Ауыл жылын өткiзу жөнiндегi ұйымдастыру-насихаттау iс-шараларының 2003 жылға арналған жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 13 желтоқсан N 1308. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 19 қыркүйектегі N 1411 Қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.09.19. N 1411 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Iшкi және сыртқы
саясаттың 2003 жылға арналған негiзгi бағыттары туралы" жыл сайынғы Қазақстан халқына жолдауында берiлген тапсырмаларды iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Ауыл жылын өткiзу жөнiндегi ұйымдастыру-насихаттау iс-шараларының 2003 жылға арналған жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының орталық және жергiлiктi атқарушы органдары, өзге де мемлекеттiк органдары және мүдделі ұйымдар (келiсiм бойынша):
1) Жоспарды iске асыру жөнiнде шаралар қабылдасын;
2) тоқсан сайын есептi тоқсаннан кейiнгi айдың 10-күнiне Жоспардың орындалу барысы туралы Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгiне ақпарат берсiн.
3. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi тоқсан сайын, есептi тоқсаннан кейiнгi айдың 20-күнiне Қазақстан Республикасының Үкiметiне жинақталған ақпарат берудi қамтамасыз етсiн.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрi А.С.Есiмовке жүктелсiн.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметінiң 2002 жылғы
13 желтоқсандағы N 1308
қаулысымен бекітiлген
Ауыл жылын өткiзу жөнiндегі ұйымдастыру-насихаттау
iс-шараларының 2003 жылға арналған жоспары
------------------------------------------------------------------
Р/с!     Іс-шара      !  Аяқтау  !Орындауға !Орындау!Қаржыландыру
N !                  !  нысаны  !жауаптылар!мерзімі!    көзі
------------------------------------------------------------------
1 !        2         !     3    !     4    !   5   !     6
------------------------------------------------------------------
1. Ұйымдастыру іс-шаралары
------------------------------------------------------------
1  Қазақстан Республи. Түсiндiру   AШM, об.   I

Об утверждении Плана организационно-пропагандистских мероприятий по проведению Года аула на 2003 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 декабря 2002 года N 1308. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2009 года № 1411
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19.09.2009 № 1411.
В целях реализации поручений, данных Президентом Республики Казахстан Назарбаевым Н.А. в ежегодном Послании Президента народу Казахстана "Об основных направлениях внутренней и внешней политики на 2003 год" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План организационно-пропагандистских мероприятий по проведению Года аула на 2003 год (далее - План).
2. Центральным и местным исполнительным органам, иным государственным органам Республики Казахстан и заинтересованным организациям (по согласованию):
1) принять меры по реализации Плана;
2) ежеквартально к 10 числу месяца, следующего за отчетным кварталом, представлять информацию о ходе исполнения Плана в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан обеспечить представление в Правительство Республики Казахстан сводной информации о ходе исполнения Плана ежеквартально к 20-му числу месяца, следующего за отчетным кварталом.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан Есимова А.С.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 декабря 2002 года N 1308
План организационно-пропагандистских мероприятий
по проведению Года аула на 2003 год
-------------------------------------------------------------------
N  !    Мероприятие    !Форма завер-!Ответственный! Срок !Источник
п/п!                   !шения       !за исполнение!испол-!финанси-
!                   !            !             !нения !рования
-------------------------------------------------------------------
1 !         2         !      3     !       4     !   5  !    6
-------------------------------------------------------------------
1. Организационные мероприятия
-------------------------------------------------------------------
1   Организовать        Организация  МСХ, акимы    I
широкое разъяснение разъясни-    областей,     квар-
среди сельского     тельных      МКиОС         тал
населения целей и   работ
задач Государствен-
ной агропродоволь-
ственной программы
Республики
Казахстан на

касының 2003-2005   жұмыстарын  лыстардың  тоқсан
жылдарға арналған   ұйымдастыру әкiмдерi,
мемлекеттiк азық-               МАКМ
түлік бағдарлама.
сының мақсаттары
мен мiндеттерiн
ауыл халқына
кеңiнен түсiндiрудi
ұйымдастыру
2  Жер қатынастарын    Tүсiндipу   АШМ, ЖРА,  І
реформалау мәселе.  жұмыстарын  облыстар.  тоқсан
лерi жөнiнде        ұйымдастыру дың
мынадай түсiндiру               әкімдері,
жұмыстарын                      МАКМ
ұйымдастыру:
ауыл шаруашы.
лығы мақсатындағы
жерлерге жеке
меншiк енгiзу
мақсаттары мен
тетiктерiн түсiн.
дiру жөнiнде жұмыс
топтарын құру;
ауыл шаруашы.
лығы мақсатындағы
жерлерге жеке
меншiк енгiзу
мақсаттары мен
тетiктерiн түсiн.
дiру жөнiндегi
орындарға шығуды
ұйымдастыру
3  Қазақстан ауыл      Үкіметке    СІМ, АШМ,  Қараша
шаруашылығы өнiм.   ақпарат     ИСМ
дерiн шетелдiк
рынокқа өткiзу
үшiн маркетингтiк
шараларды жүргiзу
жөнiнде Қазақстан
Республикасының
шетелдегі мекеме.
лерінің жұмысын
жандандыру
4  Ауыл шаруашылығы    Түсіндіру   АШМ, об.   Жыл
тауарын өндiрушiлер жұмыстарын  лыстардың  бойы
арасында мынадай    ұйымдастыру әкімдері
насихат жұмысын
жүргiзу:
ауыл шаруашылығы
дақылдарының жаңа
аудандастырылған
сорттарын, сорт
жаңарту және сорт
ауыстыру қажеттiлi.
гiн; дақылдары,
препараттарды
егудiң, ауыл
шаруашылығы дақыл.
