2003 жылғы 1 қаңтардан бастап Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтан төленетін зейнетақы төлемдерінің мөлшерін арттыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы. 2003 жылғы 14 қаңтар N 6
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. 2003 жылғы 1 қаңтардан бастап Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтан төленетін зейнетақы төлемдерін 2003 жылғы 1 қаңтарға дейін тағайындалған, оның ішінде қызмет өткерген жылдары үшін зейнетақы төлемдерін алушы әскери қызметшілерге, ішкі істер органдарының және Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің қызметкерлеріне алынатын зейнетақы төлемдері мөлшерін 12 пайызға арттыру жүргізілсін.
2. Арттыруды ескере отырып, зейнетақы төлемдерінің мөлшері 2003 жылы белгіленген зейнетақы төлемдерінің ең төменгі мөлшері 5000 теңгеден кем болмайды деп белгіленсін.
Бұл ретте арттырылған зейнетақы төлемдерінің мөлшері тиісті қаржы жылына белгіленген 25 есе айлық есептік көрсеткіштің 75 пайызынан аспауға тиіс.
3. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі:
бір ай мерзімде осы қаулының қолданылуы жөнінде түсіндірме әзірлесін;
арттыруды ескере отырып, зейнетақы төлемдерін қайта есептеуді қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулы 2003 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О повышении размеров пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий с 1 января 2003 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 января 2003 года N 6
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. С 1 января 2003 года произвести повышение пенсионных выплат из Государственного центра по выплате пенсий, назначенных до 1 января 2003 года, в том числе получателям пенсионных выплат за выслугу лет военнослужащим, сотрудникам органов внутренних дел и Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан на 12 процентов от размера получаемых пенсионных выплат.
2. Установить, что размеры пенсионных выплат с учетом повышения не могут быть ниже установленного минимального размера пенсионных выплат в 2003 году - 5000 тенге.
При этом повышенные размеры пенсионных выплат не должны превышать 75 процентов от 25-кратного месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год.
3. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан:
в месячный срок подготовить разъяснение по применению настоящего постановления;
обеспечить перерасчет пенсионных выплат с учетом повышения.
4. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2003 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан