Қазақстан Республикасы қаржы полициясы органдарының қызметкерi қызметтiк мiндеттерiн немесе қызметтiк борышын aтқapу қезеңiнде қаза тапқан (өлген) немесе мертiккен жағдайда және қайтыс болған немесе қаза болған қаржы полициясы органдарының қызметкерлерi мен зейнеткерлерiн жерлеу үшiн бiржолғы өтемақы төлеу ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 26 қарашадағы N 1260 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 20 қазандағы № 1192 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.10.20 № 1192 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының қаржы полициясы органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 4 шiлдедегi Заңының 20-бабын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасы қаржы полициясы органдарының қызметкерi қызметтік мiндеттерiн немесе қызметтiк борышын атқару кезеңiнде қаза тапқан (өлген) немесе мертiккен жағдайда және қайтыс болған немесе қаза болған қаржы полициясы органдарының қызметкерлерi мен зейнеткерлерiн жерлеу үшiн бiржолғы өтемақы төлеу ережесi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы 2002 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енедi және жариялануға тиiс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкіметiнiң
2002 жылғы 26 қарашадағы
N 1260 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы қаржы полициясы органдарының
қызметкерi қызметтiк мiндеттерiн немесе қызметтік
борышын атқару кезеңiнде қаза тапқан (өлген) немесе
мертiккен жағдайда және қайтыс болған немесе қаза болған
қаржы полициясы органдарының қызметкерлерi мен
зейнеткерлерiн жерлеу үшiн біржолғы өтемақы төлеу
ережесi
1. Осы Ереже Қазақстан Республикасы қаржы полициясы органдарының қызметкерi қызметтiк мiндеттерiн немесе қызметтiк борышын атқару кезеңiнде қаза тапқан (өлген) немесе мертiккен жағдайда және қайтыс болған немесе қаза болған қаржы полициясы органдарының қызметкерлерi мен зейнеткерлерiн (бұдан әрi - қызметкерлер мен зейнеткерлер) жерлеу үшiн бiржолғы өтемақы төлеу тәртiбiн айқындайды.
2. Бiржолғы өтемақы төлеудi қаржы полициясы органының қаржы бөлiмшесi қаржы полициясы органы жетекшiсiнiң бұйрығы негiзiнде осы мақсаттарға республикалық бюджетте көзделген қаражат есебiнен, заңнамада белгiленген тәртiппен өтiнiш берiлген сәттен бастап екi ай iшiнде банктегi немесе банктiк операциялардың тиiстi түрлерiне арналған Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң лицензиясы бар ұйымдардағы (бұдан әрi - банктер) алушының жеке шотына немесе карта-шотына аудару жолымен жүргiзедi.
Кәмелетке толмаған алушыға бiржолғы өтемақыны төлеу оның өтiнiштегi көрсетiлген шотына, бұл туралы қамқоршылық және қорғаншылық органдарына және оның заңды өкiлдерiне өтiнiш берiлген сәттен бастап екi ай iшiнде бiр мезгiлде хабарлай отырып, бюджеттiк ақша аудару жолымен жүргiзiледi.

Об утверждении Правил выплаты единовременной компенсации в случае гибели (смерти) или получения увечья сотрудником органов финансовой полиции Республики Казахстан в период исполнения им служебных обязанностей или служебного долга и для погребения умерших или погибших сотрудников и пенсионеров органов финансовой полиции
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2002 года N 1260. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 октября 2011 года № 1192
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.10.2011 № 1192 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
В целях реализации статьи 20 Закона Республики Казахстан от 4 июля 2002 года "Об органах финансовой полиции Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила выплаты единовременной компенсации в случае гибели (смерти) или получения увечья сотрудником органов финансовой полиции Республики Казахстан в период исполнения им служебных обязанностей или служебного долга и для погребения умерших или погибших сотрудников и пенсионеров органов финансовой полиции.
2. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2002 года и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 ноября 2002 года N 1260
Правила выплаты единовременной компенсации в случае гибели (смерти) или получения увечья сотрудником органов финансовой полиции Республики Казахстан в период исполнения им служебных обязанностей или служебного долга и для погребения умерших или погибших сотрудников и пенсионеров органов финансовой полиции
1. Настоящие Правила определяют порядок выплаты единовременной компенсации в случае гибели (смерти) или получения увечья сотрудником органов финансовой полиции Республики Казахстан в период исполнения им служебных обязанностей или служебного долга и для погребения умерших или погибших сотрудников и пенсионеров органов финансовой полиции (далее - сотрудники и пенсионеры).
2. Выплата единовременной компенсации производится финансовым подразделением органа финансовой полиции на основании приказа руководителя органа финансовой полиции за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на эти цели путем перечисления на лицевой счет или карт-счет получателя в банках, либо организациях, имеющих лицензии Национального банка Республики Казахстан на соответствующие виды банковских операций (далее - банки) в течение двух месяцев с момента подачи заявления, в порядке, установленном законодательством .
Несовершеннолетнему получателю выплата единовременной компенсации производится путем перечисления бюджетных денег на его счет, указанный в заявлении, с одновременным уведомлением об этом органов опеки и попечительства или его законных представителей в течение двух месяцев с момента подачи заявления.

3. Қаржы полициясы органдарының кадр бөлiмшелерi мiндетті түрде қызметкерлерге немесе бiржолғы өтемақы алуға құқығы бар адамдарға олардың 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бiржолғы өтемақы төлеуге арналған өтiнiш беру қажеттігi туралы жазбаша хабарлайды.
4. Бiржолғы өтемақы алу үшiн қызметкер немесе оны алуға құқығы бар әрбiр адам қаржы полициясы органының кадр бөлiмшесiне мынадай құжаттарды ресiмдейдi және ұсынады:
1) қызметкер қызметтiк мiндеттерiн не қызметтiк борышын атқару кезiнде қаза тапқан (өлген) не қызметтiк мiндеттерiн немесе қызметтiк борышын атқару кезiнде алған жарақаты салдарынан қызметтен босатылғаннан кейiн бiр жыл iшiнде қайтыс болған жағдайда:
белгiленген нысандағы өтiнiштi;
өлiмi туралы куәлiктiң нотариалды расталған көшiрмесiн;
егер төлем жасауға өтiнiш берушi қаза болғанның (қайтыс болғанның) мұрагерi болып табылса, мұрагерлiкке құқығы туралы куәлiктi;
алған жарақаты салдарынан қызметтен босатылғаннан кейiн бiр жыл iшiнде қайтыс болған қызметкердiң қаза табу (өлу) фактiсi бойынша, бұдан басқа әскери-дәрiгерлiк комиссия (бұдан әрi - ӘДҚ) қорытындысының көшiрмесi берiледi;
2) қызметкерге жарақаты, жаралануы (контузия алуы), мертiгуi, aуpуы нәтижесiнде болған мүгедектiк белгiленген кезде:
белгiленген нысандағы өтiнiштi;
денсаулығына келтiрiлген зақымның фактiсiн растайтын ӘДК берген қорытындының көшiрмесiн;
халықты әлеуметтiк қорғау саласындағы орталық атқарушы органның аумақтық бөлiмшесiнiң мүгедектiк туралы анықтамасының көшiрмесiн;
3) қызметкер мүгедектiкке әкеп соқпаған ауыр, орташа немесе жеңiл мертiккен жағдайда:
белгiленген нысандағы өтiнiштi;
ӘДК-ның мертiгу ауыртпалығы туралы қорытындысының көшiрмесiн;
4) қайтыс болған немесе қаза болған қызметкерлер мен зейнеткерлердi жерлеу үшiн:
белгiленген нысандағы өтiнiштi;
қайтыс болғандығы туралы куәлiктiң нотариалды расталған
көшiрмесiн.