дарын қорғауға,
өнiм сақтауды
арттыруға ықпал
ететiн ауыл шаруа.
шылығы техникалары
мен жабдықтарының
жаңа технология.
ларын;
карантиндiк ереже.
лерi, ветеринарлық
-санитарлық iс-
шараларды сақтаудың,
жануарлардың генети.
калық әлеуетiн
арттырудың қажет.
тiлiгi мен маңызы;
жаңа жоғары өнiмдi
мал тұқымдарын, мал
өнiмiнiң орта-iрi
тауарлы өндiрiсiн
қалыптастыру және
ұйымдастыру
5  Мынадай:            Үкіметке    Облыстар.  Жыл
астық             ақпарат     дың        бойы
техникалық                    әкімдері,
дақылдар                        АШМ
көкөнiс-жемiс
өнiмдерін
ет және ет
өнiмдерiн
сүт және сүт
өнiмдерiн
жүн және терi
өнiмдерiн өндiрушi.
лердiң тиiмдi
қоғамдық бiрлестiк.
терiн құруға
жәрдемдесу
6  Ауыл шаруашылығы    Әдістемелік АШМ, об.   Жыл
өнiмiнiң тиiмдiлi.  көмек       лыстардың  бойы
гiн арттыру         көрсету     әкімдері
мақсатында
аймақтарға диверси.
фикацияны дамытуға
консультация беру
7  Мынадай:            Кәсіби      Облыстар.  Жыл    703 "АӨК
механизатордың    шеберліктің дың        бойы   салаларының
егiншiнiң         конкурста.  әкімдері          дамуын реттеу
күрiшшiнiң        рын өткізу                    жөніндегі
мақташының                                      нормативтік-
мал өсiрушiнiң                                  әдістемелік
тамақ және қайта                                базаны
өңдеу өнеркәсiбi                                  әзірлеу"
қызметкерiнiң
балықшының
орманшының кәсiби
шеберлігiнiң кон.
курстарын өткiзудi
ұйымдастыру

2003-2005 годы
2   Организовать        Организация  МСХ, АЗР,     I
разъяснительные     разъясни-    акимы         квар-
работы по вопросам  тельных      областей,     тал
реформирования      работ        МКиОС
земельных
отношений:
создать рабочие
группы по
разъяснению целей
и механизмов
введения частной
собственности на
земли сельскохо-
зяйственного
назначения;
организовать выезд
на места по
разъяснению целей
и механизмов
введения частной
собственности на
земли сельско-
хозяйственного
назначения
3   Активизировать      Информация в МИД, МСХ, МИТ Ноябрь
работу загран-      Правитель-
учреждений          ство
Республики
Казахстан по
проведению
маркетинговых мер
для продвижения
казахстанской
сельскохозяйствен-
ной продукции на
зарубежные рынки
4   Провести работу     Организация  МСХ, акимы    В те-
по пропаганде       разъясни-    областей      чение
среди сельхозтова-  тельных                    года
ропроизводителей:   работ
новых районирован-
ных сортов сель-
скохозяйственных
культур, необходи-
мости сортообнов-
ления и сортосмены;
новых технологий
возделывания
культур, препара-
тов, сельскохо-
зяйственной техники
и оборудования,
способствующих
защите с/х культур,
повышению
сохранности урожая;
необходимости и
важности соблюдения
карантинных правил,
ветеринарно-сани-
тарных мероприятий,
повышения генети-
ческого потенциала
животных;
новых высокопро-
дуктивных пород
скота, формирования
и организации
средне-крупнотовар-
ного производства
животноводческой
продукции
5   Содействовать соз-  Информация в Акимы         В те-
данию эффективных   Правитель-   областей, МСХ чение
общественных        ство                       года
объединений
производителей:
зерна
технических
культур
плодоовощной
продукции
мяса и
мясной продукции
молока и молочной
продукции
шерстяной
и кожевенной
продукции
6   Оказывать           Оказание     МСХ, акимы    В те-
консультации        методической областей      чение
регионам в развитии помощи                     года
диверсификации
сельскохозяйствен-
ного производства с
целью повышения его
эффективности
7   Организовать прове- Проведение   Акимы         В те-  703 "Раз-
дение конкурсов     конкурсов    областей      чение  работка
профессионального   профессио-                 года   норматив-
мастерства:         нального                          но-мето-
механизатора       мастерства                        дической
хлебороба                                            базы по
рисовода                                             регулиро-
хлопковода                                           ванию
животновода                                          развития
работника                                            отраслей
пищевой и перера-                                     АПК"
батывающей промыш-
ленности
рыбака
лесника

8  Мынадай:            Конкурс     АШМ, ДСМ,  Жыл    703 "АӨК
ауыл шаруашылығы  өткізу      БҒМ, ИСМ,  бойы   салаларының
мен қайта өңдеу                 Ұлттық            дамуын реттеу
өнеркәсiбi өнім.                Банк,             жөніндегі
дерiн экспорттаушы              салалық           нормативтік-
таңдаулы кәсiпорын              қоғамдық          әдістемелік
аграрлық секторды             бірлестік.        базаны
кредиттеу саласын.              тер               әзірлеу"
дағы екінші деңгей.             (келісім
дегi таңдаулы банк              бойынша)
АӨК пен ауылдық
аумақтарды дамыту
проблемаларын БАҚ-
та жария ету
жөнiндегi таңдаулы
жарияланым
таңдаулы ауыл
дәрiгерi
таңдаулы ауыл
мұғалiмi
таңдаулы
ветеринар дәрiгерi
- лицензиат
салауатты ауыл
атақтарына конкур.
