрасли и формирования почтово-сберегательной системы.
2. Уполномочить Нагманова Кажмурата Ибраевича - Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан заключить от имени Правительства Республики Казахстан Соглашение о технической помощи (гранте) между Правительством Республики Казахстан и Исламским Банком Развития по подготовке детального исследования проекта модернизации почтовой отрасли и формирования почтово-сберегательной системы, разрешив вносить изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
3. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан обеспечить целевое и эффективное использование средств привлекаемого гранта.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Одобрено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 октября 2002 года N 1085
Соглашение о технической помощи (гранте)
между Правительством Республики Казахстан и Исламским Банком
Развития по подготовке детального исследования проекта
модернизации почтовой отрасли и формирования
почтово-сберегательной системы
Соглашение совершено "___" ________ 2002 года, между Правительством Республики Казахстан (далее именуемым "Правительство") и Исламским Банком Развития (далее именуемым "Банк"), совместно именуемые Сторонами;
учитывая, что Правительство запросило Банк предоставить техническую помощь для финансирования детального исследования проекта модернизации почтовой отрасли Республики Казахстан и формирования почтово-сберегательной системы, описанного в Приложении к настоящему Соглашению (далее именуемом "Исследование");
учитывая, что Банк согласился предоставить техническую помощь на сроках и условиях, определенных ниже;
настоящим, Стороны согласились о нижеследующем.
Статья I
Сумма гранта
Банк предоставит Правительству техническую помощь (грант) в сумме, не превышающей 178890 (сто семьдесят восемь тысяч восемьсот девяносто) исламских динаров, которая приблизительна равна в эквиваленте 230 000 (двести триста тысяч) долларам США.
Статья II
Согласование
Раздел 2.01
Правительство настоящим назначает Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан уполномоченным органом по взаимодействию с Консультантом и Банком и непосредственно ответственным за выполнение обязательств, возложенных на Правительство в силу настоящего Соглашения.
Раздел 2.02

Зерттеулер үшiн атқарушы органы "Қазпочта" ашық акционерлік қоғамы (бұдан әрi "Қазпочта" ААҚ деп аталады) болып табылады. "Қазпочта" ААҚ Зерттеу жүргiзу кезінде жергілiктi шығындарды жабу үшiн бiрлесiп қаржыландыруға 60 000 (алпыс мың) АҚШ долларын бередi.
III-БАП
ГРАНТ ҚАРАЖАТЫН ТӨЛЕУ ЖӘНЕ ПАЙДАЛАНУ
3.01-бөлiм
Грант сомасы Банктің төлем ресімдерiне сәйкес төленетiн болады.
3.02-бөлім
Грант қаражаты тек Зерттеулердің құнын жабу үшін шетел валютасында жұмсалатын болады.
3.03-бөлiм
Бiрiншi төлеуге арналған өтiнімнің күнi
Егер "Қазпочта" ААҚ мен Банк арасында келiсiлген 2003 жылғы 30 маусымға дейiн немесе одан кейiнгі мерзiмде "Қазпочта" ААҚ Банкке бiріншi төлем жасауға арналған өтінiмдi бермесе, Банк Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлігiне тиiстi жазбаша хабарламаны бергеннен кейiн осы Келiсiмді бiр жақты бұза алады.
3.04-бөлім
Жабу күнi
Егер Гранттың кез келген бөлiгi "Қазпочта" ААҚ мен Банктiң арасында келiсiлген 2004 жылғы 31 желтоқсанға дейiн немесе кез келген одан кейiнгi кезеңде төленбесе, Банк "Қазпочта" ААҚ консультациялар жүргiзгеннен кейiн Гранттың төленбеген бөлiгiн жоя алады.
IV-БАП
ЗЕРТТЕУЛЕР ЖYРГIЗУ
4.01-бөлiм
Зерттеулер жүргiзуде "Қазпочта" ААҚ жәрдемдесу мақсатында "Қазпочта" ААҚ Банкпен консультациялар жүргізу жолымен Банктiң ресімдерiне сәйкес iріктеу жүргiзедi және консультациялық қызметтерге келiсiм-шарт жасасады.
