Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 7 наурыздағы N 336 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 21 қаңтардағы N 67 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 28 қыркүйектегі № 1102 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011.09.28 № 1102 Қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мемлекеттiк кәсiпорын туралы" 1995 жылғы 19 маусымдағы N 2335 заң күшi бар  Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың шаруашылық жүргiзуiндегi немесе жедел басқаруындағы мүлiктi, оның iшiнде жекешелендіруге жатпайтын мемлекеттiк меншiк объектiлерiн мүлiктiк жалға беру ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 7 наурыздағы N 336  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2001 ж., N 10, 111-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың шаруашылық жүргiзуiндегi немесе жедел басқаруындағы мүлiк, оның iшiнде жекешелендіруге жатпайтын мемлекеттiк меншiк объектiлерiн мүлiктiк жалға беру ережесiнде:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың шаруашылық жүргізуiндегi немесе жедел басқаруындағы мүлiк, оның iшiнде жекешелендiруге жатпайтын мемлекеттiк меншiк объектiлерiнiң мүлкiн мүлiктiк жалға беру:
1) Қазақстан Республикасы Үкiметінiң жекелеген шешiмдерi негiзiнде жүзеге асырылатын республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың стратегиялық маңызы бар объектiлерiн мүлiктiк жалға беру;
2) алаңы 100 шаршы метрге дейiн үй-жайларды, теңгерiмдiк құны 150 есе ең төменгi есептiк көрсеткiштен аспайтын жабдықты және мемлекеттiк басқару органдарының ұсынысы бойынша уәкiлеттi органның немесе оның аумақтық бөлiмшелерiнiң жазбаша келiсiмiмен жүзеге асырылатын курстық сабақтар, конференциялар, семинарлар, концерттер және спорттық iс-шаралар өткiзу үшiн бiр айдан аспайтын мерзiмге оқу орындары мен ғылыми ұйымдардың үй-жайларын беру жағдайларын қоспағанда, тендерлiк негiзде жүргізіледі.";
мынадай мазмұндағы 3-1-тармақпен толықтырылсын:
"3-1. Жалға алынған мүлiктi пайдаланғаны үшiн ақы төлеу ақшамен жүргізіледі.
Жалдау ақысының есептiк ставкалары аймақтық жағдайларды ескере отырып анықталады және оларды уәкiлеттi органмен немесе оның аумақтық бөлiмшелерiмен келiсiм бойынша жалға берушi бекiтеді.";
6-тармақтың екiншi абзацындағы "уәкiлеттi органның келiсiмiмен" деген сөздер "мемлекеттiк басқару органымен келiскеннен кейiн және уәкiлеттi органның жазбаша келiсiмiмен" деген сөздермен ауыстырылсын;
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 марта 2001 года N 336
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 января 2003 года N 67. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 сентября 2011 года № 1102
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.09.2011 № 1102 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 19 июня 1995 года N 2335 "О государственном предприятии" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 марта 2001 года N 336 "Об утверждении Правил передачи в имущественный наем имущества, находящегося в хозяйственном ведении или оперативном управлении республиканских государственных предприятий, в том числе объектов государственной собственности, не подлежащих приватизации" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 10, ст. 111) следующие изменения и дополнения:
в Правилах передачи в имущественный наем имущества, находящегося в хозяйственном ведении или оперативном управлении республиканских государственных предприятий, в том числе объектов государственной собственности, не подлежащих приватизации, утвержденных указанным постановлением:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Предоставление в имущественный наем имущества, находящегося в хозяйственном ведении или оперативном управлении республиканских государственных предприятий, в том числе объектов государственной собственности, не подлежащих приватизации, производится на тендерной основе, за исключением случаев:
1) предоставления в имущественный наем стратегически важных объектов республиканских государственных предприятий, осуществляемого на основании отдельных решений Правительства Республики Казахстан;
2) предоставления помещений площадью до 100 кв.м., оборудования балансовой стоимостью не более 150-кратного минимального расчетного показателя и помещений учебных заведений и научных организаций на срок не более одного месяца для проведения курсовых занятий, конференций, семинаров, концертов и спортивных мероприятий, осуществляемого с письменного согласия уполномоченного органа или его территориальных подразделений по представлению органов государственного управления.";
дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
"3-1. Плата за пользование нанятым имуществом производится деньгами.