стар ұйымдастыру
және өткiзу
9  Ауыл тұрғындарының  Көгалдан.   Облыстар.  Жыл     Жергілікті
күшiмен ауылдық     дыру жө.    дың        бойы    бюджеттер
елдi-мекендердi     ніндегі     әкімдері
көгалдандыру        іс-шаралар
жөнiндегi iс-
шараларды өткiзудi
ұйымдастыру
10 Объектiлердiң       Үкіметке    ДСМ        Тоқсан
санитарлық-гигиена. ақпарат                сайын
лық жай күйiн
жақсарту бойынша
ауылдық (селолық)
округтің, ауылдың
(селоның), посел.
кенiң әкiмдерiн
рейтингілік
бағалау
11 Ауыл адамдары       Түсіндіру   ДСМ, об.   Жыл
арасында салауатты  жұмыстарын  лыстардың  бойы
өмiр салтын         ұйымдастыру әкімдері
насихаттау жөнiнде
жұмыс жүргiзу
12 Қызметкерлердiң     Түсіндіру   Облыстар.  Жыл
денсаулығын сақтау. жұмыстарын  дың        бойы
ды және нығайтуды   ұйымдастыру әкімдері,
қамтамасыз ететін               ДСМ
жағдайлар жасау
үшін ауыл жұмыс
берушілері арасында
түсіндіру жұмысын
жүргізу
------------------------------------------------------------------
2. Ғылыми-әдiстемелік ic-шаралар
------------------------------------------------------------
Конференциялар
------------------------------------------------------------
13 Ауыл шаруашылығы    Халықаралық АШМ, СІМ   Қазан-  042 "Өкілдік
министрлiктерi      ғылыми-                қараша  шығындар"
өкілдерiнiң         практикалық
қатысуымен ТМД      конференция
елдерiнің аграрлық  өткізу
рыноктарын инте.
грациялау мәселе.
лерi жөнiнде
халықаралық ғылыми
-практикалық
конференция өткiзу
14 "Ауылдық аумақтарды Республика. АШМ, ДСМ,  ІІІ     042
дамытудың әлеумет.  лық ғылыми- ЕХӘҚМ,     тоқсан  "Өкілдік
тiк-экономикалық    практикалық ЭБЖМ, ККМ,         шығындар"
проблемалары"       конференция ИСМ, об.
тақырыбына респуб.  өткізу      лыстардың
ликалық ғылыми-                 әкімдері
практикалық конфе.
ренция өткiзу
15 Ауыл шаруашылығында Республика. АШМ, АӨК   Қазан   042
маркетингтi дамы.   лық ғылыми- экономика.         "Өкілдік
туға арналған АӨК   практикалық сының және         шығындар"
экономикасының және конференция ААД ҚазҒЗИ
ауыл аумақтарын     өткізу
дамытудың ҚазҒЗИ
базасында республи.
калық ғылыми-прак.
тикалық конференция
өткiзу

8   Организовать и      Проведение   МСХ, МЗ, МОН, В те-  703 "Раз-
провести конкурсы   конкурса     МИТ, Нац-     чение  работка
на звание:                       банк, отрас-  года   норматив-
лучшее предприятие-             левые об-            но-мето-
экспортер продукции              щественные           дической
сельского хозяйства              объединения          базы по
и перерабатывающей               (по согла-           регулиро-
промышленности                   сованию)             ванию
лучший банк второго                                  развития
уровня в сфере                                        отраслей
кредитования                                          АПК"
аграрного сектора
лучшая публикация в
СМИ по освещению
проблем развития
АПК и сельских
территорий
лучший сельский
врач
лучший сельский
учитель
лучший
ветеринарный врач-
лицензиат
здоровый Аул
9   Организовать        Мероприятия  Акимы         В те-  Местные
проведение          по озелене-  областей      чение  бюджеты
мероприятий по      нию                        года
озеленению сельских
населенных пунктов
силами сельских
жителей
10  Рейтинговая оценка  Информация в МЗ            Еже-
акимов аульного     Правитель-                 квар-
(сельского) округа, ство                       тально
аула (села),
поселка по улучше-
нию санитарно-
гигиенического
состояния объектов
11  Проводить работу по Организация  МЗ, акимы     В те-
пропаганде здоро-   разъясни-    областей      чение
вого образа жизни   тельных                    года
среди сельского     работ
населения
12  Проводить           Организация  Акимы         В те-
разъяснительную     разъясни-    областей,     чение
работу среди        тельных      МЗ            года
сельских            работ
работодателей за
создание условий,
обеспечивающих
сохранение и
укрепление здоровья
работников
-------------------------------------------------------------------
2. Научно-методические мероприятия
-------------------------------------------------------------------
Конференции
-------------------------------------------------------------------
13  Провести            Проведение   МСХ, МИД      Ок-    042
Международную       международ-                тябрь- "Предста-
научно-практичес-   ной научно-                ноябрь витель-
кую конференцию по  практической                      ские зат-
вопросам интеграции конференции                       раты"
аграрных рынков
стран СНГ с учас-
тием представителей
министерств
сельского хозяйства
14  Провести            Проведение   МСХ, МЗ,      III    042
Республиканскую     республикан- МТСЗН, МЭБП,  кв.    "Предста-
научно-практическую ской научно- МТК, МИТ,            витель-
конференцию на      практической акимы                ские зат-
тему: "Социально-   конференции  областей             раты"
экономические
проблемы развития
сельских территорий"
15  Провести            Проведение   МСХ, КазНИИ   Ок-    За счет
Республиканскую     республикан- экономики     тябрь  средств
научно-практическую ской научно- АПК и РСТ            КазНИИ
конференцию на базе практической                      экономики
КазНИИ экономики    конференции                       АПК и РСТ
АПК и развития
сельских территорий,
посвященную
развитию маркетинга
в сельском хозяйстве

16 "Азық-түлiк өнiмiн  Халықаралық ИСМ, АШМ   Қараша  042
стандарттау және    ғылыми-                        "Өкілдік
сертификаттау       практикалық                    шығындар"
жүйесiн жетілдiру"  конференция
тақырыбына халық.   өткізу
аралық ғылыми-
практикалық
конференция өткiзу
------------------------------------------------------------------
Семинар-кеңестер және мәжiлiстер
------------------------------------------------------------
17 Ауыл шаруашылығын   Форум       АШМ, ТАСИС  ІІ      ТАСИС
және қайта өңдеу    өткізу      (келісім    тоқсан  есебінен
өнеркәсiбiн дамыту              бойынша)
мәселелерi бойынша
инвесторлар форумын
өткiзу
18 "Су ресурстарын     Семинарлар  АШМ, Мотт,  Жыл    Демеушілер
басқару мен жердi   өткізу      МакДональд/ бойы   қаражаты
қалпына келтiру"                ТемелсуБК          есебінен
жобасының шеңберiнде            (келісім
қалпына келтiрiле.              бойынша)
тiн жерлердi тиiмдi
пайдалану мәселелерi
бойынша семинарлар
өткiзу
19 Ауылдық аумақтарды  Аймақтық    АШМ,        Жыл    Жергілікті
дамытудың және      кеңестер    облыстардың бойы   бюджеттер
ауылдық елдi мекен. өткізу      әкімдері
дердiң перспектива.