4.02-бөлiм
Консультант ұсыныстар беруге Консультанттарға шақырылғанға дейiн "Қазпочта" ААҚ және Банк арасында жазбаша түрде келiсiлуi мүмкiн осындай техникалық ұсынысты алады. Техникалық тапсырма "Қазпочта" ААҚ мен Банк арасындағы жазбаша келiсу жолымен өзгертiлуi мүмкін.
4.03-бөлiм
"Қазпочта" ААҚ Банкпен бiрлесiп iріктелген Консультантпен нәтижесi Үкiметпен және Банкпен түпкiліктi келiсудің мәнi болып табылатын келiссөздер жүргiзедi.
V-БАП
ҮКIМЕТ ПЕН АТҚАРУШЫ ОРГАННЫҢ МIНДЕТТЕМЕЛЕРI
5.01-бөлiм
"Қазпочта" ААҚ тиiстi қаржылық және әкiмшiлiк практикаларға сәйкес Зерттеулердің уақтылы және тиiмдi өтуiн қамтамасыз ету үшiн Банкпен және Консультантпен ынтымақтасады және бұл үшін, егер бұл Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келмейтiн болса, Зерттеулерге қатысты барлық бар ақпаратты Консультантқа беретiн болады.
5.02-бөлiм
Зерттеулер үшiн "Қазпочта" ААҚ жұмыстарды жүргiзуге талап етiлетiн және техникалық тапсырмада толығырақ көрсетiлетiн персоналды, жабдықтарды және басқа да қызметтердi немесе ыңғайлы жағдайларды Консультантқа өтеусiз ұсынады.
5.03-бөлiм
"Қазпочта" ААҚ Зерттеулердi жүргiзу кезiнде жәрдемдесу және Консультантпен ынтымақтасу үшiн толық жұмыс күнiне бiлiктi жергілiктi қосымша персоналды ұсынады.
5.04-бөлiм
"Қазпочта" ААҚ жергілікті валютада Зерттеулердің құнын жабу үшiн қажеттi қаражат көздейдi, сондай-ақ оларды жүргiзу кезiнде туындауы мүмкiн құнның кез келген асып түсуiн қаржыландыратын болады.
5.05-бөлiм
"Қазпочта" ААҚ Консультантқа Банк негiздi түрде сұрауы мүмкiн мөлшерде және нысанда есептер мен жобаларды, жоспарларды, сызбаларды, ерекшеліктердi, жұмыс кестелерiн және шығыстар сметаларын қоса алғанда, Зерттеулер мақсатында Консультант дайындаған құжаттардың көшiрмелерiн, сондай-ақ басқа елеулi ақпаратты Банкке ұсынуды тапсырады.
5.06-бөлiм
"Қазпочта" ААҚ өз құзiретi шеңберiнде және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Банктiң тiркелген өкілдерінің Зерттеулердi жүргiзуге байланысты барлық жерге және үй-жайларға еркiн кiруін қамтамасыз ету жөнiндегi шараларды қолға алады.
5.07-бөлiм
"Қазпочта" ААҚ Грант қаражатын пайдалануды және Зерттеулердi жүргiзу барысын көрсету үшiн (олардың құнын қоса алғанда) жеткiлiктi жағдайда есептер мен жазбаларды жүргізетiн болады немесе жүргiзудi тапсырады.
5.08-бөлiм
"Қазпочта" ААҚ жұмыс барысының толықтығын, кездесетiн проблемаларды, қабылданған iс-қимылдарды және мезгiл-мезгiл Банк сұрауы мүмкiн мән-жайларды көрсете отырып, тоқсан сайынғы есептердi Банкке беретiн болады.
5.09-бөлім
Консультанттың Түпкiлiктi есебi ұсынылған сәттен бастап 90 (тоқсан) күн ішінде "Қазпочта" ААҚ Банкке осы Келiсiмге сәйкес Банк ұсынған және оның нәтижесiнде Зерттеулердің мiндеттерiне қол жеткiзiлген техникалық көмектің нәтижелерiн бағалау жөніндегi есептi бередi.