5. Қызметкер немесе бiржолғы өтемақы алуға құқығы бар адам бiржолғы өтемақы төлеу туралы өтiнiш жасаған кезде қаржы полициясы органының кадр бөлiмшесi осы Ереженiң 4-тармағында көрсетiлген құжаттардың толықтығы мен дұрыс ресiмделгендiгiн тексеруге және өтiнiштi бiржолғы өтемақы төлеуге арналған өтiнiштердi тiркеу журналында (2-қосымша) тiркеуге, сондай-ақ қаза болғанның (қайтыс болғанның) қызмет өткерген орнынан қаза табуының (өлiмiнiң) немесе мертiгуiнiң жағдаяттары туралы қызметтiк тексеру қорытындысын және қаржы полициясы органы қаржы бөлiмшесiнiң төлеуге тиесiлi бiржолғы өтемақы сомасы туралы анықтамасын талап етуге мiндеттi.
Осы Ереженiң 4-тармағында көрсетiлген тиiстi құжаттар толық ұсынылмаған және (немесе) олар дұрыс толтырылмаған жағдайда өтiнiш тiркелмеуге тиiс, ол туралы өтiнiш берушiге хабарланады.

3. Кадровые подразделения органов финансовой полиции в обязательном порядке письменно ставят в известность сотрудников или лиц, имеющих право на получение единовременной компенсации, о необходимости подачи ими заявлений на выплату единовременной компенсации по форме согласно приложению 1.
4. Для получения единовременной компенсации сотрудник или каждый, кто имеет право на ее получение, оформляет и представляет в кадровое подразделение органа финансовой полиции следующие документы:
1) в случае гибели (смерти) сотрудника в период исполнения им служебных обязанностей или служебного долга, либо умершего в течение года после увольнения со службы вследствие травмы, полученной при исполнении служебных обязанностей или служебного долга:
заявление установленной формы;
копию свидетельства о смерти, заверенную нотариально;
свидетельство о праве на наследство, если обратившееся за выплатой лицо является наследником погибшего (умершего);
по факту гибели (смерти) сотрудника, умершего в течение одного года после увольнения со службы вследствие получения травмы, кроме того, представляется копия заключения военно-врачебной комиссии (далее - ВВК);
2) при установлении сотруднику инвалидности, наступившей в результате травмы, ранения (контузии), увечья, заболевания:
заявление установленной формы;
копию заключения, выданного ВВК, подтверждающего факт повреждения здоровья;
копию справки территориального подразделения центрального исполнительного органа в области социальной защиты населения об инвалидности;
3) в случае получения сотрудником тяжелого, среднего или легкого увечья, не повлекшего инвалидности:
заявление установленной формы;
копия заключения ВВК о тяжести полученного увечья;
4) для погребения умерших или погибших сотрудников и пенсионеров:
заявление установленной формы;
копию свидетельства о смерти, заверенную нотариально.
5. При обращении сотрудника или лица, имеющего право на получение единовременной компенсации с заявлением о выплате единовременной компенсации, кадровое подразделение органа финансовой полиции обязано проверить полноту и правильность оформления документов, указанных в пункте 4 настоящих Правил и зарегистрировать заявление в журнале регистрации заявлений на выплату единовременной компенсации (приложение 2), а также истребовать заключение служебного расследования с места прохождения службы погибшего (умершего) об обстоятельствах гибели (смерти) или получения увечья и справку финансового подразделения органа финансовой полиции о сумме единовременной компенсации подлежащей к уплате.
В случае неполного представления соответствующих документов, указанных в пункте 4 настоящих Правил и (или) их неправильного оформления, заявление не подлежит регистрации, о чем уведомляется заявитель.

6. Қайтыс болған немесе қаза болған қызметкерлер мен зейнеткерлердi жерлеу үшiн, сондай-ақ қызметкерлер қаза тапқан (өлген) немесе мертiккен жағдайда бiржолғы өтемақы төлеу жөнiндегi жұмысқа жалпы басшылық етудi қаржы полициясы органдарының басшысы жүзеге асырады.