сын айқындау
мақсатында оларды
бақылаудың негiзгi
бағыттары мәселелерi
жөнiнде аймақтық
кеңестер өткiзу
20 Асыл тұқымды мал    Семинар-    АШМ, "Мал  Жыл     Демеушілер
шаруашылығы         кеңестер    өнімдері"  бойы    қаражаты
мал шаруашылығы     өткізу      ЖАҚ,               есебінен
өнiмiн сатып алуды              "Астана
және қайта өңдеудi              Құс" ӨШ
ұйымдастыру                     (келісім
еттi құс шаруа.                 бойынша)
шылығын дамыту
мәселелерi бойынша
семинар-кеңестер
өткiзу
21 Мүдделi министр.     Тақырыптық АШМ, об.           Демеушілер
ліктер мен ведом.    семинар-   лыстардың          қаражаты
стволар, жергiлiктi  кеңестер   әкімдері,          есебінен
атқарушы органдар,   өткізу     қоғамдық
кәсіпкерлердің                  салалық
қоғамдық бiрлестiктер           бірлестіктер
(қауымдастықтар                 (келісім
мен одақтар)                    бойынша)
өкiлдерiнiң, қайта
өңдеу кәсiпорындары
мен бейiндi ғылыми
мекемелердiң
басшылары мен
мамандарының
қатысуымен қайта
өңдеу салаларын
дамытудың салалық
кіші бағдарламаларын,
жай-күйi мен
перспективаларын
талқылау жөнiндегі
тақырыптық семинар
-кеңестер өткiзу
Мыналарды:
бидайды                                  Сәуір,
техникалық                               Маусым,
дақылдарды
көкөнiс және                             Шілде,
жемiс-жидек өнiмдерiн
сүт және сүт                             Тамыз,
өнiмдерiн
ет және ет өнiмдерiн                     Қазан,
терi шикiзаты мен                          Қараша
жүн өндiру мен қайта
өңдеу
------------------------------------------------------------------
Дөңгелек үстелдер
------------------------------------------------------------------
22 Мынадай мәселелер   Дөңгелек    АШМ, ИСМ,  Тоқсан  Демеушілер
бойынша тағам және  үстелдерді  облыстар.  сайын   қаражаты
қайта өңдеу өнер.   ұйымдасты.  дың әкім.          есебінен
кәсiбi тауарларын   руға қатысу дері,
өндiрушілермен                  қоғамдық
дөңгелек үстелдер               салалық
ұйымдастыруға                   бірлестік.
қатысу: елдiң ДСҰ               тер
-ға кiруi және                  (келісім
iшкi рынокты                    бойынша)
қорғау; ауыл
шаруашылығы өнiмiн
қайта өңдеу
процестерiне
қатысы бар және
қайта өңдеу
кәсіпорындарының
қызметін реттейтiн
заңнамалық-норма.
тивтiк кесiмдердi
жетiлдiру; отандық
кәсiпорындарға
сапаны басқарудың
халықаралық
жүйесiн енгiзу

16  Провести            Проведение   МИТ, МСХ      Ноябрь 042
Международную       международ-                       "Предста-
научно-практическую ной научно-                       витель-
конференцию на      практической                      ские зат-
тему: "Совершенст-  конференции                       раты"
вование системы
стандартизации и
сертификации
продовольственной
продукции"
-------------------------------------------------------------------
Семинары-совещания и заседания
-------------------------------------------------------------------
17  Провести форум      Проведение   МСХ, ТАСИС    II     За счет
инвесторов по       форума       (по согласо-  квар-  ТАСИС
вопросам развития                ванию)        тал
сельского хозяйства
и перерабатывающей
промышленности
18  Провести семинары   Проведение   МСХ, СП Мотт, В те-  За счет
по вопросам         семинара     МакДональд/   чение  средств
эффективного                     Темелсу (по   года   спонсоров
использования зе-                согласованию)
мель, восстанавли-
ваемых в рамках
проекта "Управление
водными ресурсами и
восстановление
земель"
19  Провести региональ- Проведение   МСХ, акимы    В те-  Местные
ные совещания по    региональ-   областей      чение  бюджеты
вопросам основных   ных сове-                  года
направлений разви-  щаний
тия сельских
территорий и оценки
сельских населенных
пунктов с целью
определения их
перспективности
20  Провести семинары-  Проведение   МСХ, ЗАО "Мал В те-  За счет
совещания по        семинаров-   онiмдерi",    чение  средств
вопросам:           совещаний    ОАО ПХ        года   спонсоров
племенного                      "Астана Кус"
животноводства;                  (по согласо-
организации закупа              ванию)
и переработки
животноводческой
продукции;
развития мясного
птицеводства
21  Провести темати-    Проведение   МСХ; акимы           За счет
ческие семинары-    тематичес-   областей,            средств
совещания с учас-   ких семи-    отраслевые           спонсоров
тием представителей наров-       общественные
заинтересованных    совещаний    объединения
министерств и                    (по согла-
ведомств, местных                сованию)
исполнительных
органов, обществен-
ных объединений
предпринимателей
(ассоциаций и сою-
зов), руководителей
и специалистов
перерабатывающих
предприятий и
профильных научных
учреждений по
обсуждению отрасле-
вых подпрограмм,
состояния и
перспектив развития
перерабатывающих
отраслей.