5.10-бөлiм
"Қазпочта" ААҚ Зерттеулердiң мақсатына қол жеткiзуге, оларға байланысты қызметтерге және осы Келiсiм бойынша міндеттемелердің орындалуына ықпал ететiн немесе ықпал ету қаупі бар кез келген жағдайлар туралы Банктi уақтылы хабардар етедi.
5.11-бөлiм
(а) Консультанттың сыйақысына Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес салық салынатын болады. Консультанттарға төленген кез келген салықтар немесе баждар Грант қаражатынан төленбейдi және Үкiмет пен "Қазпочта" ААҚ қаржыландырады.
(б) "Қазпочта" ААҚ өзiнiң қаржылық ұсынысын бергенге дейiн Үкiмет салатын барлық салықтар мен баждар туралы Консультантты хабардар етуге мiндеттенедi.
5.12-бөлім
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Үкiмет:
(а) Зерттеулер жүргiзу мақсатында Қазақстан Республикасының аумағына әкелiнетiн және осындай аймаққа әкелiнгеннен кейiн, кейiннен ол жерден әкетілетін кез келген жабдықтарды, материалдарды немесе керек-жарақтарды (акцизделгеннен басқа) салықтардан, кедендiк және басқа да баждардан босату;
(б) Зерттеулер және Консультант пен оның персоналының жеке қажеттiлігi үшiн қажеттi кез келген жабдықтарды, материалдар мен керек-жарақтарды уақтылы кедендiк ресімдеу. Атқарушы агенттік барлық ресми кедендік талаптарды уақтылы шешуге жәрдем көрсету шараларын қолға алады.
5.13-бөлiм
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес "Қазпочта" ААҚ:
(а) Консультантты және оның персоналын олардың Қазақстан Республикасында жүруi үшiн талап етiлетiн қажеттi кiру және шығу визаларының, уақытша тұру рұқсатының, шетел валютасына рұқсат пен жол жүру құжаттарының уақтылы ұсынылуын қамтамасыз ету;
(б) Зерттеулер жүргізу үшін барлық қажеттi рұқсат пен сенiмхаттарды бөлу жөніндегі шараларды қолға алады.
VI-БАП
ЕСЕП БЕРУШIЛIК ЖӘНЕ БАСҚАЛАР
6.01-бөлiм
"Қазпочта" ААҚ мен Банк мезгiл-мезгiл, тараптардың қандай да бiрiнiң сұрауы бойынша техникалық көмек жөнiнде пiкiр алысатын және Консультант дайындаған кез келген есеп бойынша және осы есептерде ұсынылған кез келген ұсыныстарды iске асыру бойынша консультация алатын болады.
6.02-бөлiм
Банк Консультант дайындаған кез келген есептi Банк қажет деп есептейтін кез келген мақсатқа пайдалана алады, бiрақ, егер ол "Қазпочта" ААҚ мен Банктің арасында өзгеше келiсiлмесе, осы есептер жарияланбайды.
6.03-бөлiм
Осы Келiсімге сәйкес Банктің жәрдемдесу шарттары Консультанттың кез келген ұсыныстарын iске асыруға қатысты Банктi Үкiметке қаржылай немесе одан әрi техникалық жәрдемдесудi жалғастыруға міндеттемейдi.
VII-БАП
ХАБАРЛАМА
Бiр тараптың екiншi тарапқа жiберiлген кез келген жазбаша хабарламасы, егер ол қолдан қолға немесе телефон желiсi, почта немесе телекс бойынша мына мекен-жайлардың бiреуі бойынша жiберiлсе, онда ол тиiстi түрде ұсынылды деп саналатын болады:
Қазақстан Республикасының Үкiметi үшiн:
Қазақстан Республикасының Көлiк және
коммуникациялар министрлiгi
Абай даңғылы, 49
Астана қаласы, 473000
Қазақстан Республикасы

Исполнительным органом для проведения Исследования определяется открытое акционерное общество "Казпочта" (далее - ОАО "Казпочта"). ОАО "Казпочта" предоставит софинансирование в сумме 60 000 (шестьдесят тысяч) долларов США для покрытия местных расходов при проведении Исследования.
