Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 9 маусымдағы N 787 қаулысымен мақұлданған Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының инвестициялық операцияларын жүзеге асыру ережесіне өзгерістердің жобасын мақұлдау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 11 қазан N 1112
"Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын сенімгерлік басқару туралы шарт туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 18 мамырдағы N 655 P010655_ қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі ұсынған Қазақстан
Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 9 маусымдағы N 787
P010787_
қаулысымен
мақұлданған Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының инвестициялық
операцияларын жүзеге асыру ережесіне өзгерістердің жобасы мақұлдансын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
Қаулысы
Алматы қаласы       2002 жылғы ______               N_______
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының инвестициялық
операцияларын жүзеге асыру ережесін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының
2001 жылғы 20 маусымдағы N 237 қаулысына
өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын сенімгерлік басқару тиімділігін қамтамасыз ету мақсатында, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының кейбір мәселелері туралы" 2001 жылғы 29 қаңтардағы N 543 U010543_ Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының инвестициялық операцияларын жүзеге асыру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2001 жылғы 20 маусымдағы N 237 V011568_ қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының
инвестициялық операцияларын жүзеге асыру ережесінде:
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9 Merrill Lynch 6-month US Treasury Bill Index индексі - Merrill
Lynch компаниясының өтеу мерзімі алты айға дейін АҚШ-тың қазынашылық
вексельдерінен тұратын индексі. Кірістілік және тәуекел көрсеткіштері күн
сайын есептеліп отырады.";
33-тармақтағы "Salomon" деген сөз "Merryll Lynch" деген сөздермен
ауыстырылсын;
44-тармақтағы кесте мынадай редакцияда жазылсын:
_____________________________________________________________________
!  Эталон  !  Ең аз   ! Ең көп
_____________________________________________________________________
Белгіленген кірісі бар бағалы     75%         65%       85%
қағаздар портфелі
_____________________________________________________________________

Об одобрении проекта изменений в Правила осуществления инвестиционных операций Национального фонда Республики Казахстан, одобренных постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 июня 2001 года N 787
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 октября 2002 года N 1112
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 мая 2001 года N 655 "О договоре о доверительном управлении Национальным фондом Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Одобрить представленный Национальным Банком Республики Казахстан проект изменений в Правила осуществления инвестиционных операций Национального фонда Республики Казахстан, одобренных постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 июня 2001 года N 787 .
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Постановление Правления Национального Банка
Республики Казахстан
г. Алматы                  от______________2002 года             N___
О внесении изменений в постановление Правления
Национального Банка Республики Казахстан от 20 июня 2001 года
N 237 "Об утверждении Правил осуществления инвестиционных
операций Национального фонда Республики Казахстан"
В целях обеспечения эффективности доверительного управления Национальным фондом Республики Казахстан, а также в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 29 января 2001 года N 543 "О некоторых вопросах Национального фонда Республики Казахстан" Правление Национального Банка Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 июня 2001 года N 237 "Об утверждении Правил осуществления инвестиционных операций Национального фонда Республики Казахстан" следующие изменения:
в Правила осуществления инвестиционных операций Национального фонда Республики Казахстан, утвержденные указанным постановлением:
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Индекс Merrill Lunch 6-month US Treasury Bill Index - индекс компании Merrill Lunсh, состоящий из казначейских векселей США со сроком их погашения до шести месяцев. Показатели доходности и риска рассчитываются ежедневно.";
в пункте 33 слово "Salomon" заменить словами "Merrill Lunсh";
таблицу в пункте 44 изложить в следующей редакции:
________________________________________________________________
! Эталон ! Минимум ! Максимум
----------------------------------------------------------------
Портфель ценных бумаг с               75 %     65 %      85 %
фиксированным доходом
----------------------------------------------------------------

Акциялар портфелі                 25%         15%       35%
_____________________________________________________________________
45-тармақта:
"60%-нен" деген сөздер "75%-нен" деген сөздермен ауыстырылсын;
"40%-нен" деген сөздер "25%-нен" деген сөздермен ауыстырылсын;
60-тармақтың 1) тармақшасындағы "100" деген сан "50" деген санмен
ауыстырылсын.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі, ал оның күші 2002 жылғы 1 қыркүйектен бастап туындаған қатынастарға қолданылады.
3. Монетарлық операциялар департаменті (Әлжанов Б.А.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан
Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу шараларын
қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік
тіркелген күнінен бастап бес күн мерзімде осы қаулыны Қазақстан
Республикасы Қаржы министрлігінің назарына жеткізсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкі Төрағасының орынбасары - Г.З.Айманбетоваға жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 11 қазандағы
N 1112 қаулысымен
мақұлданған
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.

Портфель акций                        25 %     15 %      35 %
________________________________________________________________
в пункте 45:
слова "на 60 %" заменить словами "на 75 %";
слова "на 40 %" заменить словами "на 25 %";
в подпункте 1) пункта 60 цифру "100" заменить цифрой "50".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, а его действие распространяется на отношения, возникшие с 1 сентября 2002 года.
3. Департаменту монетарных операций (Альжанов Б.А.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в пятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Айманбетову Г.З.
Председатель
Национального Банка
Одобрено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 октября 2002 года N 1112