Производство и
переработка:
зерна                                          Апрель
технических культур                            Июль
овощной и плодово-                             Июль
ягодной продукции
молока и молоко-                               Август
продуктов
мяса и мясопро-                                Ок-
дуктов                                         тябрь
кожсырья и шерсти                              Ноябрь
-------------------------------------------------------------------
Круглые столы
-------------------------------------------------------------------
22  Участвовать в       Участие в    МСХ, МИТ,     Еже-   За счет
организации круглых организации  акимы         квар-  средств
столов с произво-   круглых      областей,     тально спонсоров
дителями товаров    столов       отраслевые
пищевой и                        общественные
перерабатывающей                 объединения
промышленности по                (по согласо-
следующим вопросам:              ванию)
вступление страны
во ВТО и защита
внутреннего рынка;
совершенствование
законодательно-
нормативных актов,
имеющих отношение
к процессам пере-
работки сельско-
хозяйственной
продукции и
регулирующих
деятельность
перерабатывающих
предприятий;
внедрение на
отечественных
предприятиях
международных
систем управления
качеством (ИСО

(ИСО 9000, ИСО 9001,
ИСО 9004) және т.б.
23 Мынадай ауыл        Дөңгелек    АШМ, ИСМ,          Демеушілер
шаруашылығы машина. үстелдер    "Қазагро.          қаражаты
ларын жасау мәселе. өткізу      қаржы" ЖАҚ         есебінен
леріне арналған                 (келісім
дөңгелек үстелдер               бойынша)
ұйымдастыру:
ауыл шаруашылығы                         ІІІ
машиналарын жасау                          тоқсан
- мемлекеттiк
реттеудiң проблема.
лары мен перспекти.
валары;
машина-трактор                           IV
паркiн жаңарту -                           тоқсан
стратегиялық
мiндеттер
------------------------------------------------------------------
3. Көрнекі-ақпараттық іс-шаралар
------------------------------------------------------------------
Бұқаралық ақпарат құралдарында үгіттеу және насихаттау
------------------------------------------------------------------
24 Бекiтiлген кесте    Телехабарлар АШМ, МАКМ Мемлекет. 032
бойынша Ауылды                             тік тап.  "теледидар
қайта өрлету және                          сырысқа   арқылы
2003-2005 жылдарға                         сәйкес    мемлекеттік
арналған мемлекет.                         жыл бойы  ақпараттық
тiк агроазықтүлiк                                    саясатты
бағдарламасын                                        жүргізу"
насихаттау жөнiндегi
телехабарлар шыға.
руды және орналас.
тыруды ұйымдастыру
25 Мыналарға:           БАҚ-тағы   АШМ, МАКМ, Жыл бойы 031 "Газет.
АӨК пен ауылдық    жарияла.   ҚОҚОМ, об.          тер мен жур.
аумақтарды дамытуға; нымдар     лыстардың           налдар арқылы
қайта өңдеу                   әкімдері            мемлекеттік
салаларының қазiргi                                 ақпараттық
жай-күйiң талдауға;                                 саясатты
елдiң азық-түлiк                                  жүргізу"
қауiпсiздiгiн
қамтамасыз етуге,
тамақ өнiмдерiнiң
импорт алмастыруын
дамытуға және
сапасын арттыруға;
жер қатынастарын
және ауыл шаруашы.
лығы суын пайдалану
жүйесiн реформалау
eceбiнeн агробизнес.
тiң тиiмдi жүйесiн
қалыптастыруға;
мал шаруашылығын.
дағы opтa және iрi
тауарлы өндiрiстi
ұйымдастырудың
перспективасын
насихаттауға;
малдың бағалы
тектiк қорын
кеңiнен пайдалану
жолымен мал шаруа.
шылығының тиiм.
ділігiн арттыруға;
егiншілiктi
жүргiзудiң және
тұқым шаруашылығы
мен химияландыруды
дамытудың озық
тәжiрибесiн енгiзуге;
ауылда ауыл
шаруашылығы тех.
никасының лизингiн
жүзеге асыруға
және ауыл шаруа.
шылығы машиналарын
дамытуға;
ауыл шаруашылы.
ғының бәсекеге
қабiлеттi салаларын
дамытуға;
салық, кредит,
тариф, сақтандыру,
ғылым және кадр
саясатын жетiлдiру
есебiнен ауылды
мемлекеттiк қолдау
шараларын оңтайландыру
мәселелерiне;
елдiң барлық
тұрғындардың табиғи
ресурстарға ұқыпты
қарау сезiмiн оятуға;
ауылдық аумақтардың
экологиялық
проблемаларына
арналған материалдар
мен маркалалар
сериясын БАҚ-та
жариялауды ұйымдастыру

9000, ИСО 9001,
ИСО 9004) и т.д.
