2002 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат есебiнен жүзеге асырылатын ауыл шаруашылығы техникасының лизингi бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын өтеу ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 26 желтоқсан N 1375
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған 2002 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат есебiнен жүзеге асырылатын ауыл шаруашылығы техникасының лизингi бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын өтеу ережесi бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiмен бiрлесiп 2003-2008 жылдарға арналған республикалық бюджеттiң жобаларын дайындау кезiнде заңнамада белгiленген тәртiппен, республикалық бюджет қаражаты есебiнен жүзеге асырылатын ауыл шаруашылығы техникасының лизингi бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын өтеу мақсатына арналған қаражатты республикалық бюджетке енгiзу жөнiндегi ұсыныстарды тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджеттiң жобасын қалыптастыру жөнiндегi Республикалық бюджет комиссиясының қарауына енгiзсiн.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2002 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1375 қаулысымен
бекiтiлген
2002 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат есебiнен жүзеге асырылатын ауыл шаруашылығы техникасының лизингi бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын өтеу ережесi
1. Осы Ереже "Лизингтiк негiзде ауылшаруашылық техникасымен қамтамасыз етудi несиелендiру ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 11 наурыздағы N 289 қаулысына  және Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң көрсетiлген қаулысын iске асыру шеңберiнде жасасылатын кредиттiк келiсiмдерге (бұдан әрi - Кредиттік келiсiмдер) сәйкес Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi бөлетiн, "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Заңында  085 "Лизингтiк негiзде ауыл шаруашылығы техникасымен қамтамасыз ету" деген бюджеттiк бағдарлама бойынша көзделген қаражат есебiнен жүзеге асырылатын ауыл шаруашылығы техникасының лизингi (бұдан әрi - Лизинг) бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын өтеудiң тәртiбi мен шарттарын анықтайды.
2. Лизинг бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын өтеу " 2002 жылға  арналған республикалық бюджет туралы" 2001 жылғы 15 желтоқсандағы және " 2003 жылға  арналған республикалық бюджет туралы" 2002 жылғы 12 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңдарымен Лизинг бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын өтеу мақсатына 042 "Бюджет қаражаты есебiнен жүзеге асырылатын ауыл шаруашылығы техникасының лизингi бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын өтеу" деген бюджеттiк бағдарлама бойынша көзделген қаражат (бұдан әрi - Қаражат) есебiнен "Республикалық бюджет қаражаты есебiнен жүзеге асырылатын ауыл шаруашылығы техникасының лизингi бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын өтеу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 19 қарашадағы N 1491 қаулысына  сәйкес ауыл шаруашылығы техникасының лизингi бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын өтеуге бағытталған сомалар шегерiле отырып жүргiзiледi. <*>
Ескерту.2-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.11.26. N 1181 қаулысымен .

Об утверждении Правил возмещения ставки вознаграждения (интереса) по лизингу сельскохозяйственной техники, осуществляемому за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2002 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2002 года N 1375
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила возмещения ставки вознаграждения (интереса) по лизингу сельскохозяйственной техники, осуществляемому за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2002 год.
2. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан совместно с Министерством экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан при подготовке проектов республиканского бюджета на 2003-2008 годы в установленном законодательством порядке вносить на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии по формированию проекта республиканского бюджета на соответствующий финансовый год предложения по включению в республиканский бюджет средств на цели возмещения ставки вознаграждения (интереса) по лизингу сельскохозяйственной техники, осуществляемому за счет средств республиканского бюджета.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2002 года N 1375
Правила возмещения ставки вознаграждения (интереса)
по лизингу сельскохозяйственной техники,
осуществляемому за счет средств, предусмотренных
в республиканском бюджете на 2002 год
1. Настоящие Правила определяют порядок и условия возмещения ставки вознаграждения (интереса) по лизингу сельскохозяйственной техники, осуществляемому за счет средств, предусмотренных Законом  Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года "О республиканском бюджете на 2002 год" по бюджетной программе 085 "Обеспечение сельскохозяйственной техникой на лизинговой основе" (далее - Лизинг), выделяемых Министерством финансов Республики Казахстан (далее - Минфин) в соответствии с постановлением  Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2002 года N 289 "Об утверждении Правил кредитования обеспечения сельскохозяйственной техникой на лизинговой основе" и кредитными соглашениями, заключаемыми в рамках реализации указанного постановления Правительства Республики Казахстан (далее - Кредитные соглашения).
2. Возмещение ставки вознаграждения (интереса) по Лизингу производится за счет средств, предусмотренных Законами Республики Казахстан от 15 декабря 2001 года "О республиканском бюджете на 2002 год"  и от 12 декабря 2002 года "О республиканском бюджете на 2003 год"  по бюджетной программе 042 "Возмещение ставки вознаграждения (интереса) по лизингу сельскохозяйственной техники, осуществляемому за счет средств бюджета" на цели возмещения ставки вознаграждения (интереса) по Лизингу, за вычетом сумм, направленных на возмещение ставки вознаграждения (интереса) по лизингу сельскохозяйственной техники в соответствии с постановлением  Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 2001 года N 1491 "Об утверждении Правил возмещения ставки вознаграждения (интереса) по лизингу сельскохозяйственной техники, осуществляемому за счет средств республиканского бюджета" (далее - Средства). <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 26 ноября 2003 г. N 1181  .