Статья III
Предоставление и использование
суммы гранта
Раздел 3.01
Сумма Гранта будет выплачена в соответствии с процедурами выплат Банка.
Раздел 3.02
Средства Гранта будут использованы только для покрытия стоимости Исследования в иностранной валюте.
Раздел 3.03
Дата заявки на первую выплату
Если до 30 июня 2003 года или до такой другой более поздней даты, которая может быть согласована между ОАО "Казпочта" и Банком, ОАО "Казпочта" не представит в Банк заявку для проведения первой выплаты, Банк может расторгнуть настоящее Соглашение в одностороннем порядке после представления соответствующего письменного уведомления в Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
Раздел 3.04
Дата закрытия
Если любая часть суммы Гранта не будет выплачена до 31 декабря 2004 года или до такой другой более поздней даты, которая будет согласована между ОАО "Казпочта" и Банком, Банк может после консультаций с ОАО "Казпочта", аннулировать часть суммы Гранта, которая не была выплачена.
Статья IV
Проведение исследования
Раздел 4.01
С целью содействия ОАО "Казпочта" в проведении Исследования, ОАО "Казпочта", путем консультаций с Банком, в соответствии с процедурами Банка, проведет отбор и заключит контракт на услуги Консультанта.
Раздел 4.02
Консультант получит такое Техническое задание, которое согласовывается в письменном виде между ОАО "Казпочта" и Банком до приглашения Консультанта представить предложения. Техническое задание может быть изменено путем письменного соглашения между ОАО "Казпочта" и Банком.
Раздел 4.03
ОАО "Казпочта" совместно с Банком проведет переговоры с выбранным Консультантом, результат которых будет предметом окончательного одобрения ОАО "Казпочта" и Банка.
Статья V
Обязательства правительства
и исполнительного органа
Раздел 5.01
ОАО "Казпочта" будет сотрудничать с Банком и Консультантом для обеспечения того, чтобы Исследование проводилось своевременно и эффективно, согласно принятой финансовой и административной практике, и для этого предоставит Консультанту всю существующую информацию, относящуюся к Исследованию, если это не противоречит законодательству Республики Казахстан.
Раздел 5.02
Для Исследования ОАО "Казпочта" на безвозмездной основе обеспечит предоставление Консультанту такого персонала, оборудования и других услуг или удобств, которые требуются для проведения работ и будут более подробно указаны в Техническом задании.
Раздел 5.03
ОАО "Казпочта" на полный рабочий день обеспечит предоставление квалифицированного местного дополнительного персонала для оказания содействия и сотрудничества с Консультантом при проведении Исследования.
Раздел 5.04
ОАО "Казпочта" обеспечит выделение средств, необходимых для покрытия стоимости Исследования в местной валюте, а также финансирование любого превышения стоимости, которое может возникнуть при их проведении.
Раздел 5.05
ОАО "Казпочта" поручит Консультанту представлять в Банк копии документов, подготовленных Консультантом в целях Исследования, включая отчеты и проекты, планы, чертежи, спецификации, рабочие графики и сметы расходов, а также другую существенную информацию, в таком количестве и форме, которые могут быть обоснованно запрошены Банком.
Раздел 5.06
ОАО "Казпочта", в рамках своей компетенции, и, в соответствии с законодательством Республики Казахстан, предпримет меры по обеспечению свободного доступа аккредитованным представителям Банка ко всей земле и сооружениям, связанным с проведением Исследования.
Раздел 5.07
ОАО "Казпочта" будет вести или поручит вести счета и отчеты, достаточные для отображения использования средств технической помощи (гранта) и хода проведения Исследования (включая его стоимость).
Раздел 5.08
ОАО "Казпочта" будет представлять в Банк ежеквартальные отчеты с указанием подробностей хода работ, возникающих проблем, предпринятых действий и других деталей, которые Банк может запрашивать время от времени.