23  Организовать        Проведение   МСХ, МИТ,     III    За счет
круглые столы,      круглых      ЗАО "Казагро- квар-  средств
посвященные         столов       финанс" (по   тал    спонсоров
вопросам сельхоз-                согласованию) IY
машиностроения:                                квар-
сельхозмашино-                                 тал
строение - проблемы
и перспективы
государственного
регулирования;
обновление машинно-
тракторного парка -
стратегические
задачи
-------------------------------------------------------------------
3. Наглядно-информационные мероприятия
-------------------------------------------------------------------
Агитация и пропаганда в средствах массовой информации
-------------------------------------------------------------------
24  Организовать        Телепередачи МСХ, МКОС     В      032 "Про-
производство и                                 соот-  ведение
размещение                                     ветст- государ-
телепередач по                                 вии с  ственной
возрождению Аула и                             гос-   информа-
пропаганде                                     зака-  ционной
Государственной                                зом в  политики
агропродовольст-                               тече-  через
венной программы                               ние    телевиде-
на 2003-2005 годы                              года   ние"
согласно
утвержденному
графику
25  Организовать        Публикации в МСХ, МКОС,    В те-  031 "Про-
публикацию в СМИ    СМИ          МООС, акимы   чение  ведение
серии материалов и               областей      года   государ-
статей, посвящен-                                     ственной
ных:                                                  информа-
развитию АПК и                                        ционной
сельских террито-                                     политики
рий;                                                  через
анализу современ-                                     газеты и
ного состояния                                        журналы"
перерабатывающих
отраслей;
обеспечению
продовольственной
безопасности
страны, развитию
импортозамещения
и повышению
качества продуктов
питания;
формированию
эффективной системы
агробизнеса за счет
реформирования
земельных отношений
и системы сельско-
хозяйственного
водопользования;
пропаганде
перспективности
организации средне-
и крупнотоварного
производства в
животноводстве;
повышению
эффективности
животноводства
путем повсеместного
использования
ценного генофонда
животных;
внедрению
передового опыта
ведения земледелия
и развитию
семеноводства и
химизации;
осуществлению на
селе лизинга сель-
скохозяйственной
техники и развитию
сельхозмашинострое-
ния;
развитию конку-
рентоспособных
отраслей сельского
хозяйства;
вопросам
рационализации мер
государственной
поддержки села за
счет совершенство-
вания налоговой,
кредитной, тариф-
ной, страховой,
научной и кадровой
политики;
возрождению чувства
бережного отношения
у всех жителей
страны к природным
ресурсам;
экологическим
проблемам сельских
территорий

26 Ауылды қайта         Ақпарат.    АШМ, МАКМ,  Жыл бойы 031
өрлетуге арналған    тық-насихат облыстар.            "Газеттер
кiтапшалар,          басылым.    дың                  мен
буклеттер, күнтiз.   дарын       әкімдері,            журналдар
белер, плакаттар     шығару      қоғамдық             арқылы
және басқа да                    салалық              мемлекет.
ақпараттық-насихат               бірлестік.           тік ақпа.
басылымдарын                     тер                  раттық
шығаруды ұйымдастыру                                  саясатты
жүргізу"
27 Мынадай:             Жарияла.    АШМ         Жыл бойы 031 "Га.
ауыл шаруашылығы   нымдар                           зеттер мен
өнiмiнiң рыногын     ұйымдастыру                      журналдар
маркетингтік зерт.                                    арқылы
теулер;                                               мемлекеттік
ауыл шаруашылығы                                    ақпараттық
өнiмiнiң бәсекеге                                     саясатты
қабiлеттiлiгiн                                        жүргізу"
арттыру;
агробизнестiң
тиiмдi жүйесiн
қалыптастыру;
ветеринарлық,
биологиялық және
фармацевтикалық
өнеркәсiптi дамыту
республика аумағында
қолайлы фитосанитар.
лық және карантиндiк
жағдайды жасау
тақырыбына Қазақстан
Республикасы Ауыл
шаруашылығы министр.
лiгiнiң "Агроақпарат"
журналында материал.
дар мен мақалалар
ceриясын жариялауды
ұйымдастыру
28 AӨК пен ауыл         Теледидарда АШМ, МАКМ, Жыл бойы 032
аумақтарын дамытудың тақырыптық  "Хабар"             "Теледидар
iске асырылу барысы  хабарлар    агенттігі,          арқылы
мен негiзгi          ұйымдастыру "Азық-              мемлекеттік
бағыттарын "Хабар-               түлік               ақпараттық
жер" телебағдарла.               келісім-            саясатты
масының шеңберiнде               шарт корпо.         жүргізу"
жария етудi                      рациясы"
қамтамасыз ету                   ЖАҚ
(келісім
бойынша)
29 Мыналарға:          Теледидарда  МАКМ, БҒМ, Жыл бойы 032 "Теле.