Расчетные ставки арендной платы определяются с учетом региональных условий и утверждаются наймодателем по согласованию с уполномоченным органом или его территориальными подразделениями.";
в абзаце втором пункта 6 слова "с согласия уполномоченного органа" заменить словами "после согласования с органом государственного управления и письменного согласия уполномоченного органа.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:

"9. Тендерлiк комиссия жалға берушiнiң және уәкiлеттi органның немесе оның аумақтық бөлiмшелерiнiң өкiлдерiнен құралады. Тендерлiк комиссияның құрамына сол сияқты жалға берушiнiң мемлекеттiк басқару органының және өзге де мүдделi ұйымдардың өкiлдерi енгiзiлуі мүмкiн;";
16-тармақтың 2) тармақшасы "және жалдау ақысының бастапқы ставкасының мөлшерi (осы Ереженiң 3-1-тармағына сәйкес жалға берушi бекiткен есептiк ставкасынан төмен болмауы тиiс);" деген сөздермен толықтырылсын;
41-тармақтың 4) тармақшасының екiншi абзацы ", сондай-ақ өз есебiнен ағымдағы жөндеудi жүргiзу және жалға алынған мүлiктi ұстау жөнiндегi шығыстарды көтеру;" деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетiлген қаулыға қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi және жариялануға тиiс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2003 жылғы 21 қаңтардағы
N 67 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2001 жылғы 7 наурыздағы
N 336 қаулысына
қосымша
__________________________________________200____жылдың ______(айы)
(министрліктің, агенттіктің, ведомствоның)
үшін ведомстволық бағыныстағы республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың шаруашылық жүргізуіндегі немесе жедел басқаруындағы мүлікті олардың мүліктік жалға беруі жөніндегі
ЖИЫНТЫҚ ЕСЕБІ
-------------------------------------------------------------------
Р/с!Кәсіп.!Жалдау шар. !Жалға  !Мүліктік жал.!Үй-жай   !Жалға алын.
N  !орын. !тының N және!алушы. !дау шартының !алаңы    !ған мүлікті
!ның   !күні (ұзар. !ның    !әрекет ету   !немесе   !пайдалан.
!атауы !тылған жағ. !атауы  !мерзімі      !жабдық   !ғаны үшін
!      !дайда жаңа  !(тегі, !-------------!саны     !ақының
!      !шарттың     !аты-   !баста.!аяқ.  !         !мөлшері
!      !N және күні)!жөні)  !луы   !талуы !         !(мың
!      !            !       !      !      !         !теңге)
-------------------------------------------------------------------
1    2         3         4       5       6       7        8
-------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы
---------------------------------------------
Есептелген!Аударылған!Мүлікті      !Ескерту !
ақы       !сома      !пайдаланғаны !        !
(мың      !(мың      !үшін төлемдер!        !
теңге)    !теңге)    !бойынша      !        !
!          !берешек      !        !
---------------------------------------------
9          10          11          12
---------------------------------------------

"9. Тендерная комиссия формируется из представителей наймодателя и уполномоченного органа или его территориальных подразделений. В состав тендерной комиссии также могут быть включены представители органа государственного управления наймодателя и иных заинтересованных организаций.";
подпункт 2) пункта 16 дополнить словами "и размер стартовой ставки арендной платы (которая не может быть ниже расчетной ставки, утвержденной наймодателем в соответствии с пунктом 3-1 настоящих Правил);";
абзац второй подпункта 4) пункта 41 дополнить словами ", а также производить за свой счет текущий ремонт и нести расходы по содержанию нанятого имущества;";
приложение к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 21 января 2003 года N 867
Приложение к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 7 марта 2001 года N 336
Сводный отчет ___________________________________
(министерства, агентства, ведомства)
по предоставлению в имущественный наем подведомственными
республиканскими государственными предприятиями имущества,
находящегося у них в хозяйственном ведении или оперативном
управлении за _________ (месяцев) 200__ года
-------------------------------------------------------------------
N  !Наимено-!N и дата до-!Наиме- !Срок действия!Площадь  ! Размер
п/п!вание   !говора иму- !нование!договора иму-!помещений!платы за
!пред-   !щественного !нанима-!щественного  !или коли-!пользова-
!приятия !найма (N и  !теля   !найма        !чество   !ние наня-
!        !дата нового !       !-------------!оборудо- !тым иму-
!        !договора при!       !начало!завер-!вания    !ществом
!        !продлении)  !       !      !шение !         !(тыс.
!        !            !       !      !      !         !тенге)
-------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы
---------------------------------------------
Начислен-!Перечислен-!Задолженность по!Приме-!
ная плата!ная сумма  !платежам за     !чание !
(тыс.    !(тыс.      !пользование иму-!      !
тенге)   !тенге)     !ществом (тыс.   !      !
!           !тенге)          !      !
---------------------------------------------