Ережеге
1-қосымша
Кiмге __________________________________
(лауазымы, арнайы атағы)
________________________________________
мекеме (ұйым) басшысының тегi, аты-жөнi
кiмнен _________________________________
(өтiнiш берушiнiң тегi, аты-жөнi)
________________________________________
_____________________________ мекен-жайы
бойынша тұратын өтiнiш жасаушының
СТН N___________________________________
Бiржолғы өтемақы төлеуге арналған өтiнiш
Сiзден ___________________________________________________________
(бiржолғы өтемақы төленуi тиiс оқиғаның сипаты көрсетiледi)
__________________________________________________________________
байланысты маған бiржолғы өтемақы төлеуiңiздi өтiнемiн.
Маған тиiстi соманы ______________________________________________
__________________________________________________________________
(банктiң атауы, банктiң CTH-i, банктiң МФО-сы, алушының жеке
шотының немесе карта-шотының N көрсетiледi)
_____________________________________________ аударуды сұраймын.
Өтiнiшке мынадай құжаттарды қоса берiп отырмын:
1. ______________________________________________________________
2. ______________________________________________________________
3. ______________________________________________________________
Өтiнiш иесiнiң қолы __________________
200__ жылғы "__"______________________
Құжаттар 200_ жылғы "__"____________ қабылданды.
Қолы ___________________________________________
(құжаттарды қабылдаған адамның қолы)
Ережеге
2-қосымша
Бiржолғы өтемақы төлеуге арналған өтiнiштердi тiркеу
журналы
------------------------------------------------------------------
Өтiнiштiң  !Мертiккен, оның!Бiржолғы өтемақы!Бiржолғы!Бiржолғы
келiп түскен ! iшiнде қайтыс !алушының T.А.Ә. !өтемақы !өтемақының
күнi     !болған қызмет. !   және оның    !төлеу   !сомасы
!кердiң Т.А.Ә.  !   мекен-жайы   !себебi  !
!  және оның    !                !        !
!  мекен-жайы   !                !        !
-------------------------------------------------------------------
1      !        2      !        3       !    4   !     5
-------------------------------------------------------------------
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________

6. Общее руководство работой по выплате единовременной компенсации для погребения умерших или погибших сотрудников и пенсионеров, а также в случае гибели (смерти) или получения увечья сотрудниками осуществляется руководителем органа финансовой полиции.
Приложение 1
к Правилам
Кому_____________________________
(должность, специальное звание)
_________________________________
Ф.И.О. руководителя учреждения
(организации)
от ______________________________
(фамилия, имя, отчество
обращающегося)
проживающего по адресу: _________
РНН обращающегося N _____________
Заявление на выплату единовременной компенсации
Прошу Вас выплатить мне единовременную компенсацию в связи
с________________________________________________________________
(указывается характер события, по которому должна быть
выплачена единовременная компенсация)
Причитающуюся мне сумму прошу перечислить _________________
_________________________________________________________________
(указывается название банка, РНН банка, МФО банка, N лицевого
_________________________________________________________________
счета или карт-счета получателя)
К заявлению прилагаю следующие документы
1. ____________________________
2. ____________________________
3. ____________________________
_________ Подпись заявителя
"___" _______200_г.
Документы приняты "__"______200__г.
Подпись _________________________
(подпись лица, принявшего
документы)
Приложение 2
к Правилам
Журнал регистрации заявлений на выплату
единовременной компенсации
Дата
поступления
заявления
Ф.И.О.
сотрудника,
получившего
увечье, в том
числе умершего,
и его адрес
Ф.И.О.
получателя
единовре-
менной
компенсации
и его
адрес
Причина
выплаты
единовре-
менной
компенсации
Сумма
единовре-
менной
компенсации
1
2
3
4
5