ауылдың бiлiм беру  тақырыптық   ДСМ, ЕХӘҚМ,         дидар арқылы
саласын дамытуға;   хабарларды   облыстар.           мемлекеттік
ауылдың денсаулық   ұйымдастыру  дың әкім.           ақпараттық
сақтау саласын                   дері, ККМ           саясатты
дамытуға;                                            жүргізу"
халықты әлеуметтiк
қамсыздандыру
саласын дамытуға;
ауылдың автожолдар
желiсiн дамытуға
арналған мемлекеттiк
телеарналарда
тақырыптық хабарлар
шығаруды және
орналастыруды
ұйымдастыру
------------------------------------------------------------------
Көрмелер-жәрмеңкелер
------------------------------------------------------------------

26  Организовать        Производство МСХ, МКОС,    В те-  031 "Про-
производство        информацион- акимы         чение  ведение
информационно-      но-пропаган- областей,     года   государ-
пропагандистских    дитских      отраслевые           ственной
изданий:            изданий      общественные         информа-
брошюры, буклеты,                объединения          ционной
календари, плакаты                                    политики
и др., посвященных                                    через
возрождению Аула                                      газеты и
журналы"
27  Организовать        Организация  МСХ           В те-  031 "Про-
публикацию серии    публикации                 чение  ведение
материалов и статей                            года   государ-
в журнале                                             ственной
"Агроинформ"                                          информа-
Министерства                                          ционной
сельского хозяйства                                   политики
Республики                                            через
Казахстан на тему:                                    газеты и
маркетинговые                                         журналы"
исследования рынка
сельскохозяйствен-
ной продукции;
повышение конкурен-
тоспособности
продукции сельского
хозяйства;
формирование
эффективной системы
агробизнеса;
развитие
ветеринарной
биологической и
фармацевтической
промышленности;
создание
благоприятной
фитосанитарной и
карантинной
обстановки на
территории
республики
28  Обеспечить          Проведение   МСХ, МКОС,    В те-  032 "Про-
освещение в         тематических Агентство     чение  ведение
рамках телепрограм- передач на   "Хабар", ЗАО  года   государ-
мы "Хабар-жер" хода телевидении  "Продкорпо-          ственной
реализации и                     рация" (по           информа-
основных направле-               согласованию)        ционной
ний развития АПК и                                    политики
сельских территорий                                   через
телевиде-
ние"
29  Организовать        Размещение   МКОС, МОН,    В те-  032 "Про-
производство и      тематических МЗ, МТСЗН,    чение  ведение
размещение на       передач на   акимы         года   государ-
государственных     телевидении  областей,            ственной
телеканалах                      МТК                  информа-
тематических                                          ционной
передач,                                              политики
посвященных:                                          через
развитию сферы                                        телевиде-
сельского                                             ние"
образования;
развитию сферы
сельского
здравоохранения;
развитию сферы
социального
обеспечения
населения;
развитию сети
сельских автодорог
-------------------------------------------------------------------
Выставки-ярмарки
-------------------------------------------------------------------

30 Халықаралық         Халықаралық  АШМ, ИСМ,    20-23 Көрмені ұй.
көрмелерде ұйымдас. көрмелер     "Iteca" ЖШС  мамыр ымдастырушы
тырушылық және      ұйымдастыру  (келісім           компаниялар
насихаттық қолдау                бойынша),          есебінен
көрсету; оларға                  облыстардың
қатысу:                          әкімдері
КАЗУПАК-2003
буып-түю материал.
дарының көрмесi
"АСТАНАФУД 2003" -                АШМ, ИСМ,    14-16 Көрмені ұй.
тамақ өнеркәсiбiне                "Iteca" ЖШС  мамыр ымдастырушы
арналған тамақ                    (келісім           компаниялар
өнiмдерi мен                      бойынша),          есебінен
жабдықтар көрмесi                 облыстардың
әкiмдерi
"ҚАРАӨТКЕЛ 2003" -                АШМ, ИСМ,   маусым Көрмені ұй.
халық тұтынатын                   CIM, МВК           ымдастырушы
тауарлар көрмесi                  "Атакент-          компаниялар
экспо" ЖШС         есебінен
(келісiм
бойынша),
облыстардың
әкiмдерi
"АТЫРАУФУД 2003" -                АШМ, "Iteca" 17-19  Көрменi
тамақ өнiмдерi мен                ЖШС (келiсiм  қыр.  ұйымдасты.
буып-түю материал.               бойынша), ИСМ, күйек рушы ком.
дарының көрмесi                   облыстардың         паниялар
әкiмдерi            есебінен
"АГРОАЗЫҚТҮЛIК                    АШМ, ИСМ,    9-11  Көрмені ұй.
ЭКСПО 2003" -                     МВК "Атакент қазан ымдастырушы
ауыл шаруашылығы                  -экспо" ЖШС        компаниялар
техникасы мен тағам               (келісім           есебінен
өнiмдерiнің көрмесi               бойынша),
облыстардың
әкiмдерi
"AГРОПАК 2003" -                  АШМ, ИСМ,    9-11  Көрмені ұй.
буып-түю материал.                МВК "Атакент қазан ымдастырушы
дарының көрмесi                   -экспо" ЖШС        компаниялар
(келiсiм           есебінен
бойынша,
облыстардың
әкiмдерi
WORLD FOOD/WORLD                  АШМ, ИСМ,    4-7   Көрмені ұй.
TECH 2003 - тағам                 "Itеса" ЖШС қараша ымдастырушы
өнеркәсiбi өнiмiнiң               (келiсiм           компаниялар
көрмесi                           бойынша),          есебінен
облыстардың
әкiмдерi
Сауда-өнеркәсiптiк                АШМ, ИСМ,    20-31  Көрмені ұй.
әмбебап "ЖАҢА                     МВК "Атакент жел.   ымдастырушы
ЖЫЛДЫҚ ЖӘРМЕҢКЕ                   -экспо" ЖШС  тоқсан компаниялар
2004" - халық                     (келiсiм            есебінен
тұтынатын тауарлар                бойынша),
облыстардың
әкiмдерi
АСТАНА ИНВЕСТ -                   Астана қала.  2003  Көрмені ұй.
инфрақұрылым және                 сының әкім.   жыл   ымдастырушы
инвестиция                        дігі, ИСМ,          компаниялар
СІМ, ЭБЖМ,          есебінен
ККМ, ЭМРМ,
АШМ
Агроөнеркәсiп -                   АШМ, МВК     Наурыз Көрмені ұй.
агроөнеркәсiп кешенi              "Атакент-           ымдастырушы
өнiмiнiң көрмесi                  экспо" ЖШС,         компаниялар
(келiсiм            есебінен
бойынша, ИСМ,
облыстардың
әкiмдерi
"Қазақстан астығының              АШМ, ИСМ,    Сәуір  Көрмені ұй.
