"Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне дәрілік заттар айналымы мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 29 желтоқсан N 1411
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
"Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне дәрiлiк заттар айналымы мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламентi Мәжiлiсiнiң қарауына енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
Қазақстан Республикасының 3аңы Қазақстан Pecпубликасының кейбiр заңнамалық актiлерiне дәрілік заттар айналымы мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының мынадай заңнамалық актілерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгізілсін:
1. "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 ж., 17 сәуiрдегi Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., N 3-4, 37-құжат; N 12, 88-құжат; N 14, 93-құжат; N 15-16, 109-құжат; N 24, 162-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., N 8-9, 236-құжат; 1997 ж., N 1-2, 8-құжат; N 7, 80-құжат; N 11, 144, 149-құжаттар; N 12, 184-құжат; N 3-14, 195, 205-құжаттар; N 22, 333-құжат; 1998 ж., N 14, 201-құжат; N 16, 219-құжат; N 17-18, 222, 224, 225-құжаттар; N 23, 416-құжат; N 24, 452-құжат; 1999 ж., N 20, 721, 727-құжаттар; N 21, 787-құжат; N 22, 791-құжат; N 3, 931-құжат; N 24, 1066-құжат; 2000 ж., N 10, 248-құжат; N 22, 408-құжат; 2001 ж., N 1, 7-құжат; N 8, 52, 54-құжаттар; N 13-14, 173, 176-құжаттар; N 23, 321-құжат; N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 2, 17-құжат; N 15, 151-құжат):
9-баптағы 1-тармақтың 28)-тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"28) дәрілік заттарды өндiру, дайындау, көтерме, бөлшек саудасы;".
2. "Қазақстан Республикасында азаматтардың денсаулығын сақтау туралы" Қазақстан Республикасының 1997 ж., 19 мамырдағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 10, 109-құжат; 1998 ж., N 14, 201-құжат; 1998 ж., N 24, 434-құжат; 1999 ж., N 8, 247-құжат; 1999 ж., N 23, 927-құжат; 2002 ж., N 671-құжат):
1) 5-баптың 2-тармағы мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"дәрілік заттарға нормаларды, дәрілік заттардың жiктемесiн, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік фармакопеясын бекiтедi;
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленетiн тегiн медициналық көмектiң кепiлдiк берiлген көлемi шеңберiнде тегiн дәрілік көмек көрсетуге арналған негiзгi дәрілік заттардың тiзiмiн бекiтедi;
дәрілік заттарды мемлекеттiк тiркеудi, тiркеудi және нормативтік құжатта көрсетiлмеген адамдардың денсаулығына қауіпті жанама әсерлерi анықталған жағдайда мемлекеттік тiркеу туралы шешiмiн қайтарып алудың тәртiбiн белгiлейдi.";

О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обращения лекарственных средств"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1411
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обращения лекарственных средств".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Закон Республики Казахстан О внесении изменений и дополнений в некоторые
законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обращения лекарственных средств
Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В Закон Республики Казахстан от 17 апреля 1995 г. "О лицензировании" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 3-4, ст. 37; N 12, ст. 88; N 14, ст. 93; N 15-16, ст. 109; N 24, ст. 162; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 8-9, ст. 236; 1997 г., N 1-2, ст. 8; N 7, ст. 80; N 11, ст. 144, 149; N 12, ст. 184; N 13-14, ст. 195, 205; N 22, ст. 333; 1998 г., N 14, ст. 201; N 16, ст. 219; N 17-18, ст. 222, 224, 225; N 23, ст. 416; N 24, ст. 452; 1999 г., N 20, ст. 721, 727; N 21, ст. 787; N 22, ст. 791; N 23, ст. 931; N 24, ст. 1066; 2000 г., N 10, ст. 248; N 22, ст. 408; 2001 г., N 1, ст. 7; N 8, ст. 52, 54; N 13-14, ст. 173, 176; N 23, ст. 321; N 24, ст. 338; 2002 г., N 2, ст. 17; N 15, ст. 151):
подпункт 28) пункта 1 статьи 9 изложить в следующей редакции:
"28) производство, изготовление, оптовая, розничная реализация лекарственных средств;".
2. В Закон Республики Казахстан от 19 мая 1997 г. "Об охране здоровья граждан в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 10, ст. 109; 1998 г., N 14, ст. 201; N 24, ст. 434; 1999 г., N 8, ст. 247; N 23, ст. 927; 2002 г., N 6, ст. 71):
1) пункт 2 статьи 5 дополнить абзацами следующего содержания:
"утверждает нормы на лекарственные средства, классификацию лекарственных средств, Государственную фармакопею Республики Казахстан;
утверждает список основных лекарственных средств, предназначенных для оказания бесплатной лекарственной помощи в рамках бесплатного гарантированного объема медицинской помощи, устанавливаемого законодательством Республики Казахстан;
определяет порядок государственной регистрации, перерегистрации и отзыва решения о государственной регистрации лекарственных средств в случае выявления их побочных действий, опасных для здоровья людей, не указанных в нормативных документах на них."

2) 34-баптың 2 және 3-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Дәрілік заттар айналымы саласындағы уәкiлеттi мемлекеттік орган және оның аумақтық органдарының фармацевтикалық қызметпен айналысуға берген лицензиясы бар дәрілік заттар айналымының субъектiлерi белгiленген тәртiппен мемлекеттік тiркеуден өткен дәрілік заттарды Қазақстан Республикасының сәйкестiк сертификаты болған жағдайда сатуға құқылы.
3. Дәрілік заттардың фармацевтикалық қызметiне мемлекеттiк қадағалау, қауiпсiздігіне, тиiмділігi мен сапасына бақылауды дәрілік заттар айналымы саласындағы уәкілеттi мемлекеттiк орган мен оның аумақтық органдары жүзеге асырады.";
3) 42-баптың бесiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"негiзгi дәрілік заттарды өндiру мен сатып алуды ұйымдастыруды".
Қазақстан Республикасының
Президентi

2) пункты 2 и 3 статьи 34 изложить в следующей редакции:
"2. Субъекты обращения лекарственных средств, имеющие лицензию уполномоченного государственного органа в сфере обращения лекарственных средств и его территориальных органов на занятие фармацевтической деятельностью, имеют право на реализацию лекарственных средств, прошедших государственную регистрацию в установленном порядке при наличии сертификата соответствия Республики Казахстан.
3. Государственный надзор за фармацевтической деятельностью и контроль за безопасностью, эффективностью и качеством лекарственных средств осуществляется уполномоченным государственным органом в сфере обращения лекарственных средств и его территориальными органами.";
3) абзац пятый статьи 42 изложить в следующей редакции:
"организацию производства и закупку основных лекарственных средств;".
Президент
Республики Казахстан