Раздел 5.09
В течение 90 (девяносто) дней с момента представления окончательного отчета Консультанта ОАО "Казпочта" представит в Банк отчет по оценке результатов технической помощи (гранта), предоставленной Банком, в соответствии с настоящим Соглашением и в рамках которого цель Исследования была достигнута.
Раздел 5.10
ОАО "Казпочта" своевременно проинформирует Банк о любом условии, которое влияет или грозит повлиять на достижение целей Исследования, проведение связанных с ними услуг или выполнение обязательств по настоящему Соглашению.
Раздел 5.11
(а) Вознаграждение Консультанта будет облагаться налогами в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Любые налоги или другие обязательные платежи, оплаченные Консультантом, не будут оплачиваться из средств Гранта и будут финансироваться ОАО "Казпочта".
(б) ОАО "Казпочта" обязуется информировать Консультанта обо всех налогах и других обязательных платежах в бюджет Республики Казахстан до представления им своего финансового предложения.
Раздел 5.12
Правительство, в соответствии с законодательством Республики Казахстан, предпримет меры по:
(а) освобождению от налогов, таможенных и других пошлин (за исключением подакцизных сборов) любого оборудования, материалов или принадлежностей, ввозимых на территорию Казахстана с целью проведения Исследования и которые, после ввоза на данную территорию, будут впоследствии вывезены;
(б) своевременному таможенному оформлению любого оборудования, материалов и принадлежностей, необходимых для проведения Исследования и личных нужд Консультанта и его персонала. ОАО "Казпочта" окажет содействие в своевременном решении всех официальных таможенных требований.
Раздел 5.13
ОАО "Казпочта" в соответствии с процедурами, установленными в Республике Казахстан, предпримет меры по:
(а) обеспечению Консультанта и его персонала своевременным предоставлением документов, требуемых для оформления въездных и выездных виз Республики, и регистрации в органах внутренних дел Республики Казахстан, Министерстве иностранных дел;
(б) выдаче всех необходимых разрешений и доверенностей для проведения Исследования.
Статья VI
Отчетность и разное
Раздел 6.01
ОАО "Казпочта" и Банк время от времени, по запросу какой-либо из Сторон, будут обмениваться мнениями относительно осуществления технической помощи (гранта) и консультироваться по любому отчету, подготовленному Консультантом, и по применению любых рекомендаций, представленных в этих отчетах.
Раздел 6.02
Банк может использовать любые отчеты, подготовленные Консультантом, в любых целях, которые Банк может рассматривать необходимыми, но эти отчеты не могут публиковаться, если это не оговорено иначе между ОАО "Казпочта" и Банком.
Раздел 6.03
Условия содействия Банка, в соответствии с настоящим Соглашением, не
обязывают Банк продолжать оказывать финансовое или дальнейшее техническое
содействие Правительству в отношении применения любых рекомендаций
Консультанта.
Статья VII
Уведомление
Любое письменное уведомление одной Стороной другой Стороны будет
считаться надлежащим образом представленным, если оно будет передано из
рук в руки или отправлено по телефону, почте или телексу по одному из
следующих адресов:
Для Правительства Республики Казахстан:
Министерство
Транспорта и коммуникаций
пр. Абая, 49,
г. Астана, 473000,
Республики Казахстан

Телефон:(3172) 326277, (3172) 322994
Факс: (3172) 321058
Ислам Даму Банкi үшiн
Почта жәшiгi: 5925
Джеддах-21432
Сауд Арабия Корольдiгi
Телеграф: ВАNКISLАМI JEDDAN
Телекс: 6001137 ISDB SJ
Факс: 6366871 JEDDAN
VIII-БАП
Осы Келiсiмге өзара келiсiм бойынша өзгерiстер енгiзілуі мүмкiн. Кез келген енгiзілген бұндай өзгерiстер осы Келiсiмнің ажырамас бөлiгi болып табылады.