3. "ҚазАгроҚаржы" жабық акционерлiк қоғамына (бұдан әрi - Қарыз алушы банк) Лизинг бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын өтеудi Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi (бұдан әрi - Әкiмшi) жүргiзедi.
4. Лизинг бойынша сыйақы (мүдде) ставкасын өтеу ретiнде Әкiмшiнiң Қаражат бөлуi үшiн Қарыз алушы банк республикалық бюджеттiң кiрiсiне бiр жолғы немесе бөлiп-бөлiп, оның iшiнде мерзiмiнен бұрын Қарминнiң сыйақысын Кредиттiк келiсiмдерге сәйкес төлеу сәтiнде игерiлген кредиттердiң бiр бөлiгi бойынша олардың өтелуiн ескере отырып төлеудi қамтамасыз етедi.
5. Әкiмшiнiң Қарыз алушы банкке Қаражат бөлуi республикалық бюджеттен өтеусiз немесе қайтарусыз төлемдер жолымен, республикалық бюджеттiң кiрiсiне Қарминнiң тиiстi сыйақысын немесе оның бiр бөлiгiн Қарыз алушы банктiң Кредиттiк келiсiмдер бойынша төленгендiгi фактiсiн растайтын құжаттарды Әкiмшiге берген сәттен бастап 5 жұмыс күнi iшiнде Қарминнiң сыйақысын Қарыз алушы банктiң осы Ереженiң 4-тармағына сәйкес жүргiзiлетiн төлем сомасына тең көлемiнде жүргiзедi.
6. Әкiмшi тоқсан сайын есептi тоқсаннан кейiнгi айдың 10 күнiне дейiнгi мерзiмде Қарминге Қарыз алушы банктiң республикалық бюджетке Қарминнiң сыйақысын аударғаны туралы және Әкiмшiнiң Лизинг бойынша Қарыз алушы банкке сыйақы (мүдде) ставкасын өтегенi туралы ақпаратты жiбередi.
7. Қарыз алушы банктiң осы Ереженi орындауын бақылауды Әкiмшi жүзеге асырады.

3. Возмещение ставки вознаграждения (интереса) по Лизингу производится Министерством сельского хозяйства Республики
Казахстан (далее - Администратор) закрытому акционерному обществу "КазАгроФинанс" (далее - Банк-заемщик).
4. Для выделения Средств Администратором в качестве возмещения ставки вознаграждения (интереса) по Лизингу, Банк-заемщик обеспечивает единовременную или по частям, в том числе досрочную, оплату в доход республиканского бюджета вознаграждения Минфина по освоенной в соответствии с Кредитными соглашениями на момент оплаты части кредитов, с учетом их погашения.
5. Выделение Средств Администратором Банку-заемщику производится путем безвозмездных и безвозвратных выплат из республиканского бюджета, в объеме, равном сумме производимых в соответствии с пунктом 4 настоящих Правил оплат Банком-заемщиком вознаграждения Минфина, в течение 5 рабочих дней с момента предоставления Администратору документов, подтверждающих факт оплаты Банком-заемщиком соответствующего вознаграждения Минфина или его части по Кредитным соглашениям в доход республиканского бюджета.
6. Администратор ежеквартально в срок до 10 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, направляет в Минфин информацию о перечислении Банком-заемщиком в республиканский бюджет вознаграждения Минфина и о возмещении Администратором ставки вознаграждения (интереса) по Лизингу Банку-заемщику.
7. Контроль за выполнением Банком-заемщиком настоящих Правил осуществляется Администратором.