наны" халықаралық                 облыстардың         ымдастырушы
көрме-жәрмеңкесi                  әкiмдерi,           компаниялар
қоғамдық            есебінен
салалық
бiрлестiктер
(келiсiм
бойынша)
31 Берлин қаласында    Көрмеге       АШМ, ИСМ,    Қаңтар ТАСИС
жыл сайын өтетін    қатысу        СІМ, ТАСИС          қаражаты
"Жасыл апта - 2003"               (келісім            есебінен
тағам, ауыл және                  бойынша)
бау-бақша шаруа.
шылығы өнiмдерiнiң
68-шi халықаралық
көрмесiне қатысу
32 Жыл сайынғы "Water" Көрмені       АШМ, ЭМРМ,    ІІ    Демеушілер
халықаралық         ұйымдастыру   ИСМ          тоқсан қаражаты
көрмесiн өткiзу     және өткізу                       есебінен
33 Қостанай қаласында  Жәрменкенi    АШМ, ИСМ      IV    Демеушілер
халықаралық нан     өткiзуге                   тоқсан қаражаты
жәрмеңкесiнiң       жәрдемдесу                        есебінен
өтуiне жәрдемдесу
34 "Асыл түлiк" ААҚ    Республихалық    АШМ     Жыл бойы Демеушілер
базасында асыл      байқау                            қаражаты
тұқымды малдардың   көрмесiн                          есебінен
республикалық       өткiзу
байқау көрмесiн
өткiзу
------------------------------------------------------------------

30  Оказать             Организация  МСХ, МИТ,     20-23  За счет
организационную и   международ-  ТОО "Iteca"   мая    организа-
идеологическую      ных          (по согла-           тора-выс-
поддержку, принять  выставок     сованию),            тавочной
участие в                        акимы                компании
международных                    областей
выставках:
КАЗУПАК 2003 -
выставка
упаковочных
материалов
АСТАНАФУД 2003 -                 МСХ, МИТ,     14-16  За счет
выставка продуктов               ТОО "Iteca"   мая    организа-
питания и                        (по согла-           тора-выс-
оборудования для                 сованию),            тавочной
пищевой                          акимы                компании
промышленности                   областей
"КАРАОТКЕЛ 2003" -               МСХ, МИТ,     июнь   За счет
выставка товаров                 МИД, ТОО МВК         организа-
народного                        "Атакент-            тора-выс-
потребления                      экспо" (по           тавочной
согласова-           компании
нию), акимы
областей
АТЫРАУФУД 2003 -                 МСХ, ТОО      17-19  За счет
выставка продуктов               "Iteca"       сен-   организа-
питания и                        (по согла-    тября  тора-выс-
упаковочных                      сованию),            тавочной
материалов                       МИТ, акимы           компании
областей
"АГРОПРОДЭКСПО                   МСХ, МИТ,     9-11   За счет
2003" - выставка                 ТОО МВК       октяб- организа-
сельскохозяйствен-               "Атакент-     ря     тора-выс-
ной техники и                    экспо" (по           тавочной
продуктов питания                согласова-           компании
нию), акимы
областей
"АГРОПАК 2003" -                 МСХ, МИТ,     9-11   За счет
выставка                         ТОО МВК       октяб- организа-
упаковочных                      "Атакент-     ря     тора-выс-
материалов                       экспо" (по           тавочной
согласова-           компании
нию), акимы
областей
WORLD FOOD/WORLD                 МСХ, МИТ, ТОО 4-7    За счет
TECH 2003 -                      "Iteca"       нояб-  организа-
выставка продукции               (по согла-    ря     тора-выс-
пищевой                          сованию),            тавочной
промышленности                   акимы                компании
областей
Универсальная                    МСХ, МИТ,     20-31  За счет
торгово-                         ТОО МВК       декаб- организа-
промышленная                     "Атакент-     ря     тора-выс-
"НОВОГОДНЯЯ                      экспо" (по           тавочной
ЯРМАРКА 2004" -                  согласова-           компании
товары народного                 нию), акимы
потребления                      областей
ACTAHA ИНВЕСТ -                  Акимат        2003   За счет
инфраструктура и                 г. Астаны,    год    организа-
инвестиции                       МИТ, МИД,            тора-выс-
МЭБП, МТК,           тавочной
МЭМР, МСХ            компании
Агропром - выставка              МСХ,          Март   За счет
продукции                        ТОО МВК              организа-
агропромышленного                "Атакент-            тора-выс-
комплекса                        экспо" (по           тавочной
согласова-           компании
нию), МИТ,
акимы
областей
Международная                    МСХ, МИТ,     Апрель За счет
выставка-ярмарка                 акимы облас-         организа-
"Казахстанский                   тей, отрас-          тора-выс-
каравай"                         левые об-            тавочной
щественные           компании
объединения
(по согла-
сованию)
31  Принять участие в   Участие в    МСХ, МИТ,     Январь За счет
68-ой ежегодной     выставке     МИД, ТАСИС           средств
Международной                    (по согла-           ТАСИС
выставке продуктов               сованию)
питания, сельского
и огородного
хозяйства "Зеленая
неделя - 2003 г."
в г. Берлине
32  Провести ежегодную  Организация  МСХ, МЭМР,    II     За счет
международную       и проведение МИТ           квар-  средств
выставку "Water"    выставки                   тал    спонсоров
33  Оказать содействие  Содействие в МСХ, МИТ      IV     За счет
в проведении        проведении                 квар-  средств
международной       ярмарки                    тал    спонсоров
хлебной ярмарки
в г. Костанае
34  Провести            Проведение   МСХ           В те-  За счет
Республиканский     республи-                  чение  средств
смотр-выставку      канского                   года   спонсоров
племенных животных  смотра-
на базе ОАО "Асыл   выставки
тулiк"