IХ-БАП
Осы Келiсiм бойынша түсiнiк беру немесе қолдану барысында даулар шыққан жағдайда, Тараптар оларды келiссөз жүргiзу және кеңес беру арқылы шешетiн болады.
Х-БАП
Осы Келiсiм Қазақстан Республикасының iшiндегi рәсiмдердi орындау туралы Банк хабарлама алған күннен бастап күшiне енеді.
Жоғарыда айтылғандарды растай отырып, тараптардың уәкiлетті өкілдерi осы Келiсімге ағылшын тiліндегi екi түпнұсқа данада, оның кiрiспесiнде көрсетiлген күнi қол қойды.
Қазақстан Республикасының Үкiметi үшiн және атынан:
___________________________________________
Қажымұрат Нағманов
Қазақстан Республикасының Көлiк
және коммуникациялар министрi
___________________________________________
Ислам Даму Банкi үшiн және атынан
___________________________________________
Қосымша
ЗЕРТТЕУЛЕРДI СИПАТТАУ
Техникалық тапсырма мынамен тұжырымдалады:
1. Қазақстан Республикасының почта саласындағы басқарушылық және ұйымдастырушылық құрылымын зерттеу және оны жаңғырту үшін қажеттi өзгерiстердi және банкинг сияқты коммерциялық қызметтің бөлшек сауда секторын басқаруды қоса алғанда, коммерциялық өмiршең ұйым үшiн болашақ қарсы талаптарды ұсыну және т.б. Почта қызметтерiнің жұмысын жақсарту және кеңейту мақсатында қаржы ағындарының дамуын болжау және почта операциялары мен жедел почта қызметтерiнiң маркетингілiк аспектілерiн зерделеу.
2. Пайдалану шығыстарын азайту, кiрiсiн ұлғайту коммерциялық операциялар үшін бюджет жүйесін дайындау үшін почта қызметтерінің қаржы бюджетiн қарау және талдау.
3. Қазақстан Республикасы почта қызметтерiнің сенiмдi дерекқорына ие болу үшiн мәлiметтердi жинау iс-қимылын орындауды зерделеу.
4. Почта қызметтерiнiң негiзгi функциялары үшiн компьютерлендiрiлген Ақпарат Жүйесiн Басқарудағы (АЖБ) қажеттiлікті зерделеу, егер қажеттілiк туындаса, Ұлттық және Аймақтық өкiлдіктерде орнатылатын қажетті жабдықтар мен бағдарламалық қамтамасыз етудi ұсыну.
5. "Қазпочта" ААҚ банк операцияларын зерделеу және жақсарту түрлерiн ұсыну.
6. Қазақстан Республикасы почта қызметтерiнің бар заңгерлік құрылымын зерделеп, қазiргі заманғы операциялар үшiн тиісті заңдарға қажеттi өзгерiстер ұсыну.

Телефон: (3172) 326277, (3172) 322994
Факс: (3172) 321058
Для Исламского Банка Развития:
Почтовый ящик: 5925
Джеддах-21432
Королевство Саудовская Аравия
Телеграф: BANKISLAMI JEDDAH
Телекс: 601137 ISDB SJ    Факс: 6366871 JEDDAH
Статья VIII
Изменения в настоящее Соглашение могут быть внесены в письменной форме по взаимному согласию. Любое такое изменение будет являться неотъемлемой частью настоящего Соглашения.
Статья IX
В случае возникновения споров по толкованию или применению положений
настоящего Соглашения, Стороны будут разрешать их путем переговоров и
консультаций.
Статья X
Настоящее Соглашение вступает в силу с даты получения Банком
уведомления, что внутренние процедуры Республики Казахстан завершены.
В подтверждение вышесказанного уполномоченные представители сторон
подписали настоящее Соглашение в двух экземплярах на английском языке в
день, указанный в его преамбуле.
