"Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының күшіне енуіне байланысты Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2003 жылғы 5 ақпан N 130
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
"Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының күшіне енуіне байланысты Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының күшіне енуіне байланысты Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының мынадай заң актілеріне толықтырулар енгізілсін:
1. "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 5 шілдедегі Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., N 11-12, 263-құжат; 1998 ж., N 23, 416-құжат; 1999 ж., N 4, 101-құжат; 2000 ж., N 6, 145-құжат):
26-бап мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Төтенше жағдайлардың алдын алу бөлігінде кәсіпорындарды, ғимараттар мен құрылыстарды салуға (кеңейтуге, жаңғыртуға, техникамен қайта жарақтандыруға, қайта жаңартуға, күрделі жөндеуге) арналған алдын ала жобалау құжаттамасының, сондай-ақ жобалау (жобалау-смета) құжаттамасының жекелеген түрлері бойынша мемлекеттік сараптама Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен жүргізіледі".
2. "Өрт қауіпсіздігі туралы" Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 22 қарашадағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., N 18, 368-құжат; 1998 ж., N 23, 416-құжат; 1999 ж., N 20, 728-құжат; N 23, 931-құжат; 2000 ж., N 6, 142-құжат):
1) 10-баптың төртінші бөлігі мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"-өрт қауіпсіздігін қамтамасыз ету бөлігінде кәсіпорындарды, ғимараттар мен құрылыстарды салуға (кеңейтуге, жаңғыртуға, техникамен қайта жарақтандыруға, қайта жаңартуға, күрделі жөндеуге) арналған жобаларға мемлекеттік сараптама жүргізуге қатысу Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен жүргізіледі";
2) 18-баптың бесінші абзацы "және" деген сөзден кейін "жобалардың мемлекеттік сараптамасының ерекше құзыретіне кіретін сараптау жұмыстарын қоспағанда," деген сөздермен толықтырылсын.

О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан в связи с вступлением в силу Закона Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2003 года N 130
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан в связи с вступлением в силу Закона Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Закон Республики Казахстан
"О внесении дополнений в некоторые законодательные
акты Республики Казахстан в связи с вступлением в
силу Закона Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в
Республике Казахстан"
Внести дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В Закон Республики Казахстан от 5 июля 1996 года "О чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 11-12, ст. 263; 1998 г., N 23, ст. 416; 1999 г., N 4, ст. 101; 2000 г., N 6, ст. 145):
статью 26 дополнить частью следующего содержания:
"Государственная экспертиза по отдельным видам предпроектной документации, а также проектной (проектно-сметной) документации на строительство (расширение, модернизацию, техническое перевооружение, реконструкцию, капитальный ремонт) предприятий, зданий и сооружений в части предупреждения чрезвычайных ситуаций проводится в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан.".
2. В Закон Республики Казахстан от 22 ноября 1996 года "О пожарной безопасности" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 18, ст. 368; 1998 г., N 23, ст. 416; 1999 г., N 20, ст. 728; N 23, ст. 931; 2000 г., N 6, ст. 142):
1) часть четвертую статью 10 дополнить абзацем следующего содержания:
"- участие в проведении государственной экспертизы проектов на строительство (расширение, модернизацию, техническое перевооружение, реконструкцию, капитальный ремонт) предприятий, зданий и сооружений в части обеспечения пожарной безопасности в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан";
2) абзац пятый статьи 18 после слов "и проведение экспертизы" дополнить словами "за исключением экспертных работ, отнесенных к исключительной компетенции государственной экспертизы проектов;".

3. "Экологиялық сараптама туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 18 наурыздағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1997 ж., N 6, 67-құжат; 1999 ж., N 11, 357-құжат):
13-бап мынадай мазмұндағы 3-тармақпен толықтырылсын:
"3. Кәсіпорындарды, ғимараттар мен құрылыстарды салуға (кеңейтуге, жаңғыртуға, техникамен қайта жарақтандыруға, қайта жаңартуға, күрделі жөндеуге) арналған алдын ала жобалау құжаттамасының, сондай-ақ жобалау (жобалау-смета) құжаттамасының жекелеген түрлері бойынша мемлекеттік экологиялық сараптау қорытындыларының тұжырымдары жобалардың мемлекеттік сараптамасының жинақталған қорытындысына енгізіледі және оның міндетті құрамдас бөлігі болып табылады".
Қазақстан Республикасының
Президенті

3. В Закон Республики Казахстан от 18 марта 1997 года "Об экологической экспертизе" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 6, ст. 67; 1999 г., N 11, ст. 357):
статью 13 дополнить пунктом 3 следующего содержания:
"3. Выводы заключений государственной экологической экспертизы по отдельным видам предпроектной документации, а также проектной (проектно-сметной) документации на строительство (расширение, модернизацию, техническое перевооружение, реконструкцию, капитальный ремонт) предприятий, зданий и сооружений включаются в сводное заключение государственной экспертизы проектов и являются его обязательной составной частью".
Президент
Республики Казахстан