За и от имени
Правительства Республики Казахстан:
__________________________________
Кажмурат Нагманов
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
За и от имени
Исламского Банка Развития
_________________________________
Приложение
Описание исследования
Техническое задание будет заключаться в следующем:
1. Исследовать существующую управленческую и организационную структуру почтовой отрасли Республики Казахстан и предложить любые изменения, необходимые для ее модернизации и встречные будущие требования для коммерчески жизнеспособной организации, включая управление розничным сектором коммерческой деятельности, таким как банкинг и т.д.
Спрогнозировать развитие финансовых потоков и изучить маркетинговые аспекты почтовых операций и срочных почтовых услуг с целью улучшения и расширения деятельности почтовых служб.
2. Рассмотреть и проанализировать финансовый бюджет почтовых служб, чтобы уменьшить текущие расходы, увеличить доход и подготовить бюджетную систему для коммерческих операций.
3. Изучить выполнение действий по сбору данных, необходимых для получения надежной базы данных почтовых служб Республики Казахстан.
4. Изучить потребность в компьютеризированном Управлении Информационной Системой (УИС) для основных функций почтовых служб, предложить необходимое оборудование и программное обеспечение, которое, если возникнет необходимость, будет установлено в Национальном и Региональных представительствах.
5. Изучить и предложить улучшения в банковских операциях ОАО "Казпочта".
6. Изучить существующую юридическую структуру почтовой отрасли и предложить изменения в соответствующих законах, необходимых для современных действий.

7. Пошта қызметiнің құрылымын зерделеу және қажет болған жағдайда Қазақстан Республикасы пошта қызметтерiнiң жұмысына нормативтiк-құқықтық реттеуге байланысты сәйкес ұсыныстар енгiзу.
8. Почтаны жаңғыртудың бiр бөлiгi ретінде егжей-тегжейлi зерттеу: көтергiш жабдықтар (айырбасты көтергiштер, астына қоятын домкрат), сұрыптау машиналары, көшедегi почта жәшіктерi, Сату Жүйесiнің бөлшек сауда нүктелерi, екi радио жол (жергілікті жеткiзу көлiк құралдары үшiн қауiпсiздiкке қатысты, сондай-ақ жеделдетiп қызмет көрсету үшiн жақсы) және т.б., сияқты қосымша жабдықтарды, яғни құны мен техникалық ерекшелiктерi егжей-тегжейлi жазылған қажеттi жабдықтың толық тiзiмiн ауыстыру, жаңғырту немесе сатып алу қажеттiлiгi мен мүмкіндiгін анықтау үшiн алдын ала жасалуы тиiс.
9. Кадрларды даярлау және адам ресурстарын дамытудағы қажеттілiктi зерделеу.
10. Почтаны өңдеудi толық автоматтандыру және Банк үшiн жобалау құжаттарын қоса алғанда, ақша аударымдарының, жинақтау және сақтандыру қызметiнiң барлық түрлерiн компьютерлендiру үшiн үш сатыдан (қысқа мерзiмдi, орта мерзiмдi және ұзақ мерзiмдi) тұратын инвестициялық жоспарды дайындау.

7. Изучить структуру почтовых служб и в случае необходимости внести соответствующие рекомендации по нормативно-правовому регулированию деятельности почтовых служб Республики Казахстан.
8. Как часть модернизации почты, детальное исследование должно быть предпринято в определении потребности и осуществимости замены, модернизации или приобретения иного оборудования такого как: подъемное оборудование (вильчатые подъемники, поддонный домкрат), сортировочные машины, уличные почтовые ящики, розничная точка Систем Продажи, два радио пути (относительно безопасности для местных транспортных средств поставки, хорошо и для ускорения обслуживания) и т.д., то есть полный список необходимого оборудования с детальным перечислением стоимости и технических спецификаций.
9. Изучить потребность в подготовке кадров и развитии человеческого
ресурса.
10. Подготовить инвестиционный план в трех стадиях (краткосрочный,
среднесрочный и долгосрочный) для полной автоматизации обработки почты и
компьютеризации всех видов денежных переводов, сберегательной и страховой
деятельности, включая подготовку для Банка проектной документации.
Примечание РЦПИ: Далее прилагается текст на английском языке (см.
бумажный вариант).
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Умбетова А.М.)